Skocz do zawartości

Plaga ślimaków nagich jak je wytępić???


pebepebe

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krawiec

> A tak na marginesie to skąd się wzięły?

> Jest ich naprawdę dużo.Jutro zdam relację foto.

Ja truje zaraze brosem na slimaki. Takie niebieskie granulki. Zreja to a potem kaput. Ale fakt plaga jest straszna... Salate mi zezarly, fasolka szparagowa przez te cholery zmutowala...

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale jak to działa, trzeba je solić? Podobnie jak maść na szczury?

Dokładnie hehe.gif posolone ślimaki się kurczą i raczej zdychają. Niektórzy wolą używać soli zamiast zbierać je ręcznie do wiaderka. Oczywiście można też usypać ścieżkę soli - ślimaki jej nie przejdą (przynajmniej do najbliższego deszczu) zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście można też usypać ścieżkę soli - ślimaki jej nie

> przejdą (przynajmniej do najbliższego deszczu)

Taaa, koledze sprzedali żel którego niby nie przejdą, cały ogródek tym objechał a potem robił fotki jak france nic sobie nie robiły tego żelu. grinser006.gif Tani podobno nie był. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

temat przeze mnie przerobiony.

trawka nisko ścięta i u sąsiadów również. to po pierwsze. po drugie te niebieskie granulki tylko nie syp na całości działki tylko dookoła przy granicy a to dlatego że te granulki je wabią i one do nich idą... Te sku- złej kobiety dzieci to kanibale a te granulki działają podobno do 3 pokolenia. sól skuteczna ale odpuść sobie- będziesz je tropił i solił?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam plagę pomrowików w ogródku. Codziennie zbierało się tego ponad 100szt. Jak szukałem sposobu na nie, to trafiłem na preparat "Nemaslug". W środku są nicienie, które po rozsypaniu na ziemię same szukają ofiar i żrą ślimaka od środka. Pasożytują tylko na ślimakach i są niegroźne dla innych zwierząt.

Niestety cena mnie odstraszyła. Kosztuje więcej niż dwa krzaki fasolki, które mam wink.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A tak na marginesie to skąd się wzięły?

> Jest ich naprawdę dużo.Jutro zdam relację foto.

Teściowa sypie Brosa na ślimaki.

Ja zbierałam do wiaderka i zasypywałam solą.

Do zwabiania ich w jedno miejsce dobre jest wspomniane wyżej piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teściowa sypie Brosa na ślimaki.

> Ja zbierałam do wiaderka i zasypywałam solą.

> Do zwabiania ich w jedno miejsce dobre jest wspomniane wyżej piwo.

co ile m trzeba zostawic puszke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co ile m trzeba zostawic puszke?

Miałam trzy pojemniki plastikowe po pieczarkach na powierzchni 24 arów. Wkopałam je w ziemię i wlewałam do nich puszkę piwa (jedną na trzy pojemniki).

"Schodziły" się z okolicy bez problemu i co kilka godzin trochę ślimaków było w promieniu około metra od pojemniczka i w nim (wystarczyło zebrać i do wiaderka z solą uzbroj_zlo.gif ).

Największa ilość tego dziadostwa jest wcześnie rano i już jak rosa opada.

Jak rozstawisz kilka puszek to też będzie ok. Mi było łatwiej je po prostu z tego pojemnika wybierać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A tak na marginesie to skąd się wzięły?

> Jest ich naprawdę dużo.Jutro zdam relację foto.

Poradnik.

A skąd się wzięły? Jeśli masz ślinniki luzytańskie to z tego co w moich okolicach mówią zostały sprowadzone do Albigowej żeby zjadały spady jabłek. Wymknęły się spod kontroli i ot mamy problem.

Mieszkam aktualnie kilkanaście kilometrów od tej miejscowości i ślimaków jest sporo. Natomiast z roku na rok przenoszą się dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też mam plagę pomrowików w ogródku. Codziennie zbierało się tego ponad 100szt. Jak szukałem sposobu

> na nie, to trafiłem na preparat "Nemaslug". W środku są nicienie, które po rozsypaniu na

> ziemię same szukają ofiar i żrą ślimaka od środka. Pasożytują tylko na ślimakach i są

> niegroźne dla innych zwierząt.

> Niestety cena mnie odstraszyła. Kosztuje więcej niż dwa krzaki fasolki, które mam .

Z tym niepasożytowaniem to bym głowy nie dawał, bo w pewnym okresie część moich jamniorów skądś zlapała właśnie nicienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A tak na marginesie to skąd się wzięły?

> Jest ich naprawdę dużo.Jutro zdam relację foto.

U rodziców na działce walczą z tym od kilku lat. Piwo, ślimaksy, nieślimaksy trochę tępią, ale przychodzą coraz to nowe i zjadają wszystko co zielone oprócz chwastów (wolą kwiaty i warzywa od mleczy). Za dnia siedzą w krzakach koło ogródków, albo na zaniedbanych działkach, by wieczorem wyjść na żer. Jak robi się zmierzch, na ścieżce jest ich tyle że trzeba uważać by się nie pośliznąć wink.gif Podobnie u teściów na wiosce - jeden opuszczony dom w okolicy, zarośnięty ogród i sad i wszyscy w pobliżu mają problem z bezmuszlowcami.

Najlepszą metodę ma sąsiadka na działce obok - chodzi z długim szpikulcem i je nabija - niczym na szaszłyk. Czasem w filmach pokazują takich co w parkach nabijają na takie coś papierki.

Niemniej jednak, chyba najskuteczniejsza metodą jest eliminacja przyczyn a nie skutków - czyli wszelkich zarośli, zaniedbanych ogrodów itp w okolicy.

Albo trzeba pomyśleć nad biznesem - zbierać, marynować i sprzedawać chińczykom jako przysmak - tam zjedzą wszystko wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tym niepasożytowaniem to bym głowy nie dawał, bo w pewnym okresie część moich jamniorów skądś

> zlapała właśnie nicienie.

Te sworzenia występują normalnie w przyrodzie, traf chciał że zaraziły się nimi jamniki. Poza tym nicieni jest masa gatunków, możliwe że te pasożytujące u psów to inne niż te ślimakowe. A nawet jeśli nie to pieski noszą różne patyki, kopią w ziemii - łatwo się zarażają cystami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pamiętam że na Polonii 1 była cała seria...

> Było o ślimakach, pająkach, dżdżownicach i chyba coś jeszcze...

A to ja ogladalem jeszcze za czasow wymiany kasetami VHS na placu grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.