Jump to content

apb77

użytkownik
 • Posts

  5407
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by apb77

 1. W czerwcu 2016 kupowałem Octavię Ambition 1.4TSI w manualu, cena katalogowa była 82 kPLN, w Wawie do wyrwania za jakieś 77-78kPLN, w Ciechanowie rabat był jeszcze większy. Nowa Octavia ma lepsze wyposażenie, ale tak czy siak, cena poszła do góry o jakieś 13 kPLN, sporo. IMHO Skoda będzie próbowała pozycjonować Octavię na klasę średnią, a Scalę(która już nie jest tak toporna, jak Rapid) na kompakt.
 2. apb77

  TDI vs TSI

  W mojej Octavii 1.4TSI prędkościomierz przekłamuje 5-7% procent, wskaźnik spalania na jednym tankowaniu jakieś 0,3l na 100km, ale przy kilku tankowaniach się to wyrównuje i w zasadzie podaje realne spalanie.
 3. IMHO Octavia3 1.2 lub 1.4 będzie dla ciebie idealna. Bagażnik ~600l + oszczędni silnik, który jednak nie zmula.
 4. VW leasing, ale nic się nie mówili, czy mają jakieś karty paliwowe.
 5. Z drugiej strony ja też mam auto w leasing i robię 1kkm miesięcznie. Jak będę sprzedawał, też zostanę uznany za "krętacza"? Może książka serwisowa coś pomoże...
 6. Coś mi to przypomina... Daewoo miało podobne plany.
 7. Z góry było. Ciekawe, jakie spalanie było w przeciwnym kierunku? Jak sam jadę na Mazury, spokojnie, to mam wg komputera jakieś 5.2l/100km(rekord 4.9l Węgorzewo-Warszawa). Ale już z ekipą i załadunkiem około 6l.
 8. No właśnie. Po trasie, nie przekraczając 120km/h, to 1.4TSI mniej spala.
 9. Grają tak, żeby przytulić zadatek, niekoniecznie zależy im na sprzedaży auta.
 10. Cena netto to raz, dwa, że tradycyjnie już odradzam zakup u pośredników typu superautko, twojeauto24 itp. Przed decyzją radzę wyguglować opinie o tego typu firmach.
 11. VW Group robił to po to, żeby poszerzyć gamę silników. Ale ludzie szybko wykumali, że wystarczy mapę wtrysku inna dać żeby mieć 150% mocy. Teraz VW Group wycofuje tego 1.2 85KM(w Octavii już nieoferowany), a cennik będzie otwierał trzycylindrowy 1.0 TSI.
 12. Oho, chyba zaczyna się łapanie za słówka. To znaczy ograniczony elektronicznie.
 13. Cały myk polega na tym, że te 85KM zostało sztucznie zdławione dla TSI 1.2, żeby zrobić tani model otwierający cennik na zasadzie "Cena już od ...". W rzeczywistości ten silnik to jest to samo co seryjne 110KM, a po delikatnym tuningu nawet 135KM. Czyli można wyrwać nowoczesny silnik za nieduże pieniądze.
 14. Ten silnik się ponoć ładnie chipuje na 120-130KM, bo to jest to samo co 1.2 TSI z 115KM.
 15. S jeżeli zrobią to równocześnie? To chyba mamy dzwona.
 16. TSI 1.0 ponoć jest w stanie rozbujać Octavię do 100km/h poniżej 10 sekund. EDIT: Doczytałem, że chodzi o 1.0MPI. Toto ma 15 sekund do setki. Nie spodziewałem się, ze SEAT jeszcze coś takiego sprzedaje....
 17. Mniej więcej realny, a potargować się zawsze możesz. Bądź czujny przy firmach typu SuperAuto, Autko24 itp., które mają z reguły najniższe ceny - to pośrednicy, głównie ze Śląska, który wymyślili sposób na biznes, polegający na przeciąganiu formalności i przytulaniu bezzwrotnych zadatków. Ceny są konkurencyjne, ale chyba rzadko dochodzi do transakcji.
 18. Nie pomyliłem. To był głos poparcia.
 19. Coś jest na rzeczy. Ja też przez większość czasu wożę powietrze, ale kilka razy do roku naprawdę potrzebuje go zapakować po brzegi. Nie rozumiem argumentu "jak często?". "Rzadko" nie równa się "wcale", więc to dla mnie to jest wystarczający powód, żeby ten bagażnik mieć.
 20. Ja robię zazwyczaj około 15km, pewnie stąd różnica.
 21. No widzisz, ja też nie wiem. Ale jadąc z Ząbek na Mokotów rzadko kiedy da się płynnie przelecieć...
 22. Wyczuwam odrobinę złośliwości? Ja nie pisałem o jeździe ekspresówkami, bo rzadko nimi jeżdżę. Za to jadąc w trasie na kapelusza można zejść poniżej 5l na 100km/h według wskazań komputera. Nowe 1.4 TSI to jest naprawdę bardzo oszczędne auto.
 23. No chyba nie bardzo, S8 jeżdżę 2-3 w miesiącu, nie po drodze. Poza tym zjazd w Markach często zakorkowany. Ostatnio najczęściej przez Pragę, okolice Ząbkowskiej.
 24. Tak, tak - już doczytałem, że ty masz 1.8 i 4x4, to faktycznie musi palić więcej.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.