Skocz do zawartości

podkład pod panele


Camel

Rekomendowane odpowiedzi

Podczepię się pod wątek.

A co pod zwykłe panele?

Na piętrze, gdzie nie ma ogrzewania podłogowego?

W casto pani poleciła coś takiego ... https://www.castorama.pl/podklad-podlogowy-volden-xps-smart-aquastop-3-mm-10-m2/5063022038319_CAPL.prd

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, rwIcIk napisał(a):

Podczepię się pod wątek.

A co pod zwykłe panele?

Na piętrze, gdzie nie ma ogrzewania podłogowego?

W casto pani poleciła coś takiego ... https://www.castorama.pl/podklad-podlogowy-volden-xps-smart-aquastop-3-mm-10-m2/5063022038319_CAPL.prd

 

 

Maty kwarcowe. Na piętrze dobrze jest, żeby było cicho, więc mata musi dobrze wygluszac a taka jest o dużej gęstości jak kwarc. 

Nie słuchaj tego co polecają w marketach.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rwIcIk napisał(a):

Podczepię się pod wątek.

A co pod zwykłe panele?

Na piętrze, gdzie nie ma ogrzewania podłogowego?

W casto pani poleciła coś takiego ... https://www.castorama.pl/podklad-podlogowy-volden-xps-smart-aquastop-3-mm-10-m2/5063022038319_CAPL.prd

 

 

mam to teraz mam w jednym z mieszkań - nie bierz tego- na tych łączeniach podnosi panele.

Sam montowałem, starannie, naciągałem na maksa łączenia i tak  "trzeszczą panele" jak łączenie panela trafi na łączenie tej płyty rozkładanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Camel napisał(a):

mam to teraz mam w jednym z mieszkań - nie bierz tego- na tych łączeniach podnosi panele.

Sam montowałem, starannie, naciągałem na maksa łączenia i tak  "trzeszczą panele" jak łączenie panela trafi na łączenie tej płyty rozkładanej.

OK, zwrócę, bo opinie słabe.

Co w zamian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rwIcIk napisał(a):

OK, zwrócę, bo opinie słabe.

Co w zamian?

pod zwykłe panele, bez ogrzewania podłogowego najlepiej mi się sprawdzała ta najtańsza pianka :) 

Ale brałem ją odrazu podklejoną zółtą folią, w moim przypadku stosowałem tą grubszą 3mm, ale jak masz super równo to i 2mm.

A przypominało mi się w jednym z mieszkań ułożyłem ten podkład Ala filcowy, od spodu folia aluminiowa a  u góry taki filc - to był najcichszy podkład jaki miałem - ale k.... drogi jak pamiętam bo to jakiś firmowany przez producenta paneli z pierwszej 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupiłem taki jakby piankowy podkład w firmie zielonych płyt. Po kilku latach, on się po prostu zutylizowal, najpierw przy listwach zacząłem dostrzegać zielony pyłek, potem po prostu podłoga zaczęła pływać, bo pianka w miejscach w których bylo najczęściej chodzone po prostu się rozleciala.. Postanowiłem ją przełożyć i moim oczom ukazało się totalnie zmielona i rozwarstwiona pianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, irishpiter napisał(a):

Kiedyś kupiłem taki jakby piankowy podkład w firmie zielonych płyt. Po kilku latach, on się po prostu zutylizowal, najpierw przy listwach zacząłem dostrzegać zielony pyłek, potem po prostu podłoga zaczęła pływać, bo pianka w miejscach w których bylo najczęściej chodzone po prostu się rozleciala.. Postanowiłem ją przełożyć i moim oczom ukazało się totalnie zmielona i rozwarstwiona pianka.

To samo jest w urządzeniach. Rozbierasz po latach a tam resztki pianki i masę pyłu.

Ten piankowy to się nadaje do zabezpieczenia podłogi podczas malowania ;). Ja musiałem kupić taki podkład, żeby dostać montaż gratis. Sprawdził się wyśmienicie, przetrwał całe malowanie domu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Camel napisał(a):

bo pies nie "tupie"- cicho jest ;) 

zastanawiam się co dać na piętro, w tym moim szkielecie będzie tam ogrzewanie podłogowe w systemie suchym, czyli rurki w styropianie

Rozumiem, że winyl będzie cichszy od laminatu tak?

 

btw, jak idzie układanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Swider napisał(a):

zastanawiam się co dać na piętro, w tym moim szkielecie będzie tam ogrzewanie podłogowe w systemie suchym, czyli rurki w styropianie

Rozumiem, że winyl będzie cichszy od laminatu tak?

 

btw, jak idzie układanie?

 

Nie idzie, bo podkład miał zjechać w piątek a będzie w poniedziałek wrrrrrr (jest takie ssanie na rynku po uruchomieniu kredytu 2%, że wszyscy wszystko mają w pupie bo i tak się sprzeda).

 

Odnośnie podkładu trzeba przy ogrzewaniu podłogowym iść w jak największą przenikalność cieplną. Plastik - winyl, też w tym przypadku jest lepszy od "zwykłych".

Przekonała mnie jeszcze "cichość" tych paneli. Przetestowane z psem biegającym  po podłodze :) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

@Camel jak tam po układaniu paneli? Podkład spoko, kupiłeś go online czy stacjonarnie?

Też będę u siebie panele układał ale laminowane 8mm i mam wszędzie podłogowke. Zastanawiam się tym arbitionem 3w1 ale cena jeszcze mnie stopuje do zakupu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, szpyrek napisał(a):

@Camel jak tam po układaniu paneli? Podkład spoko, kupiłeś go online czy stacjonarnie?

Też będę u siebie panele układał ale laminowane 8mm i mam wszędzie podłogowke. Zastanawiam się tym arbitionem 3w1 ale cena jeszcze mnie stopuje do zakupu 

Podkład super. Układa się też dobrze, nie falował i tak dalej. Panele kupiłem w wyprzedaży reszty palety z grupy krono. Jak zwykle średnio jestem zadowolony z rodzimych produkcji (kilka się odklikało na krótkich połączeniach). Jak kładłem Balterio albo Qucick stepa czy jak to się pisze to nawet po kilku latach udawało się rozebrać coś bezinwazyjnie i podmienić uszkodzony panel. Obecnie w jednym mieszkaniu mam zachwalanego Weningera czy jakoś tak - a idźcie w ch…. Skrzypią na zamkach. Już w życiu nie kupię nic poniżej mojej sprawdzonej czołówki producentów. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Camel napisał(a):

Weningera

Kurcze a ja chciałem właśnie tego producenta wybrać, potrzebuje na 89mkw podłogi paneli. Miał być quick step ale niestety kolorystycznie żona nie znalazła nic z ich palety pasującego do blatu w kuchni mimo ,że blat też jest od producenta qucikstwp a znowu ten weninger jest identyczny kolorami 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za opinie, bo sam za niedługo będę na kupnie, co prawda też tylko 9m2, dlatego kupię coś co polecacie. Dobrą opinię mają właśnie te Quick Stepy, ale znalazłem coś tańszego, co plasuje się niby wyżej w rankingu. Zastanawiam się, bo docelowo będę układał kolejne 60m2, czyli tu cena już też będzie się liczyć. Słyszał ktoś coś o tej marce? https://panele-podlogowe.sklep.pl/classen

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za opinie, bo sam za niedługo będę na kupnie, co prawda też tylko 9m2, dlatego kupię coś co polecacie. Dobrą opinię mają właśnie te Quick Stepy, ale znalazłem coś tańszego, co plasuje się niby wyżej w rankingu. Zastanawiam się, bo docelowo będę układał kolejne 60m2, czyli tu cena już też będzie się liczyć. Słyszał ktoś coś o tej marce? https://panele-podlogowe.sklep.pl/classen

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Classen swego czasu to były jakieś typowo pod markety robione najtańsze rzeczy- taniość nie brała się znikąd niestety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Classen swego czasu to były jakieś typowo pod markety robione najtańsze rzeczy- taniość nie brała się znikąd niestety
Później po przeglądnięciu kilku innych wpisów, stwierdziłem, że ten akurat ranking, który postawił wyżej Classen niż Quick Step chyba nie bardzo jest rzetelny.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, vlad1431 napisał(a):

Później po przeglądnięciu kilku innych wpisów, stwierdziłem, że ten akurat ranking, który postawił wyżej Classen niż Quick Step chyba nie bardzo jest rzetelny.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
 

Porównanie tych dwóch producentów to jak fiat i mercedes 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.