Skocz do zawartości

Szykana. Kto tu ma pierwszeństwo?


KYRTAP

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, KYRTAP napisał(a):

Tak sutuacja na drodze widoczna na zdjęciu poniżej. Kto tu ma pierwszeństwo bo wszyscy z małymi wyjątkami ją omijają. 

 

 

IMG_20230523_150633.jpg

Zdrowy rozsądek reguluje i kultura na drodze, ja bym zwolnił i zobaczył co robi drugi.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, grogi napisał(a):

Jak nie ma mozliwości kontynuowania jazdy, to trzeba poczekać... Zatem kto dojechał pierwszy, przejeżdża pierwszy... 

Według mnie trochę bez sensu to rozwiązanie, bo daje pole do interpretacji jak się powinno zachować. W Danii jest to popularne rozwiązanie, z tą różnicą że te "szykany" są nieprzejezdne (są to obszary "zielone") i pierwszeństwo jest kwestią kultury = nie ma z tym problemu. Sam mam ze dwie takie koło "chaty". Dodatkowo z prawej strony często jest miejsce na przejazd jednośladem (rowerem). 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, KYRTAP napisał(a):

Tak sutuacja na drodze widoczna na zdjęciu poniżej. Kto tu ma pierwszeństwo bo wszyscy z małymi wyjątkami ją omijają. 

 

A to w ogole jest szykana, czy moze jakas forma spiacego policjanta, ktora ma spowolnic ruch i zwyczajnie jedziesz prosto?

Gdyby to byla szykana, to IMHO bylyby jakies znaki, zeby omijac z lewej strony lub regulujace pierwszenstwo etc.

Edytowane przez Maciej__
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Maciej__ napisał(a):

 

A to w ogole jest szykana, czy moze jakas forma spiacego policjanta, ktora ma spowolnic ruch i zwyczajnie jedziesz prosto?

Gdyby to byla szykana, to IMHO bylyby jakies znaki, zeby omijac z lewej strony lub regulujace pierwszenstwo etc.

No właśnie takie dziwne rozwiązanie, ni to szykana, ni to próg zwaniający, a żadnych znaków nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sutuacja na drodze widoczna na zdjęciu poniżej. Kto tu ma pierwszeństwo bo wszyscy z małymi wyjątkami ją omijają. 
 
 
IMG_20230523_150633.jpg.0612d6315abeba0348fbf9bfeb6491f1.jpg
Na wiosce remontują mi jedna z dróg i na pewnym odcinku wyłączyli z użytku 1 pas, przez co ruch w 2 strony idzie 1 pasem (bez sygnalizacji świetlnej) i co ciekawe z jednej strony jest oznakowanie kto ma pierwszeństwo a z drugiej nie ma
Ciekawe co w razie kolizji

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, janusz napisał(a):

Nie chciało mi się wychodzić, zdjęcie z map Google. 

 

Screenshot_20230531-153901.png

i przyklad ze Szwecji, rowniez oznakowany.Tu jeszcze widac ten przejazd dla rowerow, o ktorym pisales:

image.png.18545e79da1705c7c02ad07f0e308d64.png

 

Dziwi mnie tylko po co pod tymi znakami po lewej tez jest napisane, ze nie dotyczy rowerow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, DZIDA napisał(a):

Na wiosce remontują mi jedna z dróg i na pewnym odcinku wyłączyli z użytku 1 pas, przez co ruch w 2 strony idzie 1 pasem (bez sygnalizacji świetlnej) i co ciekawe z jednej strony jest oznakowanie kto ma pierwszeństwo a z drugiej nie ma emoji848.png
Ciekawe co w razie kolizji emoji848.pngemoji848.pngemoji848.png

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka


 

 

Jezeli oznakowanie jest z tej strony, ktora musi ustapic pierwszenstwa to chyba wszystko jasne :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2023 o 18:21, KYRTAP napisał(a):

Tak sutuacja na drodze widoczna na zdjęciu poniżej. Kto tu ma pierwszeństwo bo wszyscy z małymi wyjątkami ją omijają. 

 

 

IMG_20230523_150633.jpg

Sprawa jest prosta. Pierwszeństwo ma ten, który ma większe auto.;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, awruK napisał(a):

Sprawa jest prosta. Pierwszeństwo ma ten, który ma większe auto.;]

 

Chyba że Cygan w starej BMW zarejestrowanej w UK, jemu nie straszny nawet Patrol na lifcie ze stalowym zderzakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.