Skocz do zawartości

Wybór materaca


WaWeR

Rekomendowane odpowiedzi

Może zacznij od zobaczenia tego co jest w Twoim budżecie.

tapatalked


Pianka jest drozsza, sprezyny sa tansze. Teoretycznie dostane lepszy sprezynowy i gorszego sortu piankowy.
Nie chce wskazania konkretnego modelu, chciałbym tylko podpowiedzi czy pianka sie nada. Czy nawet tania pianka da rade, czy moze lepiej sobie odpuscic.
A roznice jestem w stanie doplacic, bo to kilka setek. Choc nie celuje w jakieś bajonskie sumy

#
I po co ja to wklepalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pianka jest drozsza, sprezyny sa tansze. Teoretycznie dostane lepszy sprezynowy i gorszego sortu piankowy.
Nie chce wskazania konkretnego modelu, chciałbym tylko podpowiedzi czy pianka sie nada. Czy nawet tania pianka da rade, czy moze lepiej sobie odpuscic.
A roznice jestem w stanie doplacic, bo to kilka setek. Choc nie celuje w jakieś bajonskie sumy

#
I po co ja to wklepalem.

A polezaleś sobie w jakimś salonie na różnych rodzajach? Ja jeszcze nie kupiłem nowego, ale raczej zdecyduję się na dobre sprężyny z warstwą lateksu na górze. Te tańsze pianki mnie nie przekonują jakoś, a droższe to jednak dla mnie nieco zbyt wiele.

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A polezaleś sobie w jakimś salonie na różnych rodzajach? Ja jeszcze nie kupiłem nowego, ale raczej zdecyduję się na dobre sprężyny z warstwą lateksu na górze. Te tańsze pianki mnie nie przekonują jakoś, a droższe to jednak dla mnie nieco zbyt wiele.

tapatalked

Lezenie kilka chwil to imo jednak nie to samo co cala noc, o domowych uciechach nie wspominajac
Cos czuje ze faktycznie wleci sprezyna....


#
I po co ja to wklepalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lezenie kilka chwil to imo jednak nie to samo co cala noc, o domowych uciechach nie wspominajac
Cos czuje ze faktycznie wleci sprezyna....


#
I po co ja to wklepalem.

Ja też byłem sceptyczny takim próbom w sklepie. Jednak jeśli na wstępie coś jednak jest nie tak, to szanse że będzie OK po całej nocy też są marne..
Ja obecnie śpię na sprężynach i jest OK, więc trochę boję się totalnej zmiany. Właśnie złożyłem nowe łóżko, więc muszę ogarnąć materac w nadchodzącym tygodniu. Wstępnie myślałem o jakimś z Koła, ale pewnie poszukam jeszcze czegoś. Jakbyś trafił na coś rozsądnego, to podziel się informacją :)

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamten wayek czytalem, jak i wiekszosc z naszej szukajki.
Mam 2 letni materac ale ze nowe kojo ma wpasc na dniach to lepsza polowa cisnie na nowy. Jest jakas promo w agacie, dzis sie niby konczy ale zaraz sie zaczna wyprzedaze swiateczne...i tak sie zastanawiam.

#
I po co ja to wklepalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, WaWeR napisał:

Tamten wayek czytalem, jak i wiekszosc z naszej szukajki.
Mam 2 letni materac ale ze nowe kojo ma wpasc na dniach to lepsza polowa cisnie na nowy. Jest jakas promo w agacie, dzis sie niby konczy ale zaraz sie zaczna wyprzedaze swiateczne...i tak sie zastanawiam.

#
I po co ja to wklepalem.
 

To mając raptem dwuletni materac nie wiesz czy kupiłbyś taki sam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kupiony. Zona sie uparla a ja z kobieta nie dyskutuje.

Wybor padl na

https://www.agatameble.pl/meble/materace-i-stelaze/materace/materac-dab-ii-160x200-aloe-vera

I tyle.

A zmiana jak sie okazuje po 4 latach, i nie na taki sam tylko tego typu co poprzedni.

 

#

I po co ja to wklepalem.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, WaWeR napisał:

No i kupiony. Zona sie uparla a ja z kobieta nie dyskutuje.

Wybor padl na

https://www.agatameble.pl/meble/materace-i-stelaze/materace/materac-dab-ii-160x200-aloe-vera

I tyle.

A zmiana jak sie okazuje po 4 latach, i nie na taki sam tylko tego typu co poprzedni.

 

#

I po co ja to wklepalem.

 

 

 

 

A ja gdzieś usłyszałem, może przeczytałem, że dobry materac nie może być "dwustronny"...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, WaWeR napisał:

No i kupiony. Zona sie uparla a ja z kobieta nie dyskutuje.

Wybor padl na

https://www.agatameble.pl/meble/materace-i-stelaze/materace/materac-dab-ii-160x200-aloe-vera

 

 

 

 

Albo te opisy są tak naukowe albo ja czegoś nie kumam :  " obłożony obustronnie lateksową płytą kokosową " - co to jest lateksowa płyta kokosowa ...  , idąc tym tropem można w zasadzie połączyć dowolne materiały w opisie ale jaki w tym sens ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo te opisy są tak naukowe albo ja czegoś nie kumam :  " obłożony obustronnie lateksową płytą kokosową " - co to jest lateksowa płyta kokosowa ...  , idąc tym tropem można w zasadzie połączyć dowolne materiały w opisie ale jaki w tym sens ?
Pewnie kokos zalany lateksem

#
I po co ja to wklepalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się chyba zdecyduję na taki: 
http://www.kolo-materace.pl/promocje/materac-multipocket-talalay-935.html
 
Może ktoś ma jakiegoś sprężynowca z M&K Koło i może coś za/przeciw napisać? 
Mam u córki. Nie narzeka chc ma jakis tani. Jak wylazla sprezyna to przyjechal serwis i od reki wymienil na nowy

#
I po co ja to wklepalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Hej.

Odkopałem trochę temat, bo też muszę wymienić materac. Powiedzcie mi, a co z materacami z Ikei? Kiedyś, jak nie musiałem kupować, to chyba były całkiem polecane, a teraz widzę, że cisza o nich.

Niby można do 90 dni testować i potem wymienić na inny - lub może zwrócić, nie wiem, nie doczytałem. Są opcje z 25 lat gwarancji - ale też nie doszukałem się co ta gwarancja obejmuje.

Po szczegóły podjechałbym do Ikei i zapytał, ale ja na wsi mieszkam i wypad do Ikei to parę godzin, a do dziecka trzeba opiekę załatwiać, lub wlec ze sobą i ją zanudzać. Dlatego wstępnie pytam tu - warto? 

Mają na przykład Morgedal, w moim wymiarze (160x200) za 945zł, z czego 10% zwracają na kartę do wykorzystania u nich.

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40272409/#/60272413

Niby te 25 lat gwarancji. Lateksowy. Warto? Czy omijać Ikeę szerokim łukiem?

 

Polecany był tu z Allegro piankowy, http://allegro.pl/materac-piankowy-tomis-160x200-kokos-lateks-visco-i6181731395.html?fromVariant=6181736338

w moim rozmiarze 619 złotych. Sporo taniej i aż się boję.

 

1000zł nie chcę przekraczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystko co z Ikei omijam :( , kupiłem materac z firmy KOLO kosztuje ponad 2 tys ale mam go drugi lub trzeci rok i wszystko działa jak należy :) myślę że spokojnie wytrzyma 10 lat , daliśmy z żoną tyle ponieważ kupiliśmy jakiś tam premium :) ja polecam KOLO

 

pozdrawiam

 

Fatal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie miałem od lokalnego producenta, ze Skawiny. Ale obecnie już stracił wygodę i wstaję połamany. A ostatnio przespałem się na łóżku dziecka i wstałem jak młody bóg. A ma jakiś z Ikei materac.

 

A tak z innej beczki - co ile się wymienia materac? Mój z Magnat Skawina wytrzymał jakieś 8 lat (nie pamiętam dokładnie) - to norma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DamianB napisał:

Ja wszystko co z Ikei polecam, w niedzielę kupiłem czwarty materac Made by IKEA In Poland :)

No i super nic mi do tego ja tam mogę kupić świeczki zapachowe i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostkę mogę dodać, że mam dwa identyczne łóżka z Ikea. Takie składane jak kanapa. Jednak to są normalne materace na stelażu.

No i w jednym jest najtańsza gąbka za 150zł czy coś takiego. Na drugim leży najdroższy, lateksowy za prawie 700zł.

Oba są identycznie wygodne. Nie czuć żadnej, ale to żadnej różnicy.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Jaki model?
W sypialni twardy Hovag 180x200, super, 4 lata już. 2 Malforsy 80x200 używane sporadycznie i jakiś najdroższy lateksowy do łóżeczka dziecięcego - 1,5 roczne dziecko jeszcze nie umie powiedzieć czy wygodne, ale jak śpi w nim codzienne łącznie około 15h, to chyba wygodne :)

Wysłane z mojego ASUS_Z00ED przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.01.2018 o 23:34, DamianB napisał:

W sypialni twardy Hovag 180x200, super, 4 lata już. 2 Malforsy 80x200 używane sporadycznie i jakiś najdroższy lateksowy do łóżeczka dziecięcego - 1,5 roczne dziecko jeszcze nie umie powiedzieć czy wygodne, ale jak śpi w nim codzienne łącznie około 15h, to chyba wygodne :)

A nie wiesz może, czy piankowe, które są sprzedawane w rulonach, można ponownie zwinąć? 

Do końca stycznia w Ikei mają promocje na materace, zastanawiam się nad którymś z ich modeli, a może wziąłbym jeszcze jakiś dodatkowy, który rozwijałbym w razie potrzeby dodatkowego spania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.01.2018 o 20:52, Joki napisał:

Jako ciekawostkę mogę dodać, że mam dwa identyczne łóżka z Ikea. Takie składane jak kanapa. Jednak to są normalne materace na stelażu.

No i w jednym jest najtańsza gąbka za 150zł czy coś takiego. Na drugim leży najdroższy, lateksowy za prawie 700zł.

Oba są identycznie wygodne. Nie czuć żadnej, ale to żadnej różnicy.

;)

 

A przespałeś na jednym i drugim całą noc czy tylko położyłeś się?

Jak oba mają zbliżoną twardość, to leżąc na plecach i nie ważąc 150kg nie ma różnicy, a np, leżąc na boku albo przy ciężkim człowieku już jest.

Różnice może być też widać po czasie - np ten tani "wyleży się" po roku, a drogi po pięciu będzie jak nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Majkiel napisał:

A przespałeś na jednym i drugim całą noc czy tylko położyłeś się?

Nawet kilka nocy. Zdarzało się na zmianę raz na jednym, raz na drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Majkiel napisał:

A nie wiesz może, czy piankowe, które są sprzedawane w rulonach, można ponownie zwinąć? 

Do końca stycznia w Ikei mają promocje na materace, zastanawiam się nad którymś z ich modeli, a może wziąłbym jeszcze jakiś dodatkowy, który rozwijałbym w razie potrzeby dodatkowego spania.

Nie wiem, zależy też pewnie od grubości, bo są 12 i 18cm pianki.

Ja przy przeprowadzce przewoziłem sprężynowy hovag 180x200x20 i w trzech dużych chłopa nie dało się go już zwinąć do tych samych rozmiarów co fabrycznie ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Majkiel napisał:

A nie wiesz może, czy piankowe, które są sprzedawane w rulonach, można ponownie zwinąć? 

Do końca stycznia w Ikei mają promocje na materace, zastanawiam się nad którymś z ich modeli, a może wziąłbym jeszcze jakiś dodatkowy, który rozwijałbym w razie potrzeby dodatkowego spania.

Mam z Ikea 3 materace w użyciu, w tym 1 sprężynowy a 2 były właśnie kupione jako zwinięte. Przyznam się, że próbowałem i mogę stwierdzić, że byłby problem zwinąć to tak jak było fabrycznie- po prostu nie widzę domowego sposobu aby taki materac najpierw równo ścisnąć na całej szerokości a potem zwijać. Zwinąć się da, ale nie w takiej małej średnicy jak sklepowa "rolka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wasylek napisał:

nie widzę domowego sposobu aby taki materac najpierw równo ścisnąć na całej szerokości a potem zwijać.

Zapakować próżniowo i wtedy zwinąć?

:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, DamianB napisał:

Istnieją takie worki próżniowe 2m x 2m? I czy zwykły odkurzacz da radę powalczyć z kompresją sprężynowego materaca, który waży prawie 40kg? :hmm:

Dobre pytania. Worki istnieją bo widziałem kiedyś przy prezentacji jakiegoś cudownego odkurzacza. Można było nimi kompresować naprawdę duże objętości. Czy podciśnienie produkowane przez odkurzacz wystarczy? Nie mam pojęcia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Joki napisał:

Dobre pytania. Worki istnieją bo widziałem kiedyś przy prezentacji jakiegoś cudownego odkurzacza. Można było nimi kompresować naprawdę duże objętości. Czy podciśnienie produkowane przez odkurzacz wystarczy? Nie mam pojęcia.

 

 

Nie ma szans zeby odkurzacz scisnal sprezyny z materaca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Joki napisał:

Zapakować próżniowo i wtedy zwinąć?

:hmm:

Zakładam, że udałoby się odessać materac odkurzaczem (a wątpię). Mam w domu popakowane próżniowo poduszki, kołdry- złożona na 4 kołdra, odessana próżniowo zamienia się w sztywną dechę i jest całkowicie niezwijalna, pomijam już że taki worek przy próbie zgięcia pęknie. Odessany materac to by była już całkowita abstrakcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.11.2017 o 17:15, WaWeR napisał:

 

Pianka?

Sprężyna?

Co specjalisci ba to bo im wiecej czytam tym mniej wiem.

 

#

I po co ja to wklepalem.

 

 

 

brałbym sprężynę bo jest bardziej przewiewny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wziąłem ostatnio ten:

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90272384/#/00272388

Jest twardy, i choć nie ważę dużo, to ja tak lubię i śpi się świetnie, może dlatego, że się nieco zapada pod wpływem ciężaru i układa pode mnie. Wogólę spodobał mi się ten materiał "memory" odkąd kupiłem sobie wcześniej poduszki w agata meble (te z ikei są małe, za małe). Odpowiednik tego materaca lateksowy oznaczony jako średnio twardy, był dla mnie w sklepie "za miękki", a jak już to czułem w sklepie, to i spać bym nie dał rady. 

Nie chciałem sprężyn, w poprzednim sprężynowym (ale nie z ikea) czuć było sprężyny po latach, więc postanowiłem sprawdzić piankę. 

Wziąłbym chętnie ten droższy z wełną owczą myrbacka, bo był jeszcze wygodniejszy i to było czuć, ale nie jest zwijany w rulon, a więc nie wszedłby mi do auta.

Póki co, jestem zadowolony z tego matranda. Trzeba jechać i potestować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.