Skocz do zawartości

Rysa na nowym aucie, jak naprawic?


sadlos

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety na nowym aucie mam ryse o długości ok 4cm (poniżej zdjęcie) uszkodzeniu został jedynie sam lakier bezbarwny. Naprawa tego powinna byc wykonana za pomocą zaprawki + papier scierny + polerka, czy wystarczy sama polerka? 

rysa..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ccLot napisał(a):

Spryskaj wodą. Jak na mokrym nie będzie śladu to do spolerowania. Ale chyba bym dał naklejkę.

Nalepka odpada, na mokrym prawie nic nie widać. Na jutro umowiłem sie z lakiernikiem, jak powie że wystarczy spolerować to tak zrobię. 

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sadlos napisał(a):

Nalepka odpada, na mokrym prawie nic nie widać. Na jutro umowiłem sie z lakiernikiem, jak powie że wystarczy spolerować to tak zrobię. 

 

ja bym spróbował pastą lekkościerną.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pezot500 napisał(a):

 

ja bym spróbował pastą lekkościerną.. 

 

a ja bym uważał, w citroenie tak próbowałem spolerować jakąś polerską tempo lekkościerną

jak pasta była to wyglądało super, ślad nie został, ale gdy pastę spłukało to wychodził zmatowiony lakier 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, sadlos napisał(a):

Nalepka odpada, na mokrym prawie nic nie widać. Na jutro umowiłem sie z lakiernikiem, jak powie że wystarczy spolerować to tak zrobię. 

To kup mazak taki z kulką w kolorze lakieru i lekko zamaluj. Śladu nie będzie.

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Vadero napisał(a):

Przerażony jestem poradami z tego wątku ;]

 

Daj to do zakładu detailingowego - ogarną.

 

Byłem dzisiaj u znajomego lakierinika, obejrzał rysę i umówiłem sie na zrobienie zaprawki w poniedziałek. Powiedział, że zmatowi rysę papierem 3000 i da zaprawki z bezbarwnego. Na drugo dzień znowu podjadę to wyrówna papierkiem i spoleruje. 

 

Niestety okoliczny wioskowy zadkład detailingowy na samą informację, że to 6 miesięczne auto stwierdzili, że mogą tylko spolerować, bez zaprawek :totalszok:

  • zszokowany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, sadlos napisał(a):

na samą informację, że to 6 miesięczne auto

No to gdzie tam ono nowe...mi po 2 dniach od wyjazdu z salonu spadająca gałąz zrobiła wgniota na dachu . Na szczęście jest on na tyle niewielki  że po deszczu nie zbiera się woda ;] i lakier nie został uszkodzony. Od tej pory minęły trzy lata i nic z tym nie zrobiłem ,do wgniotki jest dobry dostęp od strony tylnej klapy więc może zlecę usunięcie jak będę go sprzedawał ,a może...kupujący nie zauważy:hmm:.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, stalan napisał(a):

Od tej pory minęły trzy lata i nic z tym nie zrobiłem ,do wgniotki jest dobry dostęp od strony tylnej klapy więc może zlecę usunięcie jak będę go sprzedawał ,a może...kupujący nie zauważy:hmm:.


Daj na giełdę AK - będzie powód żeby o 20k zł obniżyć cenę 🙂

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, sadlos napisał(a):

 

Byłem dzisiaj u znajomego lakierinika, obejrzał rysę i umówiłem sie na zrobienie zaprawki w poniedziałek. Powiedział, że zmatowi rysę papierem 3000 i da zaprawki z bezbarwnego. Na drugo dzień znowu podjadę to wyrówna papierkiem i spoleruje. 

 

Niestety okoliczny wioskowy zadkład detailingowy na samą informację, że to 6 miesięczne auto stwierdzili, że mogą tylko spolerować, bez zaprawek :totalszok:

 

Dokładnie tak - wioskowy zakład detailingowy ci to elegancko spoleruje i będzie git.

Jakiekolwiek zabawy z zaprawkami i papierami ściernymi zakończą się tym że będzie to bardziej widoczne niż jest teraz... 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2024 o 12:05, sadlos napisał(a):

Niestety na nowym aucie mam ryse o długości ok 4cm (poniżej zdjęcie) uszkodzeniu został jedynie sam lakier bezbarwny. Naprawa tego powinna byc wykonana za pomocą zaprawki + papier scierny + polerka, czy wystarczy sama polerka? 

rysa..jpg

Nic nie robić.

Kolejne rysy będą wtedy mniej denerwujące.

Zostawiłbym to i dał sobie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.