Skocz do zawartości

Jeśli C5 kombi to z którym dieslem ???


luki29m

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Ostatnio zaczyna mi się coraz bardziej podobać citroen C5 w kombi po roku 2010 . Wiem że jest kilka wersji silnikowych z dieslem i chciałbym dowiedzieć się które są godne uwagi a które lepiej omijać. Czy wszystkie skrzynie manualne są z 6 i czy należy bać się automatu w tych autach. No i na koniec dlaczego te samochody są stosunkowo tanie... w ogłoszeniach od innych marek w tym samym przedziale wiekowym i wyposarzeniu. Czy aż tak są awaryjne czy poprostu stereotyp tak działa??

Proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie. Ostatnio zaczyna mi się coraz bardziej podobać citroen C5 w kombi po roku 2010 . Wiem że

> jest kilka wersji silnikowych z dieslem i chciałbym dowiedzieć się które są godne uwagi a

> które lepiej omijać. Czy wszystkie skrzynie manualne są z 6 i czy należy bać się automatu w

> tych autach. No i na koniec dlaczego te samochody są stosunkowo tanie... w ogłoszeniach od

> innych marek w tym samym przedziale wiekowym i wyposarzeniu. Czy aż tak są awaryjne czy

> poprostu stereotyp tak działa??

> Proszę o opinie.

Jesli chodzi o cenę to tylko i wyłącznie stereotyp. Z tym "wyłącznie" pewnie wywolam znów dyskusje o francuzach. Na resztę nie znam odpowiedzi bo mam benzynę z lpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie. Ostatnio zaczyna mi się coraz bardziej podobać citroen C5 w kombi po roku 2010 . Wiem że

> jest kilka wersji silnikowych z dieslem i chciałbym dowiedzieć się które są godne uwagi a

> które lepiej omijać. Czy wszystkie skrzynie manualne są z 6 i czy należy bać się automatu w

> tych autach.

Ja bym brał 2.0 lub 2.2 HDI, 1.6 za słaby a V6 pewnie bardziej kosztowny w eksploatacji. Automat to japoński Aisin, więc nie ma czego się obawiać.

>No i na koniec dlaczego te samochody są stosunkowo tanie... w ogłoszeniach od

> innych marek w tym samym przedziale wiekowym i wyposarzeniu. Czy aż tak są awaryjne czy

> poprostu stereotyp tak działa??

W zaprzyjaźnionej firmie mają takie we flocie, generalnie nie było sytuacji żeby ktoś wracał na lawecie z trasy ale psują się duperele - np. drżą ksenony na postoju, w kombi otwiera się tylna klapa, cos brzęczało w drzwiach po przebiegu 3000km itp. Ale ogólnie są z nich zadowoleni ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie. Ostatnio zaczyna mi się coraz bardziej podobać citroen C5 w kombi po roku 2010 . Wiem że

> jest kilka wersji silnikowych z dieslem i chciałbym dowiedzieć się które są godne uwagi a

> które lepiej omijać. Czy wszystkie skrzynie manualne są z 6 i czy należy bać się automatu w

> tych autach. No i na koniec dlaczego te samochody są stosunkowo tanie... w ogłoszeniach od

> innych marek w tym samym przedziale wiekowym i wyposarzeniu. Czy aż tak są awaryjne czy

> poprostu stereotyp tak działa??

> Proszę o opinie.

Ja mam od grudnia 2,0 HDI z 2010 roku, 163 KM, z automatem.

Nie mam uwag co do zespołu napędowego, pali koło 7 l/100km. Jest żwawy i stosunkowo cichy (mam wersję Exclusive)

Ale jakość wykończenia (jakość plastików w środku - na przykład zdzierające się uchwyty drzwiowe) pozostawia trochę do życzenia, I ergonomia też (choćby mała liczba schowków i brak prawdziwych uchwytów na kubki, sporo przycisków).

Ale zawieszenie hydro to bajka smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie. Ostatnio zaczyna mi się coraz bardziej podobać citroen C5 w kombi po roku 2010 . Wiem że

> jest kilka wersji silnikowych z dieslem

mam c5II z 1.6hdi.

teraz brałbym 2.0hdi

cena, bo ludki się boją hydro i przecież cytryna to ma problem z elektryką wszędobylską.....i dobrze niech tak sądzą. Następną cytrynę kupie taniej smile.gif

z awaryjnością wszystko zależy od przebiegu. Bał bym się 160-190kkm chętnie wziąłbym 230-260kkm nawet 300kkm smile.gif gdybym miał pewność oryginału.

dlaczego?

bo tak.

Doświadczenie jakieś tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam c5II z 1.6hdi.

Przy C5 piszmy roczniki, bo jest ogólnie balagan co jest c5II a co c5 MKII vs MKIII.

Co do hydro i elektryki, to są to akurat rzeczy, które w moim się w ogóle nie psują (przebieg 265kkm, MKI'2003) ani nie wymagają uwagi.

Natomiast psuło się już mnóstwo (czasem większych czasem mniejszych) innych rzeczy w tym aucie.

Z dumą stwierdzam, że odkąd kupiłem (3 lata temu, przy przebiegu 180kkm) z czasem auto ma się co raz lepiej wink.gif

Proces odrabiania zaległości po porzednim właścicielu odrobiony wink.gif

Po 3 latach mogę wystawić ocenę - ideał to nie jest, jeśli chodzi o przemyślenie rozwiązań. Ale umówmy się - za tę cenę....

Zaś zawieszenie genialne - jak dla mnie. Bardzo mi odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy C5 piszmy roczniki, bo jest ogólnie balagan co jest c5II a co c5 MKII vs MKIII.

> Co do hydro i elektryki, to są to akurat rzeczy, które w moim się w ogóle nie psują (przebieg

> 265kkm, MKI'2003) ani nie wymagają uwagi.

> Natomiast psuło się już mnóstwo (czasem większych czasem mniejszych) innych rzeczy w tym aucie.

> Z dumą stwierdzam, że odkąd kupiłem (3 lata temu, przy przebiegu 180kkm) z czasem auto ma się co

> raz lepiej

> Proces odrabiania zaległości po porzednim właścicielu odrobiony

> Po 3 latach mogę wystawić ocenę - ideał to nie jest, jeśli chodzi o przemyślenie rozwiązań. Ale

> umówmy się - za tę cenę....

> Zaś zawieszenie genialne - jak dla mnie. Bardzo mi odpowiada.

Juz masz 265kkm shocked.gif Dopiero co mieliśmy po 254kkm. Teraz mam 255 kkm smile.gif sporo jeździsz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.