Skocz do zawartości

Przyczepa lekka


steyr

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

pomalu dojrzewam do zakupu przyczepy lekkiej przy budowie. Używki w chorej cenie a w dodatku szukam o DMC 500kg, więc pozostaje zakup nowej. Generalnie szukam przyczepy z plandeka, 1 oś, powierzchnia między burtami min. 1,25x2,5 (m), obie burty otwierane no i chyba w zasadzie resor plus amortyzator. Skłaniam się ku Neptunowi z racji że rama jest spawana a nie skręcana. Rydwan i Fracht wychodzą drożej. Ktoś coś poleci?

 

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem na budowę temared pro z niską plandeką. Wymieniłem sklejkę w podłodze na deski po paletach i dalej jeździ u mojego ojca. Starałem się nie ładować powyżej 1t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu te 500kg

Po co Ci to?

Przyczepki nie dobieraj pod auto, bo te zmienisz 10x, a cepka zostanie.

P.S. co do cepki i budowy, to moja cepka, też Neptun, transportowała w zasadzie wszystkie materiały, dla 3 domów.

Nigdy nie była potrzebna plandeka.

Po co to 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, technix napisał(a):

Nigdy nie była potrzebna plandeka.

Po co to 🤔

 

Specjalnie kupiłem z plandeką, żeby mnie głupi deszcz nie ograniczał. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem na budowę temared pro z niską plandeką. Wymieniłem sklejkę w podłodze na deski po paletach i dalej jeździ u mojego ojca. Starałem się nie ładować powyżej 1t
Temared to na belce skrętnej?

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu te 500kg
Po co Ci to?
Przyczepki nie dobieraj pod auto, bo te zmienisz 10x, a cepka zostanie.
P.S. co do cepki i budowy, to moja cepka, też Neptun, transportowała w zasadzie wszystkie materiały, dla 3 domów.
Nigdy nie była potrzebna plandeka.
Po co to
A no po to że obecne auto ma tyle w DR dla przyczepy bez hamulca. A tym autem jeszcze się pobujam parę lat. W zasadzie bez różnicy czy kolejne będzie miało więcej na haku. Ponoć elektryki za parę lat mają być, to w takim elektryku na haku to chyba agregat żeby ciągnąć. Plandeka bo jak coś przyjdzie przewieźć w deszczu to nie będę się ograniczał. W dodatku i tak będzie stała na zewnątrz przyczepka. Budowa, utrzymanie domu to nie tylko transport piachu, pustaków i zaprawy.

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, MARS napisał(a):

 

Specjalnie kupiłem z plandeką, żeby mnie głupi deszcz nie ograniczał. 

Raczej pomyśl, ile Cię plandeka ogranicza.

Żwir, cala budowlanka, ładowana widlakaki a nawet śmieci po budowie, jak do pszok zawozisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, steyr napisał(a):

A no po to że obecne auto ma tyle w DR dla przyczepy bez hamulca. A tym autem jeszcze się pobujam parę lat. W zasadzie bez różnicy czy kolejne będzie miało więcej na haku. Ponoć elektryki za parę lat mają być, to w takim elektryku na haku to chyba agregat żeby ciągnąć. Plandeka bo jak coś przyjdzie przewieźć w deszczu to nie będę się ograniczał. W dodatku i tak będzie stała na zewnątrz przyczepka. Budowa, utrzymanie domu to nie tylko transport piachu, pustaków i zaprawy.

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka
 

Wiem i dlatego plandeka ogranicza.

Wiem o czym mówię, bo mam też busa i niejednokrotnie wolę zapiąć cepkę niż na pakę ładować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nie wiem jakie to auto, ale jak ma tylko 500kg to wogóle nie wykorzystywał bym go ciągania cepki.

Weź jakieś auto co ma chociaż 750/1300 na haku.

Przecież i tak nie będziesz woził tylko 300kg, bo 200 liczę na MW cepki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, steyr napisał(a):

Temared to na belce skrętnej?

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka
 

Bierz na belce nie na resorach.

Ja mam Neptun gama UNI.

Tak się nazywa, belka plus amorki.

Przez 15 lat od zakupu przewoziłem już chyba setki ton, nawet ostatnio, suchy beton (2,5t).

I tak od lat.

Potrafiłem z toną płytek lecieć 180km/h na autostradzie - jak po szynach.

Z resorem zawsze rzucało mi cepkę, już nie chcę 👎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej pomyśl, ile Cię plandeka ogranicza.
Żwir, cala budowlanka, ładowana widlakaki a nawet śmieci po budowie, jak do pszok zawozisz.
Plandekę ściągam jak trzeba. Zresztą materiały sypkie to teraz dowożą, skład od budowy mam 3km to żaden problem dla nich nawet tonę przywieźć.

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nie wiem jakie to auto, ale jak ma tylko 500kg to wogóle nie wykorzystywał bym go ciągania cepki.
Weź jakieś auto co ma chociaż 750/1300 na haku.
Przecież i tak nie będziesz woził tylko 300kg, bo 200 liczę na MW cepki 
Mam stare Punto 2 1.2 80KM do takiego orania na budowie, mam przyczepkę Sam-a na resorach i ostatnio ciągłem 1,2t żwiru za nim. Ale to są odcinki parę km, 180kmh tym nie latam bo szkoda się chwalić swoją głupotą. Daje radę bez problemu do takich podjazdów. Dalej jak mam jechać z przyczepą to jadę Tipo, tam już jest czym jechać 170KM mimo że w papierach ma 500kg dla przyczepy bez hamulca.

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz na belce nie na resorach.
Ja mam Neptun gama UNI.
Tak się nazywa, belka plus amorki.
Przez 15 lat od zakupu przewoziłem już chyba setki ton, nawet ostatnio, suchy beton (2,5t).
I tak od lat.
Potrafiłem z toną płytek lecieć 180km/h na autostradzie - jak po szynach.
Z resorem zawsze rzucało mi cepkę, już nie chcę
Słyszałem, znalazłem podobny temat na AK sprzed paru lat gdzie również się tym chwalileś. Właśnie się zastanawiam, bo mam SAM-a na resorach chyba z Tarpana (9pior) plus resory z malucha i po załadowaniu wybiera pięknie dziury i nierówności mimo 1 osi. Czujesz że ciągniesz przyczepę jak zaczyna brakować mocy.

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, steyr napisał(a):

Plandekę ściągam jak trzeba. Zresztą materiały sypkie to teraz dowożą, skład od budowy mam 3km to żaden problem dla nich nawet tonę przywieźć.

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka
 

Skoro tak, to po co Ci przyczepa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, steyr napisał(a):

Mam stare Punto 2 1.2 80KM do takiego orania na budowie, mam przyczepkę Sam-a na resorach i ostatnio ciągłem 1,2t żwiru za nim. Ale to są odcinki parę km, 180kmh tym nie latam bo szkoda się chwalić swoją głupotą. Daje radę bez problemu do takich podjazdów. Dalej jak mam jechać z przyczepą to jadę Tipo, tam już jest czym jechać 170KM mimo że w papierach ma 500kg dla przyczepy bez hamulca.

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka
 

Jak kupowałem moją to miałem Uno 1.0 Fire 45KM

wówczas max. ładunek to był 1400kg, z większym już uniacz nie ruszył 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, steyr napisał(a):

Słyszałem, znalazłem podobny temat na AK sprzed paru lat gdzie również się tym chwalileś. Właśnie się zastanawiam, bo mam SAM-a na resorach chyba z Tarpana (9pior) plus resory z malucha i po załadowaniu wybiera pięknie dziury i nierówności mimo 1 osi. Czujesz że ciągniesz przyczepę jak zaczyna brakować mocy.

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka
 

Się zdecyduj.

Najpierw piszesz, że chcesz cepkę, potem że masz SAM-a, a pobliski skład budowlany Ci podwozi towar.

Więc, czego Ty właściwie chcesz 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się zdecyduj.
Najpierw piszesz, że chcesz cepkę, potem że masz SAM-a, a pobliski skład budowlany Ci podwozi towar.
Więc, czego Ty właściwie chcesz
SAM ma za małą powierzchnię użytkową dla mnie. Jutro np muszę przywieść arkusze blachy i znów muszę wypożyczać przyczepkę. Tak jak pisałem, budowa to nie tylko wożenie żwiru. A zakup przyczepki to zakup na dobrych parę lat.

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do Tipo to miałem na myśli MW ciągnika, nie moc silnika.
Możesz mieć słabe auto, ale ciężkie i będzie się dobrze jechało z cepką.
Lekkie auto nie jest fajne do tego 
Tipo z LPG spokojnie 1500kg, Punto z LPG ok 1000kg.

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, technix napisał(a):

Wiem i dlatego plandeka ogranicza.

Wiem o czym mówię, bo mam też busa i niejednokrotnie wolę zapiąć cepkę niż na pakę ładować 

To zdejmie plandekę i stelaż.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, steyr napisał(a):

SAM ma za małą powierzchnię użytkową dla mnie. Jutro np muszę przywieść arkusze blachy i znów muszę wypożyczać przyczepkę. Tak jak pisałem, budowa to nie tylko wożenie żwiru. A zakup przyczepki to zakup na dobrych parę lat.

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka
 

Coś ściemniasz

Jak budowa i arkusze blachy to pewnie conajmniej 5m, a Ty pewnie jutro po takie nie jedziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, steyr napisał(a):

Tipo z LPG spokojnie 1500kg, Punto z LPG ok 1000kg.

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka
 

No widzisz a Zafira 2.0 D bez problemu 2,5t

Ale jak pisałem wyżej, to nic nie daje.

MW holownika jest ważna 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ZUBERTO napisał(a):

To zdejmie plandekę i stelaż.

Nie wiem czy coś takiego w życiu robiłeś, ale to nie jest takie 5 minut, szczególnie w jedną osobę.

Ja za czasów budowy, to jeździłem z cepką codziennie.

Szału bym dostał z tą plandeką 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja że 4 lata temu miałem taki sam problem. Damy i używki chore ceny. Więc kupiłem online w przystępnej cenie Neptun N7-210 pro wtedy za 3000zl z plaską plandeką i kołem podporowym. Pojechałem odebrać ją 80 km do Rzeszowa. I to był najlepszy zakup na jaki się zdecydowałem. Przy budowie domu i materiałowi który przewiozła po roku się spłaciła. O szczegóły nie pytajcie.

Też zmniejszalem dmc do 650 kg. Mam świadectwo chomologacji na dmc 650 kg i w danych cepik to jest podane. Z perspektywy czasu to był najlepszy zakup jaki zrobiłem. Teraz mało jeździ. Ale wciąż sprawna i gotowa do akcji. 

Więc nie zastanawiaj się i bierz to co ci pasuje. Płaska plandeka ma same zalety. Zakładasz i jedziesz ze wszystkim. Jak coś wyższego to zarzucasz plandekę na ładunek i zaczepiasz linkę na burcie. I w drogę. Same zalety. Bierz i nie pytaj znachorów w internecie. Ceny przyczep używanych , czy nowych bez papierów to nieporozumienie. Tylko nowa. Belka skrętna to też dobry pomysł. Jak nie widzisz 1000kg + to pompujesz koła 1,5 bar i jest miodzio. Nie podskakuje i szarpie. Jak ponad tonę to dajesz do 2,5bar i wio. W mojej homologacja do 140km/h. Ale to trzeba być wariatem, żeby ponad 100 lecieć nawet z pustą.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, technix napisał(a):

Nie wiem czy coś takiego w życiu robiłeś, ale to nie jest takie 5 minut, szczególnie w jedną osobę.

Oczywiście, że nie robiłem i pojęcia nie mam.

Tylko Ty wszystko robisz perfekcyjnie. :old:

  • Lubię to 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz a Zafira 2.0 D bez problemu 2,5t
Ale jak pisałem wyżej, to nic nie daje.
MW holownika jest ważna
Jaka Zafira tyle waży? Chyba że podajesz MMC pojazdu. To dalej się nie spaja, autocentrum podaje MMC dla Zafira 2.0d 101KM 2085kg.

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ściemniasz
Jak budowa i arkusze blachy to pewnie conajmniej 5m, a Ty pewnie jutro po takie nie jedziesz
Arkusze blachy do okucia kominów. Co za problem blacha 5m, wypożyczam dłużyce i jadę.

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, steyr napisał(a):

Jaka Zafira tyle waży? Chyba że podajesz MMC pojazdu. To dalej się nie spaja, autocentrum podaje MMC dla Zafira 2.0d 101KM 2085kg.

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka
 

2,5t to masa ostatnio ciągniętej przyczepy z betonem, nie MW Zafiry 🤦

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, steyr napisał(a):

Jaka Zafira tyle waży? Chyba że podajesz MMC pojazdu. To dalej się nie spaja, autocentrum podaje MMC dla Zafira 2.0d 101KM 2085kg.

Chłopie, na przyczepce 4t, to w Zafirze lekko drugie tyle. ;l

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja że 4 lata temu miałem taki sam problem. Damy i używki chore ceny. Więc kupiłem online w przystępnej cenie Neptun N7-210 pro wtedy za 3000zl z plaską plandeką i kołem podporowym. Pojechałem odebrać ją 80 km do Rzeszowa. I to był najlepszy zakup na jaki się zdecydowałem. Przy budowie domu i materiałowi który przewiozła po roku się spłaciła. O szczegóły nie pytajcie.
Też zmniejszalem dmc do 650 kg. Mam świadectwo chomologacji na dmc 650 kg i w danych cepik to jest podane. Z perspektywy czasu to był najlepszy zakup jaki zrobiłem. Teraz mało jeździ. Ale wciąż sprawna i gotowa do akcji. 
Więc nie zastanawiaj się i bierz to co ci pasuje. Płaska plandeka ma same zalety. Zakładasz i jedziesz ze wszystkim. Jak coś wyższego to zarzucasz plandekę na ładunek i zaczepiasz linkę na burcie. I w drogę. Same zalety. Bierz i nie pytaj znachorów w internecie. Ceny przyczep używanych , czy nowych bez papierów to nieporozumienie. Tylko nowa. Belka skrętna to też dobry pomysł. Jak nie widzisz 1000kg + to pompujesz koła 1,5 bar i jest miodzio. Nie podskakuje i szarpie. Jak ponad tonę to dajesz do 2,5bar i wio. W mojej homologacja do 140km/h. Ale to trzeba być wariatem, żeby ponad 100 lecieć nawet z pustą.
 
Płaska plandeka jak dla mnie plus jak stoi na zewnątrz. Jednak wolałbym plandekę z stelażem, jak przyjdzie jakieś meble przewiezc czy inne rzeczy w deszczu. Coś długiego i na dłuższą trasę to otwieram przednia i tylna burtę i też ogarnę bez problemów bez zbędnych oporów powietrza.

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, technix napisał(a):

Raczej pomyśl, ile Cię plandeka ogranicza.

Żwir, cala budowlanka, ładowana widlakaki a nawet śmieci po budowie, jak do pszok zawozisz.

 

Wyobraź sobie, że plandekę można zdjąć. Taka technika :). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, technix napisał(a):

Ile razy dziennie chciałoby Ci się?

 

W zależności od tego co będzie przewożone. Raz. Plandekę czy cały stelaż można zdjąć i postawić/położyć w garażu, pod domem itd. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tu piszecie o przeladowywaniu przyczep, ja mam taka 

https://temared.com/produkt/eco-2312-kipp/1000

Zaladowalem na nia gdzies tone piasku, dowiozla, ale juz jest lekko skrzywiona(narozniki nie sa w jednej plaszczyznie).

Ogolnie to jest bardzo delikatny sprzecik.

Zastanawiam sie jak ja teraz wyprostowac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, technix napisał(a):

Bierz na belce nie na resorach.

Ja mam Neptun gama UNI.

Tak się nazywa, belka plus amorki.

Przez 15 lat od zakupu przewoziłem już chyba setki ton, nawet ostatnio, suchy beton (2,5t).

I tak od lat.

Potrafiłem z toną płytek lecieć 180km/h na autostradzie - jak po szynach.

Z resorem zawsze rzucało mi cepkę, już nie chcę 👎

Ale jednak jestes cwaniak👌

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w domu najzwyklejszą przyczepę z castoramy. 
2 budowy przeczyła i 3 remonty mieszkań. 
Dopiero ją złamało nieumiejętnie postawienie palety płytek przez widlaka. 
Poprostu nie chciało mi się ręcznie rozłożyć ciężaru na całej powierzchni. 
Mam stelaż ale można zapomnieć o ściągnięciu i założeniu w jedną osobę.  
Stelaż służy przeważnie do stania na dworze aby deszcz nie padał.  Ładowanie towaru pod przednią burtę jest upierdliwe.

Jeśli plandeka to tylko taka aby można było coś wnieść nie schylając się .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, steyr napisał(a):

Płaska plandeka jak dla mnie plus jak stoi na zewnątrz. Jednak wolałbym plandekę z stelażem, jak przyjdzie jakieś meble przewiezc czy inne rzeczy w deszczu. Coś długiego i na dłuższą trasę to otwieram przednia i tylna burtę i też ogarnę bez problemów bez zbędnych oporów powietrza.

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka
 

To twoje zdanie i masz do tego pełne prawo. Pozdrawiam Karol. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, snoopi_lubin napisał(a):

Ja mam w domu najzwyklejszą przyczepę z castoramy. 
2 budowy przeczyła i 3 remonty mieszkań. 
Dopiero ją złamało nieumiejętnie postawienie palety płytek przez widlaka. 
Poprostu nie chciało mi się ręcznie rozłożyć ciężaru na całej powierzchni. 
Mam stelaż ale można zapomnieć o ściągnięciu i założeniu w jedną osobę.  
Stelaż służy przeważnie do stania na dworze aby deszcz nie padał.  Ładowanie towaru pod przednią burtę jest upierdliwe.

Jeśli plandeka to tylko taka aby można było coś wnieść nie schylając się .

Otóż to, wreszcie ktoś powiedział prawdę.

Brawo 👏

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, steyr napisał(a):

Płaska plandeka jak dla mnie plus jak stoi na zewnątrz. Jednak wolałbym plandekę z stelażem, jak przyjdzie jakieś meble przewiezc czy inne rzeczy w deszczu. Coś długiego i na dłuższą trasę to otwieram przednia i tylna burtę i też ogarnę bez problemów bez zbędnych oporów powietrza.

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka
 

Mam jakiegoś Neptuna z Obi, kupiona w kwietniu 23 roku, 126x265cm wewnątrz i stelaż 80cm. Dmc była do ustalenia/zmiany przy zakupie. U mnie 750kg, więc spoko. Sprawuje się dobrze, kilkanaście kursów zrobionych. Nie narzekam. Plandekę i stelaż w 10 minut zdejmiesz w razie czego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.