Skocz do zawartości

Nowa Toyota Yaris - jaki silnik?


Kysior

Rekomendowane odpowiedzi

Teściowa chce kupić nową Yariskę i pyta mnie, jaki silnik - 1.0 czy 1.5? Różnica w cenie auta to jakieś 3 tys cennikowo, więc nie za dużo. Któryś z tych silników jest jakiś kapryśny?

 

Samochód na jeżdżenie wokół komina głównie w niewielkiej miejscowości, raczej bez korków. Teraz ma Pandę i od nowości - 2011 roku, przejechała około 60 tys. teraz, jako że już emerytka i pracuje na pół etatu, to może być jeszcze trochę mniej.

 

Od razu uprzedzam, że nie pytam o żadne wynajmy/taksówki/opłacalność własnego samochodu przy niewielkich przebiegach - w to się nie mieszam 😄

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marek t napisał:

1.5 to nowość na naszym rynku, więc ciężko coś o nim powiedzieć. 1.0 ma 3 cylindry i na pewno gorszą kulturę pracy ale za to jest oszczędniejszy. 

 

 

Jednak z jakiegoś względu prócz 1.0 pojawił się 1.5.

Brałbym 1.5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Kysior napisał:

Teściowa chce kupić nową Yariskę i pyta mnie, jaki silnik - 1.0 czy 1.5? Różnica w cenie auta to jakieś 3 tys cennikowo, więc nie za dużo. Któryś z tych silników jest jakiś kapryśny?

 

Samochód na jeżdżenie wokół komina głównie w niewielkiej miejscowości, raczej bez korków. Teraz ma Pandę i od nowości - 2011 roku, przejechała około 60 tys. teraz, jako że już emerytka i pracuje na pół etatu, to może być jeszcze trochę mniej.

 

Od razu uprzedzam, że nie pytam o żadne wynajmy/taksówki/opłacalność własnego samochodu przy niewielkich przebiegach - w to się nie mieszam 😄

 

 

Wszystko zależy od tego jak bardzo lubisz teściową. ;)

 

Natomiast patrząc na gabaryty auta, większy silnik to elastyczniejsze wykorzystanie mocy silnika. Ten 3 cylindrowiec troszkę głośnawy i momentami jakby się męczył.

 

Jak ma kasę niech bierze większy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kanu napisał:

Wszystko zależy od tego jak bardzo lubisz teściową. ;)

 

Natomiast patrząc na gabaryty auta, większy silnik to elastyczniejsze wykorzystanie mocy silnika. Ten 3 cylindrowiec troszkę głośnawy i momentami jakby się męczył.

 

Jak ma kasę niech bierze większy.

 

W wokol komina  sie meczy?

przeciez to predkosci glownie do 70kmh, :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że silnik nie zrobi dla niej różnicy. Zwłaszcza po mieście.

Niech sama zdecyduje czy warto dopłacać 3k plus wyższe ubezpieczenie. IMO nie opłaca się dla takich zastosowań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Kysior napisał:

Teściowa chce kupić nową Yariskę i pyta mnie, jaki silnik - 1.0 czy 1.5? Różnica w cenie auta to jakieś 3 tys cennikowo, więc nie za dużo. Któryś z tych silników jest jakiś kapryśny?

 

Samochód na jeżdżenie wokół komina głównie w niewielkiej miejscowości, raczej bez korków. Teraz ma Pandę i od nowości - 2011 roku, przejechała około 60 tys. teraz, jako że już emerytka i pracuje na pół etatu, to może być jeszcze trochę mniej.

 

Od razu uprzedzam, że nie pytam o żadne wynajmy/taksówki/opłacalność własnego samochodu przy niewielkich przebiegach - w to się nie mieszam 😄

 

 

 

IMHO nie ma sensu brac 1.5 do jazdy po malym miescie i okolicach.

NIech sobie za te 3kPLN poleci na jakies fajne wakacje :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Kysior napisał:

jaki silnik - 1.0 czy 1.5?

Teściowa nie powinna narzekać na 1.0 Jest całkiem żwawy i oszczędny. Moja była ma w Sirionie czyli autku o tych samych gabarytach. Daje radę. Przy dojazdach do pracy po mieście pali jej średnio 6.5l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kysior napisał:

jaki silnik - 1.0 czy 1.5

Jeździłem testowo Aygo z 1.0 - żonie się podobało. Dla mnie nie do przyjęcia. Głośny, na wolnych obrotach drgania, powyżej 80 km/h naciskanie pedału gazu niewiele zmienia, nie jedzie i koniec. Stanęło na zwykłym 4 cylindrowym silniku o podobnej mocy ale o niebo lepszej kulturze pracy i osiagach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Smigiel napisał:

Jeździłem testowo Aygo z 1.0, powyżej 80 km/h naciskanie pedału gazu niewiele zmienia, nie jedzie i koniec.

Na którym biegu?
Bo Aygo ma bardzo długie przełożenia (zapewne dla obniżenia zużycia paliwa).
Na dwójce osiąga ponad 100km/h, na trójce 150km/h, a piątka nadaje się właściwie tylko do podtrzymywania prędkości nabranej na niższych biegach.

 

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, donpedro napisał:

Aygo ma bardzo długie przełożenia

Zgadza się. W większych autach jest inaczej i dobrze się zbiera kosztem wyższych obrotów. I nawet brzmi lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

IMHO nie ma sensu brac 1.5 do jazdy po malym miescie i okolicach.

NIech sobie za te 3kPLN poleci na jakies fajne wakacje :)

 

yaris 1.5 a 1.0 to calkiem inny swiat. palą praktycznie tyle samo.

Przy odsprzedaży te 3kpln zwróci się przynajmniej dwukrotnie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.05.2019 o 12:19, Smigiel napisał:

Jeździłem testowo Aygo z 1.0 - żonie się podobało. Dla mnie nie do przyjęcia. Głośny, na wolnych obrotach drgania, powyżej 80 km/h naciskanie pedału gazu niewiele zmienia, nie jedzie i koniec. Stanęło na zwykłym 4 cylindrowym silniku o podobnej mocy ale o niebo lepszej kulturze pracy i osiagach.

w aygo 3 bieg wrzuca się przy 100 dopiero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem 1.5 przez 20k km, moc silnika było czuć, bez/awaryjność przy dużym przebiegu - nie wiem, najważniejsze - lepiej się zapoznać ze skrzynią biegów - 1ka haczy, tttm, upierdliwe bardzo, jeśli wersja z rozpoznawaniem znaków - lepiej mieć świadomość, co się stanie, jak system uzna, że wjeżdżasz na zakaz wjazdu, pipczy wszystko na max, trwałość ogólnie po 20k km - złącze usb nie zawsze wczytywało pendrive`a, przeciek, chyba z klimatyzacji, do kabiny, jeśli zakup nowej - targować niskie ceny serwisu,

najlepiej hybrydę ew automat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, bartekm napisał:

To miejską 50 robisz na jedynce? ;]

 

Na jałowym ;]

Kiedyś jechaliśmy trasę na 2 auta: kolega Yarisem 1.3, ja Golfem 122km. I kurczę niełatwo było się za nim utrzymać, bardzo sprawnie toto jechało   :ok: Dla teściowej z wątku 1.5 to wręcz zbytek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.