Skocz do zawartości

Nietypowy montaż wieszaka tv


rwIcIk

Rekomendowane odpowiedzi

TV jest na planowany do zawieszenia na wieszaku przymocowanym do stalowego stelaża jak na zdjęciu. Do profili stalowych chciałbym przymocować wieszak/uchwyt. Nie chciałbym wiercić na wylot. 

Wystarczy przynitować? 8 nitów zrywalnych 4 mm wystarczy? A może śruby jak na zdjęciu? 

IMG_20240102_160012.jpg

IMG_20240102_201542.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, rwIcIk napisał(a):

TV jest na planowany do zawieszenia na wieszaku przymocowanym do stalowego stelaża jak na zdjęciu. Do profili stalowych chciałbym przymocować wieszak/uchwyt. Nie chciałbym wiercić na wylot. 

Wystarczy przynitować? 8 nitów zrywalnych 4 mm wystarczy? A może śruby jak na zdjęciu? 

IMG_20240102_160012.jpg

IMG_20240102_201542.jpg

Jak duży tv? Może nitonakrętki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, rwIcIk napisał(a):

Nie chciałabym wiercić na wylot przez profil. 

65 cali. Prawie 30 kg.

Pod nitonakrętki nie trzeba wiercić na wylot. Ma taką zaletę, że przykręcasz uchwyt zwykłymi śrubami zamiast nitować na "stałe". 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, ghost2255 napisał(a):

A dorobić takie "obejmy" które bez wiercenia przymocują uchwyt do tego stelaża nie będzie lepiej?

Myślałem o płaskowniku z tyłu, ale skoro nie chce otworów przelotowych to zakładam, że nie chce niczego za stelażem. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rwIcIk napisał(a):

TV jest na planowany do zawieszenia na wieszaku przymocowanym do stalowego stelaża jak na zdjęciu. Do profili stalowych chciałbym przymocować wieszak/uchwyt. Nie chciałbym wiercić na wylot. 

Wystarczy przynitować? 8 nitów zrywalnych 4 mm wystarczy? A może śruby jak na zdjęciu? 

IMG_20240102_160012.jpg

IMG_20240102_201542.jpg

👎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie słaby pomysł na ten stelaż i TV w tym miejscu. Schody czasem trzeba posprzątać, odkurzacz, a może co gorsza czasem miotła? TV zasyfiony niepotrzebnie... Mop, wiadro, woda? Może to już zbyt ekstremalne scenariusze, ale różnie w życiu bywa ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, tomecki napisał(a):

Ogólnie słaby pomysł na ten stelaż i TV w tym miejscu. Schody czasem trzeba posprzątać, odkurzacz, a może co gorsza czasem miotła? TV zasyfiony niepotrzebnie... Mop, wiadro, woda? Może to już zbyt ekstremalne scenariusze, ale różnie w życiu bywa ;]

No to jest jedyne miejsce. Obecnie tv stoi tam na komodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, janusz napisał(a):

Pod nitonakrętki nie trzeba wiercić na wylot. Ma taką zaletę, że przykręcasz uchwyt zwykłymi śrubami zamiast nitować na "stałe". 

No to jest pomysł 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, rwIcIk napisał(a):

No to jest pomysł 👍

 

Jak nie masz to zapraszam, mam kilka rozmiarów. To mega stabilne rozwiązanie. Mam na takie nitonakrętki zadupek w moto przykręcony i moje 90kg trzyma jak Reksio kość.  

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A komoda zostaje? Może jakiś statyw na nodze wyspawać? I tak kable jakoś muszą być prowadzone, więc od razu w profilu puścisz 😄 A barierka pozostanie nienaruszona jakby co.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, rwIcIk napisał(a):

V jest na planowany do zawieszenia na wieszaku przymocowanym do stalowego stelaża jak na zdjęciu. Do profili stalowych chciałbym przymocować wieszak/uchwyt. Nie chciałbym wiercić na wylot. 

Wystarczy przynitować? 8 nitów zrywalnych 4 mm wystarczy? A może śruby jak na zdjęciu? 

Nity nie są dobrym pomysłem. Rozważ albo nitonakrętki albo specjalny stojak na podłogę, będziesz miał wtedy mobilność.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bergerac napisał(a):

Nity nie są dobrym pomysłem. Rozważ albo nitonakrętki albo specjalny stojak na podłogę, będziesz miał wtedy mobilność.

Obecnie stoi na komodzie. Za komoda są te profile, do których można by przymocować tv. Raczej pójdę w nitonakrętki. Chcę go powiesić, bo oryginalna podstawa jest kiepska i tv buja się stojąc na komodzie 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko I wyłącznie nitonakrętki Cię zadowolą. 

I od str schodów nie będziesz oglądał śrub lub innych cybantów.

 

Czasami niestety, niektórzy nie mają innego wyjścia jak grubo kombinować. Znam to 😅👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, rwIcIk napisał(a):

Obecnie stoi na komodzie. Za komoda są te profile, do których można by przymocować tv. Raczej pójdę w nitonakrętki. Chcę go powiesić, bo oryginalna podstawa jest kiepska i tv buja się stojąc na komodzie 😁

a trafisz w rozstaw otworów w wieszaku profilami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rwIcIk napisał(a):

Mam nadzieję - zamówiłem taki, by pasował :)

 

no to powodzenia, kup tylko dobrej jakości nitonakrętki, a pod śruby daj podkładki sprężynowe. Nie wiem jaką masz tam konstrukcje, ale mogą być drgania od chodzenia po schodach, lepiej, żeby się nic nie luzowało potem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym TV zostawił na komodzie i podniósł na jakiejś stopie 

IMG_8169.jpeg.3adf6252f43f9fc11b5554bab0fd6b2f.jpeg

tak na przykład 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2024 o 22:09, shapyr napisał(a):

Ja bym dał j jednak jakiś panel pod tv ale nie ze względu na sposób mocowania, tylko ze względu na to, co widać za tv.

Nie czuć takiej potrzeby 💪 

Wszytko ładnie się komponuje i nie drażni oczu. Trochę loftowo 😁

IMG_20240109_193449.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.