Skocz do zawartości

X2 Active tourer 230e vs X2 m35i


wujek

Rekomendowane odpowiedzi

Wogole nie widuje tych modeli na drogach. Oby dwa maja powyżej 300KM oby dwa wychodzą za jakieś 290k brutto ale planuje twardo negocjowac rabat 20%. Tylko trochę się martwię, ze skoro nie widać tego na drogach to o rabat będzie ciezko. Nie jeździłem tymi modelami, na jazdę próbna pójdzie co najwyżej żona bo jak sobie pomyśle o wyprawie do salonu to mi sie odechciewa. Bo i tak nie pojadę na autostradę a ja tym autem tylko poza miastem będę jezdzil.
 

 

Ujeżdża ktoś te modele jak to jeździ przy prędkościach autostradowych plus VAT?

  • maszt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

A dlaczego nie pojedziesz na autostradę?

:nie_wiem:

Dlatego ze nie chce mi się słuchać cmokania wymyślania itd. Chłop czy kobita będzie chciała jechać ze mna. Nie widziałem dilera przy autostradzie w mojej okolicy. Nie widziałem takiej wersji demo. Nie widziałem takiego auta w wypożyczalni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wujek napisał(a):

Dlatego ze nie chce mi się słuchać cmokania wymyślania itd. Chłop czy kobita będzie chciała jechać ze mna. Nie widziałem dilera przy autostradzie w mojej okolicy. Nie widziałem takiej wersji demo. Nie widziałem takiego auta w wypożyczalni. 

 

Powiedz, że chcesz demo na kilka godzin i włala. U mnie BMW nie ma z tym problemu, ilekroć chciałem to jeździłem jak długo mi się podobało. X3 dostałem na 2 dni a i4 dali mi na kilka godzin (i tak na dłużej baterii by nie starczyło :hehe:)

:nie_wiem:

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczą w Tobie zainteresowanego klienta to test na kilka godzin jest możliwy. Tylko czy takie demo będą...

 

U nas tych modeli jest mało na ulicach ale w Niemczech już sporo więcej. Widać, że tam z sentymentem "prawdziwego BMW" z tylnym napędem szybko się uporali i górę biorą własności użytkowe.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wujek napisał(a):

Wogole nie widuje tych modeli na drogach. Oby dwa maja powyżej 300KM oby dwa wychodzą za jakieś 290k brutto ale planuje twardo negocjowac rabat 20%. Tylko trochę się martwię, ze skoro nie widać tego na drogach to o rabat będzie ciezko. Nie jeździłem tymi modelami, na jazdę próbna pójdzie co najwyżej żona bo jak sobie pomyśle o wyprawie do salonu to mi sie odechciewa. Bo i tak nie pojadę na autostradę a ja tym autem tylko poza miastem będę jezdzil.
 

 

Ujeżdża ktoś te modele jak to jeździ przy prędkościach autostradowych plus VAT?

Ja mam miniaka z tym silnikiem i w podobnej budzie - pytaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, pakuu1 napisał(a):

Ja mam miniaka z tym silnikiem i w podobnej budzie - pytaj ;)

Interesuje mnie halas i prowadzenie w okolicach 160. 
Jak działają systemy wspomagajce i czy da się je wyłączyć, takie x2 to już starszy model. Ostatnio w 3jce widziałem ze aktywny tempomat potrafi zdjąć nogę z gazu zamiast bezsensownie hamować. 
Jak działa automat, czy jest chętny do redukcji.

Mini jest pewnie w jakiejś sportowej wersji ciekawe jak to BMW hamuje 

Chciałbym sie zmieścić w 11l na setkę 70% miasto 30% trasa

Countrymana tez rozważam ale wydawał mi sie mniejszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z aktywnym zawiasem i na 18'' felgach, prowadzi się super i różnice między trybami eco/norma/sport są wyraźne.

Wspomagaczy nie mam, jest tylko awaryjne hamowanie i ostrzeganie przed wjechaniem komuś w tyłek - działa :)

Hamulce też dość ostre, trzeba się przyzwyczaić.

Automat jest 8 biegowy, działa super płynnie, biegi dobrze poukładane - 5.1 do 100. W trybie skrzyni sport fajnie "szarpie" przy wrzucaniu biegu, sam redukuje z międzygazem. Przy 200 km/h ma 4000 obrotów.

Spalanie wiadomo zależy do stylu jazdy, u mnie Wrocław -> Międzyzdroje ok. 8,5 l/100 przy średniej z trasy 120 km/h. Przy jeździe krajówkami da się zrobić 7 ale też 15 :) Warszawa -> Wrocław jakieś 10 l/100 ale prędkości tak 150+.

Moim zdaniem nie jest mniejszy od X2, pewnie jest mniejszy od nowej X1 - mocno urosła.

Mówimy o takiej wersji:

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/mini-john-cooper-works-samochod-dostepny-od-reki-ID6FBitE.html

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, torelek napisał(a):

 

Automatem w BMW nie musisz się przejmować, będziesz zadowolony.

Jeździłem na Teneryfie mini cabrio i skrzynia była straszna nawet w trybie sport. Oczywiście silnik dużo słabszy ale niesmak pozostał. Miałem BMW 3 i tam działała bez zarzutu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, pakuu1 napisał(a):

Ja mam z aktywnym zawiasem i na 18'' felgach, prowadzi się super i różnice między trybami eco/norma/sport są wyraźne.

Wspomagaczy nie mam, jest tylko awaryjne hamowanie i ostrzeganie przed wjechaniem komuś w tyłek - działa :)

Hamulce też dość ostre, trzeba się przyzwyczaić.

Automat jest 8 biegowy, działa super płynnie, biegi dobrze poukładane - 5.1 do 100. W trybie skrzyni sport fajnie "szarpie" przy wrzucaniu biegu, sam redukuje z międzygazem. Przy 200 km/h ma 4000 obrotów.

Spalanie wiadomo zależy do stylu jazdy, u mnie Wrocław -> Międzyzdroje ok. 8,5 l/100 przy średniej z trasy 120 km/h. Przy jeździe krajówkami da się zrobić 7 ale też 15 :) Warszawa -> Wrocław jakieś 10 l/100 ale prędkości tak 150+.

Moim zdaniem nie jest mniejszy od X2, pewnie jest mniejszy od nowej X1 - mocno urosła.

Mówimy o takiej wersji:

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/mini-john-cooper-works-samochod-dostepny-od-reki-ID6FBitE.html

tak o tej wersji, spalanie mniejsze od mojego plaskacza sle to najmniejszy problem. A jak oceniasz dynamikę powyżej 200?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wujek napisał(a):

Jeździłem na Teneryfie mini cabrio i skrzynia była straszna nawet w trybie sport. Oczywiście silnik dużo słabszy ale niesmak pozostał. Miałem BMW 3 i tam działała bez zarzutu. 

 

No ja właśnie trójką jeżdżę i skrzynia jakby w mojej głowie siedziała, bo odgaduje co chcę zrobić. Miałem wcześniejszy model z 6-biegową i była równie dobra, tyle że biegów mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wujek napisał(a):

Dlatego ze nie chce mi się słuchać cmokania wymyślania itd. Chłop czy kobita będzie chciała jechać ze mna. Nie widziałem dilera przy autostradzie w mojej okolicy. Nie widziałem takiej wersji demo. Nie widziałem takiego auta w wypożyczalni. 

To ja tutaj pocmokam...

 

Ale z Ciebie pierdoła. Wydajesz cwiec banki, a sam się nie przejedziesz... 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wujek napisał(a):

tak o tej wersji, spalanie mniejsze od mojego plaskacza sle to najmniejszy problem. A jak oceniasz dynamikę powyżej 200?

Nie miałem jeszcze okazji testować, zabawka niedawno zmieniona. Ale do 200 idzie tak chętnie, że nie powinno być problemu powyżej tej prędkości.

W

Godzinę temu, wujek napisał(a):

Jeździłem na Teneryfie mini cabrio i skrzynia była straszna nawet w trybie sport. Oczywiście silnik dużo słabszy ale niesmak pozostał. Miałem BMW 3 i tam działała bez zarzutu. 

Bo to zupełnie inna skrzynia, "normalne" Mini w wersji S ma 6 biegowy automat 2-sprzegłowy, JCW (230KM) ma 7 biegówkę a JCW w 4x4 (lodówka i wieśniak) mają 8-biegowegą skrzynię "sportową" (klasyczny automat) - 306KM i 450 Nm.

 

Bawaria w Warszawie powinna mieć Wieśniaka JCW jako demo.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grogi napisał(a):

To ja tutaj pocmokam...

 

Ale z Ciebie pierdoła. Wydajesz cwiec banki, a sam się nie przejedziesz... 

Nigdy nie jeżdżę ale wcześniej mailem

te auta w wypożyczalni i jest klops bo takimi nie jeździłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, wujek napisał(a):

A jak oceniasz dynamikę powyżej 200?

Czy dynamika pow. 200 jest taka ważna ? Owszem jeśli pow. 200 jest dobrze to i 80-140 wypadnie nieźle . Ale gdzie potrzebujesz kopa pow 200 jak i tak lecisz cały czas lewym i mało kiedy potrzebujesz być jeszcze szybszy w chwilę, zakładam że w DE nawet to nie jest potrzebne jak i wygodne w takim aucie  . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mmaciejosss napisał(a):

Czy dynamika pow. 200 jest taka ważna ? Owszem jeśli pow. 200 jest dobrze to i 80-140 wypadnie nieźle . Ale gdzie potrzebujesz kopa pow 200 jak i tak lecisz cały czas lewym i mało kiedy potrzebujesz być jeszcze szybszy w chwilę, zakładam że w DE nawet to nie jest potrzebne jak i wygodne w takim aucie  . 

Na wieczorne ścigani po stolicy 😜

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2023 o 08:48, wujek napisał(a):

Wogole nie widuje tych modeli na drogach. Oby dwa maja powyżej 300KM oby dwa wychodzą za jakieś 290k brutto ale planuje twardo negocjowac rabat 20%. Tylko trochę się martwię, ze skoro nie widać tego na drogach to o rabat będzie ciezko. Nie jeździłem tymi modelami, na jazdę próbna pójdzie co najwyżej żona bo jak sobie pomyśle o wyprawie do salonu to mi sie odechciewa. Bo i tak nie pojadę na autostradę a ja tym autem tylko poza miastem będę jezdzil.
 

 

Ujeżdża ktoś te modele jak to jeździ przy prędkościach autostradowych plus VAT?

Kup zdalnie przez neta lub telefonicznie. Po co sobie komplikować proste sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, mmaciejosss napisał(a):

Czy dynamika pow. 200 jest taka ważna ? Owszem jeśli pow. 200 jest dobrze to i 80-140 wypadnie nieźle . Ale gdzie potrzebujesz kopa pow 200 jak i tak lecisz cały czas lewym i mało kiedy potrzebujesz być jeszcze szybszy w chwilę, zakładam że w DE nawet to nie jest potrzebne jak i wygodne w takim aucie  . 

Owszem jest. Większość aut zdycha powyżej pewnej granicy. Te klocki pomimo 300KM 100-200 maja sporo więcej od plaskacza. Wiec już tutaj będzie spora zmiana in minus. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Danielpoz. napisał(a):

Kup zdalnie przez neta lub telefonicznie. Po co sobie komplikować proste sprawy.

Niestety nie da się bo nie ma takich aut na stoku u dilera muszę konfigurować i użerać się ze sprzedawcami. Przez telefon mogę kolejna Cupre kupić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2023 o 18:21, wujek napisał(a):

Owszem jest. Większość aut zdycha powyżej pewnej granicy. Te klocki pomimo 300KM 100-200 maja sporo więcej od plaskacza. Wiec już tutaj będzie spora zmiana in minus. 

Ale po co komu 200+ w takim aucie . Poza miastem gdzie dozwolone jest 90km/h to bez znaczenia do toczenia się . Na autostradzie jak lecisz przepisowo też bez znaczenia czy masz 150 czy 300kucy , no może różnica delikatna w spalaniu 

Edytowane przez mmaciejosss
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Danielpoz. napisał(a):

Po co się użerać ze sprzedawcą? Zamówić, kupić i jezdzić😎

Nie da się taki mamy klimat dlatego mam awersje do premium konfiguracji i negocjacji. No ale jak sasiad ma

zazdroscic to muszę premium. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mmaciejosss napisał(a):

Ale po co komu 200+ w takim aucie . Poza miastem gdzie dozwolone jest 90km/h to bez znaczenia do toczenia się . Na autostradzie jak lecisz przepisowo też bez znaczenia czy masz 150 czy 300kucy , no może różnica delikatna w skakaniu 

Jak niepotrzebne to jezdzij Suzuki i nie wnikaj. Dla każdego jest inne auto :piwko: Ja jeżdżę poza godzinami szczytu i możliwość szybkiego powrotu do prędkości podróżnej ma ogromne znaczenie, tak samo jak wyprzedzenie prawym pasem marudera tak ze nie wie kiedy sie to stało. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wujek napisał(a):

Niestety nie da się bo nie ma takich aut na stoku u dilera muszę konfigurować i użerać się ze sprzedawcami. Przez telefon mogę kolejna Cupre kupić. 

 

W dziwnym miejscu, w takim trochę rozkroku, jesteś...

 

Już premium, nawet i to nie najniższe, ale jeszcze nie na tyle premium, żeby to sprzedawca użerał się z Tobą, a nie Ty ze sprzedawcą 😄

Edytowane przez grogi
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, wujek napisał(a):

Jak niepotrzebne to jezdzij Suzuki i nie wnikaj. Dla każdego jest inne auto :piwko: Ja jeżdżę poza godzinami szczytu i możliwość szybkiego powrotu do prędkości podróżnej ma ogromne znaczenie, tak samo jak wyprzedzenie prawym pasem marudera tak ze nie wie kiedy sie to stało. 

Takie Suzuki prawie też tyle poleci ale nie jest to komfortowe bo i głośne jest jak i przy małym aucie mało stabilne . Choć 160 to całkiem spoko jak nie wieje i hałas nie przeszkadza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, mmaciejosss napisał(a):

Takie Suzuki prawie też tyle poleci ale nie jest to komfortowe bo i głośne jest jak i przy małym aucie mało stabilne . Choć 160 to całkiem spoko jak nie wieje i hałas nie przeszkadza 

Większość aut tyle poleci a ja chce auto co przyspieszy od 90 jak tir wyprzedza so tych 170-180 jak najszybciej.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wujek napisał(a):

Nie da się taki mamy klimat dlatego mam awersje do premium konfiguracji i negocjacji. No ale jak sasiad ma

zazdroscic to muszę premium. 

Kup jak ja lexa, bez stresów jak człowiek. 👍

 

Chyba że chodzi o to żeby się wszystkim na forum pochwalić z premiuma i ze swojej niezaradności. 

Edytowane przez Danielpoz.
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Danielpoz. napisał(a):

Kup jak ja lexa, bez stresów jak człowiek. 👍

 

Chyba że chodzi o to żeby się wszystkim na forum pochwalić z premiuma i ze swojej niezaradności. 

Nie nie w Wawie to kradną plus tramwajem to do pracy jadę. :phi: 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, wujek napisał(a):

Większość aut tyle poleci a ja chce auto co przyspieszy od 90 jak tir wyprzedza so tych 170-180 jak najszybciej.

Nawet słabszą wersją wyprzedzisz TIRA w kilka sekund 

 

https://fastestlaps.com/comparisons/84gl420mmfm7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mmaciejosss napisał(a):

Nawet słabszą wersją wyprzedzisz TIRA w kilka sekund 

https://fastestlaps.com/comparisons/84gl420mmfm7

Kiedy zrozumiesz, że @wujek nie chce słabszych wersji, chce mieć wypierd i niczym go nie przekonasz?

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grogi napisał(a):

 

A może chce mocną z fabryki, zeby móc jeszcze bardziej przychipować?!

 

 

1 godzinę temu, PawelWaw napisał(a):

 

A nie może chipa zamontować ?

Akurat nie doktoryzowalem się z silnika ale przyrosty słabe plus 40KM wiec w sumie tyle co nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 19.08.2023 o 21:56, pakuu1 napisał(a):

I jak poszukiwania?

Jeździłeś już czymś?

Bmw x2 nie ma takiego na jazdach próbnych. W środku wyglada już staro, musieliby dać dobra cene ale chłop nie był zainteresowany sprzedażą truł mi o BMW X1. Żona GLB AMG jeździła. W mini siedziałem ma zegary bez daszka :panic: nie wiem jak to w słońcu bezie działać. Nie jeździłem bo mi coś sapał sprzedawca o innych wersjach i zrezygnowałem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wujek napisał(a):

Bmw x2 nie ma takiego na jazdach próbnych. W środku wyglada już staro, musieliby dać dobra cene ale chłop nie był zainteresowany sprzedażą truł mi o BMW X1. Żona GLB AMG jeździła. W mini siedziałem ma zegary bez daszka :panic: nie wiem jak to w słońcu bezie działać. Nie jeździłem bo mi coś sapał sprzedawca o innych wersjach i zrezygnowałem.

No X2 jest na bazie poprzedniej X1 - dość klasyczny wygląd.

W mini "zegary" czyli tablet jest matowy - dobrze widać, była też możliwość zamówienia head-up display.

Mercedes ma tablet na 3.4 deski i ogólnie dość specyficzny jest wewnątrz.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.