Skocz do zawartości

Euro 6 AM?


Olas1

Rekomendowane odpowiedzi

Próbuje w „historia pojazdu” sprawdzić jaką normę euro spełnia moja cytryna. No i dostaję info, że nie ma danych w bazie 😅 . A w dowodzie mam coś takiego jak 6 AM, ale wg googla coś takiego nie istnieje… o co kaman? 
 

IMG_7013.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Olas1 napisał(a):

Próbuje w „historia pojazdu” sprawdzić jaką normę euro spełnia moja cytryna. No i dostaję info, że nie ma danych w bazie 😅 . A w dowodzie mam coś takiego jak 6 AM, ale wg googla coś takiego nie istnieje… o co kaman? 
 

IMG_7013.jpeg

Jest coś takiego niektóre normy mają też literki i są one wpisane w homologację auta.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dobromir napisał(a):

Jest coś takiego niektóre normy mają też literki i są one wpisane w homologację auta.

To zdaje się typ świadectwa homologacji - ktoś wpisał zamiast normy czystości spalin

https://www.tdt.gov.pl/komunikaty/komunikat-w-sprawie-waznosci-swiadectw-homologacji-typu-we-w-odniesieniu-do-emisji-spalin-z-dnia-8-lipca-2021-r/

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rwIcIk napisał(a):


Czyli 6d 👍 

Ciekawe czemu nie ma danych  w historii pojazdu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Olas1 napisał(a):

Ciekawe czemu nie ma danych  w historii pojazdu? 

 

Pewnie pole ma zablokowaną listę możliwych norm, przy imporcie wywala błąd bo nie ma normy 6AM więc pokazują brak danych.

 

Temat do odkręcenia w WK, auto z PL czy sprowadzane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Piotrus napisał(a):

 

Pewnie pole ma zablokowaną listę możliwych norm, przy imporcie wywala błąd bo nie ma normy 6AM więc pokazują brak danych.

 

Temat do odkręcenia w WK, auto z PL czy sprowadzane?

 

polskie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, grogi napisał(a):

Po co?

 

Dla porządku w papierach, jak widać na przykładzie kolegi, w systemie dzisiaj nie jest wpisana żadna norma pomimo oczywistej pomyłki pisarskiej dowodzie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grogi napisał(a):

No i co z tej pomyłki wynika?

 

Wynika z niej brak wpisanej normy spalin w CEP.

 

Z informacji w sieci wynika że na podstawie tej informacji będą identyfikowane pojazdy wjeżdżające do SCT, dla mnie to wystarczający powód ale każdy robi jak uważa.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że wszyskie nowe samochody mają wpisywane w ten sposób normy.

W aucie z 2020 mialem wpis Euro 6 DG

W innym aucie z 2021 jest Euro 6 AP

W oby przypadkach jednak na stronie histriapojazdu - jest to w ten sam sposób pokazane. (6 DG, 6 AP)

Czy wszyscy tak mają ?

To by sie zgadzało z tą tabelą co jest w linku co rwIcIK wrzucił.

 

 

 

Edytowane przez CiniO
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem o czym jest ten wątek, ludzie mają wpisane normy z dwoma lub jedna literka i chcą robić raban w wk. Normy te wynikają z homologacji i dokładnie takie są tam wpisane. Dla ludzi najważniejsze jest liczba a literka nie ma żadnego znaczenia dla zwykłego użytkownika. I jeszcze jedno, nikt w wk nie będzie sprawdzał jaka powinna być norma bo to obowiązek właściciela auta udowodnić że jest zła chyba że wk coś zmienił albo "zgubił" normę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2023 o 00:35, CiniO napisał(a):

Mi się wydaje, że wszyskie nowe samochody mają wpisywane w ten sposób normy.

W aucie z 2020 mialem wpis Euro 6 DG

W innym aucie z 2021 jest Euro 6 AP

W oby przypadkach jednak na stronie histriapojazdu - jest to w ten sam sposób pokazane. (6 DG, 6 AP)

Czy wszyscy tak mają ?

To by sie zgadzało z tą tabelą co jest w linku co rwIcIK wrzucił.

 

 

 


Mam tak i w dowodzie i na stronie

 

 

IMG_7694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, dobromir napisał(a):

Nie rozumiem o czym jest ten wątek, ludzie mają wpisane normy z dwoma lub jedna literka i chcą robić raban w wk. Normy te wynikają z homologacji i dokładnie takie są tam wpisane. Dla ludzi najważniejsze jest liczba a literka nie ma żadnego znaczenia dla zwykłego użytkownika. I jeszcze jedno, nikt w wk nie będzie sprawdzał jaka powinna być norma bo to obowiązek właściciela auta udowodnić że jest zła chyba że wk coś zmienił albo "zgubił" normę.

 

No właśnie ta literka/literki mają znaczenie. Skąd zwykły, szary użytkownik samochodu ma wiedzieć jaką ma normę skoro wszędzie posługują się takimi? 

 

 

SCT - etapy wdażania.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Olas1 napisał(a):

 

No właśnie ta literka/literki mają znaczenie. Skąd zwykły, szary użytkownik samochodu ma wiedzieć jaką ma normę skoro wszędzie posługują się takimi? 

 

 

SCT - etapy wdażania.png

Naprawdę ktoś przejmuje się normami, które będą obowiązywać w 2030? Przecież dalej niewiadomo kiedy i czy w ogóle one wejdą.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dobromir napisał(a):

Naprawdę ktoś przejmuje się normami, które będą obowiązywać w 2030? Przecież dalej niewiadomo kiedy i czy w ogóle one wejdą.

 

Tak, naprawdę ktoś się tym przejmuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.