Skocz do zawartości

poddasze nieużytkowe


Camel

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Chalek napisał(a):

Jak strop ocieplony to nie ma potrzeby. Tylko ocieplenie daj też na ściany szczytowe od wewnatrz

mam taki zamiar, został mi eps100 z podłogi 0.036 o grubości 6cm i tym pojadę szczyty od wewnątrz i komin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy ..

Ja nie ocieplałem, mam 35cm wełny pomiędzy jętkami, ale czasem tam łaziłem po jakieś graty i wkurzało mnie, że albo jest lodówka albo piekarnik. Nie dało się nic tam zrobić. Dodatkowo mam tam inwerterter, trochę instalacji oraz docieploną wentylację. W wolny weekend po kilku latach dociepliłem skosy. Fronty od elewacji też mam docieplone.

Dałem 20cm wełny, którą zamocowałem sznurkiem + od dołu najtańszą membranę (na zszywki), żeby to jakoś wyglądało i nie przewiewało. Szybko poszło i przyjemnie teraz tam wejść. Koszty nie były jakieś duże.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja co prawda nad domem całość poddasza mam zgospodarowaną i docieploną to w zeszłym roku dla komfortu użytkowania, względów estetycznych ociepliłem poddasze w garażu. Garaż dwustanowskowy, góra na 4 metry wysoka, i różnica spora.

Z zimie cieplej, w lecie teraz było chłodniej, jak coś się bawię w garażu to jakoś tak przyjemniej się siedzi.

Ociepliłem pianą PUR. Wrzuciłem ofertę na FIXLY i wybrałem najbardziej atrakcyjną cenowo ofertę.

 

Do tego piana wzmocniła sztywność konstrukcji dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, bengamin napisał(a):

ja co prawda nad domem całość poddasza mam zgospodarowaną i docieploną to w zeszłym roku dla komfortu użytkowania, względów estetycznych ociepliłem poddasze w garażu. Garaż dwustanowskowy, góra na 4 metry wysoka, i różnica spora.

Z zimie cieplej, w lecie teraz było chłodniej, jak coś się bawię w garażu to jakoś tak przyjemniej się siedzi.

Ociepliłem pianą PUR. Wrzuciłem ofertę na FIXLY i wybrałem najbardziej atrakcyjną cenowo ofertę.

 

Do tego piana wzmocniła sztywność konstrukcji dachu.

ile płaciłeś za m2 przykładowo.

Ja na Oferteo teraz szukam fachowców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Camel napisał(a):

czy ocieplać czy nie ?

Strop drewniany, właśnie od góry leci:

1. OSB 18mm

2. wełna 15cm 0.033

3. drugi raz wełna jak wyżej na przekładkę

4. stelarz metalowy

5. płyty gipsowe

 

Nie ocieplać.

 

Efekt w postaci minimalnie lepszej izolacji absolutnie nigdy nie zwróci się w poniesionych kosztach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomo napisał(a):

 

Nie ocieplać.

 

Efekt w postaci minimalnie lepszej izolacji absolutnie nigdy nie zwróci się w poniesionych kosztach.

Dać wyłaz dachowy i otwierać latem, by nie było duszno. Zamykać zimą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Camel napisał(a):

ile płaciłeś za m2 przykładowo.

Ja na Oferteo teraz szukam fachowców

Garaż długość 6,5 metra, szerokość 7 metrów. w puncie szczytowym 3,8 metra
Natrysneli mi na grubość 20cm, w ofercie wyraźnie pisałem że minimum 16 tyle co mają krokwie. Wyszło 2100, nazwę firmy mogę Ci podać prywatnie bo wiadomo płaciłem z ręki do ręki - po co jakiś urząd skarbowy ma sie do nich przyczepić. Dostałem kilka ofert z kilkoma cenami w zakresie właśnie 2100 do 3500

Zlecenie rzuciłem na FIXLY.PL

20230326 Garaz2.jpg

20230208_085956.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Tomo napisał(a):

 

Nie ocieplać.

 

Efekt w postaci minimalnie lepszej izolacji absolutnie nigdy nie zwróci się w poniesionych kosztach.

 

Zgadza się, ekonomicznie to się nie zwróci. Jest natomiast jeszcze jeden aspekt. Jedni palą papierochy i chodują raka płuc inni chłepią piwo czy wódki, a inni mają ochotę wydać sobie na lepsze docieplenie pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bengamin napisał(a):

Garaż długość 6,5 metra, szerokość 7 metrów. w puncie szczytowym 3,8 metra
Natrysneli mi na grubość 20cm, w ofercie wyraźnie pisałem że minimum 16 tyle co mają krokwie. Wyszło 2100, nazwę firmy mogę Ci podać prywatnie bo wiadomo płaciłem z ręki do ręki - po co jakiś urząd skarbowy ma sie do nich przyczepić. Dostałem kilka ofert z kilkoma cenami w zakresie właśnie 2100 do 3500

Zlecenie rzuciłem na FIXLY.PL

20230326 Garaz2.jpg

20230208_085956.jpg

co to za piana?
masz pelne deskowanie nad tym, czy membrane, czy moze cos innego jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Tomo napisał(a):

 

Nie ocieplać.

 

Efekt w postaci minimalnie lepszej izolacji absolutnie nigdy nie zwróci się w poniesionych kosztach.

Można w ogóle nie ocieplać domu i chodzić w ogrzewanej kamizelce elektrycznej.

Koszt/Efekt doskonały :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam poddasze nieużytkowe, a wydzieloną część nad garażem, koło 20m2 miejsce na przydasie.

stropu brak;)

wiązary.... płyta gipsowa i nasypane koło  50 cm celulozy

jak budowałem dom pytali co chcę ocieplić czy dach czy nazwijmy to strop, powiedziałem, że nie chcę strychu, nie planuje rozbudowy domu itp, więc zaproponowano wiązary i wydzielenie 20m2 na ala przydasie, zielony byłem i zimą mam tam zimno;) latem gorąco... powrzucałem jakieś kartony i duperele.

Kierownik budowy absolutnie zakazał mi docieplania skosów, powiedział, że albo skosy albo strop, mówił że zrobię z domu termos i będę miał za kilka lat problem, zapytałem co będzie dla mnie korzystniejsze, powiedział ze ocieplenie celulozą bo wszędzie wejdzie... więc się na to zgodziłem i nawet ostatnio dzwonił i przypominał mi bym nie wpadło na pomysł ocieplania dachu...

nie wiem czy słuchać go czy sobie tam wełny nie upchać hmmm

jak wejdę na strych to widzę warstwę izolacji jakaś folia, guma, jutro mogę pójść zerknąć i na zakładkę do dane, nad tym dachówki;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, zet napisał(a):

Jest kilka aspektów - ostatnio modne jest puszczanie rekuperacji na wiązarach lub na stropie na strychu i w takim przypadku jak masz kasę to ocieplaj

 

Nie chodzi o modę, tylko prostotę i koszty. Często łatwiej wykorzystać poddasze, aby zasilić od góry pomieszczenia. Takie przewody na nieocieplonym strychu/poddaszu powinny być ocieplone.

 

14 godzin temu, 62545tomasz napisał(a):

Kierownik budowy absolutnie zakazał mi docieplania skosów, powiedział, że albo skosy albo strop, mówił że zrobię z domu termos i będę miał za kilka lat problem, zapytałem co będzie dla mnie korzystniejsze, powiedział ze ocieplenie celulozą bo wszędzie wejdzie... więc się na to zgodziłem i nawet ostatnio dzwonił i przypominał mi bym nie wpadło na pomysł ocieplania dachu...

To zmień kierownika, domu też nie kazał ocieplać ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, zet napisał(a):

Jest kilka aspektów - ostatnio modne jest puszczanie rekuperacji na wiązarach lub na stropie na strychu i w takim przypadku jak masz kasę to ocieplaj

Tak jak @sherifnapisał, to nie kwestia mody, a kosztów. Jeśli masz nieizolowane kanały wentylacyjne, to powinieneś to zrobić niezależnie od izolacji samego poddasza.

Dla mnie o tyle dziwne rozwiązanie, bo chyba lepiej puścić najpierw kanały wentylacyjne, a później izolować strop z kanałami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, 62545tomasz napisał(a):

Kierownik budowy absolutnie zakazał mi docieplania skosów, powiedział, że albo skosy albo strop, mówił że zrobię z domu termos i będę miał za kilka lat problem, zapytałem co będzie dla mnie korzystniejsze, powiedział ze ocieplenie celulozą bo wszędzie wejdzie... więc się na to zgodziłem i nawet ostatnio dzwonił i przypominał mi bym nie wpadło na pomysł ocieplania dachu...

Mial rację i nie miał.

 

Jak skosy nie są przystosowane do ocieplenia, i połozy się wełnę, to mozna zrobic sobie problem z wilgocią.

 

Ja sobie sam ocieplilem.skosy i po roku ukazalo się, ze w sczytach gromadzila się woda.

gdybym nie zauwazył, to wszystko by zgniło.

 

Problemem jest odprowadzenie wilgoci na zewnatrz.

Musza byc szczeliny, w sczegolnosci na łączeniu polaci, ktorymi para ewakuuje się na zewnatrz. Kazda przeszkoda, zalamaie na drodze pary to miejsce, gdzie bedzie jeziorko.

 

Jest na to sposob: albo zrobienie odpowiedniej szczeliny na pare z ujsciem do atmosfery, albo piana pur, lub oklejenie styropianem na szczelnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2023 o 14:49, maras77 napisał(a):

Można w ogóle nie ocieplać domu i chodzić w ogrzewanej kamizelce elektrycznej.

Koszt/Efekt doskonały :ok:

 

Można też nie zrobić dachu tylko chodzić po domu z parasolem.

 

Po co taka głupia reakcja ? :nie_wiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Tomo napisał(a):

 

Można też nie zrobić dachu tylko chodzić po domu z parasolem.

 

Po co taka głupia reakcja ? :nie_wiem:

Reakcja adekwatna do Twojej:

obraz.png.e38616d27fdac83b0a28d4dfac6db70a.png

 

Nie wszystko sprowadza się do kosztów, ale też do jakości życia.

Jak ocieplenie spowoduje np, że poddasze stanie się bardziej użyteczne, to już jest plus.

 

Ja na przykład po ociepleniu dachu mam użyteczny cąłorocznie strych, mogę tam składować wszystko.

A przed ociepleniem były ujemne temperatury i sporo rzeczy nie można tam było trzymać.

 

Dodatkowo - to ocieplenie sprawiło, że jednak na piętrze jest cieplej - zawsze lepiej mieć różnice temperatur na stropie 10 stopni niż 30.

Koszty ogrzewania tez pewnie spadły, ale niewiele i ciężko to obliczyć.

 

Na pewno koszty ogrzewania mi nie wzrosły, a wzrosła użytkowa kubatura budynku, więc jest na plus :ok:

 

Edytowane przez maras77
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, maras77 napisał(a):

Reakcja adekwatna do Twojej:

obraz.png.e38616d27fdac83b0a28d4dfac6db70a.png

 

Nie wszystko sprowadza się do kosztów, ale też do jakości życia.

Jak ocieplenie spowoduje np, że poddasze stanie się bardziej użyteczne, to już jest plus.

 

Ja na przykład po ociepleniu dachu mam użyteczny cąłorocznie strych, mogę tam składować wszystko.

A przed ociepleniem były ujemne temperatury i sporo rzeczy nie można tam było trzymać.

 

Dodatkowo - to ocieplenie sprawiło, że jednak na piętrze jest cieplej - zawsze lepiej mieć różnice temperatur na stropie 10 stopni niż 30.

Koszty ogrzewania tez pewnie spadły, ale niewiele i ciężko to obliczyć.

 

Na pewno koszty ogrzewania mi nie wzrosły, a wzrosła użytkowa kubatura budynku, więc jest na plus :ok:

 

 

Przypomnijmy tytuł wątku - pytanie jest o poddasze nieużytkowe.

 

Sam takie mam i faktycznie jak przychodzi lato i słońce to potrafi tam być pewnie z 50 stopni.

 

Ale bywam tam kilkanaście razy w roku po ok. 1-3 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.