Skocz do zawartości

Temat bumerang czyli zakup stacji lutowniczej


Cinek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam proste wymagania, regulacja temperatury oraz wymienne groty.

 

Czy taka będzie ok?

 

https://shopee.pl/product/543635905/16115628233?smtt=0.871828553-1670409611.9

Edytowane przez Cinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2022 o 11:42, Cinek napisał(a):

Czy taka będzie ok?

Jak już musisz wyszukiwać takie wynalazki, to chociaż w podobnej cenie weź coś z choćby teoretycznym podglądem temperatury:

https://shopee.pl/product/543635905/13728388595?smtt=0.0.9

Ja mam w robocie wypróbowane od lat proste stacje Solomon Pensol, modele SL-10, SL-20, czy SL-30 w różnych wersjach. Skoro pracują codziennie po 8h, to w domu tym bardziej nie zawiodą. SL-20 / SL-20ESD to model optymalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest to co ja używam KSGER , fajne jest to że grzałka i czujnik temperatury jest w grocie a nie w kolbie.

Bardzo stabilnie trzyma ustawioną temperaturę, możliwość wymiany grota "na gorąco", od włączenia do osiągnięcia temperatury 280-300 stopni mija około 7 sekund.

Mnóstwo przydatnych, programowalnych funkcji, np obniżanie temperatury po odłożeniu kolby, autowyłączanie, możliwość własnej kalibracji różnych grotów, tryb "BOST" przydatny przy większych polach lutowniczych.

Bardzo duży wybór grotów T12, u chińczyka w niskich cenach  Przykładowe groty

Używam tą stację od 3 lat i szczerze polecam.

Zerknij na recenzję 90% zadowolonych na 290 sprzedanych.

Edytowane przez alster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2022 o 12:01, Wasylek napisał(a):

Jak już musisz wyszukiwać takie wynalazki, to chociaż w podobnej cenie weź coś z choćby teoretycznym podglądem temperatury:

https://shopee.pl/product/543635905/13728388595?smtt=0.0.9

Ja mam w robocie wypróbowane od lat proste stacje Solomon Pensol, modele SL-10, SL-20, czy SL-30 w różnych wersjach. Skoro pracują codziennie po 8h, to w domu tym bardziej nie zawiodą. SL-20 / SL-20ESD to model optymalny.

a czym sie roznia wersje N od ESD?
pewnie powinienem to wiedziec, skoro jestem zainteresowany kupnem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, komandos80 napisał(a):

a czym sie roznia wersje N od ESD?

Jakieś nowe oznaczenia- N na końcu figuruje chyba teraz przy obu wersjach. W każdym razie wersja z ESD w nazwie (obudowa czarna) jest niby specjalnie elektrostatyczna- ma kabel zasilający "z bolcem" a z tyłu zacisk do dołączenia dodatkowego uziemienia grota.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fili_P napisał(a):

Mlody1 wyprosil Hotgun/air teraz na swieta na orezent- jest zachwycony i mowi ze dobrze stacji kutowniczej bardziej rozbudowanej sobie nie zazyczyl- bo taki pierwotnie byl plan( i tak ma jakies trzy rozne lutownice;-)))

Mam trzy transformatorowe, jakieś kolbowe i hot air - tego ostatniego używałem tylko do zgrzewania plastików dopiero niedawno sobie uświadomiłem jaki mam skarb ;)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już kilka lat wep 936d i nie narzekam. Pewnie są obecnie lepsze w tej cenie, ale IMO nie ma co rozpatrywać, poczytaj trochę i bierz, co się spodoba. Dużo ludzi tego KSGERa poleca.

Ja na pewno chciałem coś na 230V bez dodatkowych zasilaczy.

 

Jakby Ci się chciało pod Kołobrzeg podjechać, to mogę Ci pożyczyć do przetestowania - będę od Świąt do Nowego Roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
43 minuty temu, Radson napisał(a):

@Cinek zadowolony ? jak się sprawuje polecasz ? bo potrzebuje tez sobie kupić

 

 

Stacja jest OK. Polecam dokupić sobie od razu zestaw grotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Radson napisał(a):

a nie wolałbyś dołożyć do 75W ? bo jest to samo tylko z większą mocą

Jak mi brakuje mocy biorę hot aira.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Cinek napisał(a):

Jak mi brakuje mocy biorę hot aira.

a czesto Ci jej brakuje ? kiedy Ci brakuje ?

ja potrzebuje raz na ruski rok cos polutowac, kabelek do ledow itp i zastanawiam sie czy dorzucic 100 do 75W czy w ogole to zauwaze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Radson napisał(a):

a czesto Ci jej brakuje ? kiedy Ci brakuje ?

ja potrzebuje raz na ruski rok cos polutowac, kabelek do ledow itp i zastanawiam sie czy dorzucic 100 do 75W czy w ogole to zauwaze

 

Przy lutowaniu kabli o przekroju "chamskim" ;) powiedzmy że do elektroniki i kabli sygnałowych jest ok ale gdy trzeba zastosować wtyk antenowy może być pod górkę. Ogólnie tam gdzie trzeba zagrzać trochę więcej materiału.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.