Cała aktywność
Kanał aktualizowany automatycznie
- Z ostatniej godziny
-
Suzuki S-Cross podsumowanie
Salon pl, auto kupowalem nowe. Auto po prostu degradowalo akumulatory. Pierwszy oem panasonic padł przy 50tys km druga varta padla przy 140tys km, obecnie w aucie jest trzeci akumulator. Jak dlugo pociągnie? Przekonamy sie prędzej lub później bo mam staly kontakt z nowym wlascielem auta.
-
Panda III, Opony, inne
Nie no, podstawowy rozmiar to 175/65/14... Dlatego pytanie/pytania aktualne...
-
Zmywarka
Jestem w szoku! Mam od 17 lat zmywarkę Candy i nigdy nie myłem filtra. Nie wiedziałem, ze trzeba. Chyba najwyższy czas przeczytać instrukcję.
-
Zmywarka
- Błąd degradacji oleju
Nie znalazłem jakiegoś jawnego czujnika degradacji oleju w tym silniku, ale może mierzyć to pośrednio - zaczynając od jakiegoś algorytmu zliczającego cykle pracy (tutaj może przy wymianie oleju coś trzeba zresetować, a tego nie zrobili) do badania pracy silnika lub układu zmiennych faz rozrzadu. Zapewne można zmierzyć lepkośc oleju badając jakiś układ napędzany olejem i jego czas odpowiedzi na otwarcie zaworu sterującego. Wuj wie co tam jest, ale na pewno nie wolno tego odpuścić. Dla pewności można wysłać próbkę oleju do badania na kanał https://www.youtube.com/@R2D-laboratoriumdlakierowcow i opisać przypadek, który może być dla gościa ciekawy do nakręcenia filmiku.- Dzisiaj
- Polerka - jaka chemia
Jako że nie robię ani zawodowo, ani nawet często, to ultimate compound od megsa Ponoć dobrą robotę robią pasty od 3d- Zaciski hamulcowe.
Może w toyotach takie kiepskie...- Zaciski hamulcowe.
Niżej @kaczorek79 opisał. Ja dodam, że potrafią się tak zużyć, że mimo wymiany prowadnic i gumek mają luz i tłuką.- Zaciski hamulcowe.
Owszem, mylisz się, choć pawdą jest to co wytłuściłem. Nadal to jarzmo przejmuje obciążenie od pracującego klocka, blaszki służą do stabilizacji/prawdłowego pozycjonowania/kasowanie luzów itd. A czy faktycznie luz/stukanie jest winą "wytłuczenia" jarzma - bywa. Jak nie pukają - zostawić. Ja miałem chyba w mazdzie taki numer, że czasem się pojawiało puknięcie przy manewrowaniu na parkingu i tylko wtedy - z przodu. Tak w serwicie rzadko kiedy coś się z jarzmami robiło, poza czyszczeniem, w przeciwieństwie do zacisków, gdzie wymiana/naprawa to dość częsta zabawa.- Co to za audi?
Widziałem ostatnio we Wrocławiu na parkingu pod marketem na UA tablicach. Pokracznie wygląda na żywo.- Diagnostyka/części Toyota/Lexus
Amayama.com tam znajdziesz numery części. Do diagnostyki Techstream z witaminami i ryżowy interfejs. Może być nawet najtańszy MiniVCI za kilkadziesiąt zł.- Panda III, Opony, inne
Przeciez tam siedzi 15" 185 65- Polerka - jaka chemia
Co teraz jest na topie jeśli chodzi o pastowanie/polerkę? Wcześniej miałem 3 fazową Menzernę, potem jakiś one step ZviZZer pod DA. Coś się zmieniło? Deszcz mi nie spływa z maski- [2+2+pies] Dylematy zakupowe
Mi w Renuarze dokładało ASO na oryginalnych gratach. Tam nawet nie było możliwości zamówienia "fabrycznie fabrycznego haka". Wszystko działa jak należy, po podpięciu przyczepy mam na desce komunikat, że jest przyczepa i nie działają tylne czujniki parkowania. Nie pamiętam teraz jak kamera cofania się zachowuje, ale chyba pokazuje.- [2+2+pies] Dylematy zakupowe
To juz kwestia zastosowanego modulu, dedykowane nie robia problemow, a uniwersalne moga wymagac np recznego wylaczania czujnikow. Wiadomo, ze jak jest mozliwosc to lepiej wybrac fabryczne rozwiazanie- [2+2+pies] Dylematy zakupowe
Jeszcze nie dawno nie było do Paska, co do Toyoty ktoś tu pisał o problemach z asystentami i czujnikami cofania po montażu haka przez ASO 🤪 W dobie asystentów czujników itp to nie takie proste.- [2+2+pies] Dylematy zakupowe
Dobra, ale ja nie wiem czy ten hak, to jakiś problem. Mogę spokojnie poczekać do września 👍🏻 a montaż na fabrycznych gratach jednak wydaje się bardziej sensowny. Pytanie do praktyków na jaki realnie rabat można liczyć obecnie w VW?- [2+2+pies] Dylematy zakupowe
Moze zapytaj u innego dilera, bo ten cjhyba wymysla jakies farmazony NIe ma zadnego problemu zeby dolozyc hak do hybrydowej Toyoty, Kia czy Hyundaia. A VW nawet nie ma pelnych hybryd, tylko mild- [2+2+pies] Dylematy zakupowe
Dealer nie chce się w to bawić, szczególnie w hybrydach, gdzie problematyczne jest zarządzanie energią.- Zmywarka
- Diagnostyka/części Toyota/Lexus
Jeśli chodzi o wyposażenie to wystarczy założyć konto na toyota-tech. Po numerze VIN znajdziesz wersję, wyposażenie, historię serwisową w ASO. Cała reszta i tak Ci się nie przyda, więc nie ma sensu tracić czasu i środków.- Kanał samochodowy - jak ratować?!!!
juz kupione pustaki, to z nich bede dzialal- Kanał samochodowy - jak ratować?!!!
Jeszcze od biedy mozesz zrobic drenaz na około kanalu i jakas studzienke rozszaczajaca do ktorej mozna bylozucic pompe awaryjne- Kanał samochodowy - jak ratować?!!!
Bo musi byc rdzen betonowy chroniacy przed naporem ziemi po obu stronach dlugich scian, tym bardziej ze tam sa sciany garażu- Kanał samochodowy - jak ratować?!!!
Folia to nie hydroizolacja. Na poczatek hydroizolqcja szlamowa. Później Trzeba zastosowac hydrozoolacje bitumiczna 2 skladnikowa zebybylo potrzadnie zrobione. Pustak szalinkowy nie nadaje sie do wilgoci bo jest z keramzytu i ciagnie wode. - Błąd degradacji oleju
Back to top
Powiadomienie o plikach cookie
Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.