Skocz do zawartości

Klejenie tworzywa PUR


badyl1982

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, badyl1982 napisał(a):

Rama okna dachowego z kampera.

Jak masz zdemontowaną, to bym próbował od środka łączyć tymi zszywkami na gorąco. Widziałeś to kiedyś? Według mnie nieźle się sprawdza i nie potrzeba do tego "doktoratu". 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, janusz napisał(a):

Jak masz zdemontowaną, to bym próbował od środka łączyć tymi zszywkami na gorąco. Widziałeś to kiedyś? Według mnie nieźle się sprawdza i nie potrzeba do tego "doktoratu". 

Nie widziałem. Pierwszy raz o tym słyszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, badyl1982 napisał(a):

Nie widziałem. Pierwszy raz o tym słyszę.

Trzyma mocno jak cholera ale brzydko wyglada wiec kleic trzeba od wewn/ mniej widocznej  strony jesli się da. Do tego mi sie nie udalo uciac tak tych zszywek na tye krotko po wtopieniu zeby nie wystawaly delikatnie i nie haczyly. Dlatego jak kleilem zszywkami uchwyt ktorego żadem klei nie skleil na dluzej niz miesiac.. to zalalem to z zewn dodatkowo klejem na gorąco na powierzchnie zeby pozniej nikt rak nie pokaleczyl..

Trzyma od prawie  roku....a sily dzialające na uchwyt są dosc duze

Edytowane przez norbert123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, janusz napisał(a):

U mnie sprawa jest dosyć skomplikowana. W ramie są grube przekroje i tam to by było ok. Ale są też drobne elementy, które trzeba przykleić i to raczej się nie sprawdzi. Drobne to raczej tylko klej.

 

Pytanie, czy grube elementy najpierw potraktować klejem i wzmocnić zszywkami, czy tylko zszywać?

IMG_20230421_195509.jpg.b5e2ceb79864cdfaab50e1a5996303f4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, norbert123 napisał(a):

Do tego mi sie nie udalo uciac tak tych zszywek na tye krotko po wtopieniu zeby nie wystawaly delikatnie i nie haczyly.

Niektóre zszywki można wyłamywać, ja jak mi coś wystawało to zwykle używałem dremela. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, badyl1982 napisał(a):

Pytanie, czy grube elementy najpierw potraktować klejem i wzmocnić zszywkami, czy tylko zszywać?

Ja bym próbował spasować to co jest i zszywać. Jak będą braki to uzupełnił klejem. Zawsze można przeszlifować i pomalować na końcu. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, janusz napisał(a):

Ja bym próbował spasować to co jest i zszywać. Jak będą braki to uzupełnił klejem. Zawsze można przeszlifować i pomalować na końcu. 

Czy do pleksi te zszywki też mogę użyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Igorek napisał(a):

Jeśli tworzywo ma już swoje lata to wymień na świeże i nie baw się w reanimowania trupa 

Dlaczego nie reanimować? Nie kruszeje ze starości. Zostało uszkodzone mechanicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, badyl1982 napisał(a):

Dlaczego nie reanimować? Nie kruszeje ze starości. Zostało uszkodzone mechanicznie.

Próbowałem kiedyś naprawiać elementy mocowane na dachu. Jak już kupiłem nowe i wziąłem do ręki to zrozumiałem dlaczego naprawa jest złym pomysłem.

Jeśli robisz to dla siebie i nie jest to nówka uszkodzona wyłącznie mechanicznie to polecam jednak wymianę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Igorek napisał(a):

Próbowałem kiedyś naprawiać elementy mocowane na dachu. Jak już kupiłem nowe i wziąłem do ręki to zrozumiałem dlaczego naprawa jest złym pomysłem.

Jeśli robisz to dla siebie i nie jest to nówka uszkodzona wyłącznie mechanicznie to polecam jednak wymianę. 

Naprawa 400-600 zł. Na identyczną nówkę nie natrafiłem, ale podobne kosztują od 3000zl w górę. Mimo wszystko zaryzykuję naprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, badyl1982 napisał(a):

Naprawa 400-600 zł. Na identyczną nówkę nie natrafiłem, ale podobne kosztują od 3000zl w górę. Mimo wszystko zaryzykuję naprawę.

Daj znać jak Ci poszło, nie spiesz się i najpierw potrenuj na czymś do wyrzucenia. To jest proste, ale wymaga minimalnej wprawy i staranności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, janusz napisał(a):

Daj znać jak Ci poszło, nie spiesz się i najpierw potrenuj na czymś do wyrzucenia. To jest proste, ale wymaga minimalnej wprawy i staranności. 

Zdecydowałem się oddać do firmy naprawiającego plastiki.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 23.04.2023 o 11:34, janusz napisał(a):

Ja bym próbował spasować to co jest i zszywać. Jak będą braki to uzupełnił klejem. Zawsze można przeszlifować i pomalować na końcu. 

Dzisiaj przez przypadek wyświetliło mi ten filmik i sobie przypomniałem o temacie (mam dokładnie taką "zszywarke") 

https://youtu.be/Uc2gLDK4-cQ

Edytowane przez janusz
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2023 o 07:46, badyl1982 napisał(a):

Zdecydowałem się oddać do firmy naprawiającego plastiki.

Ja podobnie zrobiłem z pękniętym ramieniem kierownicy. Odpuściłem kupowanie klei i kombinowanie samemu. Gość porobił próby na materiale czy da się spawać i kleić różnymi klejami. W końcu zanitował i skleił tak, że nie widać prawie łączenia. Po 2 latach trzyma się wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.04.2023 o 09:59, badyl1982 napisał(a):

U mnie sprawa jest dosyć skomplikowana. W ramie są grube przekroje i tam to by było ok. Ale są też drobne elementy, które trzeba przykleić i to raczej się nie sprawdzi. Drobne to raczej tylko klej.

 

Pytanie, czy grube elementy najpierw potraktować klejem i wzmocnić zszywkami, czy tylko zszywać?

IMG_20230421_195509.jpg.b5e2ceb79864cdfaab50e1a5996303f4.jpg

Nawiercilbym otwory i wsadził metalowy kolek 2mm na kleju żeby usztywnić całość ramki do kupy po około 20mm od złamania w jedną i drugą strone.Później popróbował bym z klejem na bazie żywicy epoksydowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, HARDTECHNO napisał(a):

Nawiercilbym otwory i wsadził metalowy kolek 2mm na kleju żeby usztywnić całość ramki do kupy po około 20mm od złamania w jedną i drugą strone.Później popróbował bym z klejem na bazie żywicy epoksydowej. 

 

Sprawa już zamknięta, Kapitanie Przedwczoraj... 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.