Skocz do zawartości

Kia Ceed 1.0 - krótkie podsumowanie po roku.


bizz

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, bizz napisał(a):

Jest trochę niedociągnięć co widać w skali całej floty - awaria skrzyni była spowodowana jakim łącznikiem z gównolitu, kilka aut to miało.

łoo to ciekawe, każdą to będzie czekać czy czasem łącznik był z czegoś lepszego? Jakaś akcja naprawcza?

44 minuty temu, bizz napisał(a):

Jeszcze jedna ważna rzecz - spalanie. Samochód mocno wrażliwy na kierowcę - ja jeżdżąc z reguły dość spokojnie bez problemu schodzę na poziom 4.8-5.2. Większość moich kolegów ma spalanie średnie 6.8-7.5. 

U mnie też te drugie spalanie częściej się pojawia. Jazda taka miejska bez większych korków. Żeby zejść poniżej 6 to raczej trasy bez autostrad takie koło 90 to wtedy tak. Żeby zejść poniżej 5.5 to już nie wiem jak to robisz ;] 

 

Ja ujeżdżam 1.0 120KM przed liftem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, maro_t napisał(a):

pamiętam jak pisałeś o awarii tego poprzedniego ceeda. Fajnie że kolejny okazał się wolny od wad. Dla mnie obecnie Koreańczycy obecnie robią naprawdę uczciwe i godne zaufania samochody

 

Przede wszystkim ładne stylistycznie. Co mnie samego trochę zaskoczyło jak tak pomyślałem w temacie - kiedyś bardzo podobały mi się BMW bo miały prostą klasyczną sylwetkę. Teraz jak patrzę na te dziwne grille i skośne światła, taki Ceed ma fajny, prosty design.

Tak samo wnętrza - bardzo mnie przemawia prostota i zero nadmiarowego wzornictwa.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bielaPL napisał(a):

łoo to ciekawe, każdą to będzie czekać czy czasem łącznik był z czegoś lepszego? Jakaś akcja naprawcza?

 

Nie mam pojęcia, może poprawili po lifcie bo to w przedliftowych padało. Za to w poliftach te łożyska kół nieszczęsne.

 

5 godzin temu, bielaPL napisał(a):

U mnie też te drugie spalanie częściej się pojawia. Jazda taka miejska bez większych korków. Żeby zejść poniżej 6 to raczej trasy bez autostrad takie koło 90 to wtedy tak. Żeby zejść poniżej 5.5 to już nie wiem jak to robisz ;] 

 

Też nie wiem. Po części wynika to pewnie z nudów, robię dużo tras i lubię się wczuć w jazdę, dobrać sobie bieg "na słuch", przewidywać górki czy zmiany pasów na autostradach. No i żeby mieć spalanie poniżej 6 na autostradzie max 122 na tempomacie - to z samej autostrady. Jak mam mieszaną trasę A/S/miasto to z reguły mam do 5.6 średnie, jak mniej autostrad to litr mniej. Klima dużo robi, a ja z reguły jeżdżę bez.

 

 

5 godzin temu, bielaPL napisał(a):

Ja ujeżdżam 1.0 120KM przed liftem.

 

No te 20 więcej to pewnie już idealnie by było jak na moje potrzeby - z rodziną i bagażami byłoby łatwiej. 

 

Teraz będę miał porównanie bezawaryjności i eksploatacji bo kumpel poszedł do konkurencji i dostał silnik 1.5 ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych łączników od skrzyni biegów nie mogą poprawić od ceeda 1, w 2008 jak odebrałem nówkę też się wyjsrał na środku skrzyżowania. Ale auto ogólnie poprawne i bezproblemowe było przez 300 tysięcy km.:ok:

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, amazaque napisał(a):

Kia i Hyundai to od dekady nie są koreańskie samochody :oki:.

 

Niby europejskie bo projektowane i produkowane w Europie przez Europejczyków i dla nich, ale jednak kapitał koreański. Może właśnie to połączenie jest kluczem do ich sukcesu.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Majkiel napisał(a):

 

Niby europejskie bo projektowane i produkowane w Europie przez Europejczyków i dla nich, ale jednak kapitał koreański. Może właśnie to połączenie jest kluczem do ich sukcesu.

Europa to jest pikus dla nich. Kasę robia w Azji i USA. Tam jest dużo tanich rozwiązań np brak immo i gowniaki odpalają i jeżdżą dla jaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bielaPL napisał(a):

łoo to ciekawe, każdą to będzie czekać czy czasem łącznik był z czegoś lepszego? Jakaś akcja naprawcza?

U mnie też te drugie spalanie częściej się pojawia. Jazda taka miejska bez większych korków. Żeby zejść poniżej 6 to raczej trasy bez autostrad takie koło 90 to wtedy tak. Żeby zejść poniżej 5.5 to już nie wiem jak to robisz ;] 

 

Ja ujeżdżam 1.0 120KM przed liftem.

I30 1.4 100km na trasie do 100km/h

Screenshot_2023-01-13-08-59-58-773_com.miui.gallery.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, arek_m napisał(a):

trasa ,trasie nie równa,a zalezy tez czy ktos jedzie spokojnie czy wyprzedza ,hamuje itd.i30 to ta nowa?

2020 bieda wersja - służbowe, nawet LED na dziennych nie ma . a radio to dramat bez ekranu dotykowego . Brak czujników cofania ale ma ostrzeganie przed kolizją i tempomat zwykły . Mało pali ale silnik non stop wyje 140km/h = 4krpm na 6 biegu . Generalnie średnia miasto , autostrada , poza miastem to cały czas powtarzalne 6.2-6.6l przy stosunku 40/40/20 zimą , latem było mniej na letnich butach . Muł jakich mało. Teraz nawet nie wiem czy 1.4 jest w ofercie 

Edytowane przez mmaciejosss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mmaciejosss napisał(a):

2020 bieda wersja - służbowe, nawet LED na dziennych nie ma . a radio to dramat bez ekranu dotykowego . Brak czujników cofania ale ma ostrzeganie przed kolizją i tempomat zwykły . Mało pali ale silnik non stop wyje 140km/h = 4krpm na 6 biegu . Generalnie średnia miasto , autostrada , poza miastem to cały czas powtarzalne 6.2-6.6l przy stosunku 40/40/20 zimą , latem było mniej na letnich butach . 

to mało pali.,mniej niz moja stara foka mk2 1,6 .Po 100km podmiejska jazda do 10 km 9,4 dzis pokazał. trasa 6,7l  .Radio pewnie ten mały ekranik masz..wyglada to słabo ,ale cos za coś .młode auto.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, arek_m napisał(a):

to mało pali.,mniej niz moja stara foka mk2 1,6 .Po 100km podmiejska jazda do 10 km 9,4 dzis pokazał. trasa 6,7l  .Radio pewnie ten mały ekranik masz..wyglada to słabo ,ale cos za coś .młode auto.t

 

 

Screenshot_2023-03-09-19-51-49-225_com.miui.gallery.jpg

Edytowane przez mmaciejosss
  • Lubię to 2
  • Haha 2
  • Smutny 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Camel napisał(a):

i niech mi jeszcze ktoś powie ze Duster jest plastikowy 😁

To moja KIA RIO IV już ma kokpit mega ładniejszy w bida wersji :) 

Dacia musi nadganiać "bajerami" , ale to bardzo fajne auto , w pierwszej generacji za 39.900 za wszystko trzeba było dopłać , radio , klimę , el. szybki , dywaniki .... itp.... Teraz poszli po rozum i w standardzie już sporo jest ale cena startuje prawie od 77kzł za 1.0 z silnikiem 90km który to mega za słaby jest do tego auta , no może do bardzo spokojnej jazdy po mieście , ale minimum to TCE 130km startujące od 87kzł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Przede wszystkim ładne stylistycznie. Co mnie samego trochę zaskoczyło jak tak pomyślałem w temacie - kiedyś bardzo podobały mi się BMW bo miały prostą klasyczną sylwetkę. Teraz jak patrzę na te dziwne grille i skośne światła, taki Ceed ma fajny, prosty design.
Tak samo wnętrza - bardzo mnie przemawia prostota i zero nadmiarowego wzornictwa.
Bo do tego modelu kia już miała zatrudnionego byłego projektanta od BMW. Stąd te stonowanie i nawiązanie wręcz do BMW.

https://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/558238,kia-nowy-projektant-pierre-leclercq-peter-schreyer-bmw-kia-ceed.html


Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, bielaPL napisał(a):

Bo do tego modelu kia już miała zatrudnionego byłego projektanta od BMW. Stąd te stonowanie i nawiązanie wręcz do BMW.

https://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/558238,kia-nowy-projektant-pierre-leclercq-peter-schreyer-bmw-kia-ceed.html


Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka
 

 

Szok, fajnie się czegoś nowego dowiedzieć. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bizz napisał(a):

 

Szok, fajnie się czegoś nowego dowiedzieć. 

 

np lampy tył w kombi

image.png.22faa653e551ce328864517f4526971a.png

image.png.fcad9e82cab52c9c573df6b0b0d063e1.png

 

Wnętrze ;] ten panel z guzikami tak przekręcony w stronę kierowcy, wszystko inne jednak ogólny zamysł projektowania jest podobny, schludnie, bez większych naleciałości koreańskich. Jeszcze te tuby z zegarów by wyrzucili i jakoś ogarnęli tą pańską skórkę z deski i by był lux ;] 

image.png.b4f7aa75670791ddbe94cbf6657a4d34.png

image.png.cbc10a5eea56d9ae99a473ec0b2c5957.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Rado_ napisał(a):

Daj spokój,  trzeba skończyć z karmieniem chinskiej gospodarki.

To kupi 2DIN produkcji spoza Chin. :skromny:

 

A w temacie KIA Ceed to jeżeli ktoś ma wersję S to nie ma możliwości rozbudowy systemu mulitimedialnego.

Biorąc pod uwagę różnicę w cenach 1.0 i 1.5 to kupując dla siebie dopłaciłbym do mocniejszej wersji. Jedzie całkiem zacznie.

Bardzo poprawny samochód.👍

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boxa mam na dachu jak tuning to porządnie. Zreszta cały czas tu ludzie piszą ze multimedia niepotrzebne a teraz raban.
Dokładnie. Dasz ludziom tablet nie bo nie będzie jeździł PlayStation, nie dasz? Eeee bida...
Nie dogodzisz.

Wysłane z mojego RMX3242 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BOGUS napisał(a):

Dokładnie. Dasz ludziom tablet nie bo nie będzie jeździł PlayStation, nie dasz? Eeee bida...
Nie dogodzisz.

Wysłane z mojego RMX3242 przy użyciu Tapatalka
 

 

Tylko tablet też musi być dobry.

Przykład tableta w kia to porażka, przykład tableta w Tesli to idealne rozwiązanie, już nikt nie chce mieć fizycznych przycisków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2023 o 10:23, bizz napisał(a):

Jestem po pierwszym roku eksploatacji - auto służbowe, lekko nie ma. 

 

Wersja podstawowa, w Kii oznacza się to bodajże M, rok produkcji 2021, miesiąca nie pamiętam ale już z tym nowym znaczkiem, nadwozie kombi. 

Wcześniej przez chwilę miałem przyjemność jeździć hatchbackiem też 2021 rok, ale znaczek jeszcze stary, przed liftem - różnica wewnątrz to przycisk na kierownicy utrzymania środka pasa ruchu i lekkie podkolorowanie komputera pokładowego. Hatchback miał awarię skrzyni biegów przy 4 tyś km, stanął na środku skrzyżowania i skończyło się lawetą, a że akurat firma odbierała kombi więc poprosiłem o zmianę i tak w lutym jakoś stuknął rok jak nim jeżdżę.

Wersja silnikowa 1.0 100KM, nic słabszego tam nie montowali, skrzynia 6 biegów - całkiem przyjemna, nie ma się do czego przyczepić. 

 

Pierwsze wrażenia - bardzo dobre, auto dość ciche, silnik wobec którego miałem największe obawy (przesiadałem się z Yarisa 1.5) bardzo elastyczny, do jazdy w pojedynkę idealny, dopiero po zapakowaniu 4 osób wyraźnie muli. 

Spokojnie można utrzymywać prędkości autostradowe plus VAT, w mieście nie jest zawalidrogą. 

 

Wyposażenie - wszystko co potrzebuję, jedyny brak który rzeczywiście odczuwam to automatyczne wycieraczki. Z rzeczy które są i działają dobrze - automatyczne światła, tempomat, dwa systemy utrzymania auta na pasie ruchu - jeden pomiędzy bocznymi liniami, drugi utrzymuje konkretnie środek pasa, na autostradzie rewelacja. Ma też radar wykrywający przeszkodę, jak działa nie wiem bo nie doprowadziłem do takiej sytuacji. W Yarisie dwa razy mi się zatrzymał, przy czym jeden z nich uratował życie mi i ludziom pracującym na pasie autostrady.

Mojemu pracownikowi nie wyhamował jak kobieta przed nim spanikowała i wcisnęła hamulec do oporu, ale sam przyznał że siedział jej na zderzaku.

 

Auto bardzo obszerne jak na tą klasę - mam porównanie choćby z Astrą J i miejsca jest dużo więcej. Audio przeciętnej jakości, mogłoby być lepiej - tutaj Astra zdecydowanie brała górę. 

Z irytujących rzeczy - bluetooth obsługuje tylko jeden telefon na raz, trzeba się przełączać chcąc skorzystać np.  z prywatnego. Ponoć w wyższych modelach już obsługuje więcej bez problemu.

 

Teraz awaryjność - zerowa, przegląd pierwszy w salonie Kia, kolejne co 15 tyś już w poza ASO w dobrym, miejscowym serwisie. Jestem już po 5 przeglądach, za chwilę będą do zmiany klocki tył, poza tym nic się nie dzieje. 

 

Na tyle je polubiłem że gdybym stał przed wyborem prywatnego samochodu na pewno pierwsze kroki skierowałbym do Kii. Jest trochę niedociągnięć co widać w skali całej floty - awaria skrzyni była spowodowana jakim łącznikiem z gównolitu, kilka aut to miało. Sporo samochodów ma do wymiany łożyska kół, zaczynają hałasować od 60 tyś km. 

 

Samochód ma przejechane 75 tyś - ni mało, ni dużo, Yaris zrobił w rok ponad 120 też bezawaryjnie, ale tam byłem lekko przygłuchy po takich przebiegach, tutaj jednak jest komfort.

 

Jeszcze jedna ważna rzecz - spalanie. Samochód mocno wrażliwy na kierowcę - ja jeżdżąc z reguły dość spokojnie bez problemu schodzę na poziom 4.8-5.2. Większość moich kolegów ma spalanie średnie 6.8-7.5. 

 

Moim zdaniem silnik jest bardzo oszczędny, da się nim jeździć eco - w tym porównaniu dużo lżejszy Yaris nie miał szans na zejście poniżej 5 litrów, ba! - raczej cały czas był w okolicach 7.

 

Polecam samo auto, choć ceny mocno się zmieniły - jak je odbierałem to w salonie stały takie same za 73 tyś, hatchbacka można było kupić z 6 z przodu. Z tego co teraz patrzyłem to bez 90 nie ma co odwiedzać salonu.

 

Jak ktoś ma pytania, to walcie śmiało.

 

 

Jestem naprawden pod wrażeniem że jesteś zadowolony z kultury pracy tego 3 cylindrowego wynalazku z Korei.

W porównaniu choćby z 1.0 tsi to to jest jakaś porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Chalek napisał(a):

Jestem naprawden pod wrażeniem że jesteś zadowolony z kultury pracy tego 3 cylindrowego wynalazku z Korei.

W porównaniu choćby z 1.0 tsi to to jest jakaś porażka.

 

Dla mnie nie ma żadnej różnicy jeśli chodzi o kulturę pracy - może na postoju Kię słychać bardziej. 

 

Mógłbyś rozwinąć co jest tak dużą porażką w stosunku do 1.0 tsi, bo akurat mam bezpośrednie porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2023 o 18:37, DamU napisał(a):

 

Biorąc pod uwagę różnicę w cenach 1.0 i 1.5 to kupując dla siebie dopłaciłbym do mocniejszej wersji. Jedzie całkiem zacznie.

 

 

 

Jeszcze niedawno też tak myślałem, ale w użytkowaniu okazało się że 1.0 wystarcza na moje potrzeby a zużycie paliwa gdybym miał go prywatnie naprawdę robi robotę. 

Dzisiaj się nie spieszyłem, trasa od zjazdu z autostrady w Gliwicach do Rybnika, 80% na tempomacie, dwie osoby dorosłe plus dwójka dzieci na pokładzie:

 

IMG_20230312_173337.jpg.c63d7a51bed4c7255a85bc308f71708a.jpg

Edytowane przez bizz
  • Lubię to 5
  • zszokowany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, bizz napisał(a):

 

Jeszcze niedawno też tak myślałem, ale w użytkowaniu okazało się że 1.0 wystarcza na moje potrzeby a zużycie paliwa gdybym miał go prywatnie naprawdę robi robotę. 

👍

To informacyjnie dopiszę, że trasa Wrocław-Warszawa (S8, A1 i A2) w 1.5 z tempomatem na 130  wyszło 5,9 i powrót 5,8. Zdaje się, że w piątek nie wiało z zachodu 😁 

Nie wiem jakie średnie wyszły.

Niemniej spalanie też małe.

Myślę, że bardzo porównywalne z odpowiednimi pojemnościami TSI od VAG.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DamU napisał(a):

👍

To informacyjnie dopiszę, że trasa Wrocław-Warszawa (S8, A1 i A2) w 1.5 z tempomatem na 130  wyszło 5,9 i powrót 5,8. Zdaje się, że w piątek nie wiało z zachodu 😁 

A to bardzo ładnie, ciekawe jak w jeździe miejskiej.

 

Ja z Wrocławia do Gliwic leciałem na tempomacie ustawionym na 157 (równe 150 wg GPS) i komputer pokazał 8.2 - tylko 2-3 razy musiałem odpuścić tempomat, luźna trasa. 

 

Do tego zawsze komputer zawyża o 0.25 litra, sprawdzone wielokrotnie. Naprawdę dobry silnik, nie wiem jak z trwałością, ale spalanie i elastyczność jest dla mnie praktycznie identyczna jak w porównywalnym 1.0 tsi.

 

1 godzinę temu, DamU napisał(a):

Nie wiem jakie średnie wyszły.

 

 

 

Tego niestety nie wie nikt, bo zapomnieli w komputerze pokładowym o takiej wartości. Czasem mnie to jeszcze irytuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Camel napisał(a):

jeszcze nie próbowałem moją gwiazdą tak wolno, ale tempomat na 140 (realnie pewnie 130) w stronę łodzi na 300km 5.6l, powrotna 6l.

Ale 3.6 robi robotę (chyba lepiej niż TSI).

 

Tutaj rośnie już konkretnie, pisałem poniżej - z Wrocka 157 licznik (150 GPS) - 8.2 litra. Jak jadę sam to jest trochę mniej, sporo zależy od wiatru i od ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bizz napisał(a):

 

Dzisiaj się nie spieszyłem, trasa od zjazdu z autostrady w Gliwicach do Rybnika, 80% na tempomacie, dwie osoby dorosłe plus dwójka dzieci na pokładzie:

a to przez takich mi rośnie spalanie ;] 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.