Skocz do zawartości

Van ,kompakt ? do 55-60 tyś zł


arek_m

Rekomendowane odpowiedzi

Po 7 latach jazdy focusem mk2 1,6 100KM .Rozglądam sie za czymś młodszym od 2015-16r w górę. Auto raczej w benzynie ,6 biegowe ,z turbina lub bez ..W miarę bez awaryjne, .Przebiegi 13-14 tys rocznie..Jakimi samochodami warto sie zainteresować ,jakie silniki są dobre?

 

 

 

Edytowane przez arek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, arek_m napisał:

Po 7 latach jazdy focusem mk2 1,6 100KM .Rozglądam sie za czymś młodszym od 2015-16r w górę. Auto raczej w benzynie ,6 biegowe ,z turbina lub bez ..W miarę bez awaryjne, .Przebiegi 13-14 tys rocznie..

 

 

 

Standardowo: otomoto, w promieniu do 100km, wklepujesz co Cię interesuje, a z tego co zostanie doktoryzujesz się w internecie.

Szukanie auta w drugą stronę (jakiego modelu szukać) jest w dzisiejszych czasach bez sensu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Vadero napisał:

Popatrz sobie na dodge grand Caravan z USA albo toyota sienna.

To za duże,ja potrzebuje coś, na codzienne odcinki praca-dom 2x10km ,cos po mieście ,i zadziej w trasę.Oglądałem astre K ,focusa mk3,moze jaki scenic 1,2 tce ,tak gdybam cos co sie teraz jako tako nie psuje ..a jakos jedzie ..i nie pali pow 9l  średnio w miescie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 7 latach jazdy focusem mk2 1,6 100KM .Rozglądam sie za czymś młodszym od 2015-16r w górę. Auto raczej w benzynie ,6 biegowe ,z turbina lub bez ..W miarę bez awaryjne, .Przebiegi 13-14 tys rocznie..Jakimi samochodami warto sie zainteresować ,jakie silniki są dobre?
 
 
 
A może nowa Dacia Sandero. Raczej w górnym limicie jaki masz. No ale nowe auto na lata.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.08.2022 o 12:09, arek_m napisał:

Rozglądam sie za czymś młodszym od 2015-16r w górę. Auto raczej w benzynie ,6 biegowe ,z turbina lub bez ..W miarę bez awaryjne, .Przebiegi 13-14 tys

Golf Sportsvan 1.2 albo 1.4.

Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że nie należy sie bać podstawowego 1.2 tsi ze skrzynią 5b. Skrzynia jest długa i na 5b pozwala spokojnie jechać autostradą komfortowo jak 6b w innych autach. Silnik da się bez problemu przemapować na 120 KM. Jesli chodzi o komfort (hałas na trasie) w porównaniu do focusa mk2 to... nie ma porównania ;]

Budżet raczej jest na podstawową wersję obecnie, a nie na 'hajlajna'. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ford (Grand) C-MAX 1.5EB. Miałem, było fajne, dla 2+3 trochę wąski, Grand może być 7 osobowy, po lifcie za tą kasę kupisz albo dobrze wyposażonego z okolicy 2015-2016, albo z okolic 2018-2019 biedniejszego, któremu też nic nie brakuje. :ok: Jasne nie jest idealny, jak każdy Ford. Ale masz i nie narzekasz, zatem pasuje. ;) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.08.2022 o 12:09, arek_m napisał:

Po 7 latach jazdy focusem mk2 1,6 100KM .Rozglądam sie za czymś młodszym od 2015-16r w górę. Auto raczej w benzynie ,6 biegowe ,z turbina lub bez ..W miarę bez awaryjne, .Przebiegi 13-14 tys rocznie..Jakimi samochodami warto sie zainteresować ,jakie silniki są dobre?

 

 

 


Bym poszedł po standardzie i szukał Golfiny z 1.2 od pierwszego właściciela lub Corolla/Auris poleasingowej.

 

Tak wiekowych aut bym nie kupował żadnych innych wynalazków ;]
 

Co do Golfa, to jak już ktoś pisał, tam V bieg jest jak VI

A co do Toyoty to bym szukał zdecydowanie CVT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę wybrać mniejsze zło😅

Cytat
W dniu 22.08.2022 o 08:53, iwik napisał:

Golf Sportsvan 1.2 albo 1.4.

Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że nie należy sie bać podstawowego 1.2 tsi ze skrzynią 5b. Skrzynia jest długa i na 5b pozwala spokojnie jechać autostradą komfortowo jak 6b w innych autach. Silnik da się bez problemu przemapować na 120 KM. Jesli chodzi o komfort (hałas na trasie) w porównaniu do focusa mk2 to... nie ma porównania ;]

Budżet raczej jest na podstawową wersję obecnie, a nie na 'hajlajna'. 

Widze że te golfy ,sportsvany sa drogie w diabły..akurat szukam cos z wielkopolskiego rejonu..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kravitz napisał:


Bym poszedł po standardzie i szukał Golfiny z 1.2 od pierwszego właściciela lub Corolla/Auris poleasingowej.

 

Tak wiekowych aut bym nie kupował żadnych innych wynalazków ;]
 

Szkoda mi wyciagnac na auto 100tys zł 😀.Generalnie szukam radycyjnie jak najmłodsze aby pojeżdziło kolejne pare lat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.08.2022 o 12:09, arek_m napisał:

Po 7 latach jazdy focusem mk2 1,6 100KM .Rozglądam sie za czymś młodszym od 2015-16r w górę. Auto raczej w benzynie ,6 biegowe ,z turbina lub bez ..W miarę bez awaryjne, .Przebiegi 13-14 tys rocznie..Jakimi samochodami warto sie zainteresować ,jakie silniki są dobre?

Trzeba było brać gofra od @kravitz.

@bizz astrę też już chyba pogonił?

Celujesz chyba w najgorszy przedział, na nowe za mało, a jednak za tyle wypadałoby mieć jakieś wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, ZUBERTO napisał:

Trzeba było brać gofra od @kravitz.

@bizz astrę też już chyba pogonił?

Celujesz chyba w najgorszy przedział, na nowe za mało, a jednak za tyle wypadałoby mieć jakieś wymagania.

 

Pogoniłem. Nie wiem czy teściowa nie będzie sprzedawała, mogę jutro dopytać - Meriva chyba 2013, kupiona przez nią w salonie, teraz ma przebiegu może z 50 tyś, choć pewnie i tyle nie. Wersja bieda, klima i silnik 1.4 100 KM bez turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bizz napisał:

Pogoniłem. Nie wiem czy teściowa nie będzie sprzedawała, mogę jutro dopytać - Meriva chyba 2013, kupiona przez nią w salonie, teraz ma przebiegu może z 50 tyś, choć pewnie i tyle nie. Wersja bieda, klima i silnik 1.4 100 KM bez turbo.

 

Dwa lata temu, to ludzie na bieda wersję i nienajmocniejszy silnik nosem by kręcili, a dziś jak jeździ i jest klima to już super. Do tego mały przebieg i wersja krajowa.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, arek_m napisał:

Widze że te golfy ,sportsvany sa drogie w diabły..akurat szukam cos z wielkopolskiego rejonu..

Nawet nie patrzyłem teraz. Swojego nowego bralem za 64k, więc wydawało mi się że 5 latki będą jednak ciut tańsze :hehe:

Dobre auta to nikt nie sprzedaje 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.