Skocz do zawartości

Przednie hamulce 281mm - wybór tarcz i klocków


lukaszek

Rekomendowane odpowiedzi

W połowie lipca czeka mnie przegląd Stilo i nie obejdzie się przy okazji bez wymiany przednich tarcz i klocków hamulcowych. Przeglądam sobie oferty w necie, pytam w sklepach z cześciami i szczerze mówiąc nie mam pojęcia co wybrać do swojego auta.

Mam na oku następujące modele tarcz 281 mm :

1) Zimmenrmann gładkie

2) TRW gładkie

3) Mikoda gładkie

4) Mikoda nawiercane (ten sam link co powyżej, cena +36,60zł za sztukę)

5) Brembo gładkie za około 140zł/szt

Co do klocków to mam już kompletnego kręcka niewiem.gif Może szanowna useria coś mi doradzi również w tej kwestii. Liczę na fachowe porady, najlepiej poparte własnym doświadczeniem.

Z góry najuprzejmiej dziękuję.

Jeżeli temat nie pasuje na techniczny to przepraszam i prosze o przeniesienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja montowałem 2 miechy temu klocki ferrodo premium oraz tarcze przód

> Brembo

Pewnie wyprodukowane w Polsce i to być może nawet Mikody hehe.gif ..... Ja szukałem w Polsce Brembo z włoch ale nie znalazłem - wszystkie oferowane były z Polski frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Klocki polecam tylko Ferodo Pre. / Tarcze brembo ale wyprodukowane

> we Włoszech ... lub Polskie Mikody

Lisku !

Idąc za Twoim przykładem zamierzam zamówić nawiercane mikody na przód i tył z klockami premium ferodo.

Nie chce kolejnego wątku tworzyć dlatego tu pytam :

- coś mi padło na oczęta czy do klekotów są 2 rodzaje tarcz? 281 i 284? o so chozi ??

- czy ta mikoda nie za gruba coś?

- czy Ci co już założyli te nawiercane mikody nie zmienili zdania? Brać je? a może drugi raz byście już ich nie kupili??

Ps.

Moje tarcze mają:

P 19,5mm ( 20,2 minimum znalezione na AK)

T 8,6mm ( 9 minimum)

W sierpniu mam do zrobienia około 4-5 kkm- dobrze myślę nie czekać wymieniać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 284? o so chozi ??

W klekotach 115 KM są tarcze 284 mm w klekotach MJTD 120/140/150KM i u Abartha 281 mm ale grubsze

> - czy ta mikoda nie za gruba coś?

284 do mojego pasowała idealnie... zrobiłem na niej z 4000 km przednie i z 1500 km tylnie i jest suuuper... cicho i dokłądnie hamuje... no i nie widze aby sie coś złego z tarczami działo.... a wyglądają rewelacyjnie zlosnik.gif

> - czy Ci co już założyli te nawiercane mikody nie zmienili zdania?

Nie smile.gif .... kupił bym ponownie bez zastanowienia MIKODE...

Hamowałem kilka razy "awaryjnie" z Vmax i pedał nie twardnieje... cały czas masz hamulce ok.gif

> Brać je? a może drugi raz byście już ich nie kupili??

Jeśli zostaną poprawnie założone ( dokłądnie oczyszczone piasty z poprzednich + klocki Ferodo prem. lub TRW ) to będzie suuuper...

Ja nawet nie widze aby specjalnie mi klocki ubywały ... . a tego bałem sie najbardziej ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W klekotach 115 KM są tarcze 284 mm w klekotach MJTD 120/140/150KM i

> u Abartha 281 mm ale grubsze

do tego dodajmy, ze wszystkie 1.8 oraz wszyskie MW miały tarcze 284. Poza tym silniki 1.2, 1.4, 1.6 3D oraz 5D miały tarcze 257.

Co do mikowy, jezdze prawie rok i złego słowa powiedzieć nie moge, polecam zdecydowanie smile.gif (284 wentylowane, nacinane i nawiercane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie mogłem długo czekać z wymianą tarcz i klocków, dlatego zrezygnowałem z zestawu Mikoda+Ferodo na rzecz kompletu TRW, który już mam założony w aucie. Póki co jeżdżę delikatnie, ale z każdym hamowaniem jest lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> do tego dodajmy, ze wszystkie 1.8 oraz wszyskie MW miały tarcze 284.

> Poza tym silniki 1.2, 1.4, 1.6 3D oraz 5D miały tarcze 257.

> Co do mikowy, jezdze prawie rok i złego słowa powiedzieć nie moge,

> polecam zdecydowanie (284 wentylowane, nacinane i nawiercane)

Ok to 284mm 22 do 20,2 będą jutro intensywnie rozpracowywane.

pojedynek mikody+ferrodo vs trw+trw vs brembo+ferrodo

to 802pln (675 bez frezów) vs 725pln vs 824

Wygrywa jak na razie i tak mikoda biglaugh.gif

Szkoda tylko, że ma bajzel w katalogu. Konia z rzędem temu kto w na ich stronie dojdzie szukając po aucie tarcze 347 i 312.

wg ich szukajki tylko 355 maja do stilo mw 192..

Po aukcjach z aledrogo do tego doszedłem, mam nadzieję, że dobrze to wykombinowałem 270635636-JUMP2.gif

Te tarcze co mam zjechane 19mm z groszami to chyba z 22mm, a nie z 26 co??????

Bo nie zdziwiło by mnie gdybym miał znowu coś innego niż inni zamontowane fly.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie u niego chyba to zamówię, no chyba, że uda mi się bezpośrednio w mikodzie dogadać.

Męczy mnie tylko czy to robić już, sam piszesz, że do 16 pociągnąłeś.

Ja mam klocki przód koło 30 kkm, a tył z 10 kkm zużyte może w 50%.

Z drugiej nic nie zyskam odkładając to na miesiąc lub dwa. A na wakacyjne but.gif lepiej może mieć nowe hamulce food.gif

No i wstyd się może pytać, ale jaki lakier i kolor polecacie na zaciski do granatowej budy? biglaugh.gifbiglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zaciski do granatowej budy?

Za radą kolegów kupiłem czerwony Hameraid - zwykła bez dodatków metalicznych bo mam czerwone lampy z tyłu.... hehe.gif i Brembo ma czerwone ... hehe.gif więc wszędzie mam czerwone.... pozatym na parkingach już kilku włascicieli BMW / Audi wprowadziłem w zakłopotanie gdy widzieli wypasione hamulce nawiercane i nacinane z czerwonymi zaciskami w Fiacie a u nich sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ino Czerwony, jak się w środę spotkamy to się oblukasz jak to wygląda

MIkoda zamówiona w Mikodzie, ferodo u dostawcy Liska. MIkoda do 10 dni, klocki już jadą food.gif

A kolorek chyba ostatecznie srebrny zostanie- srebrzanka ew hammeraid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze cos od siebie ... moje Stilo zjadło juz pare kompletow hamulcow .... byla tak ..

-oryginal tarcze i klocki

-dalej oryginal plus ferodo premier .. na plus

-potem brembo max na przodzie plus ferodo premiery ... na tym setupie znaczącej poprawy nie zauważyłem oprócz huku przy hamowaniu ... i chyba już nigdy nie kupie nacinanych tarcz

-zimmermany nawiercane przod tyl plus ds perfomance przod i tyl ... zestaw ktory budzi jak na razie najlepsze odczucia w mojej opinii ... tylko trzeba sie przyzwyczaić do popiskiwania

- w poniedziałek odbędzie sie montaż czegoś o czym myślałem od dawna .... tarcza 305 przód plus 4 tłok brembo plus ds 2500 ... także jak ułożę hamulce to dam znac ...

Pozdrawiam Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i chyba już nigdy nie kupie nacinanych tarcz

Zabrakło Mikody wink.gif te tarcze z klockami Ferodo nie huczą ...

A te 305 z zaciskami 4 tłokowymi to od Alfy? Hmmmm troche za mocne... ABS ciagle sie będzie uaktywniał slinka.giffood.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiadasz nie huczą nawet podczas hamowań z prędkości uznawanych za

> karalne?

Miałem okazje wielokrotnie to sprawdzić i mimo moich obaw te tarcze z miekkimi jak by nie było klockami Ferodo Prem. sa naprawde ciche. Mam z produ i tyłu nawiercane i nacinane więc huk powiniwn być .... ale go nie ma... hmm.gif

Mimo tego, ze ostatnio było gorąco..i przy ostrej jeździe nie udało mi sie doprowadzić do zjawiska "twardy pedał hamulca"..... na orginalnych i klockach Ferodo po kilku hamowaniah było to juz odczuwalne hmm.gif są naprawde dobre jak za te pieniądze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja montowalem valeo w sc mojego ojca i po 25-30 tys km odkleily sie okladziny na obu kolach(po sztuce od strony tloka) no.gif wczesniej sc zrobil 60tys na boschu z pierwszego montazu ni nie bylo takich cyrkow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zabrakło Mikody te tarcze z klockami Ferodo nie huczą ...

to ja dorzucę swoje 5 groszy..

Jak pisałem wcześniej założyłem również Mikodę n/n na przód i gładką na tył.

Po około 7kkm niestety przód nadaje się na śmietnika - będę je reklamował!! Praktycznie przy każdym otworze są pęknięcia tarczy!! Dodam tylko, że scierają się w zaskakująco szybkim tępie. Mój styl jazdy się nie zmienił, a oryginalne były znacznie wytrzymalsze. Z tym, że przy nacinanych będą szybciej schodziły klocki pogodziłem się.

W tej chwili mam masę innych spraw i nie mam jak zmienić tarcz, jednak będę reklamował w Mikodzie.

Niezależnie od ich postawy co do reklamacji nie zakupię już ich produktów. Niestety nie wszystko co Polskie jest dobre passed_out.gif

ps.

jak znajdę chwilę, to może jutro wrzucę foty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bardzo prosimy

właśnie...ja muszę sprawdzić swoje ale pęknięć chyba nie mają...co prawda nie jeżdżę non stop szybko...ale zestaw wie co to hamowania z 200 do zera...i jakoś nie było póki co problemów...fakt, że ma przejechane trochę mniej niż 7kkm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po około 7kkm niestety przód nadaje się na śmietnika - będę je

> reklamował!! Praktycznie przy każdym otworze są pęknięcia

> tarczy!! Dodam tylko, że scierają się w zaskakująco szybkim

> tępie.

No to zes mnie pocieszyl... w piatek przyszedl dla mnie komplet tarcz od Mikody wlasnie, nacinane + nawiercane. Dodatkowo zazyczylem sobie, pomalowanie ich na czerwono. Wygladac wygladaja super, zobaczymy jak z ich uzytkowaniem. Mam nadzieje, ze trafiles po prostu na wadliwa jednostke a nie cala partia jest zla.

Mikoda na swojej stronie sie reklamuje, ze reklamacje przyjmuja i uznaja dosc bezproblemowo, wiec nie powienienes miec z tym problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też to zmartwiło.

Ja właśnie czekam na dostawę z mikody, ile czekałeś na realizację?

Mam nadzieję, że te felerne to wyjątek potwierdzający regułę biglaugh.gifbiglaugh.gif, że to dobre tarcze biglaugh.gifbiglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od wpłaty do odebrania minelo jakies 7-9 dni

Dziś po 7 dniach powiedzieli, że jeszcze 2 tygodnie, że im przykro, że wakacje itd. A ja 08.08.09 start w świat.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to jak wyszło u mnie ... na początku małe porównanie seryjnej tarczy kontra 305

282642868-1.jpg

taka fotografia nie oddaje jednak drobnej roznicy w grubości tarcz ....

282642868-2.jpg

w końcowym montażu ...wyszło tak

282642868-3.jpg

282642868-4.jpg

282642868-5.jpg

Opis sumaryczny uklady hamulcowego groszka ....

Przod tarcza 305 ori by fiat

klocki ferodo ds 2500

zaciski Brembo typu A srednica tloczkow 4x40 (seria bodajze 54mm x1)

zmienione przewody na "oplatane stala"

Tył tarcza ori by ate

zacisk ori

klocki Ferodo ds perfomance

zmienione przewody

Podsumowanie i wrazenia ....

w trakcie docierania i układania ....

post-26000-14352503329973_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to szacunek dla kolegi ok.gifok.gif

Rozumiem, że porównanie jest do tarczy 284mm, a nie 281, bo ta druga ma tylko 2mm mniejszą grubość od 305mm z Coupe. Jak mniemam założyłeś tarcze przeznaczone do Coupe 20VT? Jeżeli możesz to podaj proszę przybliżone koszty takiej operacji wliczając wymianę zacisku i robociznę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nie dokladnie z Coupety ... ale jak sie potem okazalo o identycznych wymiarach ....

okolo 3500 za całosc ... zaciski nowe plus przewody ... klocki ... tarcze ... plus pare browcow za robocizne ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie to wygląda yikes.gifyikes.gif

Mam takie wrazenie,odczucie że ten zacisk jak już złapie to wyrwie cały wahacz z amorkiem yikes.gif Do tego koledze wzrosła masa nie amortyzowana w kole ( masa koła )

Ciekawy jestem czy teraz ABS koledze będzie sie włączał często.... po dotarciu hamulców oczywiście cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Strasznie to wygląda

> Mam takie wrazenie,odczucie że ten zacisk jak już złapie to wyrwie

> cały wahacz z amorkiem

Wyrwie całą kolumnę od razu hehe.gifmlot.gif

Od tego powinno się zacząć modowanie auta a nie PSy w góre a hample seria...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ej no nie ma czasu ....

> zdjęcia wadliwych tarcz MIKODA

>

yikes.gifyikes.gifyikes.gif Ło matko..... czacha.gif

U siebie sprawdzałem - przednie już 6500 km tylnie z 2500 km i sa idealne.... nie ma pęknięć na otworach / zarysowań, biorą rewalacyjnie ( już 2 razy mi życie uratowały przy hamowaniu awaryjnym ) i są ciche podczas hamowania

Klocki mam Ferodo Prem. z przodu i TRW z tyłu ( tak wyszło )

REKLAMUJ !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> okolo 3500 za całosc ... zaciski nowe plus przewody ... klocki ...

1.Czy zaciski od Fiata Coupe 20VT wchodzą w ten sam rozstaw śrub na zwrotnicy co stare zaciski? hmm.gif

2. Felga 15'' się mieści na ten zacisk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.