Skocz do zawartości

Dodatek wyciszający


robert2609

Rekomendowane odpowiedzi

Witam grono i proszę o podpowiedź.

Otóż jest sobie auto, moje auto, 4 letnie auto,75kkm i ku..a zaczyna byś słychać łożyska układu różnicowego w skrzyni taka jest diagnoza firmy która specjalizuje się w skrzyniach choć z tym kodem skrzyni nie mieli jeszcze takich  awarii.

Na razie proponują wymianę oleju i jeździć obserwować.

Z tego co doczytałem w sieci to zabieg pomaga ale ja chcę się posunąć dalej i dodać razem z nowym olejem ceramizer.

Co doradzacie opinii w sieci dużo ale nigdy nigdzie tego nie wlewałem czy wpierw spróbować z samym olejem...

Jedna wielka porażka człowiek kupi sobie nowe auto z myślą o bezawaryjnej jeździe przynajmniej 10 lat a tu ci od razu z grubej kasy chce oczyścić portfel🙈

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia z haczącą "2" w Golfie V.

Haczenie występowało przy zmianie 1=> 2, kiedy na 1 pociągnąłem w okolice 4000rpm.

Wymiana oleju na nowy nic nie dała, pamiętam że przebieg miałem wtedy ~80kkm.

W końcu nie mając nic do stracenia wlałem ceramizer do skrzyni, to było w takiej jakby strzykawce, chyba 50ml.

Po wlaniu trzeba było przejechać kilka km i do tego kilkaset metrów na wstecznym 8]

Serio, taka była instrukcja.

Haczenie ustąpiło 8] 8]

Do dziś przejechałem jakieś 140kkm od momentu tego zabiegu, skrzynka nadal nie haczy, olej ten sam co w momencie zalania ceramizera.

 

 

  • Lubię to 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu biegi wchodzą jak na skrzynię VW przystało,buczenie słychać przy ziemnej skrzyni w zależności od temp.zewnętrznej im zimniej tym głosniej przy skręconych kołach,po rozgrzaniu się jest cisza.

Dlatego chcę to ratować jakoś taniej....

Jest parę tematów potwierdzających że wymiana oleju pomogła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nalany mix AR9100 i AR9200 w skrzyni, w której huczały łożyska. Po zalaniu świeżego oleju z tym dodatkiem praca skrzyni wyciszyła się zauważalnie ale łożyska i tak było słychać. Taki zabieg zastosowałem dla testu, bo i tak skrzynia kilka miesięcy później była regenerowana.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się że łożyska bo gość od skrzyni wszystko ładnie mi tłumaczył.

No rozgrzanym silniku,oleju w skrzyni kpl.nic nie słychać jest cisza.

Ale przy zimnym już jest i tylko w pełnym skręcie lub jak zimniej to i wcześniej efekt jakby dmuchania w pustą butelkę, jazda na wprost cisza.

Zwykły dobry mechanik odesłał mnie do firmy zajmującej się naprawą skrzyni ponieważ nie ma żadnych luzów wycieków i nie widzi potrzeby wymiany żadnych elementów.

Zaś mechanik od skrzyni sprawdził co mógł osłuchał i też nie chce robić mi kosztów dlatego naprowadził mnie na wymianę oleju którą to jednak powinno się robić co jakiś tam interfał kilometrów.

Więc olej zamówiłem i jeszcze zastanawiam się właśnie nad dodatkiem wyciszającym,regenującym jak zwał tak zwał.

Możliwe że to są początki kapitulacji łożysk,lub też jak już doczytałem w sieci po prostu skrzynia domaga się wymiany oleju gdzie w wielu przypadkach to pomogło,no chyba że już była tak zmęczona to nie.

Na koniec sam mi powiedział że im nowsze auta tym bardziej słabsze części tak się dzieje już od jakiś 10-15 lat i to cały czas idzie w jednym złym kierunku😕.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i wracam po niecałym miesiącu.

Olej wymieniłem na zamiennik spełniający wszelkie normy VW dodałem ten magiczny ceramizer,co się okazuje to już następnego ranka jadąc jak zawsze do pracy nie usłyszałem już od tamtej pory żadnego wycia na skręconych kołach i zimnym starcie.

Ceramizer na pewno nie mógł zrobić takich cudów po 15km od wymiany oleju a raczej w 100% robotę zrobił sam olej i to mnie bardzo dziwi nie ukrywając ,że też cieszy.

Obecnie dobijam do 1200km od wymiany oleju jest cisza z delikatnym wskazaniem na płynną pracę lewarka biegów tu może coś wnosi uf ceramizer.

Zastanawia mnie jednak sam fakt zmiany oleju i momentalne ustąpienie wycia, stary olej po przebiegu 75kkm nie był jakimś szlamem czy całkowicie czarnym 🤔 a producent deklaruje, że oleju w skrzyni się nie wymienia.....

Także jeździmy dalej i oby jak najdłużej bezawaryjnie tego życzę wszystkim.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2022 o 14:17, robert2609 napisał(a):

Ceramizer na pewno nie mógł zrobić takich cudów po 15km od wymiany oleju a raczej w 100% robotę zrobił sam olej

 

No właśnie mógł :)

U mnie poprawa była już po kilku kilometrach od wlania ceramizera. Olej w skrzyni miałem swieży, miał kilka kkm przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2022 o 14:17, robert2609 napisał(a):

a producent deklaruje, że oleju w skrzyni się nie wymienia.....

 

Raczej niemożliwe. Producent samochodu może i tak (chociaż wątpię, poczytaj harmonogram przeglądów z instrukcji obsługi), ale producent skrzyni na pewno zaleca wymianę co 60-90 kkm. 

Edytowane przez wladmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wladmar napisał(a):

 

Raczej niemożliwe. Producent samochodu może i tak (chociaż wątpię, poczytaj harmonogram przeglądów z instrukcji obsługi), ale producent skrzyni na pewno zaleca wymianę co 60-90 kkm. 

Astre jak miałem to nawet korka spustowego w skrzyni nie było 😎

  • Lubię to 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalewałem AR-9100 do skrzyni w Toyocie Celice '92. Głośna nie była, ale potrafiła zgrzytnąć przy przejściu II-III i redukcji IV-III.

Z początku nie było żadnej różnicy, ale po ok 5tys km haczenie się skończyło. bądź wystepowało b. sporadycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku słowo klucz to zamiennik fabrycznego oleju i ceramizer. To znacząco zmienia charakterystykę oleju. 

Inny temat to to, że od dawna znane są patenty stosowania w skrzyniach biegów olejów od skrzyń automatycznych (ATF) zresztą takie same stosuje się w przekładniach kierowniczych (do wspomagania) i to też przynosi super efekty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zamiennik to jak szczegółowo doczytałem to ten sam olej co orginalny tylko VW sobie życzy go w swoich butelkach z logo grupy i tym samym podbija cenę.

Jak napisałem na początku po konsultacji z firmą zajmującą się regeneracją skrzyń biegów,facet sam zaproponował wpierw spróbować z wymianą oleju bo jak sam mówi olej należy wymienić co 60-80kkm i nie sugerować się tym co mówi producent....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.