Napisano 12 Lipca12 Lipiec 38 minut temu, kravitz napisał:Może znajdę kiedyś powód na inne auto niż Tesla, ale teraz go nie widzęPewnie nie.Z Tesli bardzo trudno się przesiąść, jeśli już, to na inną Teslę.
Napisano 12 Lipca12 Lipiec Podsumowujac, psioczyles wielokrotnie na auto, przy czym jak przyjdzie do zmiany, to najprawdopodobniej bedzie to znowu..... Tesla.Pokażcie mi inna markę, gdzie ludzie narzekają a potem kupują następcę. To tylko potwierdza fakt, ze Muskowi zwyczajnie wyszlo to auto Ps - nie mam i nigdy nie mialem Tesli
Napisano 12 godzin temu12 godzin W dniu 8.07.2026 o 22:20, kravitz napisał:Dobra, napiszę Y po dwóch latach, ale dwa lata miną za jakieś dwa tygodnie.Tylko nie wiem czy będę miał czas wtedy coś napisać Przebieg prawie 51kkm, zużycie 15.8kWh/100kmNa dniach wrzucam dash za kierownicę od tych co robią S3XY commander.Nie przyzwyczaiłem się do zerkania w bok i zwyczajnie mnie to denerwuje.Navi Tesli jest jednak nieco ułomna jeśli chodzi o aktualizacje stanu dróg, więc też wolę google maps z Apple Car Play, a to załatwi mi ten dash.Niedawno byłem na serwisie, bo coś tam piszczało w zawieszeniu. Zrobili za free. Szczerze to nie wiem co robili. Gość z serwisu coś tam mówił o znanym problemie z jakimś "czymś", chyba coś z jakąś płytą. Na pewno nie to co ktoś wstawiał na filmiku, że się smaruje jakieś coś pod gumą, jakieś sworznie. To nie było to.Tak czy siak, naprawili, pomogło, jest cicho.W tym roku to na pewno koniec letnich opon. Zimowe jeszcze są ok.Pomimo tych mankamentów i tak dalej i tak dalej... chyba mogę napisać że to był jednak świetny wybór i jeśli kolejne auto nie będzie jakąś wydumką zabawką, to nie widzę powodu aby nie wyklikać na ślepo jakiejś kolejnej Tesli. Ale problem jest taki, że mi się nie chce nawet kolejnego auta kupować. Brak potrzeby. A darmowe leasingi się skończyły.Mam przyznam trochę jak kiedyś z Alfą. Zwyczajnie nie interesują mnie inne auta na drodze, bo to jest totalnie wystarczająco dobre.Brzmi wszystko ładnie, a adac nie za bardzo wspiera tesle🏆 TOP 15: Najmniej awaryjne auta 3-letnie (Najlepsze wyniki)Te modele uzyskały najwyższe noty za niezawodność i charakteryzują się minimalnym ryzykiem wystąpienia usterek: []Mazda 2 – 2,9%Mercedes-Benz Klasy B – 3,0%Volkswagen T-Roc – 3,0%Toyota Yaris Cross – 3,2%BMW serii 1 & serii 2 – 3,3%Mini Cooper SE (Elektryczny) – 3,5%Audi Q4 e-tron (Elektryczny) – 3,7%Fiat 500e (Elektryczny) – 3,9%Audi Q2 – 4,1%Volkswagen ID.3 (Elektryczny) – 4,2%Toyota Yaris – 4,3%Volkswagen ID.4 / ID.5 – 4,5%Honda Jazz e:HEV – 4,6%Mitsubishi Space Star – 4,7%Suzuki Vitara – 4,9% [1, 2, 3, 5]⚠️ FLOP 15: Najbardziej awaryjne auta 3-letnie (Najgorsze wyniki)Te samochody zajęły najniższe pozycje w rankingu z powodu powtarzających się problemów z zawieszeniem, hamulcami lub oświetleniem. Zestawienie zamyka absolutny antybohater tego roku – Tesla Model Y: [1, 2, 3]Dacia Duster – 9,8%Hyundai Ioniq 5 – 10,2%Toyota C-HR – 10,5% (głównie problemy z akumulatorem rozruchowym 12V)Citroën C3 – 10,9%Skoda Enyaq – 11,2%Kia Ceed – 11,4%Opel Astra – 11,5%Renault Clio – 11,7%Ford S-Max – 11,8%Renault Mégane – 11,8%Opel Crossland – 12,1%Dacia Spring – 13,0%Tesla Model 3 – 13,1%Ford Mondeo – 14,3%Tesla Model Y – 17,3% (Najgorszy wynik w klasie od 10 lat)
Napisano 12 godzin temu12 godzin Autor 5 minut temu, bielaPL napisał:Brzmi wszystko ładnie, a adac nie za bardzo wspiera tesle🏆 TOP 15: Najmniej awaryjne auta 3-letnie (Najlepsze wyniki)Te modele uzyskały najwyższe noty za niezawodność i charakteryzują się minimalnym ryzykiem wystąpienia usterek: []Mazda 2 – 2,9%Mercedes-Benz Klasy B – 3,0%Volkswagen T-Roc – 3,0%Toyota Yaris Cross – 3,2%BMW serii 1 & serii 2 – 3,3%Mini Cooper SE (Elektryczny) – 3,5%Audi Q4 e-tron (Elektryczny) – 3,7%Fiat 500e (Elektryczny) – 3,9%Audi Q2 – 4,1%Volkswagen ID.3 (Elektryczny) – 4,2%Toyota Yaris – 4,3%Volkswagen ID.4 / ID.5 – 4,5%Honda Jazz e:HEV – 4,6%Mitsubishi Space Star – 4,7%Suzuki Vitara – 4,9% [1, 2, 3, 5]⚠️ FLOP 15: Najbardziej awaryjne auta 3-letnie (Najgorsze wyniki)Te samochody zajęły najniższe pozycje w rankingu z powodu powtarzających się problemów z zawieszeniem, hamulcami lub oświetleniem. Zestawienie zamyka absolutny antybohater tego roku – Tesla Model Y: [1, 2, 3]Dacia Duster – 9,8%Hyundai Ioniq 5 – 10,2%Toyota C-HR – 10,5% (głównie problemy z akumulatorem rozruchowym 12V)Citroën C3 – 10,9%Skoda Enyaq – 11,2%Kia Ceed – 11,4%Opel Astra – 11,5%Renault Clio – 11,7%Ford S-Max – 11,8%Renault Mégane – 11,8%Opel Crossland – 12,1%Dacia Spring – 13,0%Tesla Model 3 – 13,1%Ford Mondeo – 14,3%Tesla Model Y – 17,3% (Najgorszy wynik w klasie od 10 lat)Zaklinał rzeczywistości nie będę.Skoro takie są statystyki, znaczy że ADAC faktycznie najczęściej jeździ do Tesli z lawetami.Zdaje się, że to firma która właśnie tak buduje swoje wyniki? Taka jakby pomoc drogowa?Nie wiem czy to wynika z faktu, że w Tesli odpadło koło, czy może zwyczajnie jadą dostarczyć prądu komuś komu zabrakło.W swojej karierze jeździłem sporo Fiatami i wydaje mi się że wiem co oznacza posiadać auto w którym jest "tylko eksploatacja".
Napisano 12 godzin temu12 godzin W dniu 12.07.2026 o 13:15, zinger napisał:Podsumowujac, psioczyles wielokrotnie na auto, przy czym jak przyjdzie do zmiany, to najprawdopodobniej bedzie to znowu..... Tesla.Pokażcie mi inna markę, gdzie ludzie narzekają a potem kupują następcę. To tylko potwierdza fakt, ze Muskowi zwyczajnie wyszlo to auto Ps - nie mam i nigdy nie mialem Tesli No, w innych markach ludzie zwykle kupują następcę po tym jak NIE narzekają.
Napisano 12 godzin temu12 godzin 14 minut temu, kravitz napisał:Zaklinał rzeczywistości nie będę.Skoro takie są statystyki, znaczy że ADAC faktycznie najczęściej jeździ do Tesli z lawetami.To wynika z tego że Tesla nie specjalnie się przejmuje QC na wyjściu auta z fabryki, szczególnie w USA. Tak więc przez pierwsze miesiące co chwilę wzywasz mobilniaków żeby poprawiali po fabryce to co normalnie byś zgłaszał podczas przeglądu w innych markach. Różnica jest taka że jak już te wszystkie pierdolety teslowy mobilniak ogarnie to o utrzymaniu samochodu przypominasz sobie przy wymianie opon. W efekcie w Maździe mam zero "awarii", bo wszystkie błędy/problemy/usterki zgłoszone były podczas przeglądów. Oczywiście Mazda niczego naprawić nie potrafi i co przegląd zgłaszam jedno i to samo, ale to już inna historia. A w Plaidzie mam sześć serwisów z usterkami typu, popraw klamkę, dokręć fotel, nasmaruj zawias tylnej kanaly.
Napisano 10 godzin temu10 godzin 1 godzinę temu, Ryb napisał:No, w innych markach ludzie zwykle kupują następcę po tym jak NIE narzekają.Właśnie o tym pisalem. Czyli znowu kupi Tesle, chociaz na nią narzeka, bo wie, ze i tak nic lepszego nie znajdzie ;)
Napisano 10 godzin temu10 godzin Autor 12 minut temu, zinger napisał:Właśnie o tym pisalem. Czyli znowu kupi Tesle, chociaz na nią narzeka, bo wie, ze i tak nic lepszego nie znajdzie ;)Wstawiłem filmik, który idealnie tłumaczy moje odczucia.Nie czuję aby było inne auto na rynku, które da mi coś więcej.A nawet jak takie znajdę, to będzie miało szereg wad które będą codziennie mówiły "mogliśmy to auto zrobić lepiej, ale postanowiliśmy pokazać że mamy w dupie klienta"Byliśmy ostatnio z synem w salonie pewnej dosyć szacownej marki. Nie będę pisał jakiej, bo będą śmieszki, że kravitz uważa że Tesla lepsza od XYZ.Te auta prezentowały sobą oszczędności i brak pomyślunku.Były tak skonstruowane, abyś na pewno nie chciał brać podstawowej wersji, tylko dopłacił z 200-300tys i wtedy będzie już ok.Tesla robi to inaczej. Kupujesz wersję droższą lub topkę "bo możesz", a nie dlatego że wsiadasz do tańszej i widzisz braki i oszczędności.I ja nie czuję też takiej sytuacji, że np "kupuję Teslę, bo na Audi mnie nie stać". Nie. Kupuję Teslę, bo nic lepszego nie znalazłem.I co do serwisów.Dlaczego taki mBank odniósł sukces w czasach "marmurbanków"?Bo ktoś odkrył, że klient niekoniecznie chce oglądac marmury. Chce, aby coś działało i tyle.I brak serwisów w Tesli to nie są tylko oszczędności, ale ja widzę jako rozpoznanie potrzeb klientów. Nawet jakby tam robili loda, to ja zwyczajnie nie mam na to czasu. I rozwiązanie d2d gdzie przyjeżdża laweta z zastępczakiem i zabiera mój na serwis nie jest odpowiedzią na moje potrzeby, bo muszę pod takie coś ustalac grafik, a mam mocno napięty, bo może będę potrzebował graty które akurat mam w aucie (np wejściówka do biura). No zmusza mnie to do dodatkowego myślenia. Brak serwisów jest najlepszym rozwiązaniem z mojego punktu widzenia.
Napisano 10 godzin temu10 godzin 38 minut temu, zinger napisał:Właśnie o tym pisalem. Czyli znowu kupi Tesle, chociaz na nią narzeka, bo wie, ze i tak nic lepszego nie znajdzie ;)Ja raczej zakładam, że zmęczyło go wynajdywanie nowych rzeczy do narzekania (a dużo tego jest) więc kolejna Tesla oszczędzi mu wysiłku - będzie dalej narzekał na to samo.
Napisano 10 godzin temu10 godzin 15 minut temu, kravitz napisał:Wstawiłem filmik, który idealnie tłumaczy moje odczucia.Nie czuję aby było inne auto na rynku, które da mi coś więcej.A nawet jak takie znajdę, to będzie miało szereg wad które będą codziennie mówiły "mogliśmy to auto zrobić lepiej, ale postanowiliśmy pokazać że mamy w dupie klienta"Byliśmy ostatnio z synem w salonie pewnej dosyć szacownej marki. Nie będę pisał jakiej, bo będą śmieszki, że kravitz uważa że Tesla lepsza od XYZ.Te auta prezentowały sobą oszczędności i brak pomyślunku.Były tak skonstruowane, abyś na pewno nie chciał brać podstawowej wersji, tylko dopłacił z 200-300tys i wtedy będzie już ok.Tesla robi to inaczej. Kupujesz wersję droższą lub topkę "bo możesz", a nie dlatego że wsiadasz do tańszej i widzisz braki i oszczędności.I ja nie czuję też takiej sytuacji, że np "kupuję Teslę, bo na Audi mnie nie stać". Nie. Kupuję Teslę, bo nic lepszego nie znalazłem.I co do serwisów.Dlaczego taki mBank odniósł sukces w czasach "marmurbanków"?Bo ktoś odkrył, że klient niekoniecznie chce oglądac marmury. Chce, aby coś działało i tyle.I brak serwisów w Tesli to nie są tylko oszczędności, ale ja widzę jako rozpoznanie potrzeb klientów. Nawet jakby tam robili loda, to ja zwyczajnie nie mam na to czasu. I rozwiązanie d2d gdzie przyjeżdża laweta z zastępczakiem i zabiera mój na serwis nie jest odpowiedzią na moje potrzeby, bo muszę pod takie coś ustalac grafik, a mam mocno napięty, bo może będę potrzebował graty które akurat mam w aucie (np wejściówka do biura). No zmusza mnie to do dodatkowego myślenia. Brak serwisów jest najlepszym rozwiązaniem z mojego punktu widzenia.W skrócie: wszystko działa doskonale (tylko trzeba dokupić akcesoria w miejsce rzeczy, których nie dał producent), wszystko jest dostępne w podstawowej wersji i nie ma żadnych braków (no, może oprócz tych rzeczy, które należy sobie dokupić na Temu), wszystko jest doskonale przemyślane i nikt nie ma w dupie klienta (zaraz po dokupieniu akcesoriów pozwalających jakkolwiek wygodnie skorzystać z takich niepotrzebnych na co dzień rzeczy jak prędkościomierz i nawigacja), a w ogóle to jest TANIO.No i z tym ostatnim to ja się w szczególności zgadzam.BTW, ważne też, że auto nie potrzebuje serwisu. Nic to, że w ciągu tych 50kkm byłeś nim w serwisie dokładnie tyle samo razy co ja, moim autem wymagającym serwisu. Edytowane 10 godzin temu10 godzin przez Ryb
Napisano 9 godzin temu9 godzin 13 minut temu, Ryb napisał:BTW, ważne też, że auto nie potrzebuje serwisu. Nic to, że w ciągu tych 50kkm byłeś nim w serwisie dokładnie tyle samo razy co ja, moim autem wymagającym serwisu.Mój Plaid ma na 30kkm aż OSIEM zleceń serwisowych. Tyle że na Roździeńskiego był cały jeden raz, na zleceniu włożenia Track Package
Napisano 9 godzin temu9 godzin Autor 2 minuty temu, format napisał:Mój Plaid ma na 30kkm aż OSIEM zleceń serwisowych. Tyle że na Roździeńskiego był cały jeden raz, na zleceniu włożenia Track Package S jest chyba z USA?Y są z Chin i Niemiec, raczej lepiej składane. Ja byłem pierwszy raz po 2 latach i 50kkmGolfem bym był już 3x na planowych.Pewne rzeczy można sobie do Tesli dokupić. W drugą stronę to nie działa. Nie dokupię dobrze działającego systemu do Golfa. A za wszystkie klamoty które do Tesli dokupiłem, jak jakieś schowki, ekraniki czy wykładzinę i tak bym nie miał takiego audio w Golfie jakie w Tesli jest za free.W nowych Golfach i chyba w żadnym aucie nie wyłączę sobie na stałe pikacza prędkości? W Tesli da się to zrobić.Nie że jeden przycisk za każdym razem, że dwa kliknięcia w menu. Raz na zawsze.Dla mnie to nie jest ogólnie wiadomość dobra, ale w sumie zła.Bo widzę wady Tesli i tak, mi przeszkadzają. Ale widzę też że lepiej nie ma nigdzie. Może jakiś RR by był lepszy. No niestety nie dane mi będzie się przekonać.
Napisano 9 godzin temu9 godzin 1 minutę temu, kravitz napisał:S jest chyba z USA?Tak. 3 i Y są lepiej wyklepane.1 minutę temu, kravitz napisał:Dla mnie to nie jest ogólnie wiadomość dobra, ale w sumie zła.Dla mnie tym bardziej, bo eSek już nie robią i jak mi ktoś teraz wjedzie w dupę która skończy się całką to co ja sobie za ~pół bańki kupię?M2 CS? Lucid Sapphire to 250k... Euro... Netto... więc ponad 700 musiałbym dołożyć
Napisano 9 godzin temu9 godzin 24 minuty temu, kravitz napisał:Nawet jakby tam robili loda, to ja zwyczajnie nie mam na to czasu22 minuty temu, kravitz napisał:Dla mnie to nie jest ogólnie wiadomość dobra, ale w sumie zła.Bo widzę wady Tesli i tak, mi przeszkadzają. Ale widzę też że lepiej nie ma nigdzie. Może jakiś RR by był lepszy. No niestety nie dane mi będzie się przekonać.Dlatego u mnie Kia Ceed jeszcze siedzi. Jeździ, nie psuje się, w miarę pakowna i wygodna. Strach zmieniać na co innego bo będzie zamienił stryjek siekierke na kijek...
Napisano 8 godzin temu8 godzin Godzinę temu, format napisał:Mój Plaid ma na 30kkm aż OSIEM zleceń serwisowych. Tyle że na Roździeńskiego był cały jeden raz, na zleceniu włożenia Track Package Jag ma serwisy co 34kkm więc może się okazać, że do serwisu trafia rzadziej niż Tesla.
Napisano 8 godzin temu8 godzin Godzinę temu, format napisał:Tak. 3 i Y są lepiej wyklepane.Dla mnie tym bardziej, bo eSek już nie robią i jak mi ktoś teraz wjedzie w dupę która skończy się całką to co ja sobie za ~pół bańki kupię?M2 CS? Lucid Sapphire to 250k... Euro... Netto... więc ponad 700 musiałbym dołożyć https://www.denza.com/pl/configurator/z9gt
Napisano 8 godzin temu8 godzin 3 minuty temu, Ryb napisał:Jag ma serwisy co 34kkm więc może się okazać, że do serwisu trafia rzadziej niż Tesla.Na założenie ceramicznych hebli szczególnie
Napisano 8 godzin temu8 godzin 3 minuty temu, format napisał:Na założenie ceramicznych hebli szczególnieMi to akurat niepotrzebne bo jeżdżę dieslem, blokuję lewy pas i nigdy nie hamuję (fabryczne klocki po 120kkm mają jeszcze mnóstwo mięsa) ale do wersji z V8 można założyć ceramikę, oczywiście jeśli ktoś nie przejmuje się tym, że to bez sensu.
Napisano 7 godzin temu7 godzin 4 godziny temu, bielaPL napisał:Brzmi wszystko ładnie, a adac nie za bardzo wspiera tesle🏆 TOP 15: Najmniej awaryjne auta 3-letnie (Najlepsze wyniki)Te modele uzyskały najwyższe noty za niezawodność i charakteryzują się minimalnym ryzykiem wystąpienia usterek: []Mazda 2 – 2,9%Mercedes-Benz Klasy B – 3,0%Volkswagen T-Roc – 3,0%Toyota Yaris Cross – 3,2%BMW serii 1 & serii 2 – 3,3%Mini Cooper SE (Elektryczny) – 3,5%Audi Q4 e-tron (Elektryczny) – 3,7%Fiat 500e (Elektryczny) – 3,9%Audi Q2 – 4,1%Volkswagen ID.3 (Elektryczny) – 4,2%Toyota Yaris – 4,3%Volkswagen ID.4 / ID.5 – 4,5%Honda Jazz e:HEV – 4,6%Mitsubishi Space Star – 4,7%Suzuki Vitara – 4,9% [1, 2, 3, 5]⚠️ FLOP 15: Najbardziej awaryjne auta 3-letnie (Najgorsze wyniki)Te samochody zajęły najniższe pozycje w rankingu z powodu powtarzających się problemów z zawieszeniem, hamulcami lub oświetleniem. Zestawienie zamyka absolutny antybohater tego roku – Tesla Model Y: [1, 2, 3]Dacia Duster – 9,8%Hyundai Ioniq 5 – 10,2%Toyota C-HR – 10,5% (głównie problemy z akumulatorem rozruchowym 12V)Citroën C3 – 10,9%Skoda Enyaq – 11,2%Kia Ceed – 11,4%Opel Astra – 11,5%Renault Clio – 11,7%Ford S-Max – 11,8%Renault Mégane – 11,8%Opel Crossland – 12,1%Dacia Spring – 13,0%Tesla Model 3 – 13,1%Ford Mondeo – 14,3%Tesla Model Y – 17,3% (Najgorszy wynik w klasie od 10 lat)Dobrze by było widzieć, jaka jest metodologia tych badań.Możliwe, że ma coś do rzeczy fakt, że w innych markach dużo usterek naprawianych jest przy okazji (tfu!) serwisów, a w Tesli takich okazji nie ma.Prawdą jest też, że Tesle są usterkowe, ale rzadko są to poważne rzeczy a i cały proces naprawiania jest przeważnie całkiem spoko.O kurde! ID4 trzy razy bardziej niezawodny od Y!!! All rigged!
Napisano 7 godzin temu7 godzin 59 minut temu, Ryb napisał:Jag ma serwisy co 34kkm więc może się okazać, że do serwisu trafia rzadziej niż Tesla.Z silnikiem Ingenium? Puretch przy tym to chyba wzor niezawodnosci ;)
Napisano 7 godzin temu7 godzin 11 minut temu, Maciej__ napisał:Z silnikiem Ingenium? Puretch przy tym to chyba wzor niezawodnosci ;)Niby tak-niby nie. One się niby rozpadają ale - w odróżnieniu od puretechów - najczęściej drugim właścicielom.
Napisano 5 godzin temu5 godzin 4 godziny temu, kravitz napisał:Y są z Chin i Niemiec, raczej lepiej składane. Ja byłem pierwszy raz po 2 latach i 50kkmGolfem bym był już 3x na planowych.Weź pod uwagę, że wiele marek ma przeglądy co 30 kkm/2 lata i przytaczanie Golfa do popracia tezy jest naciągane trochę ;)Tak, brak przeglądu to opcja idealna.
Napisano 5 godzin temu5 godzin 4 godziny temu, kravitz napisał:Bo widzę wady Tesli i tak, mi przeszkadzają. Ale widzę też że lepiej nie ma nigdzie.Format może podpowiedzieć co jest najlepsze Wystarczy zapytać
Napisano 5 godzin temu5 godzin 5 godzin temu, Ryb napisał:Ja raczej zakładam, że zmęczyło go wynajdywanie nowych rzeczy do narzekania (a dużo tego jest) więc kolejna Tesla oszczędzi mu wysiłku - będzie dalej narzekał na to samo.No wlasnie - Ty zakładasz a chlop napisal co i jak, ale Ty i tak uważasz, ze wiesz lepiej niz on i usilnie do tego przekonujesz
Napisano 4 godziny temu4 godziny 9 minut temu, zinger napisał:No wlasnie - Ty zakładasz a chlop napisal co i jak, ale Ty i tak uważasz, ze wiesz lepiej niz on i usilnie do tego przekonujesz Nie przekonuję tylko złośliwie zauważam, że dokupywanie do Tesli realizujących kluczowe funkcje akcesoriów poza fabryką trochę kłóci się z teorią, że inne marki takie złe bo każą dopłacać za dodatkowe wyposażenie a Tesla wyjeżdża do klientów kompletna. Może i Tesla nie każe dopłacać za dodatkowe wyposażenie (chociaż skądinąd wiem, że każe a ono i tak nie działa, np. FSD) ale za to brakuje w niej wyposażenia podstawowego w postaci dźwigienek kierunkowskazów, czytelnego prędkościomierza i normalnego połączenia z telefonem.
Napisano 4 godziny temu4 godziny 16 minut temu, Ryb napisał:Nie przekonuję tylko złośliwie zauważam, że dokupywanie do Tesli realizujących kluczowe funkcje akcesoriów poza fabryką trochę kłóci się z teorią, że inne marki takie złe bo każą dopłacać za dodatkowe wyposażenie a Tesla wyjeżdża do klientów kompletna. Może i Tesla nie każe dopłacać za dodatkowe wyposażenie (chociaż skądinąd wiem, że każe a ono i tak nie działa, np. FSD) ale za to brakuje w niej wyposażenia podstawowego w postaci dźwigienek kierunkowskazów, czytelnego prędkościomierza i normalnego połączenia z telefonem.To jest ułamek z DNA Teslarian, można to zauważać i opisywać, ale nic to nie zmienia, tak musi być, takie jest życie, takie są realia, Teslarianie to dziedzictwo EV
Napisano 4 godziny temu4 godziny 3 minuty temu, Ryb napisał:Nie przekonuję tylko złośliwie zauważam, że dokupywanie do Tesli realizujących kluczowe funkcje akcesoriów poza fabryką trochę kłóci się z teorią, że inne marki takie złe bo każą dopłacać za dodatkowe wyposażenie a Tesla wyjeżdża do klientów kompletna. Może i Tesla nie każe dopłacać za dodatkowe wyposażenie (chociaż skądinąd wiem, że każe a ono i tak nie działa, np. FSD) ale za to brakuje w niej wyposażenia podstawowego w postaci dźwigienek kierunkowskazów, czytelnego prędkościomierza i normalnego połączenia z telefonem.Tacka do schowka i wodoodporne dywaniki. Wielkie halo. To całe extra wyposażenie, jakie jest potrzebne.Wajcha od kierunków jest. Bardzo czytelny prędkościomierz jest.A telefon otwiera, zamyka, uruchamia auto, umożliwia rozmowy hands-free i wiele innych rzeczy. Sama Tesla ma świetną nawigację z live-traffic, spotify, yt, netflix, itp. Ma też bezprzewodowe ładowanie na dwa telefony, co jakimś cudem nie jest oczywiste dla wielu nowych drogich aut. Jak ktoś musi mieć apple carplay, android auto, wskaźniki przed nosem, wieszak na telefon i kilkanaście przycisków powinien poszukać innego samochodu.
Napisano 4 godziny temu4 godziny Autor 40 minut temu, mrBEAN napisał:Weź pod uwagę, że wiele marek ma przeglądy co 30 kkm/2 lata i przytaczanie Golfa do popracia tezy jest naciągane trochę ;)Tak, brak przeglądu to opcja idealna.Przeglądy może tak, mój Golf chyba też tak ma.Jednak interwał wymiany oleju to 15kkm.Zresztą. Może znajdą się jakieś auta które mają co 30kkm, inne co mają dobre audio, inne łatwiej wyłączalne upierdliwiacze a jeszcze inne co mają coś tam.Problem jest taki, że do kupy to zebrac w jednym jest awykonalne.I masz wtedy Teslę.
Napisano 4 godziny temu4 godziny Autor 3 minuty temu, HelixSv napisał:Tacka do schowka i wodoodporne dywaniki. Wielkie halo. To całe extra wyposażenie, jakie jest potrzebne.Wajcha od kierunków jest. Bardzo czytelny prędkościomierz jest.A telefon otwiera, zamyka, uruchamia auto, umożliwia rozmowy hands-free i wiele innych rzeczy. Sama Tesla ma świetną nawigację z live-traffic, spotify, yt, netflix, itp. Ma też bezprzewodowe ładowanie na dwa telefony, co jakimś cudem nie jest oczywiste dla wielu nowych drogich aut. Jak ktoś musi mieć apple carplay, android auto, wskaźniki przed nosem, wieszak na telefon i kilkanaście przycisków powinien poszukać innego samochodu.Mi nie płacą za reklamę. A szkoda bo bym mógł wymieniac zalety szczerze i przytulać pieniążki.Inni robią z siebie trochę bym powiedział dziwnych ludzi, jak twierdzą że akuratnie ich obecne auto jest właśnie tym najlepszym, nawet jesli jest to auto dziwnie nieczęsto spotykane na ulicy, lub wręcz autem służbowym, przydzielonym z przypadku.Tak, nie ma car play, ale przynamniej telefon podłączony przez BT, jest podłączonym przez BT.W Golfie są np odcinki dróg, gdzie mi telefon rozłącza zawsze. Np ul. Grójecka w Wawie, pomiędzy Korotyńskiego i Racławicka, S8 zaraz przed zjazdem na Nadarzyn (jadąc w stronę Katowic). Czasem telefonu nie widzi w ogóle. Widzi jakiś zostawiony w domu, o dziwo słuzbowy z Androidem, a dwóch iphonów które w Golfie są nie widzi. I co mu zrobisz?Tesla widzi zawsze.Dodatkowo, teraz chyba w summer update ma wejść wreszcie do Polski Grok. Kupujesz auto bez AI, a za dwa lata masz za free.No sorry, to jest przecież mega sztos. Kiedyś weszły za free matrixy. W czasach gdzie część marek wkłada żarówki do mijania.Wiele rzeczy możesz sobie dokupić aftermarketowo i jest tego multum i w dobrej jakości. A jak pisałem, pewnych rzeczy się w innych markach nie zmieni, choćbyś się zesrał. Nie dorobisz bagażnika z przodu przecież. Nie zwiększych miejsca z tyłu. Jak to wygląda w EV6? Trzeba ucinac nogi? Systemy na które jestesmy skazani na ekranie nie przyśpieszą. W VW się wręcz zawieszają. U mnie ostatnio w Golfie nawet wykrywa ruch ręką, chociaż ręce są na kierownicy. I ekranik przesuwa.Fotele elektryczne z pamięcią. Nie pod przyciskiem, ale identyfikujące po telefonie.W Golfie jakieś dodatkowe abonamenty, żeby miec łączność z apką...która jest fatalna. No sorry.Tak, mogę sobie dokupić ekranik i mogę dokupić wykładzinę do schowka....który jest, bo w Golfie nie ma.A ładowarki indukcyjne działają, nawet jak położysz telefon byle jak. W Golfie musisz z dokładnością co do 5mm, a i tak czasem się rozłączy. I są dwie
Napisano 4 godziny temu4 godziny 17 minut temu, kravitz napisał:Przeglądy może tak, mój Golf chyba też tak ma.Jednak interwał wymiany oleju to 15kkm.Zresztą. Może znajdą się jakieś auta które mają co 30kkm, inne co mają dobre audio, inne łatwiej wyłączalne upierdliwiacze a jeszcze inne co mają coś tam.Problem jest taki, że do kupy to zebrac w jednym jest awykonalne.I masz wtedy Teslę.Interwał wymiany oleju to również często 30 kkm i więcej, w Ducato mam co 50 kkm.Pomijając po co w ogóle wspominasz o jakichś olejach gdy dyskutujemy o EV 🙃
Napisano 3 godziny temu3 godziny Autor 57 minut temu, mrBEAN napisał:Interwał wymiany oleju to również często 30 kkm i więcej, w Ducato mam co 50 kkm.Pomijając po co w ogóle wspominasz o jakichś olejach gdy dyskutujemy o EV 🙃No tak. Ducato.Prawie jak pikap od Forda.Wiadomo. Każda rodzina jeździ Ducato.AI mówi że EV6 co 2 lata już 30kkmTo u mnie pod koniec tego roku byłby już drugi przeglad. Darmowy?
Napisano 2 godziny temu2 godziny 20 minut temu, kravitz napisał:No tak. Ducato.Prawie jak pikap od Forda.Wiadomo. Każda rodzina jeździ Ducato.AI mówi że EV6 co 2 lata już 30kkmTo u mnie pod koniec tego roku byłby już drugi przeglad. Darmowy?Przedstawiam tylko bardziej realną perspektywę aniżeli projektujesz 👍Za przeglądy zapłaciłeś w cenie auta. Warto mieć tego świadomość. Jeśli kupiłbyś EV6 z pakietem przeglądów to miałbyś „darmowe”.A może AI się myli, bo moje EV6 nie ma już darmowych ani płatnych przeglądów, nie musi też czekać na mobilnych mechaników 😌
Napisano 2 godziny temu2 godziny Przestań porównywać ten cud techniki na T do golfa porywaj np do id7mam drugie auto z usługą d2d i szczerze nie mogę się doczekać kolejnego „przeglądu” bo auto wraca tak wylizane wew i na zewnątrz jak nowe. Potraktuj więc d2d jako porządna usługa mycia using Tapatalk
Napisano 2 godziny temu2 godziny 30 minut temu, kravitz napisał:No tak. Ducato.Prawie jak pikap od Forda.Wiadomo. Każda rodzina jeździ Ducato.AI mówi że EV6 co 2 lata już 30kkmTo u mnie pod koniec tego roku byłby już drugi przeglad. Darmowy?Nie trzeba Ducato, mam teraz pod domem dwa zupełnie osobowe samochody z interwałem wizyt w serwisie 34kkm/2 lata.
Napisano 2 godziny temu2 godziny 1 godzinę temu, HelixSv napisał:Tacka do schowka i wodoodporne dywaniki. Wielkie halo. To całe extra wyposażenie, jakie jest potrzebne.Wajcha od kierunków jest. Bardzo czytelny prędkościomierz jest.A telefon otwiera, zamyka, uruchamia auto, umożliwia rozmowy hands-free i wiele innych rzeczy. Sama Tesla ma świetną nawigację z live-traffic, spotify, yt, netflix, itp. Ma też bezprzewodowe ładowanie na dwa telefony, co jakimś cudem nie jest oczywiste dla wielu nowych drogich aut. Jak ktoś musi mieć apple carplay, android auto, wskaźniki przed nosem, wieszak na telefon i kilkanaście przycisków powinien poszukać innego samochodu.Ale ja się nie czepiam Ciebie tylko tego, co z oburzeniem zareagował na fakt, że w jakichś samochodach producent żąda dopłaty za dodatkowe wyposażenie a jednocześnie sam musi kupować jakieś aftermarketowe zupełnie podstawowe wyposażenie.
Napisano 1 godzinę temu1 godzina 1 godzinę temu, kravitz napisał:No tak. Ducato.Prawie jak pikap od Forda.Wiadomo. Każda rodzina jeździ Ducato.AI mówi że EV6 co 2 lata już 30kkmTo u mnie pod koniec tego roku byłby już drugi przeglad. Darmowy?Nie dosyć, że za pieniądze, to by jeszcze znaleźli tarcze do wymiany.Jak mi bardzo tego nie brakuje.
Napisano 1 godzinę temu1 godzina 3 godziny temu, mrBEAN napisał:To jest ułamek z DNA Teslarian, można to zauważać i opisywać, ale nic to nie zmienia, tak musi być, takie jest życie, takie są realia, Teslarianie to dziedzictwo EV A pożary i słaba dynamika to co?
Napisano 59 minut temu59 min 19 minut temu, format napisał:A pożary i słaba dynamika to co? To są cechy 😁
Napisano 56 minut temu56 min 2 minuty temu, mrBEAN napisał:To są cechy 😁Właściwość produktu. Często słyszę to stwierdzenie... W ASO Mazdy
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.