Skocz do zawartości

Xceed


Marcin79

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, Marcin79 napisał:

Podoba mi się ale czy przesiąść się z f10 do kia...no nie wiem ?

 

 

Z f10 nie przesiadałbym się.

 

btw. jak nie odpłyną z cenami to to auto to będzie hit sprzedaży, do spółki z mazdą cx-30 i.... skodą Kamiq dla biedniejszych :] 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, TomekD000 napisał:

 

Z f10 nie przesiadałbym się.

 

btw. jak nie odpłyną z cenami to to auto to będzie hit sprzedaży, do spółki z mazdą cx-30 i.... skodą Kamiq dla biedniejszych :] 

 

 

W GB +2k£ w porównaniu do identycznego zwykłego Ceeda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, czacha napisał:

 

Mi to wyglada na hatchbacka z duza iloscia plastiku na zewnatrz.. crossover to Sportage, wiec z czym do ludzi ;) 

Chyba nie do konca, tu nie Ameryka, gdzie Sportage bedzie za microcara uchodzil;). U nas Sportage to SUV (z grupy mniejszych powiedzmy), crossover to Stonic czy Soul.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, prawoimotoryzacja napisał:

Widziałem na żywo w żółtym kolorze. Samochod prezentuje się super, w szczególności z tylu. Jeżeli ktoś lubikoreańskie wnętrza, będzie zachwycony 

W czym jest lepszy od focusa active? Sprzedaz tego koreanca bedzie taka sama jak pro ceeda czyli niska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, zinger napisał:

Chyba nie do konca, tu nie Ameryka, gdzie Sportage bedzie za microcara uchodzil;). U nas Sportage to SUV (z grupy mniejszych powiedzmy), crossover to Stonic czy Soul.

Marketingowcy na sile probuja dopadowac nowe twory do istniejacych grup.. a jak juz totalnie nie pasuje tworza nowa kategorie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2019 o 15:30, wujekcybul napisał:

To w PL sie nie sprzeda. Nowego ceeda nie widac wogole biora floty diesele i to by bylo na tyle.

To samo można powiedzieć o nowej Fieście czy Focusie, że tego w ogóle nie widać. Ba, więcej widzę nowych ceedów, czy nawet proceedów nowych niż nowych Focusów czy Fiesty, więc bronienie Forda trochę Ci nie wychodzi i ciśnięcie po Kii. ;) Kolejny raz Ci zaznaczę, to gdzie widać dane auta, a gdzie nie zależy od tego, w jakiej okolicy jest salon samochodowy danej marki i jaka jest konkurencja pod tym względem, bo np. więcej ostatnio widuję Puegeotów 208 niż wyżej wymienionej Fiesty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, zinger napisał:

Przeciez Sportage ma wymiary Tiguana. To Tiguan tez jest crossoverem wg Ciebie?

 

W Europie zawsze dziwne nazwy sa stosowane, ale SUV to raczej Tuareg czy Landcruiser, a nie Tiguan ;) 

 

Ty raczej jezdzisz crossoverem pomimo ze w salonie wmawiali Ci ze to SUV ;) 

Edytowane przez czacha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, czacha napisał:

 

W Europie zawsze dziwne nazwy sa stosowane, ale SUV to raczej Tuareg czy Landcruiser, a nie Tiguan ;) 

 

Ty raczej jezdzisz crossoverem pomimo ze w salonie wmawiali Ci ze to SUV ;) 

W ramach SUVow jest podzial na male i duze. Skoto Tiguan jest zaliczany wlasnie do malych SUVow to wszelkie auta jemu podobne tez sie do nich zaliczaja. Swoja droga, Ateca jest na tej samej plycie i jeszcze nie spotkalem sie z okresleniem crossover w stosunku do niej czy Karoqa. ale mniejsza z tym. Myslisz kategoriami sprzed 20 lat, kiedy nie bylo takiej roznorodnosci i latwo bylo skategoryzowac auto. Faktem jest ze narobilo sie od groma modeli i czasami ciezko jednoznacznie powiedziec co jest co. Pewnie m.in dlatego dodatkowe podzialy na male czy duze suvy, crossovery itp. zeby to jakos rozrozniac. Zgodze sie ze marketingowcy to sprytnie wykorzystuja.

I nikt mi niczego nie wmawial. Ja nie kupowalem klasy auta, tylko auto. Do jakiej klasy Ty czy ktokowiek inny je sobie zaliczy, nie ma dla mnie zadnego znaczenia. Oczywiscie mozesz sobie nazywac te auta jak chcesz.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie to sie troche drocze, ale nazywanie Xceeda crossoverem to kpina. To auto jest o 4cm (cztery!) wyzsze od zwyklego Ceeda ... no faktycznie crossover ze hej .. 😂 Nie podoba mi sie robienie wody z mozgu konsumentom, bo duza czesc jest podatna ba belkot marketingowy.

Edytowane przez czacha
  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, czacha napisał:

Ogolnie to sie troche drocze, ale nazywanie Xceeda crossoverem to kpina. To auto jest o 4cm (cztery!) wyzsze od zwyklego Ceeda ... no faktycznie crossover ze hej .. 😂 Nie podoba mi sie robienie wody z mozgu konsumentom, bo duza czesc jest podatna ba belkot marketingowy.

Moda, więc wychodzą na przeciw upodobaniom klientów - choćby nazwą ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, czacha napisał:

Ogolnie to sie troche drocze, ale nazywanie Xceeda crossoverem to kpina. To auto jest o 4cm (cztery!) wyzsze od zwyklego Ceeda ... no faktycznie crossover ze hej .. 😂 Nie podoba mi sie robienie wody z mozgu konsumentom, bo duza czesc jest podatna ba belkot marketingowy.

Kpina , dlaczego ? Znasz sie lepiej na trendach motoryzacji od specjalistów kia :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcin79 napisał:

Kpina , dlaczego ? Znasz sie lepiej na trendach motoryzacji od specjalistów kia :) ?

Widzisz, ale to ja jestem odbiorca tych trendow i to ja decyduje czy sie to sprzeda czy nie ;) Piszac ja oczywiscie uogolniam bo chodzi mi o konsumentow. Jednemu sie spodoba innemu nie .. ale ich glos jest sobie rowny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, czacha napisał:

Widzisz, ale to ja jestem odbiorca tych trendow i to ja decyduje czy sie to sprzeda czy nie ;) Piszac ja oczywiscie uogolniam bo chodzi mi o konsumentow. Jednemu sie spodoba innemu nie .. ale ich glos jest sobie rowny.

Widocznie Twój głos jest odrzucany przy podejmowaniu decyzji marketingowych:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TomekD000 napisał:

 

a piątka to jest klasa E 

nawet wikipedia tak mówi https://pl.wikipedia.org/wiki/Autosegment_E :] 

 

Ok, niech będzie ale dla omawianego tu przypadku nie ma to znaczenia. Tak czy siak byłaby to przesiadka z prawdziwego samochodu do wózka na zakupy.

 

Edytowane przez Ryb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ok, niech będzie ale dla omawianego tu przypadku nie ma to znaczenia. Tak czy siak byłaby to przesiadka z prawdziwego samochodu do wózka na zakupy.
 
No tu musisz trochę zwolnić. F10 nie jest wcale taka duża w środku a nowe kompakty potrafią zaskoczyć. Ofc zew wymiar jak najbardziej d vs c
Idąc dalej golas f10 z małą navi bez kamer 360 i jakimś dychawym silnikiem vs te coś doposazone...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hefi napisał:

No tu musisz trochę zwolnić. F10 nie jest wcale taka duża w środku a nowe kompakty potrafią zaskoczyć. Ofc zew wymiar jak najbardziej d vs c

 

Wiem jaka duża jest F10 w środku. Dlatego napisałem że to klasa D. To najpierw mi tu udowodniono, że to klasa E żeby następnie mi udowadniać że nie jest tak duża jak klasa E.

;l

 

2 godziny temu, hefi napisał:

Idąc dalej golas f10 z małą navi bez kamer 360 i jakimś dychawym silnikiem vs te coś doposazone...

 

W czasie jazdy z jednego końca Polski na drugi mimo wszystko wrażenia będą nieporównywalne. No i F10 z najsłabszym silnikiem i tak jest prawdopodobnie szybsza niż to coś z najmocniejszym.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Ryb napisał:

W czasie jazdy z jednego końca Polski na drugi mimo wszystko wrażenia będą nieporównywalne. No i F10 z najsłabszym silnikiem i tak jest prawdopodobnie szybsza niż to coś z najmocniejszym.

 

No akurat BMW czy to 3, czy tym bardziej 5 z 2.0d jest wolniejsze niz dowolny kompakt z 200KM...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ryb napisał:

 

Wiem jaka duża jest F10 w środku. Dlatego napisałem że to klasa D. To najpierw mi tu udowodniono, że to klasa E żeby następnie mi udowadniać że nie jest tak duża jak klasa E.

;l

 

 

W czasie jazdy z jednego końca Polski na drugi mimo wszystko wrażenia będą nieporównywalne. No i F10 z najsłabszym silnikiem i tak jest prawdopodobnie szybsza niż to coś z najmocniejszym.

 

 

i dalej pudło, najsłabszy silnik w f10 to 2.0d 150km a xceed 1.6tb 204km :] 

btw a to nie na AK mówiono że nie wielkość świadcz o segmencie?

tak czy inaczej komfortem prowadzeniem f10 zmiażdzy ceeda

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, K3 napisał:

 

To, że ma osobny cennik nie znaczy ze to inne auto.

A XCeed z 1.6T jest juz potwierdzony...

 

Ok, tak czy siak w kwestii osiągów Kia się kończy mniej więcej tam gdzie BMW się zaczyna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Owszem. Dlatego napisałem, że taka przesiadka to karkołomny pomysł.
F10 to już sztrucle, model ma już swoje lata, sporo jest dobitych.
Nie bronię kia czy innych, nie jestem fanem bmw.
Jesli porównujemy jakąś tam f10 do nowki to osobiście bym się mocno zastanowił.

Ten xceed to popierdolka i nie wróżę mu jakiejkolwiek przyszłości imo. Jakas mutacja skundlonego kompakta z golfem 2 country.

Aby napisać chociaż coś w temacie dyskusji - zrobiłem 2kkm ostatnio kompaktem. Żyje. Szybciej było jak moim byłym suv ale troszkę mniej przyjemnie.

Coś tu K3 wspominał o porównaniu 1er do czegoś tam.
Miałem x3 na parę dni, całkiem świeże. Porównując do ex suv to pupy nie urwalo mimo 240km i bajerów. Więc byłbym ostrożny w stawianiu tez o wyższości jednych nad innymi.
3091d417d815a629538389babfe0f323.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, hefi napisał:

F10 to już sztrucle, model ma już swoje lata, sporo jest dobitych.
Nie bronię kia czy innych, nie jestem fanem bmw.
Jesli porównujemy jakąś tam f10 do nowki to osobiście bym się mocno zastanowił.

Ten xceed to popierdolka i nie wróżę mu jakiejkolwiek przyszłości imo. Jakas mutacja skundlonego kompakta z golfem 2 country.

Aby napisać chociaż coś w temacie dyskusji - zrobiłem 2kkm ostatnio kompaktem. Żyje. Szybciej było jak moim byłym suv ale troszkę mniej przyjemnie.

Coś tu K3 wspominał o porównaniu 1er do czegoś tam.
Miałem x3 na parę dni, całkiem świeże. Porównując do ex suv to pupy nie urwalo mimo 240km i bajerów. Więc byłbym ostrożny w stawianiu tez o wyższości jednych nad innymi.
3091d417d815a629538389babfe0f323.jpg

Moje f10 sztruclem raczej nie jest ale ma.juz swoje lata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.08.2019 o 21:02, Sebbeks napisał:

To samo można powiedzieć o nowej Fieście czy Focusie, że tego w ogóle nie widać. Ba, więcej widzę nowych ceedów, czy nawet proceedów nowych niż nowych Focusów czy Fiesty, więc bronienie Forda trochę Ci nie wychodzi i ciśnięcie po Kii. ;) Kolejny raz Ci zaznaczę, to gdzie widać dane auta, a gdzie nie zależy od tego, w jakiej okolicy jest salon samochodowy danej marki i jaka jest konkurencja pod tym względem, bo np. więcej ostatnio widuję Puegeotów 208 niż wyżej wymienionej Fiesty. 

A kto o zdrowych zmyslach mialby kupic Focusa Active? :facepalm: Fiesta nowa jest beznadziejna nie ma rewolucji a conajwyzej mala ewolucja. Patrzac na sprzedaz to Focus i Fiesta i cisna ale to i tak malo i Ford zaora te modele. Widzialem jednego proceeda i az chcialem sie zapytac wlasciciela czy nie oszalal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wujekcybul napisał:

A kto o zdrowych zmyslach mialby kupic Focusa Active? :facepalm: Fiesta nowa jest beznadziejna nie ma rewolucji a conajwyzej mala ewolucja. Patrzac na sprzedaz to Focus i Fiesta i cisna ale to i tak malo i Ford zaora te modele. Widzialem jednego proceeda i az chcialem sie zapytac wlasciciela czy nie oszalal.

 

co Ci ten proceed zrobił ? :]  bardzo ładne auto, ceny jak u konkurencji, w mojej opinii najładniejszy kompakt obecnie

W Krakowia widać je na drogach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.