Skocz do zawartości

Elektrozaczep z pamięcią


bielaPL

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki wynalezek, całkiem wygodne to było... jak działało ;] . Obecnie zapadka zaśniedziała, muszę kolejny raz wyjmować całość, dobrze przepsikać to dopiero znowu trochę podziała. Psikanie bez demontażu nie daje długotrwałych efektów.

 

Czy kojarzy z was ktoś (lub ma) jakiś elektrozaczep z pamięcią (firma, model) który działa od kilku lat bez problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden nie będzie długo działał jeśli jest na słupku na zewnątrz, w klatkach  schodowych w bloku będzie bez problemów rok, dwa a nawet pięć, a przy bramie pół roku -rok i do przeglądu lub naprawy, u mnie małe pająki budują gniazda wewnątrz elektrozaczepu i za cholerę nie mogę ich pogonić, dodatkowo zmiany temperatur też nie sprzyjają długiej pracy. Zlałem wnętrze olejem do maszyn do szycia na razie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec takich używa. Przerobił kilka różnych. Rok-dwa i są do wymiany. Zimą potrafią przymarzać. Nie wiem czy to kwestia konstrukcji bramki, miejsca montażu zamka czy też samego elektrozamka. U siebie w furtce z tyłu domu mam pierwszy lepszy z allegro, działa 9rok ..

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem takie z ręczną zapadką przy zamku. Te działały najkrócej. Teraz mam taki bez ręcznej zapadki i...niby działa, ale też nie lubi się z wilgocią i mrozem. Przy niskich temperaturach potrafi się zacząć w pozycji otwartej

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ogólnie z tym jest problem... w takim razie czy te elektrozamki tradycyjne sprawdzają się? Czyli trzymasz guzik domofonu dopóki ktoś nie wejdzie? Mowa oczywiście cały czas o instalacji na zewnątrz w furtce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, luccass napisał(a):

Do otwierania furtki sygnałem elektrycznym emoji6.png z pamięcią znaczy, że po podaniu impulsu furtka pozostaje otwarta do momentu jej otwarcia i zamknięcia.

tapatalked
 

Dzięki!

Mam, używam :)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rwIcIk napisał(a):

Dzięki!

Mam, używam :)

 

znaczy że dobrze działa jak się nie dowiedziałeś wcześniej co to jest ;] ja się dopiero dowiedziałem jak zacząłem rozkminiać temat z powodu awarii ;] 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też się zastanawiam. Mam zamontowany w ogrodzeniu, narażone na skrajnie niekorzystne warynki atmosferyczne, działa ponad 6 lat, jaka firma to nie mam pojęcia - to co goście od ogrodzeń zamontowali, centralka najtańsza z video z Castoramy, elektrozaczep z pamięcią (jak wcisnę to będzie otwarte do kiedy ktoś nie otworzy furtki i nie zatrzaśnie z powrotem. Raz tylko kilka lat temu to psikałem WD40 przez szczeliny.

Działa bezawaryjnie.

 

Mam natomiast problem z wkładką zamka od strony furtki. Po naciśnięciu klamki, klamka się blokuje i trzeba ją ręcznie pdnosić do góry, język zamka zostaje w środku i nie wychodzi. WD40 smarowane ale efekt krótkotrwały, jakiś smar do łożysk - fatalny pomysł bo jakiś piaseczek i inne syfy się przyklejają do smaru i jest jeszcze gorzej, fajne efekty daje smar do łańcucha rowerowego ale i tak co pół roku trzeba poprawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, bengamin napisał(a):

Mam zamontowany w ogrodzeniu

A może byś tam mógł spojrzeć bardziej czy jakiejś firmy nie widać tego elektrozaczepu?

41 minut temu, bengamin napisał(a):

Mam natomiast problem z wkładką zamka od strony furtki

u mnie furtce nie ma klamki, jak elektrozaczep otwiera to po prostu pchasz furtkę i wchodzisz, jak elektrozaczep zamyka to już nie otworzysz, może właśnie to by było dla Ciebie dobre rozwiązanie... bezklamkowe ;] 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, luccass napisał(a):

A masz elektrozaczep z pamięcią?

 

Poprzednio jak był zwykły domofon to nie.

Później po zmianie na wideodomofon zaczep pozostał ten sam - to urządzenie daje podtrzymanie sygnału otwarcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, bielaPL napisał(a):

Mam taki wynalezek, całkiem wygodne to było... jak działało ;] . Obecnie zapadka zaśniedziała, muszę kolejny raz wyjmować całość, dobrze przepsikać to dopiero znowu trochę podziała. Psikanie bez demontażu nie daje długotrwałych efektów.

 

Czy kojarzy z was ktoś (lub ma) jakiś elektrozaczep z pamięcią (firma, model) który działa od kilku lat bez problemów?

Mam taki firmy Łucznik, z pamięcią i blokadą, nie sprawia problemów. Zamontowałem go na wkrętach posmarowanych klejem anaerobowym więc się nie luzuje w miejscu montażu. Dodatkowo dałem diodę Schottky na jego styki, żeby otwierający impuls elektryczny nie wracał na urządzenie do którego jest podłączony.

Jedyne co robię przy nim to raz czy dwa razy w roku daję trochę smaru łożyskowego na miejsce styku elektrozaczepu i języka zamka żeby furka miękko się zamykała.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, bielaPL napisał(a):

A może byś tam mógł spojrzeć bardziej czy jakiejś firmy nie widać tego elektrozaczepu?

u mnie furtce nie ma klamki, jak elektrozaczep otwiera to po prostu pchasz furtkę i wchodzisz, jak elektrozaczep zamyka to już nie otworzysz, może właśnie to by było dla Ciebie dobre rozwiązanie... bezklamkowe ;] 

Niby tak ale pomimo że żyjemy w 2024 roku to mam awarie prądu a furtka i brama nie są na UPSie. Tauron zlewa sprawę od 4 lat mimo lawiny pism odemnie i od sąsiadów a jestem 4tym budynkiem od nowego transformatora. Potrzebuję rozwiązanie awaryjne czysto mechaniczne.

Jutro rano wyślę Ci zdjęcie jak to wygląda i co widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, bielaPL napisał(a):

Widzę, że ogólnie z tym jest problem... w takim razie czy te elektrozamki tradycyjne sprawdzają się? Czyli trzymasz guzik domofonu dopóki ktoś nie wejdzie? Mowa oczywiście cały czas o instalacji na zewnątrz w furtce

Można zrobić to elektronicznie, dać przekaźnik czasowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, hebel napisał(a):

Żaden nie będzie długo działał jeśli jest na słupku na zewnątrz, w klatkach  schodowych w bloku będzie bez problemów rok, dwa a nawet pięć, a przy bramie pół roku -rok i do przeglądu lub naprawy, u mnie małe pająki budują gniazda wewnątrz elektrozaczepu i za cholerę nie mogę ich pogonić, dodatkowo zmiany temperatur też nie sprzyjają długiej pracy. Zlałem wnętrze olejem do maszyn do szycia na razie działa.

Trzeba dać plastikową osłonkę, ew nawet z folii coś wyciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, bengamin napisał(a):

Niby tak ale pomimo że żyjemy w 2024 roku to mam awarie prądu a furtka i brama nie są na UPSie. Tauron zlewa sprawę od 4 lat mimo lawiny pism odemnie i od sąsiadów a jestem 4tym budynkiem od nowego transformatora. Potrzebuję rozwiązanie awaryjne czysto mechaniczne.

Jutro rano wyślę Ci zdjęcie jak to wygląda i co widać

Bramę ręcznie można odblokować - jest kluczyk do zwolnienia blokady napędu a furtkę otworzyć kluczem, lub dać rygiel NO i w przypadku braku zasilania rygiel "nie trzyma" i furtka jest otwarta. Stosuje się takie rygle w drzwiach wejściowych w budynkach wyposażonych w system PPOŻ.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, pakuu1 napisał(a):

Bramę ręcznie można odblokować - jest kluczyk do zwolnienia blokady napędu a furtkę otworzyć kluczem, lub dać rygiel NO i w przypadku braku zasilania rygiel "nie trzyma" i furtka jest otwarta. Stosuje się takie rygle w drzwiach wejściowych w budynkach wyposażonych w system PPOŻ.

Jak ktoś buduje rozwizanie od nowa lub modernizuje istniejcy to jeżeli widzi taka potrzebe to może to i tak zbudować, dla mnie to jednak bezsensowny pomysł bo w praktyce to działa tylko dzieci musza pamietać żeby klamke podnieśc do góry i trzasnać bramka przy zamykaniu (czasami dwa razy) żeby język wyskoczył z wkładki.

Jak nie ma pradu to od zewnatrz sie uzywa zwyklego klucza.

Elektro zawor działa bez zarzutu i jakoś tak nawet jest przyzwyczajenie żeby przed wyjściem z domu wcisnać przycisk i dopiero wyjsc to wtedy nie trzeba uzywac klamki.

 

Edytowane przez bengamin
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pakuu1 napisał(a):

Bramę ręcznie można odblokować - jest kluczyk do zwolnienia blokady napędu a furtkę otworzyć kluczem, lub dać rygiel NO i w przypadku braku zasilania rygiel "nie trzyma" i furtka jest otwarta. Stosuje się takie rygle w drzwiach wejściowych w budynkach wyposażonych w system PPOŻ.

 

W budynkach przemysłowych/publicznych kontrola dostępu jest realizowana przez zwory magnetyczne  w futrynie oraz kawał blachy w skrzydle drzwi - zintegrowane z systemem alarmowym. Co do zasady mają one swoje podtrzymanie bateryjne, więc brak zasilania nie wpływa na funkcjonalność, natomiast alarm pożarowy może je wyłączać - o ile przewiduje tak procedura, tak jak zjechanie wind, wyłączenie wentylacji itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, punktak napisał(a):

 

W budynkach przemysłowych/publicznych kontrola dostępu jest realizowana przez zwory magnetyczne  w futrynie oraz kawał blachy w skrzydle drzwi - zintegrowane z systemem alarmowym. Co do zasady mają one swoje podtrzymanie bateryjne, więc brak zasilania nie wpływa na funkcjonalność, natomiast alarm pożarowy może je wyłączać - o ile przewiduje tak procedura, tak jak zjechanie wind, wyłączenie wentylacji itd.

Nie zawsze, jak jest możliwość to montowany jest rygiel.

Są na rynku rygle / zamki spełniające odpowiednie normy i kosztujące np. 5000 pln 😄

Podtrzymywać bateryjnie można zworę i rygiel, wszystko zależy od wymagań i założeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.