Skocz do zawartości

Pranie tapicerki samochodowej - jak?


TWENTIS

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem niefart wywrócić torbę z narzędziami na tylnej kanapie która przycisnęła puszkę ze smarem do łańcuchów rowerowych. Kawałek się wypsikał na siedzisko.

 

Czym to usunąċ?

Z wierzchu zebrałem szmatką a potem tarłem chustkami z alkoholem bo miałem pod ręka. Do teraz jest tłusty osad brudzący (klejący) lekko palce.

 

Soda? Kwasek cytrynowy?

Uprać to ?

Czy sa jakieś domowe sposoby?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, TWENTIS napisał(a):

 

Miałem niefart wywrócić torbę z narzędziami na tylnej kanapie która przycisnęła puszkę ze smarem do łańcuchów rowerowych. Kawałek się wypsikał na siedzisko.

 

Czym to usunąċ?

Z wierzchu zebrałem szmatką a potem tarłem chustkami z alkoholem bo miałem pod ręka. Do teraz jest tłusty osad brudzący (klejący) lekko palce.

 

Soda? Kwasek cytrynowy?

Uprać to ?

Czy sa jakieś domowe sposoby?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Masz odkurzacz piorący, albo inny mogący zbierać wodę? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę już wyprałem odkurzaczem piorącym i tą metodę polecę.

Ważna jest chemia do tego, ja używam Tersusa ale to nie znaczy że inne marki są złe.

Edytowane przez Cinek
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej sprawdza mi się oryginalny proszek od Karchera, a sporo już się napralem i różnych rodków przetestowałem. Obecna aura średnio się nadaje na pranie, chyba, że robimy to w pomieszczeniu z temperaturą powiedzmy od +10 w górę. Na początek rozrabiam z ciepłą wodą środek myjący, spryskuję z atomizera, daję temu poleżeć 10-15 minut, potem ten sam roztwór z pianowniczki na szczotkę i szorowanie. Można ręcznie, można też na wkrętarkę szczotkę założyć. Polecam drugą metodę bo jest szybciej i wydajniej. Dopiero wtedy wpada odkurzacz z ekstrakcją. Pierwsze uzycie z proszkiem. Drugie użycie z czystą wodą, zazwyczaj 2-3 razy dopóki odciągana woda nie przestaje być brudna. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypożyczałem jakoś w listopadzie odkurzacz piorący, wziąłem dwie miarki i obleciałem tym łóżko, które pobrudziłem mając jelitówkę ;]

Łóżko wyszło bardzo ładnie, jak nowe. 60zł za dobę dałem.

 

Na późną wiosnę planuję pranie tapicerki auta, nic trudnego ogólnie. Ale musi być ciepło.

Edytowane przez analyzer64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, analyzer64 napisał(a):

Wypożyczałem jakoś w listopadzie odkurzacz piorący, wziąłem dwie miarki i obleciałem tym łóżko, które pobrudziłem mając jelitówkę ;]

Łóżko wyszło bardzo ładnie, jak nowe. 60zł za dobę dałem.

 

Na późną wiosnę planuję pranie tapicerki auta, nic trudnego ogólnie. Ale musi być ciepło.

W sklepach Komfort kiedyś można bylo wypożyczyć odkurzacz piorący za 1 zł pod warunkiem zakupu u nich środka piorącego ca 50zl. Jedyny mankament to konieczność zwrotu następnego dnia, musi być naprawdę ciepło, żeby tapicerka wyschła...ale co ja plotę...to przeciez AK i każdy ma kilka samochodów 😁

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Kondi napisał(a):

W sklepach Komfort kiedyś można bylo wypożyczyć odkurzacz piorący za 1 zł pod warunkiem zakupu u nich środka piorącego ca 50zl. Jedyny mankament to konieczność zwrotu następnego dnia, musi być naprawdę ciepło, żeby tapicerka wyschła...ale co ja plotę...to przeciez AK i każdy ma kilka samochodów 😁

 

 

Wystarczy mieć podgrzewane fotele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, PawelWaw napisał(a):

 

Wystarczy mieć podgrzewane fotele.

 

eeee tam.... można TMX ustawić pod fotelem i na grzanie ustawić 🤪 łącznie z funkcją obierania ziemniaków.... ;]

a poważnie, to za pranie, takie naprawdę pranie.... to się zabieramy na lato, jak temperatury będą DUŻO wyższe .... :oki:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod tkaniną jest gąbka, jakby nie kombinować nie uda się jej nie zmoczyć. A jak ktoś robi pierwszy raz to jest duża szansa, że wody trochę więcej niż trzeba wciągnie. Przy obecnych temperaturach na dworze nie wyschnie to dobrze, zacznie pleśnieć i capić. Od biedy można poratować się pianką do czyszczenia w aerozolu, w Rossmanie pod ich własną marką jest całkiem przyzwoita. Jak nie ma ogrzewanego garażu to z praniem we własnym zakresie poczekałbym do wiosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2024 o 20:58, pakuu1 napisał(a):

Miałem kiedyś palmy po oleju silnikowym, po praniu na myjni jak nówka!

 

Trochę lat temu wylal mi się na urlopie Castrol w bagażniku - fabrycznie zamknięta litrowa butelka. Nie pamiętam ile się z niej wylało. Najpierw na szybko na wyjeździe jedna firma "specjalistyczna". Ponieważ nadal było jakoś tak "ślisko i tłusto" to były jeszcze 2 podejścia w kolejnych firmach po powrocie. Nigdy się nie udało całkowicie usunąć tego "tłusto i ślisko" choć niby nie brudziło, to finalnie część tapicerki poszła do wymiany :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw może warto delikatnie zetrzeć nadmiar smaru szmatką, a potem użyć gąbki lub ściereczki nasączonej wodnym roztworem płynu do mycia naczyń. Delikatnie pocierać, ale nie szarpać, żeby nie zrobić jakiejś plamy.

Jeśli to nie zadziała, to można też spróbować z sodą oczyszczoną. Posypać plamę sodą, zostawić na chwilę, a potem spróbować delikatnie zetrzeć. Kwasek cytrynowy też może pomóc, zwłaszcza, że ma właściwości tłuszczoodprowadzające.

No i jeśli to wszystko zawiedzie, to może warto pomyśleć o specjalnych środkach do czyszczenia tapicerki samochodowej, ale tu już trzeba uważać, żeby nie zaszkodzić materiałowi. Trzymaj się i powodzenia, bo to może być upierdliwe, ale pewnie da się to jakoś ogarnąć!

😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 17.01.2024 o 11:48, RadoslawER napisał(a):

Jeśli to nie zadziała, to można też spróbować z sodą oczyszczoną. Posypać plamę sodą, zostawić na chwilę, a potem spróbować delikatnie zetrzeć. Kwasek cytrynowy też może pomóc, zwłaszcza, że ma właściwości tłuszczoodprowadzające.

 

No tak, najlepiej działa mieszanina kwasku cytrynowego i sody oczyszczonej... /s 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.