Skocz do zawartości

Kia XCeed - dlaczego nie?


FrugOs

Rekomendowane odpowiedzi

Brazylijski serial na temat wyboru auta dla mojej 💘 chyba dobiega końca. Na stole było dużo różnych tematów, jeździliśmy po salonach, przymierzaliśmy się m.in. do Cupra, różne Skody (Fabia, Karoq), BMW 1er, X1, Opel Mokka, Peugeot 2008 i 3008, Mini, można by wymieniać bardzo długo. Jak widać rozstrzał spory, ponieważ przede wszystkim "ma się podobać", dlatego trzeba pamiętać, że to nie jest zakup wyłącznie rozumem ;) W tym świecie nie liczy się, że jedno auto jest małe miejskie a drugie to większy SUV ;] 

Z mojej perspektywy to auto powinno być fajnie doposażone (kamery, elektryczna klapa bagażnika, hands free, elektryka z pamięcią, grzana kiera, aktywny tempomat to must have i tyle).

 

Na placu boju pozostał XCeed, który ma następujące zalety -> baaardzo się podoba ;], a w wersji GT ma wszystko co musi mieć.

Jedyna kwestia teraz to czy ma to być automat 160KM czy 204KM, ale o tym zdecyduję po jeździe próbnej.

 

Czy mogę liczyć na kubeł zimnej wody, jeśli wtapiam biorąc nowego XCeed z salonu? :hehe:

Cena dopasionego po kokardę to ~160kpln brutto. Auto pewnie na 7 do 10 lat.

 

spacer.png

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PawelWaw napisał(a):

dlugie dystanse ?

moze jakis EV ktory juz na starcie jest tanszy o 30k ?

 

Podejrzewam, że dłuższych dystansów nie będzie. EV byłby spoko gdyby było jak go ładować, bo stać pod Kauflandem w kolejce to ostatnia rzecz na jaką mam ochotę :hehe:

Z ciekawości - który EV byś wskazał?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Rado_ napisał(a):

Ten model jako jedyny w Kile mi się podoba, choć wnętrze takie sobie. Jak się podoba to brać, na znaczek nie patrzeć. Ile więcej za takie wszystkomającego np BMW trzeba zapłacić? Dużo więcej.

 

Wnętrze się podoba i nie ma co drążyć ;] :hehe:

 

Bejce 1er można ogarnąć za podobną kasę, ale ciut chudziej wyposażoną oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, FrugOs napisał(a):

 

Podejrzewam, że dłuższych dystansów nie będzie. EV byłby spoko gdyby było jak go ładować, bo stać pod Kauflandem w kolejce to ostatnia rzecz na jaką mam ochotę :hehe:

Z ciekawości - który EV byś wskazał?

 

 

 

mieszkacie w domku czy w blokowisku z garazem podziemnym ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, FrugOs napisał(a):

 

Wnętrze się podoba i nie ma co drążyć ;] :hehe:

 

Bejce 1er można ogarnąć za podobną kasę, ale ciut chudziej wyposażoną oczywiście.

Wnętrze spoko, ale jak ktoś wymaga czegoś o nowocześniejszych kształtach to może nie dla niego. 
no właśnie chudziej i utrzymanie pewnie droższe. Bierz Kile, póki Merc GLS się nie spodoba😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, PawelWaw napisał(a):

 

mieszkacie w domku czy w blokowisku z garazem podziemnym ?

 

 

Podziemny. Ale jak myślę o załatwianiu przyłącza to mi się odechciewa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, FrugOs napisał(a):

Czy mogę liczyć na kubeł zimnej wody, jeśli wtapiam biorąc nowego XCeed z salonu? :hehe:

Cena dopasionego po kokardę to ~160kpln brutto. Auto pewnie na 7 do 10 lat.

Raczej bym nie wydał tyle siana na ten samochód... mam w kombi i jest ok, żona śmiga, podoba jej się to auto i jest zadowolona. Ma swoje różne wady jak każde auto. ASO też nie jest idealne. Może w CX5 ją wpakuj jeszcze? Dosyć dopracowane auto już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bielaPL napisał(a):

Raczej bym nie wydał tyle siana na ten samochód... mam w kombi i jest ok, żona śmiga, podoba jej się to auto i jest zadowolona. Ma swoje różne wady jak każde auto. ASO też nie jest idealne. Może w CX5 ją wpakuj jeszcze? Dosyć dopracowane auto już.

 

 

Zamiast wpakowywać w CX5 wolałbym poczytać o tych wadach i ASO :ok: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, PawelWaw napisał(a):

 

teraz to jest dosyc proste :)

jednak nie namawiam bo bedzie na mnie ;]

ale zona to by Ci dziekowala kilka miesiecy za taki wybor :serducha:

 

Zupełnie teoretycznie - jakie auto byś proponował? Pamiętaj jednak, że musi być dobrze wyposazone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kia ma słabe opinie o serwisie i gwarancji.

W ttm modelu duzo ludzi skarży sie na ściąganie w prawo(nierozwiazane) i szrpanie DCT. Pamietaj, że KIA daje tylko 20 000km gwarancji na sprzegła. I nie mozesz sie spóźnić nawwt o 1km na przegląd, bo unieważniają gwarancję. 

 

Aha, 204KM podibno pali zauwazalnie wiecej od 160KM.

 

W takim budzecie bralbym UX albo X1 jak sie da. Ewentualnie Mazda.

Edytowane przez ghost2255
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, FrugOs napisał(a):

 

 

Zamiast wpakowywać w CX5 wolałbym poczytać o tych wadach i ASO :ok: 

 

 

słabo wyciszony

problemy ze sprzęgłem lub denerwujące użytkowników działanie automatu w mieście

gpfy przy użytkowaniu typowo miejskim

aso wiadomo jak jest znany problem to standardowo lecą że TTTM

 

mnie wkurza asystent pasa którego za każdym razem muszę wyłączać 

Pod bagażnikiem są takie schowki. Jak masz gumową matę to jest to zablokowane non stop. Zrobili to po to żeby była płaska podłoga po rozłożeniu siedzeń (składasz tylko oparcie). Problem z tym że jest dosyć płytko. W fiacie wpierw odchylałem siedzisko a potem składałem oparcie i głębokość była dużo większa. Tutaj jest płytko i trzeba mieć na to na uwadze - jednym przeszkadza dla innych obojętnie.

image.png.176604c89c6a1128db19e710ea74a65e.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, FrugOs napisał(a):

Brazylijski serial na temat wyboru auta dla mojej 💘 chyba dobiega końca. Na stole było dużo różnych tematów, jeździliśmy po salonach, przymierzaliśmy się m.in. do Cupra, różne Skody (Fabia, Karoq), BMW 1er, X1, Opel Mokka, Peugeot 2008 i 3008, Mini, można by wymieniać bardzo długo. Jak widać rozstrzał spory, ponieważ przede wszystkim "ma się podobać", dlatego trzeba pamiętać, że to nie jest zakup wyłącznie rozumem ;) W tym świecie nie liczy się, że jedno auto jest małe miejskie a drugie to większy SUV ;] 

Z mojej perspektywy to auto powinno być fajnie doposażone (kamery, elektryczna klapa bagażnika, hands free, elektryka z pamięcią, grzana kiera, aktywny tempomat to must have i tyle).

 

Na placu boju pozostał XCeed, który ma następujące zalety -> baaardzo się podoba ;], a w wersji GT ma wszystko co musi mieć.

Jedyna kwestia teraz to czy ma to być automat 160KM czy 204KM, ale o tym zdecyduję po jeździe próbnej.

 

Czy mogę liczyć na kubeł zimnej wody, jeśli wtapiam biorąc nowego XCeed z salonu? :hehe:

Cena dopasionego po kokardę to ~160kpln brutto. Auto pewnie na 7 do 10 lat.

Słabe fotele i ciasne wnętrze. Z zewnątrz wygląda lepiej ale środek nie przekonuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bielaPL napisał(a):

 

słabo wyciszony

problemy ze sprzęgłem lub denerwujące użytkowników działanie automatu w mieście

gpfy przy użytkowaniu typowo miejskim

aso wiadomo jak jest znany problem to standardowo lecą że TTTM

 

mnie wkurza asystent pasa którego za każdym razem muszę wyłączać 

Pod bagażnikiem są takie schowki. Jak masz gumową matę to jest to zablokowane non stop. Zrobili to po to żeby była płaska podłoga po rozłożeniu siedzeń (składasz tylko oparcie). Problem z tym że jest dosyć płytko. W fiacie wpierw odchylałem siedzisko a potem składałem oparcie i głębokość była dużo większa. Tutaj jest płytko i trzeba mieć na to na uwadze - jednym przeszkadza dla innych obojętnie.

 

 

 

Dzięki. Na takie konkretne info liczyłem :) 

Automat sobie sam potestuję, natomiast ciekawi mnie sprawa z GPF. O co konkretnie chodzi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, FrugOs napisał(a):

 

 

Dzięki. Na takie konkretne info liczyłem :) 

Automat sobie sam potestuję, natomiast ciekawi mnie sprawa z GPF. O co konkretnie chodzi?

 

Czasem daje kontrolkę błędu wypalania - trzeba jechać w trasę i wypalić na wyższych obrotach.

Eko jazda w mieście nie pomaga.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, ghost2255 napisał(a):

W ttm modelu duzo ludzi skarży sie na ściąganie w prawo(nierozwiazane) i szrpanie DCT. Pamietaj, że KIA daje tylko 20 000km gwarancji na sprzegła. I nie mozesz sie spóźnić nawwt o 1km na przegląd, bo unieważniają gwarancję. 

 

O gwarancji słyszałem.

 

24 minuty temu, ghost2255 napisał(a):

Aha, 204KM podibno pali zauwazalnie wiecej od 160KM.

 

 

Pytanie czy te 40 kucy są tego warte.

 

24 minuty temu, ghost2255 napisał(a):

W takim budzecie bralbym UX albo X1 jak sie da. Ewentualnie Mazda.

 

Jak już pisałem - to nie jest wybór pod tytułem "co najlepiej w tym budżecie?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lucash napisał(a):

Słabe fotele i ciasne wnętrze. Z zewnątrz wygląda lepiej ale środek nie przekonuje. 

 

Wnetrze jak w kazdym kompakcie, z przodu wiecej niz wystarczajaco :ok:

Fotele masz chyba 3 rozne rodzaje, w zaleznosci od wersji.

Mnie ten Xceed sie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał(a):

 

Wnetrze jak w kazdym kompakcie, z przodu wiecej niz wystarczajaco :ok:

Fotele masz chyba 3 rozne rodzaje, w zaleznosci od wersji.

Mnie ten Xceed sie podoba.

 

Też tak sądzę, aczkolwiek to nie mnie się ma podobać ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, FrugOs napisał(a):

 

O gwarancji słyszałem.

 

 

Pytanie czy te 40 kucy są tego warte.

 

 

Jak już pisałem - to nie jest wybór pod tytułem "co najlepiej w tym budżecie?"

 

Ten 1,5 160KM to nowsza konstrukcja i podobniez sporo mniej pali.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maciej__ napisał(a):

 

Ten 1,5 160KM to nowsza konstrukcja i podobniez sporo mniej pali.

 

Pytałem na FB XCeed o spalanie tego 204KM to dostałem info tak skrajnie różne, że boję się zapytać o 1.6 ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rwIcIk napisał(a):

Jest problem, którego nie mają inni producenci ;]

Podobno coś poprawili - mają poprawić w oprogramowaniu.

 

 

W porządku. Mimo wszystko wygląda niegroźnie ;) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, FrugOs napisał(a):

 

W porządku. Mimo wszystko wygląda niegroźnie ;) 

Niektórym to wyskakiwało i trzeba porządnie w trasie się przejechać kilkadziesiąt km spełniając określone warunki (obroty, bieg itp.)

To zdaje się dotyczy tylko silnika 1,6T?

ASO wypalało za kasę ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rwIcIk napisał(a):

Niektórym to wyskakiwało i trzeba porządnie w trasie się przejechać kilkadziesiąt km spełniając określone warunki (obroty, bieg itp.)

To zdaje się dotyczy tylko silnika 1,6T?

 

 

Mnie nie pytaj, to ja się pytam ;) 

I zapytam przed testową w poniedziałek. Zobaczymy co powiedzą.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, FrugOs napisał(a):

razylijski serial na temat wyboru auta dla mojej 💘 chyba dobiega końca. Na stole było dużo różnych tematów, jeździliśmy po salonach, przymierzaliśmy się m.in. do Cupra, różne Skody (Fabia, Karoq), BMW 1er, X1, Opel Mokka, Peugeot 2008 i 3008, Mini, można by wymieniać bardzo długo. Jak widać rozstrzał spory, ponieważ przede wszystkim "ma się podobać", dlatego trzeba pamiętać, że to nie jest zakup wyłącznie rozumem ;) W tym świecie nie liczy się, że jedno auto jest małe miejskie a drugie to większy SUV ;] 

Z mojej perspektywy to auto powinno być fajnie doposażone (kamery, elektryczna klapa bagażnika, hands free, elektryka z pamięcią, grzana kiera, aktywny tempomat to must have i tyle).

 

Na placu boju pozostał XCeed, który ma następujące zalety -> baaardzo się podoba ;], a w wersji GT ma wszystko co musi mieć.

Jedyna kwestia teraz to czy ma to być automat 160KM czy 204KM, ale o tym zdecyduję po jeździe próbnej.

 

Czy mogę liczyć na kubeł zimnej wody, jeśli wtapiam biorąc nowego XCeed z salonu? :hehe:

Cena dopasionego po kokardę to ~160kpln brutto. Auto pewnie na 7 do 10 lat.

Ja tez ostatnio szukalem, tylko ciutke wiekszego i wybor padl na Sportage. Bardzo duzy przeskok w stosunku do poprzedniego modelu. Przymierzalem sie tez do X1, NX, XC40, Qashqai, ale byly albo zdecydowanie drozsze (X1, NX) albo cos nie pasowalo (volvo, nissan).

Bedac w Lexusie siedzialem tez w UX i jak jeszcze nie ogladaliscie, to warto sie przejechac. Imo fajne auto dla kobiety i chyba calkiem rozsadnie wycenione.

 

Z elektyrkow, to jak pisali, przejedz sie do EX30 zobaczyc, tez imo cenowo rozsadnie wychodzi, do tego bedziesz mial jeszcze doplate.

Edytowane przez zinger
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, FrugOs napisał(a):

 

Mnie nie pytaj, to ja się pytam ;) 

I zapytam przed testową w poniedziałek. Zobaczymy co powiedzą.

Co jest odpowiednikiem XCeed w Hyundai?

Tam jest chyba lepsza gwarancja 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Wnetrze jak w kazdym kompakcie, z przodu wiecej niz wystarczajaco :ok:

Fotele masz chyba 3 rozne rodzaje, w zaleznosci od wersji.

Mnie ten Xceed sie podoba.

Auto domyślam się dla kobiety głównie do miasta i ciasne wnętrze. Nie wiem, czy kolega wyżej chciał obrazić kobietę z ogromna nadwagą?:hehe: Co mam powiedzieć jeżdżąc po mieście Clio. Ciasnym wnętrzu? Pewnie przechodnie msza mi pomagać wsiąść i wysiąść, mimo, ze jestem szczupły haha

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, rwIcIk napisał(a):

Niektórym to wyskakiwało i trzeba porządnie w trasie się przejechać kilkadziesiąt km spełniając określone warunki (obroty, bieg itp.)

To zdaje się dotyczy tylko silnika 1,6T?

ASO wypalało za kasę ;]

 

 

16 minut temu, rwIcIk napisał(a):

Niektórym to wyskakiwało i trzeba porządnie w trasie się przejechać kilkadziesiąt km spełniając określone warunki (obroty, bieg itp.)

To zdaje się dotyczy tylko silnika 1,6T?

ASO wypalało za kasę ;]

 

Witam

Problem dotyczy silnika 1.6 150KM. I tylko w sumie w sportage mk5. ASO jak klient da się zrobić w bambuko to wypala za kasę i jeszcze po tej operacji rekomenduje wymianę oleju oczywiście na koszt klienta. A tak to za darmo tylko przyjezdzasz po probie wypalenia wg instrukcji i mowisz że nie działa. Mi nie wypalali na postoju.

Pozdrawiam 

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, rwIcIk napisał(a):

Co jest odpowiednikiem XCeed w Hyundai?

Tam jest chyba lepsza gwarancja 5 lat.

 

Nie czytałeś uważnie ;] To nie jest wybór rozumem ;] Jeśli nie znajdę dużego powodu "na nie" to nie ma mowy o innym aucie :hehe:;] 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Rado_ napisał(a):

Może nowy Lexus LBX?

Widzialem na Caroseria i robi dobre wrażenie.

https://www.lexus-polska.pl/new-cars/lbx-world-premiere

 

 

Pokażę film, ale... no wiesz... ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FrugOs napisał(a):

Brazylijski serial na temat wyboru auta dla mojej 💘 chyba dobiega końca. Na stole było dużo różnych tematów, jeździliśmy po salonach, przymierzaliśmy się m.in. do Cupra, różne Skody (Fabia, Karoq), BMW 1er, X1, Opel Mokka, Peugeot 2008 i 3008, Mini, można by wymieniać bardzo długo. Jak widać rozstrzał spory, ponieważ przede wszystkim "ma się podobać", dlatego trzeba pamiętać, że to nie jest zakup wyłącznie rozumem ;) W tym świecie nie liczy się, że jedno auto jest małe miejskie a drugie to większy SUV ;] 

Z mojej perspektywy to auto powinno być fajnie doposażone (kamery, elektryczna klapa bagażnika, hands free, elektryka z pamięcią, grzana kiera, aktywny tempomat to must have i tyle).

 

Na placu boju pozostał XCeed, który ma następujące zalety -> baaardzo się podoba ;], a w wersji GT ma wszystko co musi mieć.

Jedyna kwestia teraz to czy ma to być automat 160KM czy 204KM, ale o tym zdecyduję po jeździe próbnej.

 

Czy mogę liczyć na kubeł zimnej wody, jeśli wtapiam biorąc nowego XCeed z salonu? :hehe:

Cena dopasionego po kokardę to ~160kpln brutto. Auto pewnie na 7 do 10 lat.

 

Rodzice się zastanawiali na XCeedem, kiedyś mieli Ceeda i byli zadowoleni. Niestety wnętrze rozczarowało, brak też wyboru koloru wnętrza.

Jak do miasto to wybór skrzyni powinien być prosty ;).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Rado_ napisał(a):

musisz drążyć, aż sama uzna, ze Twój wybór jest najlepszy😉

 

Nie ten typ ;];) 

 

2 minuty temu, sherif napisał(a):

Rodzice się zastanawiali na XCeedem, kiedyś mieli Ceeda i byli zadowoleni. Niestety wnętrze rozczarowało, brak też wyboru koloru wnętrza.

Jak do miasto to wybór skrzyni powinien być prosty ;).

 

Tutaj trafiłeś z jednym. Brak możliwości wyboru jasnego wnętrza to jedyny kompromis na który idziemy w przypadku tego samochodu...

Aczkolwiek w wersji GT jest całkiem przyzwoicie, moim zdaniem.

 

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Akurat silniki, ktore sa w Xceed nie maja problemow z GPF.

ja mam silnik który też nie ma problemów z GPF a kontrolka już raz się zapaliła przy jakiś 30kkm, @jareczekmtb też ma 1.0T i tam chyba coś koło 15kkm mu zapaliło się, także nie mam zaufania do tych gpfów w kia ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, FrugOs napisał(a):

 

I tylko tyle/aż tyle?

no jakieś 40 minut z życia wyjęte i z 50km na darmo zrobione ;) u mnie auto mało się porusza w trasach, dziennie robi przeważnie 4x11km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bielaPL napisał(a):

no jakieś 40 minut z życia wyjęte i z 50km na darmo zrobione ;) u mnie auto mało się porusza w trasach, dziennie robi przeważnie 4x11km

 

No jest to pewna uciążliwość, aczkolwiek niewielka. Chociaż kolega @BOGUS napisał, że sprawa dotyczy tylko Sportage 150KM :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, FrugOs napisał(a):

 

Nie czytałeś uważnie ;] To nie jest wybór rozumem ;] Jeśli nie znajdę dużego powodu "na nie" to nie ma mowy o innym aucie :hehe:;] 

Z ciekawości pytam, czy jest odpowiednik w Hyundai?

BO też może za jakiś czas byłbym zainteresowany tego typu autem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.