Skocz do zawartości

Wymiana rozrządu 1,9 multijet


Rekomendowane odpowiedzi

Piszę tutaj bo na fiatowski wątek nikt już nie zagląda...;]

Mamie za rozrząd, filtry i olej w 1,9 multijet zawołali 2,2 kpln u pana Zdzisia w stodole. Normalna cena czy pan Zdzisiu widząc kobitę postanowił przyciąć?

Patrze że materiały porządnych firm to około 700-750 PLN więc koleś chce koło 1,5 kpln za robotę...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, awruK napisał(a):

Piszę tutaj bo na fiatowski wątek nikt już nie zagląda...;]

Mamie za rozrząd, filtry i olej w 1,9 multijet zawołali 2,2 kpln u pana Zdzisia w stodole. Normalna cena czy pan Zdzisiu widząc kobitę postanowił przyciąć?

Patrze że materiały porządnych firm to około 700-750 PLN więc koleś chce koło 1,5 kpln za robotę...

 

 

Mi ostatnio "grube" naprawy wychodziły taniej w ASO lub porównywalnie np. sprzęgło, rozrząd właśnie :)

Może zadzwoń do ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Camel napisał(a):

 

Mi ostatnio "grube" naprawy wychodziły taniej w ASO lub porównywalnie np. sprzęgło, rozrząd właśnie :)

Może zadzwoń do ASO.

Nie będę wstawiał nastoletniego auta do ASO ale pan Zdzisiu też sobie nie zarobi jak chciał w wała przyciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, awruK napisał(a):

Piszę tutaj bo na fiatowski wątek nikt już nie zagląda...;]

Mamie za rozrząd, filtry i olej w 1,9 multijet zawołali 2,2 kpln u pana Zdzisia w stodole. Normalna cena czy pan Zdzisiu widząc kobitę postanowił przyciąć?

Patrze że materiały porządnych firm to około 700-750 PLN więc koleś chce koło 1,5 kpln za robotę...

 

Jeden z prostszych rozrządów do wymiany. U mnie na dobrych gratach z pompą wody jakieś 1100-1200 za całość.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, awruK napisał(a):

Nie będę wstawiał nastoletniego auta do ASO ale pan Zdzisiu też sobie nie zarobi jak chciał w wała przyciąć.

są rabaty  na robociznę na "starsze" auta i wychodzi w ASO jak u Zdzisia, który blokady dorabia ze starych śrub i nie ma czym sprawdzić na kompie po złożeniu czy nie rozjechały się parametry pracy silnika.

 

Ja się nauczyłem sprawdzać  w ASO, a najbardziej zdziwiony byłem z częściami do BMW, gdzie w ASO oryginały były tańsze niż zamienniki w IC lub AL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kaczorek79 napisał(a):

Jeden z prostszych rozrządów do wymiany. U mnie na dobrych gratach z pompą wody jakieś 1100-1200 za całość.

Razem z olejem i filtrami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kaczorek79 napisał(a):

Sam rozrząd. Olej z filtrami, to kolejne ok 450 zł w zależności, jakie to auto (Opel, Fiat)

Fiat grande punto. Ale dzięki za info. Widać koleś jelenia szukał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, awruK napisał(a):

Fiat grande punto. Ale dzięki za info. Widać koleś jelenia szukał.

Fiat ma drogi filtr paliwa, więc u mnie by się pewnie zamknęło w 1700. W ASO ok 4-5 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, awruK napisał(a):

Fiat grande punto. Ale dzięki za info. Widać koleś jelenia szukał.

 

Kolega @kaczorek79 z tego co kojarze to ma baaaardzo promocyjne ceny.

Wiec +400/500 roznicy to wcale nie musi byc szukanie jelenia...

Warto sprawdzic w innym warsztacie w okolicy, ale watpie ze zrobisz za tyle co podal ;):ok:

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał(a):

 

Kolega @kaczorek79 z tego co kojarze to ma baaaardzo promocyjne ceny.

Wiec +400/500 roznicy to wcale nie musi byc szukanie jelenia...

Warto sprawdzic w innym warsztacie w okolicy, ale watpie ze zrobisz za tyle co podal ;):ok:

+1

 

Trzeba sobie zdać sprawę, że podwyżki cen prądu, składek ZUS, płacy minimalnej i wielu innych rzeczy nie pozostaje bez wpływu na ceny usług.

Czasy wymiany rozrządu za 300zł+materiały już racze nie wrócą.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Kolega @kaczorek79 z tego co kojarze to ma baaaardzo promocyjne ceny.

Wiec +400/500 roznicy to wcale nie musi byc szukanie jelenia...

Warto sprawdzic w innym warsztacie w okolicy, ale watpie ze zrobisz za tyle co podal ;):ok:

 

Ladnie to nazwałeś promocyjne ;]

Ja to nazywam dosadniej, ma duzo za niskie ceny, nie ceni swojej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, ghost2255 napisał(a):

+1

 

Trzeba sobie zdać sprawę, że podwyżki cen prądu, składek ZUS, płacy minimalnej i wielu innych rzeczy nie pozostaje bez wpływu na ceny usług.

Czasy wymiany rozrządu za 300zł+materiały już racze nie wrócą.

Ale gościu zadnych zusow i skadek nie płaci. O fakturze można sobie pomarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spytałem szwagra, w swoim doblo jtd około 8 lat temu w ASO z pompą wody dawał poniżej tysiaka, ale te ceny nie wrócą jak już pisali :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, awruK napisał(a):

Ale gościu zadnych zusow i skadek nie płaci. O fakturze można sobie pomarzyć.

 

To tym bardziej bym nie robil rozrzadu w takim miejscu...

Cos pojdzie nie tak i bedziesz w dupie.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, awruK napisał(a):

Tak się skończy zapewne.

 

Jak ostatni raz zmieniałem kpl. rozrząd w 1.9 JTDm 8V to z częściami wyszło jakieś 800 zł, ale to było tuż przed pandemią/inflacją (niepotrzebne skreślić). To ponoć prosty rozrząd jeśli chodzi o robotę (8V).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kaczorek79 napisał(a):

Fiat ma drogi filtr paliwa, więc u mnie by się pewnie zamknęło w 1700. W ASO ok 4-5 tys.

 

Ceny poszły w dół jak zaczęli klepać je w Chinach. Teraz filtr można spokojnie kupić poniżej 150 zł:

 

https://allegro.pl/oferta/filtr-paliwa-ufi-oe-prod-oe-77363657-alfa-rom-13755642298

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bochumil napisał(a):

 

Ceny poszły w dół jak zaczęli klepać je w Chinach. Teraz filtr można spokojnie kupić poniżej 150 zł:

 

https://allegro.pl/oferta/filtr-paliwa-ufi-oe-prod-oe-77363657-alfa-rom-13755642298

 

 

 

 

 

Ale to nadal drogo, jak Opel z tym samym silnikiem ma filtr paliwa dostępny od 8 zł (słownie osiem złotych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

 

Ladnie to nazwałeś promocyjne ;]

Ja to nazywam dosadniej, ma duzo za niskie ceny, nie ceni swojej pracy.

 

Ma idealne ceny!!! Trzymaj język za zębami!!

  • Haha 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, kaczorek79 napisał(a):

Fiat ma drogi filtr paliwa, więc u mnie by się pewnie zamknęło w 1700. W ASO ok 4-5 tys.

No i bingo. Dzwoniłem dziś do dwóch mechaników. Obaj podali taką samą kwotę.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2024 o 08:31, awruK napisał(a):

No i bingo. Dzwoniłem dziś do dwóch mechaników. Obaj podali taką samą kwotę.

Byłem dziś zostawić swojego Puga na coroczny serwis i zapytałem go.

Stwierdził, że na akceptowalnej jakości częściach i materiałach 2 200 to rozsądna stawka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ochkarol napisał(a):

Byłem dziś zostawić swojego Puga na coroczny serwis i zapytałem go.

Stwierdził, że na akceptowalnej jakości częściach i materiałach 2 200 to rozsądna stawka.

1700 zapłaciłem za rozrząd z olejem i filtrami w 1,6 hdi, i w kilku miejscach podobne ceny krzyczeli. Skomplikowania wymiany nie oceniam, ale powinno być na korzyść Fiata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grudniu będę robił rozrząd (z pompą wody i wymianą płynu chłodzącego oczywiście) to napiszę  😉

I zacytuję mechanika - "olej może być za 150 zł może być i za 400. Części do rozrządu też można kupić różne".

Edytowane przez ochkarol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Artur_W_wa napisał(a):

U mnie 1000 to części, 700 robocizna.

@kaczorek79 drogo czy tanio jak na 1.6 hdi :hmm:

Oryginał https://allegro.pl/oferta/rozrzad-berlingo-1-6hdi-pompa-wody-oryginal-14235622983

Zamiennik https://allegro.pl/oferta/bosch-zestaw-rozrzadu-pompa-peugeot-207-308-1-6hdi-13628323375

Sam sobie odpowiedz na pytanie, czy 1000 zł za części, to drogo. Ja swoje graty sprzedaję niewiele drożej niż na allegro, a robota z pompą wody ok 650-700 zł w takim silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, kaczorek79 napisał(a):

Oryginał https://allegro.pl/oferta/rozrzad-berlingo-1-6hdi-pompa-wody-oryginal-14235622983

Zamiennik https://allegro.pl/oferta/bosch-zestaw-rozrzadu-pompa-peugeot-207-308-1-6hdi-13628323375

Sam sobie odpowiedz na pytanie, czy 1000 zł za części, to drogo. Ja swoje graty sprzedaję niewiele drożej niż na allegro, a robota z pompą wody ok 650-700 zł w takim silniku.

Dla jasności części to:

Rozrząd z pompą 

Olej

Plyn

Wszystkie filtry

Pasek napędu 

Jakaś rolka.

Więc chyba nie tak źle. 

Mialem 1,9 jtd i kilka lat wstecz za rozrząd płaciłem chyba 1000 może z groszem za podobną operację, więc 2200 u Henia nie jest okazją, wg mnie :oki:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Artur_W_wa napisał(a):

Dla jasności części to:

Tylko teraz-można kupić olej z filtrem za 100 zeta jak i za 300 (a moze i więcej).;] 

Podobnie z częściami, nie każdy też wymienia napinacz paska mikro a ten w niektórych konstrukcjach sporo kosztuje a w innych mało. Może też dojść konieczność wymiany uszczelniacza/y-jeden mechanik policzy to w pakiecie, inny doliczy dodatkowo...

Co do rozrządu 1.9 jtd 8V to tam nawet blokady nie są potrzebne, bo znaki są na kołach i pasku:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.