Skocz do zawartości

Tutaj witamy nowych na kąciku nowego Fiata Cromy :-)


Iron

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

> Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Witaj również ok.gif

> Od paru tygodni śledziłem wątki i pogłębiałem wiedzę o cromie którą planuję kupić w najbliższych dniach .

Życzymy skutecznych poszukiwań i udanego zakupu waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zanabyłem drogą kupna srebrno-złotą (jaki to kolor... nie wiem do końca) Cromkę MJTD 150. Serdecznie pozdrawiam wszystkich użyszkodników tego masywnego wozidła waytogo.gif.

Na dzień dobry zauważyłem, że raczej do wymiany termostat, bo temperatura nie dochodzi do środka wskaźnika - a także opada po krótkim postoju - no i mam pytanie który będzie lepszy - Gates, Vernet... a może jakiś inny?

Pewnie trzeba będzie zajrzeć również do kolektora ssącego i ewentualnie wywalić EGR (jakie to są koszta tak z grubsza?), ale to nieco później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Zanabyłem drogą kupna srebrno-złotą (jaki to kolor... nie wiem do końca) Cromkę MJTD 150.

Witaj na kolejnym fiatowskim kąciku waytogo.gif

> Na dzień dobry zauważyłem, że raczej do wymiany termostat ... > mam pytanie który będzie lepszy - Gates,

> Vernet... a może jakiś inny?

Oryginalnie był Behr , choć jak wynika z opinii kolegów inne też dają radę

> Pewnie trzeba będzie zajrzeć również do kolektora ssącego i ewentualnie wywalić EGR (jakie to są

> koszta tak z grubsza?), ale to nieco później.

Większym problemem mogą być klapy wirowe - ale o tym już nie w powitalni grinser006.gif

Polecam zatem ten wątek - klapy wirowe ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Kawał powierzchni do wykorzystania i duży moment 290Nm jak na pojemność 1,6 MJTD

Ten silnik nie jedzie w tej budzie, to znaczy da się nim zupełnie przyzwoicie poruszać czy nawet wyprzedzać, jednak w porównaniu z Cromą 1.9 150 KM, nie jedzie grinser006.gif. Dodatkowo ze względu na aerodynamikę cegły, na autostradzie musimy się bardzo powstrzymywać przed przekroczeniem 130 km/h, na całe szczęście na tym kończy się lista wad. W ruchu miejskim auto spala 6 -7 litrów, co uważam za bardzo dobry wynik, na trasie do 110 km/h spalanie wyszło 5,6 litra i własnie ta prędkość jest graniczna dla oszczędnej jazdy. Podawany przez producenta moment obrotowy jest tylko na papierze, w rzeczywistości wygląda to, jak na obrazku poniżej i po chipie powinno być przyjemnie.

16105.jpg

Rysunek pochodzi z firmy Cinsoft i jest jej własnością, został załączony w celach poglądowych.

Auto jest w środku ogromne, składając w prosty sposób tylne fotele uzyskujemy 3,2 m sześciennego powierzchni ładunkowej! Z przodu jest ogromna ilość miejsca, także na boki i nad głową. Jest dużo więcej miejsca niż w Cromie, fotele są wygodne, mają podłokietniki, regulacje wysokości i lędźwiową. Pasażerowie z tyłu także mają dużo miejsca i jest im wygodnie. Co dla mnie bardzo istotne podłoga bagażnika jest zupełnie płaska i niska, mamy do dyspozycji roletę / półkę, która ma udźwig 70 kg, dzięki czemu można bagażnik załadować dwuwarstwowo. Tylna klapa jest ogromna i otwiera się pod kątem około 100 stopni, tworzy spory daszek, pod którym bez problemu się mieszczę a mam 182 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ozesz ale zabawka....to HGT?

Ladnie toto wyglada no i kolka calkiem mile dla oka.

Ja dla zabawy slinie sie na BRERE, ale to jak juz nabede motorek:)

A co do cromy to zrobic co trzeba i swiety spokoj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo ładnie się prezentuje , no ale pewnie wcześniej polerka musiała być

Dzięki, hmmm jeśli chodzi o rant z felg to owszem ale jak o lakier to pudło, lakier jest taki zejefajny że wystarczy umyć i jest prawie lustro smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.