Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Jak zabezpieczyć nieużywany sprzet

Featured Replies

Napisano

Jak zabezpieczyć 2oo Moto, które będzie stało nieużywane dłuższy czas- chodzi mi głównie o cylindry, tłoki, bak... Tarcze psikne jakimś siuwakjsem potem na rezurekcję zmywacz. Aku wiadomo. Opony przetocze czasami z miejsca na miejsce.... Coś jeszcze?

Napisano

Najpierw umyć.

Jeśli chodzi o opony to można na podstawce serwisowej go postawić. Stabilnie i w górze.

Paliwo starzeje się ale bez przesady. Zatankowałbym zbiornik do pełna.

Łańcuch prysnął suchym smarem.

Kiedyś do cylindra zalewali ileś ml oleju.

Jeśli będzie stał w suchym pomieszczeniu nic mu nie będzie.

Chyba, że nie. Wtedy dodatkowo pokrowiec.

Akumulator wyjąć.

Edytowane przez analyzer65

Napisano
2 minuty temu, analyzer65 napisał:

Zatankowałbym zbiornik do pełna

jeżeli moto akceptuje 98 to takim, wolniej się woda wytrąca
Ile to ten dłuższy czas?

Napisano
Godzinę temu, Fili_P napisał:

Jak zabezpieczyć 2oo Moto, które będzie stało nieużywane dłuższy czas- chodzi mi głównie o cylindry, tłoki, bak... Tarcze psikne jakimś siuwakjsem potem na rezurekcję zmywacz. Aku wiadomo. Opony przetocze czasami z miejsca na miejsce.... Coś jeszcze?

Dłuższy, to znaczy ile miesięcy?

Jeśli kilka, to nie przejmowałbym się tłokami, cylindrami, bakiem.

Traktorek zimowałem w szopie i nic nie robiłem, tylko akumulator odpinałem.

Napisano
1 godzinę temu, Fili_P napisał:

Coś jeszcze?

Kluczowe pytanie - ile lat odsiadki dostałeś?

Napisano

Z benzyny kupsko zrobi się po roku ja bym zlał resztę olać. Przed odpaleniem zmienić olej pokręcić bez zapalania nalać nowa benzynę i jeździć.

Napisano
5 godzin temu, wujek napisał:

Z benzyny kupsko zrobi się po roku ja bym zlał resztę olać. Przed odpaleniem zmienić olej pokręcić bez zapalania nalać nowa benzynę i jeździć.

Co za bzdury... odpalasz i jedziesz dolać świeżej. Olej zlewać... a co on ma przez rok? Fermentować?

Z taką procedurą to w kolekcjach aut nie robiliby nic innego tylko wymieniali olej i paliwo co 5km (słownie pięć kilometrów) przebiegu. phi

W dniu 24.06.2026 o 08:20, Fili_P napisał:

Jak zabezpieczyć 2oo Moto, które będzie stało nieużywane dłuższy czas- chodzi mi głównie o cylindry, tłoki, bak... Tarcze psikne jakimś siuwakjsem potem na rezurekcję zmywacz. Aku wiadomo. Opony przetocze czasami z miejsca na miejsce.... Coś jeszcze?

Tak jak już wszyscy po kolei pytali... ile tego czasu?

Napisano
5 godzin temu, G.O.A.T. napisał:

Co za bzdury... odpalasz i jedziesz dolać świeżej. Olej zlewać... a co on ma przez rok? Fermentować?

Z taką procedurą to w kolekcjach aut nie robiliby nic innego tylko wymieniali olej i paliwo co 5km (słownie pięć kilometrów) przebiegu. phi

Tak jak już wszyscy po kolei pytali... ile tego czasu?

Mazda i parchy z PRL stały czasem nieodpalane przez pół roku i benzyna się degradowała. Tak samo w karnistrze ale tu dolewałem siuwaxa. Jak będzie dwa albo trzy lata stal to ja bym zmienił. Po roku niekoniecznie.

Napisano
12 godzin temu, wujek napisał:

Z benzyny kupsko zrobi się po roku ja bym zlał resztę olać. Przed odpaleniem zmienić olej pokręcić bez zapalania nalać nowa benzynę i jeździć.

Masz pojęcie o temacie, a i doświadczenie. Od razu da się wyczuć oki

Napisano
12 godzin temu, wujek napisał:

Z benzyny kupsko zrobi się po roku ja bym zlał resztę olać. Przed odpaleniem zmienić olej pokręcić bez zapalania nalać nowa benzynę i jeździć.

Czuć znawcę rotfl2

Napisano
10 godzin temu, mrBEAN napisał:

Masz pojęcie o temacie, a i doświadczenie. Od razu da się wyczuć oki

Paliwo i olej są z dinozaurów, dinozaury to mięso a mięso się psuje... czego nie rozumiesz? phi

Napisano
12 minut temu, G.O.A.T. napisał:

Paliwo i olej są z dinozaurów, dinozaury to mięso a mięso się psuje... czego nie rozumiesz? phi

Czyli można powiedzieć, że z zepsutego oleju powstanie nowy hmm tak zasadniczo hm

Napisano
12 godzin temu, wujek napisał:

Mazda i parchy z PRL stały czasem nieodpalane przez pół roku i benzyna się degradowała. Tak samo w karnistrze ale tu dolewałem siuwaxa. Jak będzie dwa albo trzy lata stal to ja bym zmienił. Po roku niekoniecznie.

Jeżdżę na LPG, z racji tego że zbiornik noPb ma 70l potrafię czasem zatankować żadziej niż na pół roku (zwłaszcza w okresie letnim) i nigdy problemu nie było.

Można dyskutować, że benzyna jednak krąży nie stoi w zbiorniku, ale pół roku to chyba nie problem w tych czasach.

Z kanistra nie tankuję nic poza kosiarką, pilarka, które po dłuższym czasie odpalają, choc kumam, że to inne silniki.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.