Skocz do zawartości

STYCZEŃ - no i mamy o kolejny rok starsze auta


Iron

Rekomendowane odpowiedzi


Może rzeczywiście zrobić wspólny roczny wątek np styczeń 2017 +

 

Już kilka razy o tym pisałem, ale jest jak jest. Miesięcznica   ;)

 

 


 u mnie tam było tylko -5.
No i szyby drapałem bo zapomniałem sobie kartonika zapodać.

 

Wczoraj i dziś było + 5 i piękne słońce. Idealne warunki do schłodzenia piwa w bagażniku   :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W południe u mnie było +3 , więc nie jest źle    ;)

 

Co do spam-wątku rocznego - obawiam się czy nie będzie jednak za obszerny , a jako że pojawiają się w nim sprawy techniczne to trudno potem będzie coś w nim znaleźć    :hmm:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Co do spam-wątku rocznego - obawiam się czy nie będzie jednak za obszerny , a jako że pojawiają się w nim sprawy techniczne to trudno potem będzie coś w nim znaleźć      

 

Teraz to dopiero jest bałagan. Porozrzucane chaotycznie wątki po całym kąciku. Jeśli ktoś będzie czegoś szukał, to trudno będzie mu się w tym połapać.

Jeden podwieszony wątek bardziej by to uporządkował i byłaby szansa na gorący temat   ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę pogodę za oknem to by mi było żal cromę z garażu wyciągać. Pandy jakoś mi nie żal    :hehe:  , a jak widzę jakie piruety ludzie na drodze odstawiają bo trochę śniegu spadło :facepalm: , to zastanawiam się czy drugiej kołderki na cromcie nie narzucić    ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż , poniżej 10km w obecnych warunkach nawet przy nawiewie z temp. na min. silnik nie ma szans osiągnąć prawidłowej temperatury :sob:

ja mam 15 do roboty. Startuje autostradą 5 km i przy obecnej temp jadąc przepisowo - mam szansę przekroczyć 3/4 skali.

No chyba że go trochę potem na 3 tyś podciągnę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 10 km do pracy i przy obecnych temperaturach to też temperatura w okolicach 3/4 skali. Dlatego też szkoda mi crome męczyć, a panda w benzynie szybko temperaturę łapie i w miarę szybko w środku też jest ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem żeby przy okazji corocznej wymiany olejów wymienić termostat. Na odcinku 12km wskazówka nie osiąga pionu. Jak miałem do pracy 35km to zdążyło się nagrzać. Spalanie wtedy było na poziomie 6.1. Teraz to mi żre jak smok- średnio 6.5 l/100km. Widocznie tttm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 10 km do pracy i przy obecnych temperaturach to też temperatura w okolicach 3/4 skali. Dlatego też szkoda mi crome męczyć, a panda w benzynie szybko temperaturę łapie i w miarę szybko w środku też jest ciepło.

 

Ja też coś koło tego , tyle że w drodze do pracy mam kilka podjazdów pod górkę więc do pionu pół działki tylko brakuje , ale za to spowrotem ledwo na wskaźniku do 70o dochodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze sie wtracam ale cos chyba nie tak z grzaniem - kiedyś mialem vectre 1.9 i przy około -2 do 0 wskazowka podskakiwala na 70 po 6-7 minutach i juz lecialo cieple powietrze; a po nastepnych 2 było ustawowe 88; cała droga to 8km i 10 minut jazdy

Ps.

Ceed 2008 1.6 klekot nagrzewal się tak samo.

Ps2

Po ilu robiliscie/czysciliscie maszynowo wtryski?

Wysłane z mojego SM-J500FN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@kokosz - jakie trzymałeś obroty podczas jazdy ?

 

Co do wtrysków to u mnie 4 był zajechany po ledwo 100kkm przez syf z EGR-a i niesprawne klapki  ...

 

A propo's - dzisiaj na tradycyjnym dystansie do pracy silnik bez problemu załapał temperaturę roboczą , tyle że głównie ze względu na przedłużające się oczekiwanie aż tiry wyczołgają się pod górkę i bedzie można normalnie jechać dalej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@kokosz - jakie trzymałeś obroty podczas jazdy ?

Co do wtrysków to u mnie 4 był zajechany po ledwo 100kkm przez syf z EGR-a i niesprawne klapki ...

Tradycyjnie zawsze powyżej 1800, jazda przez miasto więc góra 80km/h

Wysłane z mojego SM-J500FN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak , pewnie w tym czasie odpoczywa sobie w garażu - trafiłem ?    :phi:

Dokładnie.... na co dzień mam i30 więc Croma od swięta jest wyciągana z garażu      :phi:   i to jak nie pada   :hehe:   w zeszłym roku zrobiłem nią 4 tys km    :facepalm:   a dwa lata temu 2 tys   :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że zaraz zrobimy jakieś podforum.

Ja jakis czas temu kupiłem od " dziadka" starą ibizę. Miała przez 10 lat - 50 kkm.

Teraz u mnie, podobnie jak u was jest to benzyniak na zime - a croma - pod kocem ogrzewa się przy minus 12  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.... na co dzień mam i30 więc Croma od swięta jest wyciągana z garażu :phi: i to jak nie pada :hehe: w zeszłym roku zrobiłem nią 4 tys km :facepalm: a dwa lata temu 2 tys :(

Ja klekotem a3 1996 zrobiłem 6k w 3 lata, teraz robi 20km na tydzień (ma bazę i po 5 dniach do domu)

Wysłane z mojego SM-J500FN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez moment myślałem, że ktoś navigacje uszkodził, ale chyba tylko ktoś panel ze zwykłego radia zerwał, bo to wersja bieda wersja z manualna klimą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na stilokąciku jest gość, który jak go poprosić to sprawdza vin fiatów.

Tak patrze na zdjęcia z tego ogłoszenia i niestety muszę stwierdzić, że Cromy strasznie brzydkie są, albo są bardzo niefotogeniczne ;]

 Moja była jakaś ładniejsza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, tom111 napisał:

Tak patrze na zdjęcia z tego ogłoszenia i niestety muszę stwierdzić, że Cromy strasznie brzydkie są, albo są bardzo niefotogeniczne ;]

 Moja była jakaś ładniejsza

 

Moja jest nadal ładna :skromny: , ale te po lifcie wyglądają z przodu faktycznie niespecjalnie - prawie jak Grande Punto :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.