Skocz do zawartości

Auto dla żony wkoło komina.


BOGUS

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie ma te same silniki co Corsa. Jeśli się nie mylę to już nie stosują 1.4 i 1.6 TB.
W 19 roku był jeszcze 1,4 125KM podobno bardzo przyzwoity napęd.

Wysłane z mojego RMX3242 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, BOGUS napisał(a):

W 19 roku był jeszcze 1,4 125KM podobno bardzo przyzwoity napęd.

Wysłane z mojego RMX3242 przy użyciu Tapatalka
 

Jest jeszcze coś takiego jak Kia Venga i Hyundai ix20 ale to raczej nie spali małych ilości paliwa w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze coś takiego jak Kia Venga i Hyundai ix20 ale to raczej nie spali małych ilości paliwa w mieście.
Próbowałem. Nie podoba się. Z koreańskich może być cee'd lub i30 z naciskiem na i30, bo Kia w domu już jedna jest.

Wysłane z mojego RMX3242 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BOGUS napisał(a):

Próbowałem. Nie podoba się. Z koreańskich może być cee'd lub i30 z naciskiem na i30, bo Kia w domu już jedna jest.

Wysłane z mojego RMX3242 przy użyciu Tapatalka
 

I30 1.4 -100km benzynka , muł jakich mało , ale mało pali , jak się delikatnie jedzie to po mieście da radę uzyskać wynik 7l , na S-kach do 6l , autostrady to okolice 7l , ale silnik wyje bo jedzie na wysokich obrotach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I30 1.4 -100km benzynka , muł jakich mało , ale mało pali , jak się delikatnie jedzie to po mieście da radę uzyskać wynik 7l , na S-kach do 6l , autostrady to okolice 7l , ale silnik wyje bo jedzie na wysokich obrotach 
I właśnie to jest problem; spalanie jest drugorzędne, problem to to że nie jedzie.

Wysłane z mojego RMX3242 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobnie, też szukam auta dla żony wokół komina, tyle że żona jeździ teraz Golfem 7 1.0 TSI 110 KM 😀 Ja auto polecam, jeździ się nim przyjemnie i niedużo spala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobnie, też szukam auta dla żony wokół komina, tyle że żona jeździ teraz Golfem 7 1.0 TSI 110 KM  Ja auto polecam, jeździ się nim przyjemnie i niedużo spala.
Golfika polecam żonie, muszę gdzieś podstępem wsadzić ją do tego auta bo czegoś ma opory. Z VW podoba jej się Tiguan i t-rok, więc może jak sportage pójdzie do ludzi.

Wysłane z mojego RMX3242 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 2.01.2024 o 15:49, BOGUS napisał(a):

 

Popatrz na Hondę Jazz.

Auto w środku bardzo przestronne do miasta idealne.

Technicznie bardzo udane.

 

 

 

 

  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Mamy w rodzinie 2 sztuki. Auto ok. Ale żonie się nie podoba mimo że bardzo praktyczne. Poza tym ceny młodych roczników kosmos. Nowych jeszcze większy.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego RMX3242 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jako że czuję się w obowiązku i szacunku dla zainteresowanych wątkiem temat zamykam,
Auto kupione. Żonie się podoba.
Rapid liftback 1.0 tsi 95KM . 2018r, salon pl.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego RMX3242 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że czuję się w obowiązku i szacunku dla zainteresowanych wątkiem temat zamykam,
Auto kupione. Żonie się podoba.
Rapid liftback 1.0 tsi 95KM . 2018r, salon pl.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego RMX3242 przy użyciu Tapatalka


Zaxxxxx???? Plnow?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie ujeżdża meriva a 1.4 16V 90 kunia i szukam czegoś w podobnej budzie, ale ciężko, z tym silnikiem rozważam VW Sportsvana, ale na rynku prawie ich nie ma, w ostateczności brałbym gofera;) z AK giełdy, ale widzę się sprzedał;). jakby miał budę sportsvana to już by stał  na podjeździe;), merivka A to kurcze złote auto wokół komina..., ale czas na młodsze troszkę i chodzi mi po głowie własnie tsi 1.0 chodził 1.0 ecoboost w budzie forda couriera w wersji osobowej bądź b-maxa ale jakoś mnie wyleczili z ecoboosta 1.0 więc wyboru nie mam;), albo rapid, gofer, gofer sportsvan - jak sie wkurzę kupie nowego dustera 3 z gazem jak nic nie znajde;) - a ciśnienie nie mam, merivka extra sie sprawuje, za chwile przeglad rejestcyjny, oplaty wiec jak oplace na rok to pewnie bede trzymal dalej bo nic jej nie dolega;) i grzech sprzedac;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2024 o 13:18, bielaPL napisał(a):

Ja bym wziął golfa VII, moja się przesiadła teraz z 2 letniej Ceed na 11 letniego golfa VI i się cieszy z tego starocia dużo bardziej ;] 

Nie dziwie się jak miałem ceeda to poszedłem na jazdy próbne golfem 6 i mi szczęka opadła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2024 o 19:37, bochumil napisał(a):

 

Jak czytam posty takie jak ten, to się zastanawiam czy jest jeszcze jakiś przyzwoity silnik na rynku 8-) Serio.

 

 

 

Pełno tego. Mazda, Suzuki, Toyota, Subaru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 47Walc35 napisał(a):

A propos jazdy wokół komina i ciut dalej, co sądzicie o takim wynalazku. 

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/peugeot-1007-lpg-2-tronic-automat-ID6GaOnO.html

Mały, niestety ponoć średnio zwrotny, silnik ok, nie wiem co sądzić o skrzyni biegów. 

Bardzo wdzięczne autko. Miałem jakąś zboczoną frajdę jak nim jechałem.

Z przodu bardzo przestronny i dające poczucie jazdy z dwie klasy większym.

Nasz był bogato wyposażony.

Dużo schowków, miejsce na torebunię żony.

Fajne odsuwane drzwi, dla dziecka super, do tego fotel pasażera ma możliwość składania także od strony kierowcy więc można wysadzić, zapakować dziecko bez wysiadania. Kanapa z tyłu przesuwna ale tylko dla dziecka.

 

A teraz najważniejsze - zapomnij. Znajdź moje wpisy o walce z naprawy sterownika skrzyni biegów. To auto staje się nienaprawialne. Nikt nie chciał podjąć się naprawy a kupić prawie już się nie da. Sterownik na podmianę musi mieć pełną zgodność wyposażenia a tych było sporo kombinacji a aut wyprodukowanych bardzo mało. Ja znalazłem w Kazachstanie, Ukrainie i Holandii i ten ostatni zakupiłem bez gwarancji działania. Dalej potrzebny był serwis, który na Twoją odpowiedzialność robi adaptację z nadzieją, że nie ucegli i tak nie działającego auta.

 

Jakby nie problemy cyklu życia produktów, to dalej by cieszył.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, 47Walc35 napisał(a):

A propos jazdy wokół komina i ciut dalej, co sądzicie o takim wynalazku. 

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/peugeot-1007-lpg-2-tronic-automat-ID6GaOnO.html

Mały, niestety ponoć średnio zwrotny, silnik ok, nie wiem co sądzić o skrzyni biegów. 


Ciekawa koncepcja. Młotek do wybijania szyb to podstawa wyposażenia ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.