Skocz do zawartości

Pomysl na ogrodzenie


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

Wiosna sie zbliza, wiec wracam do tematu.

Zarzuccie jakies ciekawe (tylko nie przesmiewcze, bo temat zejdzie na manowce) propozycje na ogrodzenie od ulicy. Raczej z nisko i sredniobudzetowych, bo na kute, czy klinkierowy mur mnie nie stac. Odpadaja nastepujace propozycje:

damar-stal-mgr-inz-damian-obloza-ogrodzenie-panelowe-ogrodzenia-panelowe-panele-ogrodzeniowe.jpg

zaklad-produkcyjny-uslugowy-sowbetogrodzenia-betonowe-ogrodzenie-betonowe.jpg

72523087_1_644x461_plot-ploty-przeslo-przesla-ogrodzenie-ogrodzenia-drewniane-drewniany-glubczyce.jpg

Plot-521.jpg

can-stock-photo_csp5446107.jpg

66213527_1_644x461_plot-drewniany-lamelowy-pergola-krosno-odrzanskie.jpg

zdjecie,600,261112,20120423,drewniany-plot-otaczajacy-grodzisko.jpg

pc582ot-z-wikliny-ogrc3b3d-botaniczny-w-odense-projekt-jan-johansen-2.jpg

konserwacja-watkow-ceglanych-6.jpg

f1469f27e4b98f5c4202c9793e0a0f1ae1.jpg

zasieki2.jpg

obj_000441_20110612205249_s.jpg

wielki-mur-chinski-12.jpg

zasieki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja dałem z kątowników - tu zaraz po robocie.

> Podmurówka z pustaka łupanego - czy jak to się zwie.

> 9 tzł z bramą (szer. całości ok. 27 m).

te sztachety tez z katownikow?

Jaki to dokladnie "model" pustaka? Wyglada dosc foremnie i nierzucajaco sie w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> słupki żelbet i bloczki fundamnetowe

Zbrojone, czy tylko punktowe slupki sa lane ze zbrojeniem? Pewnie juz pytalem, bo pamietam, ze wrzucales watek o ogrodzeniu, ale nie pamietam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zbrojone, czy tylko punktowe slupki sa lane ze zbrojeniem? Pewnie juz pytalem, bo pamietam, ze

> wrzucales watek o ogrodzeniu, ale nie pamietam.

Tak, dwa pręty zbiglowane. Całość ogrodzenia na przezbrojonym fudamencie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cos takiego?

kRelr.jpg

przy okazji spytam - jest sens montowac brame uchylna jednoskrzydlowa o dlugosci 5m otwierana automatycznie? Z tego, co widze, to sa automaty do dlugosci skrzydla 4, a nawet 5 m.

I drugie pytanie - zalozmy, ze murek/slupy murowany bylby z bloczkow fundamentowych, jak u wawa. Jak to zbroic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I drugie pytanie - zalozmy, ze murek/slupy murowany bylby z bloczkow fundamentowych, jak u wawa.

> Jak to zbroic?

Mam takie ogrodzenie jak pokazałeś na wizualizacji, z tym, że przęsła mają poziome deski. Na razie mam deski ryflowane, ale z czasem chcę tam dać deskę kompozytową. Murki mam murowane z bloczka fundamentowego, na fundamencie wylanym z gruchy. Powiem tak - murek z bloczka wychodzi wcale nie tak tanio. O ile bloczek nie jest jeszcze zbyt drogi (ale idzie go dość sporo) to pamiętam, że kleju na to ogrodzenie nie nadażałem dowozić ekipie zlosnik.gif. Kursowałem z przyczepą do pobliskiego marketu budowlanego i dowoziłem, bo szło tego naprawdę dużo - mimo, że bloczki były stawiane w pionie i poziomie, to każda spoina powodowała spore nierówności, które trzeba nadrabiać klejem. Teraz na wiosnę mam zamiar jeszcze położyć strukturę na to ogrodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam takie ogrodzenie jak pokazałeś na wizualizacji, z tym, że przęsła mają poziome deski. Na razie

> mam deski ryflowane, ale z czasem chcę tam dać deskę kompozytową. Murki mam murowane z bloczka

> fundamentowego, na fundamencie wylanym z gruchy. Powiem tak - murek z bloczka wychodzi wcale

> nie tak tanio. O ile bloczek nie jest jeszcze zbyt drogi (ale idzie go dość sporo) to

a zbroiles to? uzyles bloczek fundamentowy, czy pustak betonowy konstrukcyjny?

> pamiętam, że kleju na to ogrodzenie nie nadażałem dowozić ekipie . Kursowałem z przyczepą do

> pobliskiego marketu budowlanego i dowoziłem, bo szło tego naprawdę dużo - mimo, że bloczki

> były stawiane w pionie i poziomie, to każda spoina powodowała spore nierówności, które trzeba

> nadrabiać klejem. Teraz na wiosnę mam zamiar jeszcze położyć strukturę na to ogrodzenie.

a czemu nie na zaprawie cementowej lub cementowo-wapiennej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pod sztachetami będziesz miał piękne zacieki z brudu spływającego na deszczu.

na gore murkow i podmurowki dalbym oczywiscie jakies plyty z kapinosem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a zbroiles to? uzyles bloczek fundamentowy, czy pustak betonowy konstrukcyjny?

bloczek fundamentowy

bloczek-m6.jpg zbrojenie przy furtce, bramie, furtce do śmietnika drutem, który mi został z budowy

> a czemu nie na zaprawie cementowej lub cementowo-wapiennej?

murowane było na zaprawę, ale z wierzchu jest zaciągnięte klejem - przygotowane pod strukturę.

Zaparawa też była kupowana gotowa w workach - z prostej przyczyny - nie miałem betoniarki i nie chciałem zamawiać żwiru, który oczywiście mi pozostał i nie miałbym co z nim zrobić wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A cos takiego?

> przy okazji spytam - jest sens montowac brame uchylna jednoskrzydlowa o dlugosci 5m otwierana

> automatycznie? Z tego, co widze, to sa automaty do dlugosci skrzydla 4, a nawet 5 m.

Niezaleznie pod jak otwieraną, to fundament pod slupek byś musial dać jak pod mały bunkier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niezaleznie pod jak otwieraną, to fundament pod slupek byś musial dać jak pod mały bunkier.

No chyba trzeba bedzie dac. Przesuwna tez bylaby tak dluga, ale niewygodnie ja dac przez to wciecie wjazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niezaleznie pod jak otwieraną, to fundament pod slupek byś musial dać jak pod mały bunkier.

Poza tym praktycznie 5 m na wjeździe zajęte na bramę.

Gdzieś się musi uchylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poza tym praktycznie 5 m na wjeździe zajęte na bramę.

> Gdzieś się musi uchylić.

myslalem o 4m (przy 4m zazwyczaj Jelcz wjezdza, choc nie kazdy kierowca sobie radzi - mam dosc waska droge przed domem) - uchylna w prawo, to nic nie zajmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> myslalem o 4m (przy 4m zazwyczaj Jelcz wjezdza, choc nie kazdy kierowca sobie radzi - mam dosc

> waska droge przed domem) - uchylna w prawo, to nic nie zajmie.

Ale w czasie otwierania i zamykania, nic za bramą na tych 4 - 5 m nie może stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niezaleznie pod jak otwieraną, to fundament pod slupek byś musial dać jak pod mały bunkier.

Zaleznie, bo brama suwana podczas pracy ma troche inny rozklad sil niz otwierana uchylnie.

Ja mam cos deko pow 4,5m przy suwanej i fundament byl zwykly, ok 1,5m dlugi, 30cm szeroki i 60cm gleboki, dodatkowo brama jest nie powiazana z ogrodzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale w czasie otwierania i zamykania, nic za bramą na tych 4 - 5 m nie może stać.

No to jest jakis argument. Tyle ze z suwana mam problem - gdzie. Nie chce dawac furtki skrajnie po prawej, bo zawsze to pare metrow dalej chodzenia - nieergonomicznie. A po lewej, to brama bedzie zaslaniac. Nawet jesli pominac ta wade, to pozostaje ow skos - jak tu zamontowac, zeby to mialo rece i nogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaleznie, bo brama suwana podczas pracy ma troche inny rozklad sil niz otwierana uchylnie.

> Ja mam cos deko pow 4,5m przy suwanej i fundament byl zwykly, ok 1,5m dlugi, 30cm szeroki i 60cm

> gleboki, dodatkowo brama jest nie powiazana z ogrodzeniem.

Plytki ten fundament, nie podnosi Ci go zimą? Ja mam wysoki poziom wód gruntowych, więc fundament pod bramę przesuwną 450 ma głębokość 130 cm. Przy furtce mam płytszy i zimą slupki pracowały, rozchylały się na boki, póki ich nie nadspawałem w górę i na górze nie spiałem poprzeczką. Bez tego przy duzych mrozach furtka potrafiła "przelecieć" przez zamek na drugą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Plytki ten fundament, nie podnosi Ci go zimą? Ja mam wysoki poziom wód gruntowych, więc fundament

> pod bramę przesuwną 450 ma głębokość 130 cm. Przy furtce mam płytszy i zimą slupki pracowały,

> rozchylały się na boki, póki ich nie nadspawałem w górę i na górze nie spiałem poprzeczką. Bez

> tego przy duzych mrozach furtka potrafiła "przelecieć" przez zamek na drugą stronę.

ale co ma podnosic ?

Brama jest wywazona, ma przeciwwage, fundament jest tylko po, to zeby to wszytsko zastabilizowac, zeby nie chodzilo na boki i nie przewrocilo sie jak ktos wejdzie na brame grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Plytki ten fundament, nie podnosi Ci go zimą? Ja mam wysoki poziom wód gruntowych, więc fundament

> pod bramę przesuwną 450 ma głębokość 130 cm. Przy furtce mam płytszy i zimą slupki pracowały,

> rozchylały się na boki, póki ich nie nadspawałem w górę i na górze nie spiałem poprzeczką. Bez

> tego przy duzych mrozach furtka potrafiła "przelecieć" przez zamek na drugą stronę.

U mnie zbrojone fundamenty pod furtką i pod bramą. Około 40 cm szerokie i niecały metr głębokie. Słupki metalowe przykręcone do słupków betonowych - całość zalana betonem na końcach tych fundamentów. I furtka i bram mają tendencji do odchyłek ani zima ani latem smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale co ma podnosic ?

> Brama jest wywazona, ma przeciwwage, fundament jest tylko po, to zeby to wszytsko zastabilizowac,

> zeby nie chodzilo na boki i nie przewrocilo sie jak ktos wejdzie na brame

Podnosić ma mokry grunt zamarzajacy pod fundamentem. Jak wiesz, lód ma większa objętosć, niż woda, z której powstaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podnosić ma mokry grunt zamarzajacy pod fundamentem. Jak wiesz, lód ma większa objętosć, niż woda,

> z której powstaje.

Tylko, że dużo zależy od podłoża, jeśli jest piasek to raczej problemów nie ma.

I oczywiście od zimy np. w tym roku nie było szans na tak głębokie przemarznięcie gruntu, bo prawie mrozów nie było grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko, że dużo zależy od podłoża, jeśli jest piasek to raczej problemów nie ma.

Mam kurzawkę. A i tak kolo furtki przy mrozach nizszych, niż ok. -10 stopni przez ponad ok. tygodnia, kostka się podnosi o 3 cm.

> I oczywiście od zimy np. w tym roku nie było szans na tak głębokie przemarznięcie gruntu, bo

> prawie mrozów nie było

No tej nie, piszę o prawdziwych zimach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to jest jakis argument. Tyle ze z suwana mam problem - gdzie. Nie chce dawac furtki skrajnie po

> prawej, bo zawsze to pare metrow dalej chodzenia - nieergonomicznie. A po lewej, to brama

> bedzie zaslaniac. Nawet jesli pominac ta wade, to pozostaje ow skos - jak tu zamontowac, zeby

> to mialo rece i nogi?

To zostaje klasyczna dwuskrzydłowa.

Nie potrzeba jej wiele miejsca do otwarcia.

Można zrobić np. niesymetryczną

Jedno skrzydło 1,5 m drugie 2 lub 3 m i nie robić osobnej furtki.

Krótsze skrzydło będzie za furtkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To zostaje klasyczna dwuskrzydłowa.

> Nie potrzeba jej wiele miejsca do otwarcia.

> Można zrobić np. niesymetryczną

> Jedno skrzydło 1,5 m drugie 2 lub 3 m i nie robić osobnej furtki.

> Krótsze skrzydło będzie za furtkę.

Rozumiem, ze trzeba z pilota atakowac, zeby otworzyc lub kombinowac z jakims kluczykiem i blokada?

A pod jakim maks katem sie otwiera automat bramy uchylnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozumiem, ze trzeba z pilota atakowac, zeby otworzyc lub kombinowac z jakims kluczykiem i blokada?

> A pod jakim maks katem sie otwiera automat bramy uchylnej?

Chyba można z pilota lub przycisku.

Nie jestem specjalistą.

Kiedyś przeglądałem ulotkę jakiejś firmy od bram i tam było takie rozwiązanie opisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przy okazji spytam - jest sens montowac brame uchylna jednoskrzydlowa o dlugosci 5m otwierana

> automatycznie? Z tego, co widze, to sa automaty do dlugosci skrzydla 4, a nawet 5 m.

Mam jednoskrzydłową o długości 4m , 8 lat działa bez zarzutu.

Siłownik hydrauliczny kupiony jako uzywka na alledrogo sterownik bramster.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bramka musi być tuż przy samej bramie? Nie można odsunąć na 1,5m? Tyle wystarczy na przeciwwagę.

> U mnie tak jest i się sprawdza.

chce dac furtke w tym wcieciu, zeby nie trzeba bylo stac na drodze (waska gruntowa bez chodnika), az ktos otworzy.

Dwie koncepcje wygrywaja - furtka na prawo od przesuwnej bramy oraz asymetryczna podwojna uchylna. Z ktora bedzie mniej problemow z wykonaniem i uzytkowaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.