Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie

  1. Z ostatniej godziny
  2. rwIcIk odpowiedział rwIcIk na temat - MotoSport
    Ciekawe kwalifikacje, świetna reakcja i wynik Russela.
  3. Kupilem tego Cellfast. Wyglada ok, dziala ok no i to Polski produkt i tanszy😁
  4. Rado_ obserwuje zawartość Wąż ogrodowy ze zwijaczem
  5. Dzisiaj
  6. 5600 km na blacie. Jazda w upale 36 stopni i pelnym słońcu - komfort wystarczajacy. Zużycie pradu z klimą około 15 kwh/100 km, bez klimy około 12 kwh/100 km. Klima chyba typu on/off, regulacja nie daje żadnego widocznego efektu. Za to moc chłodzenia dobrana tak, ze nie jest ani zimno, ani gorąco. Podsumowując- za ten chajs jest calkiem poprawnie.
  7. fading na nacinanych i nawiercanych pojawiał mi się później niż na litych jak miałbym brać to tylko nacinane, nie nawiercane bo dziurki lubią pękać a do lepszego hamowania lepiej wrzucić litą ale markową tarczę i dobierz odpowiednio klocek do nich
  8. ja chciałem mieć podobne podejście, w sumie nawet mógłbym bo mam drugi samochód a jakbym się uparł to w sumie nawet i 3 zamiast corolli ale koniec końców stwierdziłem, że prościej i zdrowiej dla mnie będzie po prostu zmienić akumulator ;)
  9. W osiedlowym sklepie hydraulicznym polecono mi takie. Mają głowice ceramiczne. Po kilku latach użytkowania dają się swobodnie zamknąć i otworzyć. Mam też jakieś starsze z wieszaka z Castoramy i pojedyncze Schell, nie da się ich już zamknąć.
  10. zenek111 odpowiedział mariuszandego na temat - MG3
    Chyba masz zaniki pamieci, przecież już dawno o tym pisałem: Różnice miedzy napędami HEV i wyciągałem takie oto wnioski: Problem wielobiegowych DHT No i Jaecoo 5 jako jednobiegowe DHT jest rozwiązaniem problemu dlatego na nie namawiam zamiast ZS Hybrid+ p.s. Przy okazji znów sie okazuje ze AI ma wiedze o której my forumowicze (ale tez pewnie poszczególni recenzenci samochodów) mozemy pomarzyc
  11. ghost2255 odpowiedział mariuszandego na temat - MG3
    Czekaj, czekaj. Te najlepsze hybrydy na świecie, które miały zjeść Toyotę z jej wyjącym eCVT idą w kierunku jednobiegowych przekładni wzorowanych na japońskich producentach? Bo stopień skomplikowania nie gwarantował bezawaryjności i płynności? Kto by się spodziewał? To też mi się podoba. Widać jak odbywa się u nich etap testów produktu: wypuszczamy na rynek a klienci sprawdzą czy to jest dobre. Toyota wypuściła 5. generację swojego napędu po ponad 25 latach. Mam przekonanie graniczące z pewnością, że u nich etap testów jest przed produkcją seryjną.
  12. zenek111 odpowiedział mariuszandego na temat - MG3
    To juz niech będzie w ramach ciekawostki od AI: MG ZS Hybrid to 3 biegowa DHT, Jaecoo 5 to juz jednobiegowa DHT: "Chińskie przekładnie DHT (Dedicated Hybrid Transmission) oparte na wielobiegowej architekturze (2- lub 3-biegowej, jak w Chery czy Geely) to konstrukcje zaawansowane, które przeszły już pierwszy poważny sprawdzian rynkowy. Jak długo chińskie układy DHT są na rynku? Czas obecności tych napędów należy podzielić na rynek rodzimy (będący gigantycznym poligonem doświadczalnym) oraz rynek europejski: Rynek chiński (od przełomu 2021/2022): Masowa produkcja i debiut flagowych przekładni DHT (m.in. 3-biegowej przekładni Geely Thor/Leishen Pro czy systemu Chery Kunpeng DHT) ruszyły pod koniec 2021 roku. Na rynku chińskim systemy te jeżdżą już około 4,5 do 5 lat w milionach egzemplarzy. Rynek europejski i polski (od 2024/2025): W Europie samochody z tymi układami (Omoda, Jaecoo, BAIC, MG) to wciąż nowość, obecna na drogach od zaledwie 1–2 lat. Jak wygląda ich awaryjność? Po kilku latach zbierania danych z rynku azjatyckiego i pierwszych doświadczeniach w Europie można wyciągnąć konkretne wnioski. Nie ma mowy o spektakularnej, masowej katastrofie na miarę wczesnych skrzyń DSG czy Ford PowerShift, ale układy te mają swoje bardzo wyraźne cechy i kaprysy. 1. Problemy z oprogramowaniem i kalibracją (Szarpanie) Najwięcej skarg kierowców nie dotyczy fizycznego rozsypania się trybów, ale płynności pracy. Ponieważ przekładnie te żonglują kilkoma sprzęgłami i 2–3 biegami (zarówno dla silnika elektrycznego, jak i spalinowego), oprogramowanie ma trudne zadanie. Objawy: Użytkownicy aut z przebiegami 50–60 tys. km (np. w modelach Chery Tiggo 8 Pro) zgłaszają czasami zauważalne szarpnięcia, stuknięcia (clunks) lub zwłokę przy wrzucaniu biegu wstecznego (R) lub ruszaniu (D), zwłaszcza na wzniesieniach. Skoki obrotów: Zdarzają się błędy kalibracji systemu Auto-Hold. Komputer potrafi podbić obroty silnika spalinowego zbyt wysoko zanim zepnie napęd, co skutkuje "gwałtownym wyrwaniem" auta do przodu. 2. Złożoność mechaniczna kontra serwis Skrzynie wielobiegowe DHT są ekstremalnie skomplikowane – posiadają zintegrowane dwa silniki elektryczne, falowniki oraz mechaniczne przełożenia. Chłodzenie: Elementy elektryczne generują ogromne ilości ciepła. Przekładnie te często nie pracują w klasycznej kąpieli olejowej, ale wymagają zaawansowanego chłodzenia dedykowanym płynem chłodniczym. Zaniedbania serwisowe lub wycieki płynu mogą doprowadzić do ugotowania elektroniki wewnątrz skrzyni. Naprawy: Ze względu na wysoki stopień integracji komponentów, niezależne warsztaty w Europie nie podejmują się jeszcze napraw tych skrzyń. W przypadku poważniejszej awarii mechanicznej po gwarancji, jedyną opcją jest wymiana całego modułu w ASO. Podsumowanie: Warto się bać? Póki samochód jest na gwarancji (a producenci z Chin kuszą długimi okresami, np. 5–7 lat), ryzyko finansowe po stronie klienta jest zerowe. Mechanicznie przekładnie wytrzymują próby czasu, pod warunkiem regularnej wymiany płynów chłodzących i eksploatacyjnych. Głównym minusem, na jaki musisz się przygotować, nie jest "awaria na lawetę", ale okazjonalny brak płynności (szarpnięcie) w momentach, gdy komputer pokładowy pogubi się przy nagłej zmianie stylu jazdy z ekonomicznego na agresywny. Jednobiegowe układy hybrydowe (które w Chinach często nazywa się uproszczonymi DHT lub systemami EHS) to bezpośrednia odpowiedź na skomplikowanie systemów wielobiegowych. Ich niekwestionowanym liderem i pionierem jest koncern BYD ze swoją technologią DM-i, która zrewolucjonizowała rynek. Od kiedy są na rynku? Premiera (początek 2021 roku): Masowy debiut 1-biegowego układu BYD DM-i miał miejsce w styczniu 2021 roku (w modelach Qin Plus i Song Plus). Staż rynkowy: Te napędy jeżdżą po drogach od ponad 5 lat. Przeszły już drogę od wieku dziecięcego do pełnej dojrzałości (obecnie na rynku debiutuje już 5. generacja tego napędu). W Europie i Polsce technologia ta stawia pierwsze kroki od niedawna – znajdziesz ją m.in. w wchodzących na nasz rynek modelach hybrydowych plug-in od BYD (np. BYD Seal U DM-i). Jak działa 1-biegowe DHT i dlaczego powstało? Wersja 1-biegowa pod względem mechanicznym jest niemal identyczna jak system e:HEV Hondy czy hybrydy Mitsubishi. Usunięto z niej klasyczną skrzynię biegów i sprzęgła. Przez 90% czasu auto jedzie jak elektryk – koła napędza potężny silnik elektryczny, a spalinówka tylko kręci generatorem. Dopiero przy wyższych prędkościach (zazwyczaj powyżej 70–80 km/h) jedno jedyne sprzęgło spina silnik spalinowy bezpośrednio z kołami na jednym, stałym przełożeniu (odpowiednik najwyższego biegu). Dzięki temu usunięto największą wadę wielobiegowych DHT: szarpanie przy zmianie przełożeń. Jednobiegowe układy są aksamitnie płynne. Czy 1-biegowe układy też mają problemy? Tak, ale mają one zupełnie inną naturę niż w wersjach wielobiegowych. Ponieważ mechanika jest tu prostsza niż w tradycyjnej skrzyni manualnej, usterki mechaniczne są rzadkością. Problemem bywa fizyka i oprogramowanie. Werdykt: Które DHT jest lepsze? Jeśli zależy Ci na świętym spokoju, płynności jazdy i prostocie serwisu, układ 1-biegowy (np. BYD) jest zdecydowanie lepszym i bezpieczniejszym wyborem niż skomplikowane przekładnie 3-biegowe (Chery/Geely). Wersje wielobiegowe mają sens tylko wtedy, gdy ktoś regularnie pędzi autostradami powyżej 140 km/h i oczekuje tam elastyczności tradycyjnej benzyny. Do normalnej, codziennej jazdy "jednobiegówka" okazuje się trwalsza i przyjemniejsza." Z drugiej strony MG ZS Hybrid to wolnossak na pośrednim wtrysku, wiec w teorii najmniej awaryjny silnik (mniej awaryjny niz ten z Jaecoo 5)
  13. KYRTAP odpowiedział KYRTAP na temat - Motokącik
    Skończyło się ponowną wymianą oleju i skasowaniem błędu. Przejrzałem dokładnie książkę serwisową i jest tam wyraźnie napisane że wymiana oleju sygnalizowana jest kontrolkami serwisowymi jednak nie później niż 40kkm.
  14. Zmieniam dziś zmywarkę. Wstałem rano, odpiąłem starą i okazało się, że zawór Schell (jakieś 3-4 lata w użyciu) kompletnie stracił szczelność. Więc 34 stopnie za chwilę będzie, a ja mam tylko wodę w studni i czekam na kuriera. Ale do rzeczy - mam jeszcze nieliczne zaworki Ferro - nie rozsypały się przez 12-14 lat, ale praktycznie nie działają. W pandemii wymieniałem systematycznie zaworki w domu na te marki Schell (zgodnie z poradą na AK :) ) - sprawdziłem na razie jeden i jak widać szlag go trafił. Przy toalecie nie jestem w stanie przekręcić więc zapewne też zgniły w środku. Kupowałem w markecie (chyba Castorama) więc mało prawdopodobne, że podróbki. Jakiej w takim razie firmy zaworki są dobre? Edit Wodę mam normalną, taka powiedzmy średnio twarda, raczej odchył w stronę miękkiej niż twardej. (z ostatniego badania twardość ogólna 199 mg/l dla CaCO3, przy normie 60-500).
  15. Fabryczne w Tipo są dobre do 100kmh, na przodzie i tak już mam większe 305mm z Doblo.Raczej nie bede kombinował i pozostane przy gładkich, na fabrycznym zestawie 305mm na klockach na przodzie dojechalem do 90tkm.
  16. Wczoraj
  17. gilbert3 odpowiedział mariuszandego na temat - MG3
    No właśnie, mówię to co do wcześniej - teraz jest teraz, a za jakiś czas jest za jakiś czas. Zawsze jest coś na co można czekać do usranej śmierci, a to na siedzenia, a to na silnik, a to na cenę, a to na coś tam, trzeba w końcu brać co jest, bo życie nie czeka tylko mija
  18. Auto służbowe, flotowe, wolą płacić za każdorazowy assisstance niż wymienić aku. Dla mnie głupie, ale skoro tak chcą to nie będziemy się kłócić.
  19. zenek111 odpowiedział mariuszandego na temat - MG3
    Jaecoo 5 benzynowe startowało w takich samych cenach, dzis jest jakieś 15 koła tańsze. No i exclusive w ZS-ie daje nam LEDY, daje nam 18 cali koła, daje nam duży ekran, daje nam grzanie foteli, czyli daje rzeczy które w Jaecoo 5 są w podstawie. Ok znajdzie się kilka dodatków których to podstawowe Jaecoo nie ma, jak kamery 360 stopni, ale znajdą sie też takie których nie ma Exclusiv a podstawowe Jaecoo ma, jak bezprzewodowy android/carplay, polski asystent głosowy, czy bezprzewodowa ładowarka 50W. Ok, jak komuś wazna cena to na dziś taniej jest ZS Hybrid, szczególnie nizsze wersje, ale Jaecoo 5 HEV to moim zdaniem wyraźnie lepszy samochód
  20. Dzięki waszym wypowiedziom specjalnie czekałem z wymianą na ciepłą pogodę i ciepły silnik:) W takich warunkach cewki wychodzą bez najmniejszego problemu. Wymieniałem świece po 8 latach i 73 tys km przebiegu. Silnik 1.0 tsi, Ea211. Przy okazji zobaczyłem kamerką wnętrze cylindrów. Byłem zdziwiony, że na denku tłoków widać było jeszcze kod QR. Czysto i bez nagaru.
  21. gilbert3 odpowiedział mariuszandego na temat - MG3
    Jest jeden problem - chińska konkurencja - czyli cena. 119500 za dżejku 5 vs wersja exclusive MG ZS H+, którą realnie można dostać za 105000. Mimo, że wygląda podobnie to 15k piechotą nie chodzi. Za samo grzanie kiery z fotelami materiałowymi to trochę dużo
  22. Do Tipo? Jeśli tak, to kup zwykłe bez kombinacji - taniej i wcale nie gorzej jeśli chodzi o wrażenia z hamowania. Nacinanych co prawda nie kupiłem, ale nawiercane i pyłu na myjni jest bardzo dużo, wniosek z tego, że klocek leci jak szalony. Tarcze i klocki od człowieka-pokój czyli Zimmermana.
  23. Do tej pory używałem interfejsu ELM 327 Bluetooth wraz z programem MES. Mogłem się połączyć z większością modułów. Teraz kiedy wyświetlił się błąd ABS. ESP interfejs łączy się jedynie modułem silnika ECU i skrzyni i to wszystko. Co do tej pory działało chociażby moduł ABS przestał się łączyć. Teraz pytanie, mam kupować nowy moduł czy problem leży raczej w samym programie. Wiem że ktoś przerabiał podobny problem ale odpowiedzi nie znalazłem. Może ktoś poda namiary na sprawdzony interfejs z którym bez problemu połączę się z innymi modułami
  24. Myślę, że olewają nie dlatego, że ma mało wyświetleń / subów i mają to gdzieś, tylko dlatego, że to do nich po prostu nie dociera. Obawiam się, że Polacy czyli Diug Słupsk zamiatają problem pod dywan, bagatelizują jak tylko mogą, żeby nie wyjść na durni, którymi zresztą okazują się być, bo ludzie jednak żyją w bańkach informacyjnych gdy interesują się autem to taki przekaz prędzej czy później do nich trafia mimo niewielkiej liczby wyświetleń.
  25. A co może Citroen Polska (a dokładniej Stellantis Polska), nawet gdyby chcieli (w co wątpię), jeżeli francuska centrala nie wyraża im zgody na naprawę i być może w ogóle nie wie jak to naprawić? A kanał mający 700 subskrybentów i 2000 wyświetleń to, niestety, poziom osiedlowy i w żaden sposób nie jest argumentem w sporze. Żeby Stellantis chciał coś załatwić zakulisowo to albo trzeba mocnego prawnika, albo jakiś milionowy kanał. Niestety, typowo europejska buta i arogancja w wydaniu najbardziej europejskiego producenta pod każdym względem.
  26. Mialem na mysli Citroen Polska Ale racja, zasiegi praktycznie zadne.
  27. 2 tysiące wyświetleń... I tylko po polsku. Olali, jak to Francuzi. Gdyby filmik był po francusku i miał chociażby te 50 tysięcy wyświetleń to co innego.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.