Skocz do zawartości

Mini test: Toyota FJ Cruiser 4.0 V6 MY'13


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

cimg8810.jpg

FJ Cruiser [...]

Sam niewiem.gif jak sie do tego zabrachmm.gif[...]

No dobra zaczniejmy od korzeni ...old.gif

Korzenie

FJ przypomina FJ40. Zeby to zrozumiec jakie znaczenie ma FJ40 dla nas, nalezy cofnac sie w lata 50te.

Wtedy powstawaly najwieksze budowle w kraju jak Snowy Mountains Scheme - cos jak Hoover Dam dla nas,16 tam, 7 elektrowni,

ponad 200 km tuneli, budowany od 1949 do poczatku lat 70-tych,

snowy-hydro.jpg

Glownym bohaterem tych konstrukcji byla ... Toyota001.gif[...]

Mozna powiedziec to inaczej, Land Cruiser zbudowal Australia waytogo.gif[...]

Byl sobie rok 1957wink.gif[...]

sept201957aussienews.jpg

I tak niewinny artukul zapoczatkowal sprzedaz FJ25old.gif[...]

Czytajac historie, i patrzac na stare ikonka_photo2.gif mozna zobaczyc co sie sprzeedawalowink.gif[...]

Dyna, FJzlosnik.gif[...]

d720589r.jpg

Ba! Na Toyota mozna bylo nawet mulher.gif poderwaczlosnik.gif[...]

d728930r.jpg

Ile to dzieci powstalo w FJ270747800-sex.gifhahaha.gif[...]

thiesstoyotalogo.jpg

1962thiess.jpg

Ewolucja

Wraz z czasem auta stawaly sie wieksze, dluzsze, ciezszezlosnik.gif i z FJ zrobil sie Land Cruiser, jego legenda

rosla jako nie zawodnego konia roboczegowaytogo.gif

Wraz z tym rosl udzial TMC w rynku i dzis Oz jest jednym z najwiekszych rynkow dla Land Cruiser (i numerem jeden sprzedazy

- ponad 250,000 sztuk nowych Toyota rocznie).

thiesstoyotacaryards.jpg

Dzis to nic nadzwyczajnego spotkac dalej jezdzacego LC z lat 60,70,80tych[...]

IMG_5718.jpg

Czesci sa latwo dostepne i tanie, a TMC dba o starych wlascicielizlosnik.gif[...]

[...] a nowe sprzedaja sie dosc dobrze. Patrzac na Top 25 za 7/2012 mamy:

Top 25 sprzedazy Lipiec 2012

1. Toyota HiLux - 4,163 sztuk (24,966 sztuk dotychczasa za caly 2012)

3. Toyota Corolla - 2,985 sztuk (22,011)

8. Toyota Camry - 1,775 sztuk (12,723)

10. Toyota Yaris - 1,518 sztuk (11,354)

12. Toyota Land Cruiser Prado (150 series) - 1,415 sztuk (10,735)

18. Toyota Kluger - 1,114 sztuk (7,916)

22. Toyota RAV4 - 1,061 sztuk (8,614)

Do tego doszlo 760 sztuk Landcruiser Wagon 200 series i ok 300 LC 70 Series.

2006

Kiedy FJ40 mial swoja premiere w 2006 jako LHD wielu myslalo, ( w tym ja), ze wersja RHD to tylko kwestia paru

miesiecy. W koncu zapotrzebowanie na ilosc sztuk jest/bylo z rynkow jak JDM, South Africa, Oz, etc.

Niestety bardzo sie wszyscy mylilibuu.gif, zajelo, az 5 lat, zeby FJ mial swoja premiere jako RHD.yay.gif[...]

Jawazniak.gif

FJ Cruiser chodzil mi po glowie odkad jezdzilem nim w US pare lat temuhmm.gif[...]

W koncu w tym roku zrobilem liste:

- Toyota Land Cruiser 150 series 4.0l V6

- Toyota FJ Cruiser 4.0l V6

- Jeep Grand Cherokee WK2 3.6l Penstar V6

Patrzylem tez na Mazda BT50 3.2l 5cyl Diesel.

Prado odpadlo na poczatku, znam to auto w detalach, lubie je, jest swietnym autem rodzinnymwaytogo.gif,ale hmm.gif[...]

w sumie patrzac na moj styl zycia i polaczenie z praca BT50 bylby idealnym rozwiazaniemwaytogo.gif.

Styl jednak wzial gore nad funkcjonalnosciazlosnik.gifcfaniaczek.gif i zostal Jeep and FJ. Osobiste preferencje i tradycja sprawily, ze

wybralem pieknozlosnik.gif, albo jak kto woli brzydoteganja.gif[...]

Oczywiscie kolor tez musial byc "oryginalny"wazniak.gif[...]

97391810.jpg

piaskownica.gif tez miala swoj udzialzlosnik.gif, po prostu uwielbia samobojcze drzwiizlosnik.gif[...]

93366770.jpg

Niestety to sprawilo, ze kupilem w sumie mniejsze auto niz mialemhmm.gif, i napewno poswiecilem funkcjonalnosc na rzecz stylu001.gif

93955072.jpg

Powiedzmy sobie szczerzezlosnik.gif, auto ma budowe cegly na kolkachzlosnik.gif[...]

92825010.jpg

Jest kwadratowe, az do boluganja.gif[...] co doskonale widac po srodkuhmm.gif[...]

25381333.jpg

[...]

Srodek

Srodek tez ma swoj uroklizak.gif, odsloniete "blachy" - na ktore wiekszosc na AK narzeka w wersji "bieda", znow kwadratowosc,

az do bolulizak.gif[...] ale ma tez swoja dobra funkcjonalnoscwaytogo.gif[...]

52348777.jpg

Zaczniejmy od dobrychok.gifok.gifok.gifok.gif stron:

-siedzenia pokryte sa materialem, ktory czyscimy za pomoca H20 pod cisniemie, ewentualnie mozna splukac wiaderkiemzlosnik.gif

x96e.jpg

-podloga zrobiona z gumylizak.gif sluzy temu samemu celowiok.gif,

-ogromne pokretla zostaly opracowane z mysla o mozliwosci "operacji" ich bez zdejmowania rekawiczek[...]

10658567.jpg

-otwierajace sie pod katem 90 stopni drzwiiok.gif,

29591142.jpg

- zabudowa tylu - znow wyscielenie guma, siedzenia rozkladane prawie pod katem 180 stopni, schowki i 2x 12V z tylu

-duze lusterka waytogo.gif, (nie nawidze malutkich - moze slepy jestemniewiem.gif,

imag0892.jpg

- sunvisors na boku - Toyota tu zawsze przodowalawaytogo.gif, gdzie mozna sobie okno przed sloncem z boku zaslonic i rzeczywiscie po slepiach nie razi, a nie jak wiekszosc marek tak z 10 cm za krotkiepad.gif[...]

[/img]

28620750.jpg

Minusy

Jestem realistacfaniaczek.gif i nie tweirdze, jak tu niektorzy, ze auta ktore kupuje naj, naj, naj, naj [...] i nie maja, zadnych wad ganja.gifhahaha.gif[...]

Lista wad jest dluga, ba nawet bardzofly.gif[...]

Zaczniejmy od IMVHO bezpieczenstwapad.gif[...]

Patrzac w tylne lusterko nic nie widacpad.gif[...]oprocz kolano.gif[...]

36103731.jpg

Jako, ze kozadego roku SUV przejezdzaja kilka wlasnychbuu.gif dzieci, to logiczne jest, ze powinna byc ikonka_photo2.gif[...]

img8717j.jpg

Auto ma fabryczny GPS - ktory Toyota ceni na $1,499angryfire.gif[...] Wiec chyba logiczne jest, ze tylna ikonka_photo2.gif bedzie polaczona do ok 5' display, nie?chaja.gif/

Otoz niefoch.gifangryfire.gifno.gifno.gif[...]

Jakis ksiegowy kretynpad.gif wmontowal to w ... lusterkulizak.gif, wymiar tak z 1' na 1.2' pad.gif [....], nie wspomne o zadzieraniu glowy do gory i wpatrywaniu sie w to ...klnie.gif[...]

x94v.jpg

- rok produkcji 2012, MY 2013lizak.gif, GPS na pokladzielizak.gif[...]

73726692.jpg

Czyli logiczne jest, ze jak jest GPSzlosnik.gif, (i znow wspomne za $1,499lizak.gif) czyli cene 10 "standardowych" GPS (Garmin, TomTom, whatever) to chyba logiczne jest, ze mozemy sie dowiedziec ile nasze auto palispineyes.gif

admin.gif WTF????!!!! foch.gifchaja.gif - nieeee, ksiazka obslugii tegoklnie.gif ma wielkosc encyklopediizlosnik.gif, i chyba, ze popelniam ID 10 T error, to pozostaje mi tylko kartka papieru i olowekpad.gif[...]

- wielkosc schowka facepalm%5B1%5D.gif[...]

63052675.jpg

Doslownie jak przenioslem zawartosc z poprzedniej Toyota do nowej to skonczylem z extra paczka w bagaznikuzlosnik.gif* (mozliwe, ze to przez wielkosc encyklopedii obslugi GPS, bez komputera jaki zajmuje w srodkugrinser006.gif)

-podswietlanie instrumentowbuu.gif - auto z fabryki przychodzi z porzadnie przyciemnianym tylem (bok i tyl), plus tylko 5% na bocznych szybach pasazera i drive.gif[...]

W Piatek po zalozeniu extra folii 35%,ok.gif na dwoch bocznych oknach, ciezko czasami zobaczyc z jaka V sie jedzienono.gif.

52427096.jpg

Dobrze, ze uzywam GPS (nie nie tego fabrycznegopad.gif[...])033102bebe_1_prv.gif033102bebe_1_prv.gif033102bebe_1_prv.gif, wiec piesc.gif[...]

- ilosc miejsca na nogi z tylupalacz.gif[...] - mozliwe, ze to sobiste preferencje, i 1/2 EU mniefood.gifganja.gif[...], ale zawsze uwazam , ze kartka A4 musi sie zmiescic na nogi przy max odsunietym siedzeniu z przodupalacz.gif[...]

Tu niestetybuu.gif, ciasno (dobrze, ze z tylu nie jezdzegrinser006.gif)

x99e.jpg

- no i w koncu wracajac, jeszcze do schowkolizak.gif, ten pomiedzy siedzeniami tez do d..270747800-sex.gif[...] - znow jakis ksiegowyniewiem.gif, az tak ciezko go w gore bylo podciagnac i jakas pokrywe zalozycpad.gif[...]

x98f.jpg

Silnik i wrazenia z drive.gif

2007%20Toyota%20FJ%20Cruiser%20Engine-lg.jpg

4.0l V6, dual VVT-i 200kW @ 5,600rpm i 380Nm @ 4,400rpmwaytogo.gif.

W sumie z tym zatoczylem kolozlosnik.gif, ten sam silnik, ktory mialem w HiLux MY06waytogo.gif[...], w miedzy czasie 3.5l V6 tez 200kW.

Jak auto drive.gif?

hmm.gif generalnie "slodko"zlosnik.gif - mimo swojego kolosalnego wygladu i oporu powietrza ceglylizak.gif oraz ciezak slonia - rowne 2 tonyold.gif nie ma problemu z toczeniem sieok.gif.

Calosc polaczona jest z 5s automatic, ktory ma dosc dobra lokalna charakterystyke.

2011toyotafjcruiseraust.jpg

Co rozczarowuje, ze w 2012 roku Toyota nie dala innej skrzyni z Sport mode i manual shiftbuu.gif[...]

Calosc konstrukcji bazuje na Land Cruiser Prado 120 series, czyli auto siedzi na ramie, i najlepiej czuje sie w bush.

W miescie pokonywanie FJ zakretow 90 stopni z wieksza Vlizak.gif, powoduje, ze nadwozie sie wygina, ale trzeba Toyota dac kredyc za jednotrophy.gif, wszelkie znane niedogodnosci z LC 120 zostaly wyeliminowanewaytogo.gif, tzn nadwozie dalej sie wygnie, ale w przewidywalny i kontrolowany sposob (chyba, ze ktos mysli, ze GT86 drive.gif) - wtedy czacha.gif).

Auto jest po prostu starym, dobrym 4x4, ale mimo tego jazda jest dosc komfortowaok.gif, glownie dzieki zawieszeniu i .. ilosci powietrza w oponachzlosnik.gif[...]

Kierownica chodzi lekkowaytogo.gif, zaleta IMVHO dobrego wspomaganiaok.gif[...]

W proownaniu z obecnym Prado 150 series auto nie ma paru elektornicznych elementow jak KDSS czy MTCCS, ale to wcale nie czyni go "gorszym" 4x4nono.gif.

Toyota_FJ_Cruiser_large.jpg

Dzieki krotkim zwisom przodu i tylu katy podejscia sa lespze niz 120, 150 czy 200 series ...

Spalanie ciezko mi oszacowac, ale pierwszy bak od delaera zalany E10 (ok 94 RON) pali na moje oko (patrzac jak strzalka sie dobija do dnazlosnik.gif) na ok 12-14lhmm.gif - wiem, wielce nie naukowa meetodazlosnik.gif

Podsumowanie

Wyglad moze szokowac co niektorychzlosnik.gif, inni jak ja kochaja ten wyglad i sa wstanie poswiecic funkcjonalnosc i inne rzeczy.

Ten wyglad sie nie starzejezlosnik.gifwaytogo.gif[...], funkcjonalnosc hmm.gif, niestety idealna nie jestbuu.gif[...]

Z FJ jest jak z piaskownica.gif, najlepiej czuje sie w blotkuzlosnik.gifwink.gif

101116b5275.jpg

Ile

ok 2/3 sredniej rocznej pensji (wkaldajac ten klnie.gif GPSlizak.gif[...]

Gwarancja i koszty

100,000 km, 3 lata, stala cene service do 60 k km - $210, service co 10,000km

Roczna rejestracja ok $400

Roczne ubezpieczenie $800

imag0889.jpg

Czyli wyglad ponad tresciawink.gif[...] ale duch przodka dalej zyjewaytogo.gif

imag0890o.jpg

4k9lcfd.jpg

ikonka_photo2.gif i text byOzi893goodvibes.gif

Stare ikonka_photo2.gif NSW Stare Archives

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test fajny. Auto hmm.gif ciekawe wink.gif

Jedna rzecz jeszcze - widać na zdjęciach, że poza tym, że do tyłu nic nie widać, to i z przodu dobrze nie jest. W słupku A może się zmieścić cała wycieczka przedszkolaków albo średniej wielkości ciężarówka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne auto, gdyby mnie było stać, to byłby jednym z faworytów.

W PL oferta śladowa, kilka aktualnie na allegro.

Uwielbiam taki styl, drzwi w stylu Hondy Element i ogólnie retro-nawiązania ok.gif.

Patrząc z boku prześwit imponuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie napisane claps.gif

Zawsze myślałem że ten potworek co stoi pod salonem toyoty to taki szpan car dla tego samego typu klientów co kupują w Polsce Hummery, czyli "mam małego, więc podreperują swoje ego i kupię ostro żółte wielkie auto". A z tego co widzę to w pełni funkcjonalna terenówka, ze spartańskimi materiałami w środku, no i porządnymi własciwościami terenowymi hmm.gif

Szkoda tylko że tego typu auta w Polsce są kompletnie bez sensu i chyba musiałbym mieszkać w chatce w Bieszczadach, bez prądu i bieżącej wody, żeby kupno takiego auta miało jakikolwiek sens buu.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] z Andrzejem Strumiłło (mieszka niedaleko Suwałk) , który jest w

> posiadaniu starszego modelu jakiś tekst

Nie wiem kto to, ale popatrzylem na linkhmm.gif - ten zielony jest pieknywaytogo.gif[...]

Chce "zapolowac" na takiego, ale to bedzie pare lat zanim dojdzie przypelznie do garazubuu.gif[...]

cp5005926799108021069.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

> Spodobał mi się fragment, że kosztuje on 2/3 rocznych dochodów . To ile średnio u Was się zarabia?

Kiedys zdecydowalem po sugestiach paru osob na AK ,ze podawanie cen nie ma po prostu sensuhmm.gif, inna jest wartosc pieniadza. old.gif[...]

Srednia za 2012 (dane z Feb 2012) to A$ 73,054.80 rocznie gross.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

> Szkoda tylko że tego typu auta w Polsce są kompletnie bez sensu i chyba musiałbym mieszkać w chatce

> w Bieszczadach, bez prądu i bieżącej wody, żeby kupno takiego auta miało jakikolwiek sens

z ciekawosci - dlaczegohmm.gif? Ja to widze ciut inaczej, ale tylko teoretyczniezlosnik.gif.

Wsadzic Diesel pod maske i nie widze problemu (oprocz parkowania) w EUhmm.gif[...]

BTW probowali, koszty za duze, ze by konstrukcje na Diesle przystosowac, w stosunku do potencjalnego rynkuhmm.gif001.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]W słupku A może się zmieścić cała wycieczka przedszkolaków albo średniej

> wielkości ciężarówka...

Szczerze, jak narazie nie widze wiekszych roznic miedzy "normalnie" wyprofilowanym autem a FJ.

IMVHo zalezy pod jakim katem patrzyszhmm.gif[...]

Siedzisz tez inaczej, bardziej z tyluidea.gif[...], a przednie okno jest masywne001.gif*

img8766o.jpg

* i kwadratowe oczywisciezlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo mi się ten pojazd podoba, normalnie jak z klocków Lego

Duze legozlosnik.gif = Duplowink.gif[...]

Ponad 300 osob sie na ten wyglad zdecydowalo w zeszlym miesiacuzlosnik.gif, wiec nie jestem jedyny nawiedzonywink.gif[...]

BTW Happy B-day

party-smiley-530.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to najładniejsza Toyota na rynku i przykład ze w firmie gdzie wygląd się nie liczy w końcu zaczęło się coś zmieniać i księgowi pozwolili na zbudowanie samochodu który wzbudza jakies emocje poza ziewaniem. FJ mi się zawsze podobał, bo jest tym, czym Hummer H3 powinien był być - gdyby GM wypuścił taki pojazd, to marka Hummer by przetrwała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem takiego w PL i to tez niebieskiego smile.gif Spalal po miescie 17 l na trasie 13 a w terenie rowno 40l. Zabawka super, ale koszty utrzymania przerazajace. Za to start spod swaitel na 4 LOW i z gazem w podlodze to cos pieknego. I to zdziwienie ludzi w Audicach A6 w TDi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Duze lego = Duplo[...]

True zlosnik.gifok.gif

> Ponad 300 osob sie na ten wyglad zdecydowalo w zeszlym miesiacu, wiec nie jestem jedyny

> nawiedzony[...]

Spoko, dzisija widziałem takie żółtego u mnie "na wiosce", ale niebieski/czarny lepiej się prezentuje biglaugh.gif

> BTW Happy B-day

thx 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszny brzydal zlosnik.gif ale na pewno oryginalności mu odmówić nie można. No i teścik jak zwykle profi , bardzo fajnie się to czyta ok.gif

Co mnie zastanawia, to dlaczego to auto się takie małe na wszystkich zdjęciach wydaje?! Widziałem to na ulicy raz i strasznie wielkie bydle icon_eek.gif

A za 2/3 średniej krajowej to takiego "wypasa" byś u nas kupił:

chevrolet-spark-1_1565527c.jpg

Na takiego FJ-Cruiser'a musiałbyś ze 3-4 lata tyrać hehe.gifno.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co mnie zastanawia, to dlaczego to auto się takie małe na wszystkich zdjęciach wydaje?! Widziałem to na ulicy raz i strasznie wielkie bydle

No duża dość jest, ale żeby od razu strasznie wielka...

A wrażenie jest chyba spowodowane "zabawkowym" designem smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakis ksiegowy kretyn wmontowal to w ... lusterku, wymiar tak z 1' na 1.2' [....], nie wspomne o zadzieraniu glowy do gory i wpatrywaniu sie w to ...[...]

Jeździłem autami z wyświetlaniem obrazu z kamery w "radio" i w "lusterkach". Wydaje mi się, że jednak w lusterku jest bardziej ergonomicznie - np. w takim ordynarnym Tahoe (Chevy) po przenieieniu wzroku na ekran trace z oczu tzw. "kąt oka" - nie widzę co przede mną i w bocznych lusterkach się dzieje. Mając wyświetlacz kamerki w lusterku - widzę, niejako, dużo więcej, choć sam obraz jest mniejszy - wzrok pozostaje mniej więcej na wysokości naturalnej obserwacji "lusterkowej". ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to znaczy?

> 3 dyfry? Jakie szpery? Jaki inicjalny podzial? Elektronika?

Naped na tyl z dolaczanym 4WD, brak Torsen, tylny LSD + transfer case, elektoronika Active Traction Control (A-TRC) [...]

retro-landcruiser_420a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeździłem autami z wyświetlaniem obrazu z kamery w "radio" i w "lusterkach". Wydaje mi się, że

> jednak w lusterku jest bardziej ergonomicznie [...]

Mozliwe, ze to kwestia przyzwyczajenia. Dotychczas w Kluger/Highlander mialem tak:hmm.gif

kluger-camera.jpg

I szczerze, uwazalem, to za bardzo dobre rozwiazanieidea.gif

po

> przenieieniu wzroku na ekran trace z oczu tzw. "kąt oka" - nie widzę co przede mną i w

> bocznych lusterkach się dzieje.

Rozwinhmm.gif, bo ja nie widze roznicy czy glowa idzie w gore czy w dol. hmm.gif

Display jest po srodku konsoli, lusterko tez, tak czy owak musisz oderwac wzrok od bocznych lusterekhmm.gif

Mając wyświetlacz kamerki w lusterku - widzę, niejako, dużo

> więcej, choć sam obraz jest mniejszy - wzrok pozostaje mniej więcej na wysokości naturalnej

> obserwacji "lusterkowej".

Zarazold.gif - przeciez lusterka boczne beda zawsze ponizej lusterka tylnego. Chociaz, teraz jak patrze, to chyba wiem co masz na myslihmm.gif, jesli display jest bardzo nisko to, rzeczywiscie kat widzenia moze sie zmniejszyc i jest to nie wygodnehmm.gif, ale analogicznie jesli lusterko wsteczne jest wysoko - a FJ jest wysoki, czyli duza odleglosc miedzy moim lbem a lusterkiemzlosnik.gif, daje taki sam wynik

15eus-kluger-grande-reversing-camera-940x529.jpg

Mnie drazni "wielkosc" tego klnie.gif. Az sprawdzilem, ten display w FJ ma 6.3' pad.gif, vs co 1' na 1.25'nono.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Straszny brzydal

alez dziekujezlosnik.gif, mnie tez sie podobawink.gif

ale na pewno oryginalności mu odmówić nie można. No i teścik jak zwykle profi ,

> bardzo fajnie się to czyta

> Co mnie zastanawia, to dlaczego to auto się takie małe na wszystkich zdjęciach wydaje?!

Bo ono jest male, jest mniejsze niz Prado o 30cm, ale jest szerszazlosnik.gif

162b5-prado-kakadu-specs-737x297.jpg

15fnu-kluger-kx-s-2wd-specifications-737x297.jpg

15nuq-fj-cruiser-specifications-737x297.jpg

162st-toyota-rav4-specifications-awd-cv-737x297.jpg

15p7v-corolla-levin-zr-hatch-specifications-737x297.jpg

Widziałem

> to na ulicy raz i strasznie wielkie bydle

W porownaniu z EU autamizlosnik.gif, np taki Merc Awink.gif to pewnie tak[...]

imag0889.jpg

> A za 2/3 średniej krajowej to takiego "wypasa" byś u nas kupił:[...]

Dlatego mowie, inna wartosc pieniadzahmm.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To IMO taka homo-niewiadomo terenówka

A jak homo wiadomo, to co ?zlosnik.gif

Marketingowo to jest przeznaczone dla duzych chlopcow, czyli twardych facetowcfaniaczek.gif, ktorzy lubie miec duze zabawkilizak.gif.

Uff, juz mi sie wydluzyl, bo po moderowaniuzlosnik.gif to wiadomowink.gif. . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mialem takiego w PL i to tez niebieskiego Spalal po miescie 17 l na trasie 13 a w terenie rowno

> 40l.

12.67l w miescie po pierwszym bakuhmm.gif - inna urbanistyka.

Kluger na tej samej trasi bral ok 11l z 3.5l V6 tez 200kW, HiLux z tym samym silnikiem co FJ o ile jeszcze pamietam cos ok 10.5l pusty.

IMVHO zejdzie w dol, ale patrzac na ksztal cegly lizak.gif + opor powietrza roof racks, podejrzewam, ze bedzie ok 12l hmm.gif

cimg8814.jpg

Zabawka super, ale koszty utrzymania przerazajace.

Cena beznyny rozumiemhmm.gif, co jeszczeniewiem.gif?

Za to start spod swaitel na 4 LOW i z

> gazem w podlodze to cos pieknego. I to zdziwienie ludzi w Audicach A6 w TDi :D

Wiesz jak sie teraz t u ludziom narazileszlosnik.gif - zjedza ciefood.gifwink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]. FJ mi się zawsze podobał, bo jest tym, czym Hummer H3 powinien

> był być - gdyby GM wypuścił taki pojazd, to marka Hummer by przetrwała.

Tylko, ze nie zapominajmy jakie Hummer (przynajmniej H3) mial klopoty z Qzlosnik.gif[...],

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To auto jest absolutnie brzydkie z każdej możliwej strony, zarówno na zewnątrz jak wewnątrz.

> Ale... Coś w nim jest. Chociaż ja chyba wziąłbym szary lub żółty.

szary przybyl, co skonczylo sie zmiana dealera zlosnik.gif, nie chce metallic bo i tak bedzie obdrapany, a zolty bralem pod uwage, hmm.gif, ale w koncu tradycja zwyciezylazlosnik.gifwaytogo.gif, szczegolnie, ze tylko RHD dostaje Voodoo i sunset, LHD stracilo te kolory z MY11, wiec pewnie tylko kwestia czasu zanim i u mnie kolory sie zmienia nono.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mój sąsiad z naprzeciwka ma H3, 120 tysięcy mil i zero napraw.

Mozliwe, ze fabryka miala znaczenie, RHD byl klepany w South Africa, Q wykonczenia nawet nie zla, ale w statystykach awaryjnosci zajmuje niezaszczytne wysokie miejscelizak.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.