Skocz do zawartości

Do praktyków homologacja felg, a wypłata z AC


Rado_

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszałem rożne teorie,nie wiem, czy podparte faktami.

Temat jest taki.

W homologacji mam rozmiar felg 7J17 ET 29.

Czy montujac felgę o ET 25 mogę się spodziewać problemów ze strony TU w razie wypadku?

Chcę kupić fele na zimę i niestety o identycznych parametrach jak na lekarstwo.

W ASO nie kupie, bo tam cena jakaś chora zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Słyszałem rożne teorie,nie wiem, czy podparte faktami.

> Temat jest taki.

> W homologacji mam rozmiar felg 7J17 ET 29.

> Czy montujac felgę o ET 25 mogę się spodziewać problemów ze strony TU w razie wypadku?

> Chcę kupić fele na zimę i niestety o identycznych parametrach jak na lekarstwo.

> W ASO nie kupie, bo tam cena jakaś chora

w piątek zgłaszałem szkode z AC w PZU. Rzeczoznawca nie zerknął nawet na koła. Szkoda częściowa - zderzak przód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w piątek zgłaszałem szkode z AC w PZU. Rzeczoznawca nie zerknął nawet na koła. Szkoda częściowa -

> zderzak przód

bardziej mi się rozchodzi o grubsze pieniądze, ale to tez pewnie zależy od rzeczoznawcy.

Nie mniej rózne słuchy chodzą jak to TU lubią się chwytac wszystkiego, ale sam nie wiem czy się bać niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bardziej mi się rozchodzi o grubsze pieniądze, ale to tez pewnie zależy od rzeczoznawcy.

> Nie mniej rózne słuchy chodzą jak to TU lubią się chwytac wszystkiego, ale sam nie wiem czy się bać

Zapomniałbym, pan rzeczoznawca bardzo ugodowy biglaugh.gif więc myśle że przy grubszej sprawie nie robiłby problemów

ja się naprzykład pierwszy raz spotkałem z rzeczoznawcą poza PZU. Pojechałem najpierw do lakiernika/ASO Fiat a on mi mówi że jest rzeczoznawcą i nie musze do inspektoratu jechać na oględziny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy montujac felgę o ET 25 mogę się spodziewać problemów ze strony TU w razie wypadku?

Teoretycznie mogą się przyczepić do wszystkiego, w praktyce te 4mm nie powinny robić różnicy, zwłaszcza na zachowanie samochodu na drodze. Jak nie przesadzisz ze średnicą i przede wszystkim szerokością opony, to jedź spokojnie. Nikt normalny nie odważy się brać tego pod uwagę jako czynnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Słyszałem rożne teorie,nie wiem, czy podparte faktami.

> Temat jest taki.

> W homologacji mam rozmiar felg 7J17 ET 29.

> Czy montujac felgę o ET 25 mogę się spodziewać problemów ze strony TU w razie wypadku?

musieli by udowodnić że to miało wpływ na szkodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teoretycznie mogą się przyczepić do wszystkiego, w praktyce te 4mm nie powinny robić różnicy,

> zwłaszcza na zachowanie samochodu na drodze. Jak nie przesadzisz ze średnicą i przede

> wszystkim szerokością opony, to jedź spokojnie. Nikt normalny nie odważy się brać tego pod

> uwagę jako czynnik.

opona będzie miała taki sam rozmiar jak w homologcji czyli 215-50-17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Słyszałem rożne teorie,nie wiem, czy podparte faktami.

> Temat jest taki.

> W homologacji mam rozmiar felg 7J17 ET 29.

> Czy montujac felgę o ET 25 mogę się spodziewać problemów ze strony TU w razie wypadku?

> Chcę kupić fele na zimę i niestety o identycznych parametrach jak na lekarstwo.

> W ASO nie kupie, bo tam cena jakaś chora

Teoretycznie jest podstawa (jeśli jest w OWU coś o częściach zamiennych), ale trzeba by mieć strasznego pecha, żeby to wykorzystali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pisałeś tylko o jednym likwidatorze i w dodatku, jak sam napisałeś, ugodowym.

> IMO nic z tego nie wynika i to doświadczenie jest żadne.

To ja napisze o kilku (m.in. HDI, Allianz, Warta i chyba PZU - dużo tego było to nie pamiętam) - nikt mi nie ogladal kół , a szkody zawsze były dużo większe niż zderzak zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ja napisze o kilku (m.in. HDI, Allianz, Warta i chyba PZU - dużo tego było to nie pamiętam) -

> nikt mi nie ogladal kół , a szkody zawsze były dużo większe niż zderzak

Z tego wynika już coś więcej. Jak zauważyłeś, w odpowiedzi do głównego wątku napisałem o dużym pechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W homologacji mam rozmiar felg 7J17 ET 29.

A w homologacji innych felg nie ma Twojego auta? Np. do mojego auta mogłem spokojnie kupić felgi z ET50 lub ET40, homologacja pochodziła od producenta felg (czy tam TUV Austria). Przykład takiej homologacji http://www.dezent-wheels.com/441_DE.htm (tylko musisz powypełniać dane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to że przy likwidacji szkody nikt nie sprawdzał ET felgi i szerokości opony

Mi sprawdzali (i w protokole likwidacji było) rozmiary kół przy likwidacji szkody z OC sprawcy. Szkoda polegała na zarysowanym błoniku i zderzaku (koleś przejechał po mnie zderzakiem cofając z parkingu).

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A w homologacji innych felg nie ma Twojego auta? Np. do mojego auta mogłem spokojnie kupić felgi z

> ET50 lub ET40, homologacja pochodziła od producenta felg (czy tam TUV Austria). Przykład

> takiej homologacji http://www.dezent-wheels.com/441_DE.htm (tylko musisz powypełniać dane).

Tego to nie nie wiem, opieram się na wpisie w homologacje auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi sprawdzali (i w protokole likwidacji było) rozmiary kół przy likwidacji szkody z OC sprawcy.

> Szkoda polegała na zarysowanym błoniku i zderzaku (koleś przejechał po mnie zderzakiem cofając

> z parkingu).

> mar00ha

A co dokładnie wpisywali? ET felgi również?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Słyszałem rożne teorie,nie wiem, czy podparte faktami.

> Temat jest taki.

> W homologacji mam rozmiar felg 7J17 ET 29.

> Czy montujac felgę o ET 25 mogę się spodziewać problemów ze strony TU w razie wypadku?

> Chcę kupić fele na zimę i niestety o identycznych parametrach jak na lekarstwo.

> W ASO nie kupie, bo tam cena jakaś chora

Nie martw sie, ja dostałem nową felgę z OC sprawcy, zapewne rzeczoznawca spisał dosłownie wszystko ale nikt problemów nie robił, ale robiłem to bezgotówkowo i felgę sam ściągnąłem z Niemiec dla serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie martw sie, ja dostałem nową felgę z OC sprawcy, zapewne rzeczoznawca spisał dosłownie wszystko

> ale nikt problemów nie robił, ale robiłem to bezgotówkowo i felgę sam ściągnąłem z Niemiec dla

> serwisu.

Mnie się nie o zwrot felgi rozchodzi, a o sprawdzanie przez TU felg zamontowanych na pojeździe, po kolizji, wypadku i co za tym idzie odmowa odszkodowania z AC jeżeli nie były takie jak w homologacji pojazdu wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi sprawdzali rozmiary kół przy likwidacji szkody z OC sprawcy.

> Szkoda polegała na zarysowanym błoniku i zderzaku

To podobnie, jak u mnie: rzeczoznawca przy oględzinach cyknął foty maski, błotnika, zderzaka i na koniec koło icon_eek.gif choć ono nie ucierpiało. Szkoda likwidowana z OC sprawcy, PZU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi sprawdzali (i w protokole likwidacji było) rozmiary kół przy likwidacji szkody z OC sprawcy.

> Szkoda polegała na zarysowanym błoniku i zderzaku (koleś przejechał po mnie zderzakiem cofając

> z parkingu).

> mar00ha

przy podobnych uszkodzeniach również koła sprawdzał ale pod kątem ewentualnego uszkodzenia opony czy felgi, wpisał też rozmiar ogumienia i bieżnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mailem wymieniana nieorginalna felge z OC sprawcy. Opona zgodnie z homologacja, rozmiar ten sam, ET

> inne. Nie bylo problemu. Choc w sluzbowym fordzie kumpel mial zimowki mniejsze niz wpisane w

> homologacji i zakwestionowali wyplate.

NIe, nie mi tylko o ET się rozchodzi, więc jednak wezmę fele ET 25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy montujac felgę o ET 25 mogę się spodziewać problemów ze strony TU w razie wypadku?

Niewiele pomogę bo nie miałem odpukać większej szkody. Jedno mi się w oczy rzuciło kiedyś. Wielki larum na forum avensisinfo właśnie o felgach i homologacji itp... Możesz jeszcze tam pogrzebać może coś więcej znajdziesz w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Słyszałem rożne teorie,nie wiem, czy podparte faktami.

> Temat jest taki.

> W homologacji mam rozmiar felg 7J17 ET 29.

> Czy montujac felgę o ET 25 mogę się spodziewać problemów ze strony TU w razie wypadku?

> Chcę kupić fele na zimę i niestety o identycznych parametrach jak na lekarstwo.

> W ASO nie kupie, bo tam cena jakaś chora

Teoretycznie - mogą. I brak homologacji = niedopuszczenie do ruchu = brak ubezpieczenia. Ale to teoretycznie. W praktyce mają to gdzieś, a jak sie przyczepią, to muszą udowodnić, że akurat inny rozmiar felg wpłynął na zdarzenie. Czyli w praktyce - nie bawia się w to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.