Skocz do zawartości

1,6 PureTech w P5008


spad

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, 4thelement napisał(a):

później wyszła druga wersja o normie emisji 6.3,tez mogę jutro wrzucić tyle że on jest zupełnie na pasku a nie na łańcuchu 

 

 

8 minut temu, 4thelement napisał(a):
15 minut temu, kaczorek79 napisał(a):

Proszę.

P5008.jpg.e25e933f60510200b2a95b8bd561e209.jpg

 

I druga fotka z łańcuchem.

 

acuch.jpg.4b92b5535801e4812d7b13e41ddd86d1.jpg

 

To jest manual serwis z P5008 z silnikiem 1.6 Puretech 180 KM (moc nieistotna) o oznaczeniu EP6 montowanym po 2020r. Tu nie ma żadnego paska.

Rozwiń  

Wrzuć wersję wcześniejszą, z łańcuchem i paskiem bo to co wstawiłeś to norma 6.3 a nie o tej piszemy 

 

To w końcu 6.3 jest zupełnie na pasku czy zupełnie na łańcuchu bo zaczynasz się gubić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, 4thelement napisał(a):

Dlatego wspomniałem wyżej że wstawię jutro 

Dobrze. To, co wstawiłeś wyżej, też sprawdziłem i łańcuch zaznaczony na fotce, który spina oba wałki rozrządu nie pasuje do żadnej benzyny, tylko 1.5 hdi. Sam fakt, że piszesz o szerokościach łańcucha 7 i 8 mm już mówi, że rozmawiamy o zupełnie innym silniku, niż tytułowy z P5008, bo łańcuch w 1.6 Puretech jest jeszcze szerszy. Pomyliłeś silnik benzynowy z dieslem i od razu @Maciej__ to wyłapał, choć mechanikiem nie jest ;]

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, 4thelement napisał(a):

Rozumiem że pomyliłem się wrzucając dane do service Boxa? 🤭 

Dane dotyczą pierwszej generacji 1. 6 pure dla samochodu 5008 2giej generacji. Dokładnie tak jak wspomniałem, silnika o normie opisanej w SB jako 6.2.

Odpal Boxa i pokaż jak to wg ciebie wygląda 🤣

 

DV6R to nic innego niż 1.6 HDI w którymśtam kolejnym wariancie. Swoją przygodę i edukacje z PSA skończyłem an DV6FC, wiec nie wiem dokładnie, jakie są różnice. 

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, 4thelement napisał(a):

Jasne że wiem 

Precyzyjność SB się kłania 

 

Musisz filtrować po vin, wtedy zostawia prawidłową fiszkę i  nie opowiadałbyś głupot na forum ;)

 

Np takie nr 

 

VF3M45GFUNS174234

VF3M45GFULS297741

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Chalek napisał(a):

Tak samo nie zaszkodzi jak wzięcie witamy C przez pacjenta w stanie agonalnym z rakiem mózgu z przerzutami na kości, trzustkę i wątrobę. 

Ale samopoczucie poprawi, a to głowa jest najważniejsza.  A wracając do LPG, może dzięki temu uda się wydać mniej na paliwo, a może nie ...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2024 o 00:04, Piotrus napisał(a):

 

Ja też wjeżdżam do Wwy stojąc w korkach i max co mam w 5tce z xdrive to 8.5l ale nie korzystam z start stop. Mogę się założyć nie skotłujesz 10 ;)

 

Zwróci się w niecały rok, czyli zyskasz ile wydałeś na instalkę w niecałe dwa itd.

 

Żeby nie było- ja doskonale wiem o czym mówisz bo mam auto które pali 20l i czuje realne oszczędności z gazowni na poziomie 5 koła rocznie ale u mnie niejako nie było wyboru bo diesel w Grand Cherokee to kibel.

 

Jakbym szukał X3 to w życiu nie pomyślałbym o gazowaniu benzyny skoro jest 2.0 klekot. 

 

Co do 5008 to też fajne auto ale nie z tym silnikiem który sobie wybrałeś.

 

 

Mój kolega zagazował M57 w E53 bo mu za dużo palił 🤣😂🤪

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora na podsumowanie wątku o zakupie PureTech 1,6.

Finalnie kupione BMW X1 F48 z 3-cylindrowym 1,5 136 KM z 2021 roku. :)

Zakup w Olsztynie u dealera Renault. Golf został w rozliczeniu.

7943a1580cec6fcae010f3fbf3431818.jpg
9333f1bf16c9b8303168d923ec876d01.jpg

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba znacznie mniejsze auto niż chciałeś?

Kryterium roweru w środku auta bez ściągania koła przeszło. Fakt, że w stosunku do P5008 czy też Kodiaqa, które brałem pod uwagę to 20 cm różnicy. Ale w środku jest bardzo dużo miejsca, w zasadzie pasażerowie z tyłu mają więcej miejsca na nogi niż Golfie 7,5 kombi. Po drugie żona zawsze chciała BMW 1 lub X-a, więc dla mnie okej. Zresztą X1 też mi się podobał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 1,5 też chyba miały jakieś fakapy....?

Jak czytałem to silniki z pierwszych lat produkcji miały problem z łożyskiem powodującym luz na wale korbowym. Ale w zasadzie w internecie są tylko artykuły o tych problemach wieku dziecięcego a jakiś dyskusji użytkowników o wadach nie znalazłem.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.