Skocz do zawartości

[KzAK] Co kupić - wątek 2837476.1


jimbo22

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie skończył mi się właśnie leasing P508... Pójdzie na sprzedaż w czerwcu/lipcu...

Do tego czasu mam czas, żeby wybrać sobie następne auto...

Założenia:

maksymalnie bezproblemowy

wygodny (komfortowy - rozumiane poza wyposażeniem też jako cisza we wnętrzu + miękki zawias),

automat,

benzyna,

wyleczyłem się z nowych aut (czyli w miarę młody)...

używany będzie 90% czasu w mieście,

najlepiej nie importowany = maksymalnie bezproblemowy :)

Budżet - elastyczny (może być nowy segment D, jeśli byłoby coś fajnego), ale raczej wolałbym coś 3-5 letniego na wypasie.

Odpada:

Cały VAG - nie chcę doktoryzować się w oznaczeniach i awariach silników/DSG.

Toyota - bo nie (obraziłem się na nich po jeździe Aurisem Hybrydowym).

Peugeoty/Citroeny - tym podziękujemy dla zasady, wystarczy...

BMW - za twarde i nie spełnia wymogu bezproblemowości.

Mazda 6 - głośna, droga, rdzewieje, kradną (aczkolwiek silniki fajne)

Obecnie typuję:

1. Lexus CT200h (głos rozsądku - ekonomia - idealny na miasto, dobrze wytłumiony, bardzo bezawaryjny, męczący w trasie). obecnie fajna wyprzedaż nowych...

2. Lexus GS300 Mk2 (wypas) - w sumie narazie cięzko o konkurencję. Parametry, wygłuszenie, wyposażenie... wielki minus to brak składanych siedzeń z tyłu, ale to nie jest kluczowy parametr. Spalanie przełknę przy obecnych cenach paliwa.

3. Merc C-klasa/E-klasa? - tylko czy tutaj znajdzie się konfiguracja bezproblemowa? która benzyna z którym automatem?

4. Oglądam w sieci kompakty/kombi- Volvo absurdalnie drogie, Focus jak ma fajny silnik to nie ma automatu, Civic - no raczej nie, bo nie przełknę wyglądu i przydałoby się trochę więcej KM, Opel Astra? będzie bezproblemowy?

Coś mi umknęło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megane to prawda. ale boje się chorób wieku dziecięcego... poza tym po obczajaniu talismana - jakoś trąci mi tandetą straszną. takze dopóki nie dotknę - ciężko powiedzieć...

IS też rozważam, ale wtedy musiałby to być obecny model, a tych narazie mega mało na rynku wtórnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megane to prawda. ale boje się chorób wieku dziecięcego... poza tym po obczajaniu talismana - jakoś trąci mi tandetą straszną. takze dopóki nie dotknę - ciężko powiedzieć...

IS też rozważam, ale wtedy musiałby to być obecny model, a tych narazie mega mało na rynku wtórnym.

 

Sam sie rozgladam za nowym wozidlem, bo chce kupic na wiosne i tez kompletnie nie mam pomyslu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzilem Lexusem IS hybryda a takze turbo benzin. Swietne auto, mozna rozwazyc GS ale u nas tego duzo nie sprzedaja. Poszedlbym tez w kierunku Infinity. Merecedes C klasa :hmm: bedzie w poprzedniej budzie to jesli mam byc szczery bralbym nowego ale to juz budzet znaczny jakbys chcial na wypasie. Mozna pomyslec tez o Oplu Astrze wyglada ladnie ale znow z czym do ludzi vs Lexus czy Infinity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golf start 1.2 DSG. Pulsar 1.2 :phi: Jak bardziej meskie silniki to 80k za kompakta. Matkobosko.

 

Nowa astra, wersja mająca wszystko co trzeba Dynamic, silnik 1.4 150KM (czyli już imho przywoity) stoi w cenniku niecałe 80 tys. Podobno Opel daje spore rabaty, ciekawe czy w jakimś leasingu dałoby się takie auto wyrwać poniżej 70 tys. To by już było imho przywoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa astra, wersja mająca wszystko co trzeba Dynamic, silnik 1.4 150KM (czyli już imho przywoity) stoi w cenniku niecałe 80 tys. Podobno Opel daje spore rabaty, ciekawe czy w jakimś leasingu dałoby się takie auto wyrwać poniżej 70 tys. To by już było imho przywoicie.

 

Najzabawniejsze jest, ze caly czas pakuja tam skrzynie M32 ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa astra, wersja mająca wszystko co trzeba Dynamic, silnik 1.4 150KM (czyli już imho przywoity) stoi w cenniku niecałe 80 tys. Podobno Opel daje spore rabaty, ciekawe czy w jakimś leasingu dałoby się takie auto wyrwać poniżej 70 tys. To by już było imho przywoicie.

Za tyle to dobra opcja. Szkoda, ze bez ASB no ale co zrobic ale 80k? Jak Golf mi sie srednio podoba to teraz daja spore rabaty. Szkoda, ze Pulsar nie ma 130KM tylko 115KM. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Lexus GS300 Mk2 (wypas) - w sumie narazie cięzko o konkurencję. Parametry, wygłuszenie, wyposażenie... wielki minus to brak składanych siedzeń z tyłu, ale to nie jest kluczowy parametr. Spalanie przełknę przy obecnych cenach paliwa.

3. Merc C-klasa/E-klasa? - tylko czy tutaj znajdzie się konfiguracja bezproblemowa? która benzyna z którym automatem?

 

GS300 jest w Polsce z V6? Jeżeli tak, to nie ma konkurencji z resztą. Wykończenie GS'a jest bardzo porządne, niezawodność legendarna. Jedyna wada - nawigacja jak z czasów Mieszka 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie?

Co w sensie? Co z tego, ze jest gwarancja mam lepsze rzeczy do robienia niz uzeranie sie z serwisem i jazda ZTM albo zastepczakiem. Prosty przyklad - psujaca sie kila przez pierwsze trzy lata vs Swift gdzie tylko benzyne dolewam Niby zawsze milo i przjemnie samochod zastepczy itp. Ale wez sie pierdziel z oddawanie benzyny tyle ile bylo w baku albo zwalnianie sie z pracy bo akurat serwis do 17tej no litosci.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w sensie? Co z tego, ze jest gwarancja mam lepsze rzeczy do robienia niz uzeranie sie z serwisem i jazda ZTM albo zastepczakiem. Prosty przyklad - psujaca sie kila przez pierwsze trzy lata vs Swift gdzie tylko benzyne dolewam Niby zawsze milo i przjemnie samochod zastepczy itp. Ale wez sie pierdziel z oddawanie benzyny tyle ile bylo w baku albo zwalnianie sie z pracy bo akurat serwis do 17tej no litosci.

Ile miałeś vw? Przykład golfa 6 od nowości 80 kkm. Zrobiony rozrzad - po moich naciskach i sprężarka klimy, bo czasem buczala. Auto ma prawie 6 lat. Obie czynjosci zrobione przy rocznym serwisie. Poza tym nawet żarówki jeszcze nie wymieniałem. Obie naprawy były robione przed końcem gwarancji... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile miałeś vw? Przykład golfa 6 od nowości 80 kkm. Zrobiony rozrzad - po moich naciskach i sprężarka klimy, bo czasem buczala. Auto ma prawie 6 lat. Obie czynjosci zrobione przy rocznym serwisie. Poza tym nawet żarówki jeszcze nie wymieniałem. Obie naprawy były robione przed końcem gwarancji... ;)

Super ciesze sie. Dobrze ze sie nie popsul a jakby sie popsul albo bys dostal raka od spalin to mogloby byc inaczej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzilem Lexusem IS hybryda a takze turbo benzin. Swietne auto, mozna rozwazyc GS ale u nas tego duzo nie sprzedaja. Poszedlbym tez w kierunku Infinity. Merecedes C klasa :hmm: bedzie w poprzedniej budzie to jesli mam byc szczery bralbym nowego ale to juz budzet znaczny jakbys chcial na wypasie. Mozna pomyslec tez o Oplu Astrze wyglada ladnie ale znow z czym do ludzi vs Lexus czy Infinity.

C300 w Polsce jest droższy od GS 300???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre, sam masz puga i piszesz o awaryjności vw :D

No pisze. Bo vw jest popularna marka i wielu znajomych popelnilo zakup golfow i paskow... Kazdy ma/mial jakies problemy... O dziwo nie zniecheca ich to do marki... Widac magia znaczka w PL...

i co ma pug do tego? Poza tym, że Pug to takie samo g... Ale przynajmniej duzo tansze w zakupie.

Poza tym nienrozumiem logiki Twojej wypowiedzi... Czy ja gdzies twierdze ze Pug jest mniej awaryjny?

Wyslane z internetów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kia optima ii? Hyundai tucson? Mondeo,

Volvo s60,

Superb nowy.

Mondeo rozwazam... Czekam na jazde probna automatem... Tuscon to okropne auto (glosniejsze niz byle kompakt) za chore pieniadze... Skoda odpada bo Vag... V60 imho nie warte ceny.

Wyslane z internetów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec leasingu taksówki...długo świętowałeś? ;]

Hybrydowy Lex - fajny pomysł, ale moje fajniejsze:

1. Optima/i40 2.0 GDI A/T

2. Kizashi 2.4 CVT 4x4

3. Levorg...ale nie do trafienia, za wcześnie (Forestera i Outbacka nie proponuję bo za bardzo odsłaniają kolana) ;)

4. W212 z niemieckiej taksówki (tradycja TAXI by była kontynuowana) :phi:

5. Accord 2.4 A/T

6. Najlepsze auto świata - Insignia Turbo :hehe:

 

Owocnego okresu poszukiwań. :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hybrydowy Lex - fajny pomysł, ale moje fajniejsze:

1. Optima/i40 2.0 GDI A/T

2. Kizashi 2.4 CVT 4x4

3. Levorg...ale nie do trafienia, za wcześnie (Forestera i Outbacka nie proponuję bo za bardzo odsłaniają kolana) ;)

4. W212 z niemieckiej taksówki (tradycja TAXI by była kontynuowana) :phi:

5. Accord 2.4 A/T

6. Najlepsze auto świata - Insignia Turbo :hehe:

 

Owocnego okresu poszukiwań. :oki:

Optima kupa nie samochod dodatkowo zle sie prowadzi. Kizashi fajne ale nie do trafienia z PL a przynajmniej bardzo ciezko. Reszty nie komentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec leasingu taksówki...długo świętowałeś? ;]

Hybrydowy Lex - fajny pomysł, ale moje fajniejsze:

1. Optima/i40 2.0 GDI A/T

2. Kizashi 2.4 CVT 4x4

3. Levorg...ale nie do trafienia, za wcześnie (Forestera i Outbacka nie proponuję bo za bardzo odsłaniają kolana) ;)

4. W212 z niemieckiej taksówki (tradycja TAXI by była kontynuowana) :phi:

5. Accord 2.4 A/T

6. Najlepsze auto świata - Insignia Turbo :hehe:

 

Owocnego okresu poszukiwań. :oki:

optima i i40 odpadają... tektura w środku.

Kizashi fajne.

Levorg - zlituj sie:)

4,5,6 - nie trolluj :)

okazało się że nie ma już zastosowania trik z 6 miesięcznym oczekiwaniem na pozbycie się VAT na aucie... zatem zakup pewnie się przyspieszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Kizashi fajne.

No to już, stoi czarny '11 w W-wie za 59,9 kzł.


4,5,6 - nie trolluj

Insia była trollem, ale W212 czy Accord wcale nie.

Ogólnie to wybór masz bardzo, bardzo ograniczony. Pomysł z Lexusem jest bardzo rozsądny i ciężko go przebić. Jednak ja bym nie wykluczał kompaktowych nówek typu Auris, Mazda 3, SX4 S-Cross czy Korea...chociaż Kia jest najfajniejsza w katalogu...i opiniach.

Trochę zły czas, żeby wyszukać fajnego 3-5 latka bo to auta z okresu najgorszych padlin. Zakupy w roku 2018-2019 będą zupełnie inne bo wybór będzie wśród aut zdecydowanie lepszych i zestaw noPb+A/T będzie bardziej popularny. Stawiam, że będzie można liczyć na Opla. W Renault wierzę słabiej, ale kto wie? Ford idzie ostro w 4x4...więc lepiej to dopiero będzie. ;)

Acha, Dacia wprowadza automata Easy-R do Logana i Sandero. ;]

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już, stoi czarny '11 w W-wie za 59,9 kzł.

 

 

Insia była trollem, ale W212 czy Accord wcale nie.

Ogólnie to wybór masz bardzo, bardzo ograniczony. Pomysł z Lexusem jest bardzo rozsądny i ciężko go przebić. Jednak ja bym nie wykluczał kompaktowych nówek typu Auris, Mazda 3, SX4 S-Cross czy Korea...chociaż Kia jest najfajniejsza w katalogu...i opiniach.

Trochę zły czas, żeby wyszukać fajnego 3-5 latka bo to auta z okresu najgorszych padlin. Zakupy w roku 2018-2019 będą zupełnie inne bo wybór będzie wśród aut zdecydowanie lepszych i zestaw noPb+A/T będzie bardziej popularny. Stawiam, że będzie można liczyć na Opla. W Renault wierzę słabiej, ale kto wie? Ford idzie ostro w 4x4...więc lepiej to dopiero będzie. ;)

Acha, Dacia wprowadza automata Easy-R do Logana i Sandero. ;]

 

Powodzenia.

 

Auris? nie żartuj... Za aurisa Toyota ma u mnie czerwoną kartkę. ja nie rozumiem jak za 95 tysia można sprzedawac aurisa hybrydowego. z takim wyciszeniem i wnętrzem, nie powinni przekraczać ceny Dacii...

Mazda 3 - za droga, za głośna

SCross - odpada. SUV.

Kia - przestań. Optima jest nudniejsza niż Pug.

W212 - jakos mnie nie przekonuje pod kątem bezproblemowosci. wybrałbym zdecydowanie lexa...

Accorda to móglbym nowego rozważyć z tego segmentu - a tego nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz GS300 i sie nie zastanawiaj. Nowy model, pięknie wykończony w środku, raczej trwały silnik (jak sie często zmienia olej), reszta samochodu nie do zdarcia. W GS300 jest sześciobiegowy automat czy ośmiobiegowy? Wbrew pozorom ośmiobiegowy jest bardziej niezawodny i trwały.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Obecnie typuję:
1. Lexus CT200h (głos rozsądku - ekonomia - idealny na miasto, dobrze wytłumiony, bardzo bezawaryjny, męczący w trasie). obecnie fajna wyprzedaż nowych...
2. Lexus GS300 Mk2 (wypas) - w sumie narazie cięzko o konkurencję. Parametry, wygłuszenie, wyposażenie... wielki minus to brak składanych siedzeń z tyłu, ale to nie jest kluczowy parametr. Spalanie przełknę przy obecnych cenach paliwa.
3. Merc C-klasa/E-klasa? - tylko czy tutaj znajdzie się konfiguracja bezproblemowa? która benzyna z którym automatem?
4. Oglądam w sieci kompakty/kombi- Volvo absurdalnie drogie, Focus jak ma fajny silnik to nie ma automatu, Civic - no raczej nie, bo nie przełknę wyglądu i przydałoby się trochę więcej KM, Opel Astra? będzie bezproblemowy?

 

CT200h odpada, bo to auto jest męczące wszędzie poza miastem. W dodatku to jest hybrydowy Auris w innym opakowaniu, więc skoro się na nich obraziłeś to będą się śmiali do rozpuku.

GS300 jest ok - chociaż to też Toyota! ;)

E-klasa IMO jest równie dobra, chociaż chyba bardziej narażona na kradzież.

 

A Hyundai Genesis? Tyle że musiałby być z USA bo w Polsce to on ma absurdalną cenę.

Może Citroen C5? Komfort niezły, z silnikami gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CT200h odpada, bo to auto jest męczące wszędzie poza miastem. W dodatku to jest hybrydowy Auris w innym opakowaniu, więc skoro się na nich obraziłeś to będą się śmiali do rozpuku.

GS300 jest ok - chociaż to też Toyota! ;)

E-klasa IMO jest równie dobra, chociaż chyba bardziej narażona na kradzież.

 

A Hyundai Genesis? Tyle że musiałby być z USA bo w Polsce to on ma absurdalną cenę.

Może Citroen C5? Komfort niezły, z silnikami gorzej.

 

CT200h to nie auris... auris to padaka. ct to całkiem przyjemne auto. zupełnie inny zawias, układ kierowniczy i komfort. takze nie będą się smiali, bo to inne auto, jedynie napęd z priusa.

GS300 to nie toyota :) 

Eklasy się boje, ale moze nieslusznie? moze benzyny mercowi się tak nie sypią (nikt się nie wypowiedział, nt polecanych / niepolecanych silników w mercedesach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem stronę Lexus Polska i nie ma w sprzedaży Lexusa GS 300. Jest tylko GS 300h:

attachicon.gif2016-01-12_09-46-22.jpg

ale ja celuję w Mk3... wyleczyłem się z nowych aut trochę i chętnie kupie sobie kilkuletniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja celuję w Mk3... wyleczyłem się z nowych aut trochę i chętnie kupie sobie kilkuletniego.

Mk3 jest taki sobie. Tzn. nadal niezawodny aż do bólu - w sumie w 90 tys. mil jakie przejechała żona jedynym problemem były padające co chwila akumulatory. Poza tym nic sie nie zepsuło - wszelka elektryka działała, aktywne zawieszenie, aktywny system poziomowanie samochodu itp. Znajomi maja GS350 z 200k mil i tez zero problemów z czymkolwiek - wszelka fabryczna elektronika działa. Jednak... Jednak GS300 był w USA tylko rok sprzedawany i narobił Lexusowi złej sławy - silnik 3l sie podobno psuł. To jeden z powodów dla których wsadzono 3.5l.

 

Warto zauważyć że to nie jest ten sam 3l, który był w 2 generacji. Druga miała rzędową szóstkę, trzecia dostała najpierw trzylitrowy V6 a rok później 3.5 litrowy V6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IS też rozważam, ale wtedy musiałby to być obecny model, a tych narazie mega mało na rynku wtórnym.

 

is250 (3 generacja) miałem wypożyczony na weekend, świetne auto - jeżeli masz możliwość to bym poczekał za nim. Wolnossący ma świetne osiągi i jeszcze lepszy głos silnika, spalanie przemilczę bo mocno go butowałem. Bardzo wygodny, ilość miejsca na tylnej kanapie i bagażnika można przełknąć, jedyne co mnie zdziwiło to brak klimy 2 strefowej w podstawowej wersji, po za tym wszystko było co bym potrzebował. Polecam, chętnie też bym się przesiadł na takie autko

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

is250 (3 generacja) miałem wypożyczony na weekend, świetne auto - jeżeli masz możliwość to bym poczekał za nim. Wolnossący ma świetne osiągi i jeszcze lepszy głos silnika, spalanie przemilczę bo mocno go butowałem. Bardzo wygodny, ilość miejsca na tylnej kanapie i bagażnika można przełknąć, jedyne co mnie zdziwiło to brak klimy 2 strefowej w podstawowej wersji, po za tym wszystko było co bym potrzebował. Polecam, chętnie też bym się przesiadł na takie autko

 

IS250 ma świetne osiągi ?!?!??! Samochód który potrzebuje ponad 7 sekund do setki uważany jest za pojazd z dobrymi osiągami? Tak jak nie lubię wymieniania V6 na R4, tak w przypadku IS'a to naprawdę miało sens - nowy IS200T ma przynajmniej trochę zrywu. 

 

Drugi problem IS'a to ilość miejsca - to jest samochód dla dwóch osób + parki dzieci. Wsadzenie osoby dorosłej na tył podpada pod konwencję Helsińską o zakazie tortur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Auris? nie żartuj... Za aurisa Toyota ma u mnie czerwoną kartkę. ja nie rozumiem jak za 95 tysia można sprzedawac aurisa hybrydowego. z takim wyciszeniem i wnętrzem, nie powinni przekraczać ceny Dacii...

90.700 zł za kombi. ;]  Napisz coś więcej bo już rozeznawałem dostępność, ale nie mogę znaleźć czasu na przejażdżkę i pewnie przed feriami nie znajdę.

Wnętrze faktycznie toyotowskie, ale lepsze niż w nowej RAV4.


Mazda 3 - za droga, za głośna

Jest za mało...kombi. Poza tym perfekt.


SCross - odpada. SUV.

Żaden SUV, cross. Po modernizacji będzie jeszcze lepszy...


Kia - przestań. Optima jest nudniejsza niż Pug.

To akurat zaleta. :hehe:


W212 - jakos mnie nie przekonuje pod kątem bezproblemowosci. wybrałbym zdecydowanie lexa...

Nie tłumacz się. Wiem, że słuchasz posłanki Pawłowicz i bojkotujesz made in germany. :phi:


Accorda to móglbym nowego rozważyć z tego segmentu - a tego nie ma...

Brak dostępności? 8]

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.