Skocz do zawartości

Gwarancja Nice na napęd do bramy


Fryzuryn

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zdecydowany na zakup napędu Nice ROBUS 600 do bramy przesuwnej m.in. dlatego, że będę mógł obsłużyć dwa napędy jednym pilotem (mam bramę garażową z napędem Nice Spin). Majster który mógłby wykonać montaż ma DG i wystawi fakturę, ale nie jest autoryzowanym instalatorem - nie ma go na liście https://www.nice.pl/gdzie-kupic

Nice "straszy" na stronie https://www.nice.pl/gwarancja/przed-zakupem że nie wolno instalować samemu, tylko Partnerzy Handlowi Nice Polska są prawilni i wtedy też jest możliwość uzyskania 36 m-cy gwarancji pod warunkiem wykonania płatnego przeglądu pomiędzy 10 a 12 m-cem od zakupu https://www.nice.pl/serwis. Dodatkowo jest też możliwość uzyskania 5 lat gwarancji za dodatkowy hajs https://www.nice.pl/gwarancja/5-lat-gwarancji-rejestracja

Czy jest ktoś zorientowany jak wygląda ten temat gwarancji w praktyce w przypadku montażu nieautoryzowanego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Fryzuryn napisał(a):

Jestem zdecydowany na zakup napędu Nice ROBUS 600 do bramy przesuwnej m.in. dlatego, że będę mógł obsłużyć dwa napędy jednym pilotem (mam bramę garażową z napędem Nice Spin). Majster który mógłby wykonać montaż ma DG i wystawi fakturę, ale nie jest autoryzowanym instalatorem - nie ma go na liście https://www.nice.pl/gdzie-kupic

Nice "straszy" na stronie https://www.nice.pl/gwarancja/przed-zakupem że nie wolno instalować samemu, tylko Partnerzy Handlowi Nice Polska są prawilni i wtedy też jest możliwość uzyskania 36 m-cy gwarancji pod warunkiem wykonania płatnego przeglądu pomiędzy 10 a 12 m-cem od zakupu https://www.nice.pl/serwis. Dodatkowo jest też możliwość uzyskania 5 lat gwarancji za dodatkowy hajs https://www.nice.pl/gwarancja/5-lat-gwarancji-rejestracja

Czy jest ktoś zorientowany jak wygląda ten temat gwarancji w praktyce w przypadku montażu nieautoryzowanego? 

No ja wiem - nie masz gwarancji 😁

Sprawdzone 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2023 o 00:05, technix napisał(a):

No ja wiem - nie masz gwarancji 😁

Sprawdzone 

Zrobiłem rozpoznanie. W takiej sytuacji gwarancji może być że jej nie będzie bo to tylko i wyłącznie dobra wola producenta i słusznie może "straszyć" o konieczności montażu przez PH. Natomiast są jeszcze dwa lata odpowiedzialności za towar ze strony sprzedawcy z mocy ustawy i w tym przypadku to będzie działać.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, technix napisał(a):

Kopiesz się jakbyś miał wybór między montażem za darmo a montażem za kilka tysięcy.

Przecież ten ktoś, ci miał Ci to zakładać, też za darmo tego nie zrobi 🤔

Może wybór jest między montażem za 500, a montażem za 1500 plus coroczne przeglądy obowiązkowe za 500 do końca gwarancji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2023 o 00:05, technix napisał(a):

No ja wiem - nie masz gwarancji 😁

Sprawdzone 

 

Montowałem teraz przez firmę co mi kostkę układała  "Faceta" czyli faac, dostałem gwarancje podbitą na mnie przez "hurtownie" Koszałka.

W razie problemów zgłaszam się do Koszałki i oni organizują mi serwis napędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Camel napisał(a):

 

Montowałem teraz przez firmę co mi kostkę układała  "Faceta" czyli faac, dostałem gwarancje podbitą na mnie przez "hurtownie" Koszałka.

W razie problemów zgłaszam się do Koszałki i oni organizują mi serwis napędów.

A facc przeglądów nie wymaga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, volf6 napisał(a):

Niedługo to przeglądy będą wymagane na tv, pralki czy lodówki a może i żarówki;l

Ja tam olewam takie firmy albo te przeglądy:phi:

Wiesz, konserwacja tv czy lodówki to właśnie otarcie z kurzu.

Przy tylko już takiej bramie, no sorry, ale jest co robić.

A jak tego NIE zrobisz, to padnie szybko niestety...

Dlaczego Producent ma pokrywać koszty Twojego egoizmu?

  • Haha 3
  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.10.2023 o 16:40, technix napisał(a):

Wiesz, konserwacja tv czy lodówki to właśnie otarcie z kurzu.

Przy tylko już takiej bramie, no sorry, ale jest co robić.

A jak tego NIE zrobisz, to padnie szybko niestety...

Dlaczego Producent ma pokrywać koszty Twojego egoizmu?

Mi monter wręcz kazał olać przeglądy.

Poprzedni napęd wytrzymał 15 lat i padł tylko dlatego, że spotkał się 3x z autem i kobietą za kierownicą.

Obecny ma już z 5 czy 6 i jak na razie nic mu nie doskwiera.

Zauważę jakiś problem to do niego zajrzę.

Znam Twoje "jest co robić" ;l, czyli co, 300zł starczy czy mało?

Nawet jeżeli nieserwisowany pociągnie 10-15 lat zamiast 15-20, to i tak wolę po kilkunastu latach kupić nowy niż słuchać kitu takiego serwisanta jak to napracować się przy moim napędzie musiał bo było co robić.

 

Producent zamiast pokrywać koszty mego egoizmu niech się skupi nad wyprodukowaniem produktu, który gwarancję przetrzyma bez usterek, nie będzie musiał martwić się moim egoizmem.

 

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sherif napisał(a):

Szybko tzn ?

 

Mam napęd Life, drugi. 

Pierwszy padł po 10 latach, ponieważ... Pan Instalator nie założył zaślepki na przepuście kabli w związku z czym na silniku zamieszkała sobie mysz i szczała na uzwojenie, które to postanowiło sobie w końcu przebić :phi:

 

W bramie przesuwnej rolka centrująca postanowiła sobie stanąć po 12 latach. Serwis bramy kosztował mnie ze 400 PLN. Wychodzi po 40 PLN rocznie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kiziuk napisał(a):

 

Mam napęd Life, drugi. 

Pierwszy padł po 10 latach, ponieważ... Pan Instalator nie założył zaślepki na przepuście kabli w związku z czym na silniku zamieszkała sobie mysz i szczała na uzwojenie, które to postanowiło sobie w końcu przebić :phi:

 

W bramie przesuwnej rolka centrująca postanowiła sobie stanąć po 12 latach. Serwis bramy kosztował mnie ze 400 PLN. Wychodzi po 40 PLN rocznie ;)

 

Grubo, jak myszy mieszkają ;).

U rodziców jest napęd Nice, używany codziennie .. od 25lat. Nikt tam nigdy nic nie robił. U mnie Magic, od 9 lat. Zrobiłem przegląd raz, żeby mieć gwarancję. Instalator powiedział, że to bezsensu, zostawił smar i mówił, żeby czasem przesmarować.  

Szybciej mi drzwi wejściowe padły, może powinienem wcześniej o przeglądach pomyśleć ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, technix napisał(a):

@Camel, opowiedz proszę kolegom, jak to miałeś taką niewymagającą żadnych czynności bramę automatyczną. 🤣

 

 

w kilku słowach:

1. czyszczenie tej szyny w środku w której jeżdżą, że tak powiem wózki (zawsze po wiosna jesień tam się gromadził piach i chrzęściło :P, wiem pedant jestem)

2. zimą śnieg jak napadał na te "łyżki do butów" to za szybko mikrostyk na sprężynce wyłączał napęd i brama: albo się nie zamykała do końca, albo nie otwierała do końca

3. jak zimą śnieg wszedł w bramę gdzie chodzą wózki to trzeba było ściągać zaślepki aby został wypchnięty

4. kółko napędu ma od spodu takie a'la zabezpieczenie z dziurką aby woda nie stała, chwila zaniedbania i rolka do połowy chodzi w wodzie

5. listwy na bramie - ja czyściłem z piachu i sprawdzałem odstęp pomiędzy kółkiem napędu a listwą - aby zbytnio wszystko się nie ścierało, a przy za małym luzie napęd dostawał w pupę.

6. z rolkami/wózkami nie miałem problemów, kupione dobre polskie - galwanizowane (trzpień się nie zacierał), łożyska podwójnie kryte miałem i nic przez 10 z nimi się nie stało. Za to sąsiadowi zamontowali jakieś słabe wózki i na końcu zmienił na takie jak ja.

7. a rolki te na górze - prowadzące, teflonowe z gumką (która często pęka od warunków atmosferycznym). Jak są zamontowane do góry śrubą-imbusem to stoi w nich woda/śnieg zimą i potrafią "stać" jak przyspawane i brama jedzie po "gumie" a rolka się nie kręci 

8. napęd NICE był OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, technix napisał(a):

No, to rzeczywiście, nie ma co robić 🤣

Tyle tylko że większość opisanych powyżej czynności dotyczy serwisu bramy a nie napędu.

Napisz proszę  jakie czynności są wykonywane w trakcie przeglądu gwarancyjnego napędu (po roku użytkowania), może być np taki popularny FAAC 414 do bramy dwuskrzydłowej.

Chętnie poczytam.

Edytowane przez alster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, alster napisał(a):

Tyle tylko że większość opisanych powyżej czynności dotyczy serwisu bramy a nie napędu.

Napisz proszę  jakie czynności są wykonywane w trakcie przeglądu gwarancyjnego napędu (po roku użytkowania), może być np taki popularny FAAC 414 do bramy dwuskrzydłowej.

Chętnie poczytam.

Klasyczna dwuskrzydłowa niemalże nie wymaga uwagi 

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, technix napisał(a):

Klasyczna dwuskrzydłowa niemalże nie wymaga uwagi

No dobrze, w takim razie załóżmy że inwestor posiada bramę przesuwną, zewnętrzna firma montuje napęd i po roku jest wymagany przegląd gwarancyjny.

Firmę od napędów mało interesuje stan bramy, nie oni to robili i ewentualne regulacje poprawki nie wchodzą w zakres przeglądu napędu.

Ponawiam pytanie: jakie czynności wchodzą w zakres przeglądu gwarancyjnego tym razem napędu do bramy przesuwnej?

Pisałeś że:

W dniu 30.10.2023 o 16:40, technix napisał(a):

Przy tylko już takiej bramie, no sorry, ale jest co robić.

Nie przychodzi mi nic do głowy poza sprawdzeniem fotokomórek, wyłączników krańcowych, systemu antyzgniecenia i ewentualnie listwy zembatej, ale po roku czasu i działającej bramie to i tak jest to naciągane bo 99% tych usterek wychodzi sama w trakcie eksploatacji.

 

Edytowane przez alster
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2023 o 19:50, ZUBERTO napisał(a):

Mi monter wręcz kazał olać przeglądy.

Poprzedni napęd wytrzymał 15 lat i padł tylko dlatego, że spotkał się 3x z autem i kobietą za kierownicą.

Obecny ma już z 5 czy 6 i jak na razie nic mu nie doskwiera.

Zauważę jakiś problem to do niego zajrzę.

Znam Twoje "jest co robić" ;l, czyli co, 300zł starczy czy mało?

Nawet jeżeli nieserwisowany pociągnie 10-15 lat zamiast 15-20, to i tak wolę po kilkunastu latach kupić nowy niż słuchać kitu takiego serwisanta jak to napracować się przy moim napędzie musiał bo było co robić.

 

Producent zamiast pokrywać koszty mego egoizmu niech się skupi nad wyprodukowaniem produktu, który gwarancję przetrzyma bez usterek, nie będzie musiał martwić się moim egoizmem.

 

Dokładnie. Napęd do mojej bramy kosztuje 1200PLN więc w nosie mam ich przeglądy. Jak się za parę lat zepsuje to po prostu wymienię i tyle. Nawet nie będę się zastanawiał co się popsuło. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.