Skocz do zawartości

Ot taka sytuacja... co robić?


Ragless

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj listonosz przyniósł mi list od straży gminnej w Nadarzynie.

A w nim informacja o przekroczeniu prędkości na 50 km/h o 24km/h czyli niby jechałem 74km/h wszystko było by fajnie tylko że:

- zostałem poinformowany wcześniej o kontroli fotoradarowej przez mobili na CB radio i jechałem w okolicy 50km/h( specjalnie jeszcze patrzyłem na licznik) ponadto nawet z daleka ich widziałem jak stoją, jak jechałem obok fotoradaru nich nic nie błyskało a tu ci taka niespodzianka.

- Informacje pocztą dostałem już tydzień po zdarzeniu także pamiętam tą sytuacje

- Nie dostałem zdjęcia gdzie jest widoczny mój samochód

- Typ urządzenia rejestrującego Integra B

Pytanie do znawców tematu: Co robić w takiej sytuacji bo trochę się angryfire.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Wczoraj listonosz przyniósł mi list od straży gminnej w Nadarzynie.

> A w nim informacja o przekroczeniu prędkości na 50 km/h o 24km/h czyli niby jechałem 74km/h

> wszystko było by fajnie tylko że:

> - zostałem poinformowany wcześniej o kontroli fotoradarowej przez mobili na CB radio i jechałem w

> okolicy 50km/h( specjalnie jeszcze patrzyłem na licznik) ponadto nawet z daleka ich widziałem

> jak stoją, jak jechałem obok fotoradaru nich nic nie błyskało a tu ci taka niespodzianka.

> - Informacje pocztą dostałem już tydzień po zdarzeniu także pamiętam tą sytuacje

> - Nie dostałem zdjęcia gdzie jest widoczny mój samochód

> - Typ urządzenia rejestrującego Integra B

> Pytanie do znawców tematu: Co robić w takiej sytuacji bo trochę się

Niestety, ale znalazłeś się w niewłaściwym miejscu, w niewłaściwym czasie. Musisz się teraz przygotować na tzw. kopanie się z koniem. Bez dowodów, że nie przekroczyłeś, będzie trudno, bo to Ty musisz teraz udowodnić, że nie przekroczyłeś. Wiem, bo przerabiam podobny temat. Życzę powodzenia, szczerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie rób nic. Na 90% sprawa wyląduje w koszu, bo nie chce się im (i przede wszystkim nie opłaca!) iść do sądu, wtedy nic nie zarobią.

2. Jeżeli jednak pójdą do sądu, tam zobaczysz zdjęcie i okoliczności zrobienia zdjęcia - czy widoczna jest twarz, czy nie ma innych samochodów, barierek i tak dalej. Być może zdjęcie było zrobione niezgodnie z instrukcją użycia fotoradaru albo nie ma go wcale. Nie odpuszczaj - to ONI mają udowodnić, że Ty przekroczyłeś i mają zrobić to zgodnie z prawem i procedurami. Zazwyczaj liczą na frajerów, co sami zapłacą. Z tym trzeba walczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. Nie rób nic. Na 90% sprawa wyląduje w koszu, bo nie chce się im (i przede wszystkim nie opłaca!)

> iść do sądu, wtedy nic nie zarobią.

> 2. Jeżeli jednak pójdą do sądu, tam zobaczysz zdjęcie i okoliczności zrobienia zdjęcia - czy

> widoczna jest twarz, czy nie ma innych samochodów, barierek i tak dalej. Być może zdjęcie było

> zrobione niezgodnie z instrukcją użycia fotoradaru albo nie ma go wcale. Nie odpuszczaj - to

> ONI mają udowodnić, że Ty przekroczyłeś i mają zrobić to zgodnie z prawem i procedurami.

> Zazwyczaj liczą na frajerów, co sami zapłacą. Z tym trzeba walczyć.

Niby masz rację, ale np. w mojej sprawie, ONI uważają, że już udowodnili, tutaj może być podobnie, oby nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety, ale znalazłeś się w niewłaściwym miejscu, w niewłaściwym czasie. Musisz się teraz

> przygotować na tzw. kopanie się z koniem. Bez dowodów, że nie przekroczyłeś, będzie trudno, bo

> to Ty musisz teraz udowodnić, że nie przekroczyłeś. Wiem, bo przerabiam podobny temat. Życzę

> powodzenia, szczerze.

ale w Polsce to sie chyba wine udowadnia a nie niewinność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie chodzi tutaj o kasę za mandat bo będzie to 100-200zł punktów na koncie nie mam tylko chodzi czy

> jest sens kopanie się z nimi?

> Tylko sprawa jest taka że Ja czyje się niewinny więc za co mam płacić?

Jak chcesz zawalczyć o sprawiedliwość i nie chcesz płacić oszustom - idź do sądu. Jeżeli faktycznie nie popełniłeś wykroczenia i mimo to zapłacisz, bo Ci się nie chce - będą tak Cię robić kilka razy w miesiącu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic, idz do sadu. W nadarzynie maja fotoradar robiacy jeszcze film. Najwyzej obejrzysz calosc materialu dowodowego.

Jechales tylko 1 raz wtedy? Daty sie zgadzaja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak jechałem raz w tamtą stronę data się zgadza, pisałem wcześniej że ich widziałem i wiedziałem że

> stoją

no to sie nie przejmuj. Kiedys sie strasznie chwalili tym robieniem filmow przez fotoradar. Najwyzej sobie obejrzysz i fotke i film w sadzie. Legalizacje i reszte kwitow masz tutaj:

jakiś tekst

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - Typ urządzenia rejestrującego Integra B

Sprawa podobna do tej opisywanej . Pytanie czy używali wersji z trybem automatycznym sick.gif Swoją drogą niedługo zaobserwujemy pewnie wysyp niedrogich ręcznych fotoradarów na aliexpresie, jak tylko chińczycy zwietrzą biznes na polskiej straży miejskiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od tego, czy się wybronisz, czy nie - idź do sądu. Być może zapłacisz nieco więcej, ale przynajmniej nie dołożysz się do utrzymywania tych oszustów.

Nie ma na nich innej rady niż wykończenie ich biznesowo - niestesty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie do znawców tematu: Co robić w takiej sytuacji bo trochę się

Tydzień to nie za szybko? Pasuje data przekroczenia?

Po doświadczeniach Emila, to jest też spora szansa, że nieprawidłowo ustawili radar i fale odbiły się od metalowego czegoś i zmierzyły prędkość kogoś za Tobą albo jeszcze czegoś innego. Jak bywasz, to oblookaj miejsce i postaraj się zrobić fotkę z jego perspektywy z rysunkiem, jak celujesz i gdzie (jak będziesz miał zdjęcie i będziesz mógł dopasować do niego swoje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem w formie elektronicznej zdjęcie na którym jest mój pojazd i prędkość 49km/h po telefonie do Strażników i zapytałem czemu jest 49 i zrobiona fota to otrzymałem informacje że fotoradar robił serie zdjęć i to jest jedno ze zdjęć ale więcej informacji mi nie udzielił bo mam dzwonić jutro jak będzie pni odpowiedzialna za foty.

Na zdjęciu widać mój samochód a w tle pełno metalowych elementów jak się do tego ustosunkować jakby nie chcieli mi przysłać foty z ewidentnym przekroczeniem prędkości?

A nadale trzymam się tego co napisałem rozpoczynając ten temat

288280666-Bez%A0tytu%B3u1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dostałem w formie elektronicznej zdjęcie na którym jest mój pojazd i prędkość 49km/h po telefonie

> do Strażników i zapytałem czemu jest 49 i zrobiona fota to otrzymałem informacje że fotoradar

> robił serie zdjęć i to jest jedno ze zdjęć ale więcej informacji mi nie udzielił bo mam

> dzwonić jutro jak będzie pni odpowiedzialna za foty.

> Na zdjęciu widać mój samochód a w tle pełno metalowych elementów jak się do tego ustosunkować jakby

> nie chcieli mi przysłać foty z ewidentnym przekroczeniem prędkości?

Czekaj, znaczy zrobił serię zdjęć i na jednym jest 49 a na drugim będzie 74?

To jest k... skandal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tu nie wolno przeklinać!

> mar00ha

Ja tam przekleństwa nie widziałem grinser006.gif tylko jakieś kroopki wink.gif

A co do zdjęcia, to może jest tak, że za późno zacząłeś hamowanie i fotoradar złapał pierwsze zdjęcie z wyższą prędkością?

W jakiej odległości od fotoradaru zwolniłeś do 50 km/h?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dostałem w formie elektronicznej zdjęcie na którym jest mój pojazd i prędkość 49km/h po telefonie

> do Strażników i zapytałem czemu jest 49 i zrobiona fota to otrzymałem informacje że fotoradar

> robił serie zdjęć i to jest jedno ze zdjęć ale więcej informacji mi nie udzielił bo mam

> dzwonić jutro jak będzie pni odpowiedzialna za foty.

> Na zdjęciu widać mój samochód a w tle pełno metalowych elementów jak się do tego ustosunkować jakby

> nie chcieli mi przysłać foty z ewidentnym przekroczeniem prędkości?

> A nadale trzymam się tego co napisałem rozpoczynając ten temat

Czyli na podstawie tej fotki mogą cie ukarać za jazdę 49 na 50 smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dostałem w formie elektronicznej zdjęcie na którym jest mój pojazd i prędkość 49km/h

A dołączyli jakiś komentarz? grinser006.gif

Masz fotę z której wynika, że jechałeś poniżej limitu (zakładam, że było ograniczenie 50km/h, ewentualnie 40km/h, a nie 10km/h wink.gif).

Jeśli fotoradar robił serię zdjęć, poproś uprzejmie o całą serię i wówczas można będzie coś ocenić. Ale jeśli w serii zdjęć Twojego pojazdu będą różne prędkości, to taki pomiar mogą sobie wyrzucić do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1km wcześniej dostałem info przez cb radio że stoją więc z ok 60 zrobiłem 50 więc nie mam mowy abym

> jechał 74

Walcz zatem o swoje. Dlaczego masz płacić skoro nie zawiniłeś. To już nie chodzi o pieniądze a o zasady.

Nie można dać się dymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dostałem w formie elektronicznej zdjęcie na którym jest mój pojazd i prędkość 49km/h po telefonie

> do Strażników i zapytałem czemu jest 49 i zrobiona fota to otrzymałem informacje że fotoradar

> robił serie zdjęć i to jest jedno ze zdjęć ale więcej informacji mi nie udzielił bo mam

> dzwonić jutro jak będzie pni odpowiedzialna za foty.

> Na zdjęciu widać mój samochód a w tle pełno metalowych elementów jak się do tego ustosunkować jakby

> nie chcieli mi przysłać foty z ewidentnym przekroczeniem prędkości?

> A nadale trzymam się tego co napisałem rozpoczynając ten temat

brak świateł? pasy może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.