Skocz do zawartości

Jeśli nie Ford Grand C-max to co ?


ppmarian

Rekomendowane odpowiedzi


Auto dla emeryta, bardzo aktywnego emeryta default_wink.gif
 
Ma zastąpić obecna cytrynę c4 picasso 2.0 hdi 163KM 6at
 
Warunki brzegowe:
 
Euro6
Tylko diesel lub ekonomiczna benzyna (bez LPG!)
Automat
Wymiary zbliżone do c4 picasso
Wyższa pozycja za kierownicą
ROZSUWANE OBUSTRONIE TYLNE DRZWI (latwosc kozystania z zabudowy campingowej podczas biwakowania - w aucie max 2os)
Po złożeniu 2 rzędu siedzen płaska podłoga. (Montaż zabudowy do biwakowania)
Relingi dachowe (kajak)
Możliwość pociągnięcia budy 1200kg (DCM całości do 3.5T)
Do 80kPLN
 
Mi wychodzi ze tylko grand cmax 1.5 150KM 6AT spełnia te warunki - coś jeszcze ?
 
 
 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, ppmarian napisał(a):

 

Auto dla emeryta, bardzo aktywnego emeryta ;)

 

Ma zastąpić obecna cytrynę c4 picasso 2.0 hdi 163KM 6at

 

Warunki brzegowe:

 

Euro6

Tylko diesel lub ekonomiczna benzyna (bez LPG!)

Automat

Wymiary zbliżone do c4 picasso

Wyższa pozycja za kierownicą

ROZSUWANE OBUSTRONIE TYLNE DRZWI

Po złożeniu 2 rzędu siedzen płaska podłoga.

Relingi dachowe (kajak)

Możliwość pociągnięcia budy 1200kg (DCM całości do 3.5T)

Do 80kPLN

 

Mi wychodzi ze tylko grand cmax 1.5 150KM 6AT spełnia te warunki - coś jeszcze ?

 

Wygląda jak przetarg rządowy, gdzie wymagania ustala się pod kątem jednego modelu. ;)

 

A może Pug Rifter lub to samo ze znaczkiem Toyoty (ProAce City)? W grę wchodzi jedynie 1.5 BlueHDi, na benzyniaki nawet nie patrz.

Choć pierwsza moja myśl po przeczytaniu wymagań, to ... Dodge Grand Caravan. Ale nie wiem jak w kwestie DMC i masy przyczepy tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, ppmarian napisał(a):


Auto dla emeryta, bardzo aktywnego emeryta default_wink.gif
 
Ma zastąpić obecna cytrynę c4 picasso 2.0 hdi 163KM 6at
 
Warunki brzegowe:
 
Euro6
Tylko diesel lub ekonomiczna benzyna (bez LPG!)
Automat
Wymiary zbliżone do c4 picasso
Wyższa pozycja za kierownicą
ROZSUWANE OBUSTRONIE TYLNE DRZWI (latwosc kozystania z zabudowy campingowej podczas biwakowania - w aucie max 2os)
Po złożeniu 2 rzędu siedzen płaska podłoga. (Montaż zabudowy do biwakowania)
Relingi dachowe (kajak)
Możliwość pociągnięcia budy 1200kg (DCM całości do 3.5T)
Do 80kPLN
 
Mi wychodzi ze tylko grand cmax 1.5 150KM 6AT spełnia te warunki - coś jeszcze ?
 
 
 
 
 

 

A Ford Turneo Connect nie podejdzie? Ewentualnie jakies Kangoo/Berlingo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Wygląda jak przetarg rządowy, gdzie wymagania ustala się pod kątem jednego modelu.
 
A może Pug Rifter lub to samo ze znaczkiem Toyoty (ProAce City)? W grę wchodzi jedynie 1.5 BlueHDi, na benzyniaki nawet nie patrz.
Choć pierwsza moja myśl po przeczytaniu wymagań, to ... Dodge Grand Caravan. Ale nie wiem jak w kwestie DMC i masy przyczepy tam.
Tak. Dostawczaki osobowe też są mocnymi konkurentami

Obawa trochę o hałas w trasie...

Ale poczytam jeszcze.

Miałem Kangoo 2015 i było trochę blaszane...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/volkswagen-caddy-volkswagen-caddy-maxi-dsg-4x4-ID6FPvSY.html

 

Dodatkowy atut to napęd 4x4 więc założyć do niego opony AT i zajedzie dużo dalej niż cokolwiek z propozycji powyżej. Można biwakować i wodować kajak w niedostępnych dla innych miejscach.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/volkswagen-caddy-volkswagen-caddy-maxi-dsg-4x4-ID6FPvSY.html
 
Dodatkowy atut to napęd 4x4 więc założyć do niego opony AT i zajedzie dużo dalej niż cokolwiek z propozycji powyżej. Można biwakować i wodować kajak w niedostępnych dla innych miejscach.
Fajna propozycją. Chyba mamy faworyta. Dzięki.

Ten 4x4 to duży atut w takim przeznaczeniu auta. Nie wpadłem że w tej klasie może być takie coś.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ppmarian napisał(a):

Fajna propozycją. Chyba mamy faworyta. Dzięki.

Ten 4x4 to duży atut w takim przeznaczeniu auta. Nie wpadłem że w tej klasie może być takie coś.

 

Chyba kolega @bez ma cos takiego na stanie :ok:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ppmarian napisał(a):

Fajna propozycją. Chyba mamy faworyta. Dzięki.

Ten 4x4 to duży atut w takim przeznaczeniu auta. Nie wpadłem że w tej klasie może być takie coś.

Cena nawet by się zgadzała, tylko nie wiem czy przebieg akceptowalny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ppmarian napisał(a):
Godzinę temu, janusz napisał(a):
Cena nawet by się zgadzała, tylko nie wiem czy przebieg akceptowalny? 

Raczej nie. Obecnie na cytryna ma 160kk. Więc szukamy raczej mniej. Ale najwaznisze ze jest trop.

 

A może obecna generacja C4? Zakładam, że macie poprzednią.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, ppmarian napisał(a):
1 godzinę temu, janusz napisał(a):
Cena nawet by się zgadzała, tylko nie wiem czy przebieg akceptowalny? 

Raczej nie. Obecnie na cytryna ma 160kk. Więc szukamy raczej mniej. Ale najwaznisze ze jest trop.

Jeśli może być bez 4x4, a ma być trochę dłuższy pod zabudowę, to można spojrzeć na berlingo xl, albo riftera. Też są wersje dłuższe a będą pewnie tańsze od vw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, janusz napisał(a):

Cena nawet by się zgadzała, tylko nie wiem czy przebieg akceptowalny? 

Poszukiwania trwały 73 sekundy i wrzuciłem pierwszą propozycję jako wpadającą ceną w widełki. Jak pogrzebać dłużej w internetach to pewnie coś z mniejszym przebiegiem też się znajdzie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zejk napisał(a):

Poszukiwania trwały 73 sekundy i wrzuciłem pierwszą propozycję jako wpadającą ceną w widełki. Jak pogrzebać dłużej w internetach to pewnie coś z mniejszym przebiegiem też się znajdzie.

Domyślam się że to był przykład, bo auto wygląda na "zmęczone", ale to nie jest super popularny model i pewnie ciężko będzie w tej kwocie "trafić perełkę". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś oglądaliśmy forda grand cmax. Niestety nie Nie różni sie to zbytnio w środku (materiały i wygluszenie) od Forda Turneo. Duży krok w tyl w komforcie vs obecna cytryna c4 picasso.

Ogólnie jestem mocno zawiedziony bo był to mój faworyt "na papierze".

Szukamy dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.11.2023 o 10:35, leszcz napisał(a):

Kurde, dzięki emoji106.png nie wiedziałem że coś takiego istnieje, muszę go obadać na własne potrzeby emoji3.png

pozdr.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka
 

Pytałeś o S-Max'a Hybrydę (mam) zapytaj i o Grand C-Max'a (miałem). ;]

IMG_0033.JPG.086f9f191d0e0b651fd5760b47f97485.JPG
Do autora - miałem to samo tylko bez AT.
Silnik spoko, potrafi mało palić w trasie, samochód wygodny i zaskakująco cichy. Odsuwane drzwi rządzą. ;) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, ppmarian napisał(a):

Dziś oglądaliśmy forda grand cmax. Niestety nie Nie różni sie to zbytnio w środku (materiały i wygluszenie) od Forda Turneo. Duży krok w tyl w komforcie vs obecna cytryna c4 picasso.

Ogólnie jestem mocno zawiedziony bo był to mój faworyt "na papierze".

Szukamy dalej.

Komfortu? Materiałów?
Przecież i materiały i komfort jest na prawdę na wysokim poziomie, jak oczywiście w samochodzie z tego segmentu(poza zawieszeniem, no te niszczy wszystko w segmencie), jedyne co to projekt deski jest kontrowersyjny i może się nie podobać. ;] Jakość materiałów w C4 serio też nie jest niczym wielkim, poziom dokładnie zbliżony. :) 
Przejechałem tym 74kkm i nic mu nie mogę zarzucić poza tym, że jest brzydki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komfortu? Materiałów?
Przecież i materiały i komfort jest na prawdę na wysokim poziomie, jak oczywiście w samochodzie z tego segmentu(poza zawieszeniem, no te niszczy wszystko w segmencie), jedyne co to projekt deski jest kontrowersyjny i może się nie podobać. ;] Jakość materiałów w C4 serio też nie jest niczym wielkim, poziom dokładnie zbliżony.  
Przejechałem tym 74kkm i nic mu nie mogę zarzucić poza tym, że jest brzydki. 
Może to problem ze c4 picasso jest w wersji exlusiv. W c4 wszystko w zasięgu ręki jest miękkie i z plastiku który nie wygląda z butelek po coca-cola

Design wnętrza Forda przmilcze...

I bardzo nisko sie siedzi jak na tego typu auto i ogromna przestrzeń na głowę - to akurat plus przy zabudowie biwakowej.

Muszę jeszcze pomacać francuskiemu blaszaki w wersji osobowej przedluzonej - partner, berlingo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ppmarian napisał(a):

Może to problem ze c4 picasso jest w wersji exlusiv. W c4 wszystko w zasięgu ręki jest miękkie i z plastiku który nie wygląda z butelek po coca-cola

Nie rozumiem tego macania miękkiego plastiku w samochodach. Lubię mieć dobrej jakości wnętrze, ale to raczej na nie patrzę i słucham, więc plastyk ma wyglądać ładnie i nie trzeszczeć, to spełnia.
A nawet nie wiem co tam miękkie było, bo nie macałem deski. ;] 
Co do desingu - zgadzam się, że jest kontrowersyjny - który rocznik oglądałeś? Przed FL czy po? Bo różnica we wnętrzu była. Jak wybierałem S-Max'a to oglądałem te Turneo itp. i w moim odczuciu są gorsze, do tego głośniejsze podczas jazdy, no i gorzej się prowadzą, widać niestety ich naleciałości dostawcze.
BTW. Jak duże to ma być? Bo jest jeszcze B-Max, ale to Fiesta, więc może być krótkie, ale dostęp do wnętrza zagwarantuje taki, że nawet Grand wymięka. ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, AstraC napisał(a):

BTW. Jak duże to ma być? Bo jest jeszcze B-Max, ale to Fiesta, więc może być krótkie, ale dostęp do wnętrza zagwarantuje taki, że nawet Grand wymięka. ;] 

 

Coś tam w założeniach było o ciąganiu przyczepy. Fiesta się do tego raczej nie nadaje. ;)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tego macania miękkiego plastiku w samochodach. Lubię mieć dobrej jakości wnętrze, ale to raczej na nie patrzę i słucham, więc plastyk ma wyglądać ładnie i nie trzeszczeć, to spełnia.
A nawet nie wiem co tam miękkie było, bo nie macałem deski. ;] 
Co do desingu - zgadzam się, że jest kontrowersyjny - który rocznik oglądałeś? Przed FL czy po? Bo różnica we wnętrzu była. Jak wybierałem S-Max'a to oglądałem te Turneo itp. i w moim odczuciu są gorsze, do tego głośniejsze podczas jazdy, no i gorzej się prowadzą, widać niestety ich naleciałości dostawcze.
BTW. Jak duże to ma być? Bo jest jeszcze B-Max, ale to Fiesta, więc może być krótkie, ale dostęp do wnętrza zagwarantuje taki, że nawet Grand wymięka. ;] 
2016 oglądaliśmy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ppmarian napisał(a):
12 minut temu, AstraC napisał(a):
Nie rozumiem tego macania miękkiego plastiku w samochodach. Lubię mieć dobrej jakości wnętrze, ale to raczej na nie patrzę i słucham, więc plastyk ma wyglądać ładnie i nie trzeszczeć, to spełnia.
A nawet nie wiem co tam miękkie było, bo nie macałem deski. ;] 
Co do desingu - zgadzam się, że jest kontrowersyjny - który rocznik oglądałeś? Przed FL czy po? Bo różnica we wnętrzu była. Jak wybierałem S-Max'a to oglądałem te Turneo itp. i w moim odczuciu są gorsze, do tego głośniejsze podczas jazdy, no i gorzej się prowadzą, widać niestety ich naleciałości dostawcze.
BTW. Jak duże to ma być? Bo jest jeszcze B-Max, ale to Fiesta, więc może być krótkie, ale dostęp do wnętrza zagwarantuje taki, że nawet Grand wymięka. ;] 

2016 oglądaliśmy

Z taką mordą czy z okrągłymi wstawkami w lampach?

IMG_0028.JPG.6b516bcc9aa31ee97817dffd48cb068c.JPGIMG_0034.JPG.10a95a10b4b6d39372e920673c5fb773.JPG

I z takim wnętrzem? Czy ze starą kierownicą jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, ppmarian napisał(a):

Taki

To ciekawe, przed FL było gorzej, a tutaj było normalnie.
Ale o odsuwane drzwi będzie ciężko - masz jeszcze Sharan/Alhambra, ale to nie ta rozmiarówka, potem już amerykańce różnego rodzaju i pochodne dostawczaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Pytałeś o S-Max'a Hybrydę (mam) zapytaj i o Grand C-Max'a (miałem). ;]



Jak porównasz te 2 samochody? Chodzi głównie o zachowanie w trasach i spalanie. Mam obecie Grand C-max'a 1.5TDCI i tak myślę czy by nie zmienić na S-max'a... :hmm:

Taptaraptap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Zbynek napisał(a):


 

 


Jak porównasz te 2 samochody? Chodzi głównie o zachowanie w trasach i spalanie. Mam obecie Grand C-max'a 1.5TDCI i tak myślę czy by nie zmienić na S-max'a... :hmm:

Taptaraptap
 

 

Jedyną przewagą Granda są odsuwane drzwi.

Wszystko inne na plus S-Max'a, toż to Mondeo, a Grand to Focus. Wyciszenie, prowadzenie, komfort, ilość miejsca. Ja mam 3 dzieci to już w ogóle bez porównania.

Jeśli masz kasę i chęć to polecam, jeśli chcesz 7 osób warto się zastanowić nad Galaxym. Niestety to ostatnia chwila żeby złapać świeżego.

Jak masz pytanie o konkretne porównanie jakiegoś aspektu to daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Jedyną przewagą Granda są odsuwane drzwi.
Wszystko inne na plus S-Max'a, toż to Mondeo, a Grand to Focus. Wyciszenie, prowadzenie, komfort, ilość miejsca. Ja mam 3 dzieci to już w ogóle bez porównania.
Jeśli masz kasę i chęć to polecam, jeśli chcesz 7 osób warto się zastanowić nad Galaxym. Niestety to ostatnia chwila żeby złapać świeżego.
Jak masz pytanie o konkretne porównanie jakiegoś aspektu to daj znać.


Dzięki, w przyszlym roku pomyślę :ok:

Taptaraptap

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.11.2023 o 10:57, ppmarian napisał(a):

Tak. Dostawczaki osobowe też są mocnymi konkurentami

Obawa trochę o hałas w trasie...

Ale poczytam jeszcze.

Miałem Kangoo 2015 i było trochę blaszane...

Kolega ma osobowe kilkuletnie combo na bazie Doblo i w trasie nie da się tym komfortowo jechać, hałas jest mocno dokuczający 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2023 o 14:04, AstraC napisał(a):

Komfortu? Materiałów?
Przecież i materiały i komfort jest na prawdę na wysokim poziomie, jak oczywiście w samochodzie z tego segmentu(poza zawieszeniem, no te niszczy wszystko w segmencie), jedyne co to projekt deski jest kontrowersyjny i może się nie podobać. ;] Jakość materiałów w C4 serio też nie jest niczym wielkim, poziom dokładnie zbliżony. :) 
Przejechałem tym 74kkm i nic mu nie mogę zarzucić poza tym, że jest brzydki. 

Szacun.

Ja tym g00wnem zrobiłem 30kkm w 5 m-cy, po 3 miesiącu już nie poduszki, a koce pod plecy musiałem podkładać.

Teraz mąż kuzynki kupił, mówiłem mu że fotel nie do wytrzymania, a On, że tylko po mieście się kiwa.

Miesiąc minął, patrzę, a tu mata masująca 🤣

To jednak prawda - Ford g00wno wort 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.