Skocz do zawartości

Kia przedłuża gwarancję w związku z obecną sytuacją.


K3

Rekomendowane odpowiedzi

Według informacji prasowej nie będzie też problemów z przeglądami wykonanymi po terminie w tym okresie.

Na razie brak szczegółów o ile to przedłużenie i o ile można się spóźnić z przeglądem. 

 

Ale to dobrze z ich strony...

 

Szczegóły:

 

"

Kia Motors Corporation ogłosiła początek akcji „Kia Promise” – globalnego programu przedłużenia gwarancji samochodów. Dzięki programowi „Kia Promise” klienci, którzy nie mogą przemieszczać się z powodu pandemii wirusa COVID-19, mogą być spokojni o przedłużenie gwarancji samochodu.

 

- Kia Motors Corporation przedłuża ochronę samochodów objętych gwarancją producenta, która wygasła lub miałyby wygasnąć między 1 lutego a 30 kwietnia 2020 roku

- program „Kia Promise” przedłuża ochronę gwarancyjną w Polsce do czerwca 2020 roku; dzięki temu samochody klientów, którzy nie mogą pojawić się w serwisie w czasie trwania pandemii nie stracą gwarancji

- program obejmie około 500.000 samochodów marki Kia na świecie

 

 

Program „Kia Promise” obejmuje 142 kraje na świecie i wszystkie samochody objęte gwarancją, która wygasła lub wygasa między 1 lutego a 30 kwietnia 2020 roku. Program dotyczy wszystkich krajów w Europie, w których Kia oferuje 7-letnią gwarancję lub do przebiegu 150.000 km. „Kia Promise” przedłuża gwarancję wszystkich kwalifikujących się aut do 30 czerwca 2020 roku.

 

Kia Motors szacuje, że na przedłużeniu gwarancji dzięki programowi „Kia Promise” skorzysta ponad 500.000 klientów na świecie.

 

Wiele krajów i firm podejmuje środki zapobiegawcze w celu przeciwdziałania skutkom pandemii wirusa COVID-19. Program „Kia Promise” jest jednym z nich i obejmuje również tych klientów, którzy nie są w stanie skorzystać z bezpłatnego serwisu (lub przeglądu opłaconego w ramach pakietu serwisowego, oferowanego przez markę Kia) z powodu ograniczenia w przemieszczaniu się, które obowiązuje w związku ze stanem epidemicznym.

 

Sangdae Kim, Wiceprezes i Dyrektor Działu Obsługi Klienta na świecie w Kia Motors Corporation, powiedział – „Przedłużając ochronę gwarancyjną samochodów należących do klientów, którzy mogą być dotknięci przez pandemię koronawirusa, Kia Motors ma nadzieję, że teraz będą oni mieli jeden powód mniej do zmartwień. Zależy nam na tym, aby w okresie kiedy zalecany jest dystans społeczny, rozwiązać wszelkie obawy naszych klientów, które dotyczą obsługi serwisowej”.

 

W najbliższych dniach pracownicy Kia Motors Polska drogą telefoniczną, mailową lub listownie skontaktują się ze wszystkimi klientami, którzy objęci są programem „Kia Promise” i udzielą im dodatkowych informacjami na jego temat.

 

Bezpieczeństwo, zdrowie i dobre samopoczucie klientów, partnerów biznesowych i pracowników są traktowane priorytetowo w Kia Motors Polska. Firma nadal ściśle monitoruje rozwój pandemii wirusa COVID-19 i nieustannie dąży do zapobiegania rozprzestrzenianiu się go w swoich obiektach, współpracując z odpowiednimi władzami oraz przestrzegając wszystkich określonych standardów.

"

Edytowane przez K3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, K3 napisał:

 

Nie tylko, pokazuje to po prostu podejście do klienta.

To ile teraz będziesz miał tej gwary, 10 lat?

I co z płatnymi przeglądami okresowymi-brak przeglądu=brak gwarancji?

Osobiście wole auta takie co gwarancja potrzebna nie jest ale wiem-dziś już takich nie ma:phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, volf6 napisał:

 

I co z płatnymi przeglądami okresowymi-brak przeglądu=brak gwarancji?

 

Przecież napisałem też, że czas na ich wykonanie też jest przedłużony.

O ile aktualnie nie wiem, aczkolwiek jak tylko pojawią się dokładniejsze informacje, to uzupełnię posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KIA jest w ogóle zarąbista. Tata zadzwonił, podał nr i umówił się jak co rok na przegląd Sportage (tam gdzie go kupił) Pojechał (60km) tylko po to aby dowiedzieć się, ze wspaniałomyślna KIA zmieniła program przeglądów z corocznych na co 2-lata :facepalm:

Ciekawe co na to jej silnik i olej w nim :phi: 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sherif napisał:

KIA jest w ogóle zarąbista. Tata zadzwonił, podał nr i umówił się jak co rok na przegląd Sportage (tam gdzie go kupił) Pojechał (60km) tylko po to aby dowiedzieć się, ze wspaniałomyślna KIA zmieniła program przeglądów z corocznych na co 2-lata :facepalm:

Ciekawe co na to jej silnik i olej w nim :phi: 

Tak, czy siak, olej mogł zmienić ;]

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sherif napisał:

Serwis powiedział, że to nie ma sensu :phi:. Bo teraz nagle te silniki mogą jeździć 2 lata :facepalm:

No ja wiem, że mogą, a i tak każę zmieniać co 15 kkm.

Ile przejechał przez rok?

Jak niewiele, to może i słusznie, że kazali przyjechać za rok ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rwIcIk napisał:

No ja wiem, że mogą, a i tak każę zmieniać co 15 kkm.

Ile przejechał przez rok?

Jak niewiele, to może i słusznie, że kazali przyjechać za rok ;]

 

Przejechał pewnie koło 7kkm, ale auto jeżdżone co drugi dzień. Słusznie to jest imho jak wchodzi nowy model i producent określa dla niego interwały a nie zmienia w 8-roku jego eksploatacji :facepalm:. Czyli albo poprzednie 8 lat to było czyste naciąganie by KIA, albo teraz nie doszacowali albo odkryli jaki ten silnik jest wspaniały i zniesie dużo więcej :phi:.

Poza tym od tego służą tel aby informować klientów przed faktem podczas umawiania a nie na miejscu.

Ze skrzynią (6AT) też nic nie robili ani oleju nie zmieniali a już zaczyna poszarpywać.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, sherif napisał:

Przejechał pewnie koło 7kkm, ale auto jeżdżone co drugi dzień. Słusznie to jest imho jak wchodzi nowy model i producent określa dla niego interwały a nie zmienia w 8-roku jego eksploatacji :facepalm:. Czyli albo poprzednie 8 lat to było czyste naciąganie by KIA, albo teraz nie doszacowali albo odkryli jaki ten silnik jest wspaniały i zniesie dużo więcej :phi:.

Poza tym od tego służą tel aby informować klientów przed faktem podczas umawiania a nie na miejscu.

Ze skrzynią (6AT) też nic nie robili ani oleju nie zmieniali a już zaczyna poszarpywać.

Jak 1.6 GDI to przez dlugie interwaly wymiany potrafia sie panewki przekrecic ale to juz po 100kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sherif napisał:

Przejechał pewnie koło 7kkm, ale auto jeżdżone co drugi dzień. Słusznie to jest imho jak wchodzi nowy model i producent określa dla niego interwały a nie zmienia w 8-roku jego eksploatacji :facepalm:. Czyli albo poprzednie 8 lat to było czyste naciąganie by KIA, albo teraz nie doszacowali albo odkryli jaki ten silnik jest wspaniały i zniesie dużo więcej :phi:.

Poza tym od tego służą tel aby informować klientów przed faktem podczas umawiania a nie na miejscu.

Ze skrzynią (6AT) też nic nie robili ani oleju nie zmieniali a już zaczyna poszarpywać.

Dziwne, że przestali chcieć zarabiać :hmm:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wujek napisał:

Jak 1.6 GDI to przez dlugie interwaly wymiany potrafia sie panewki przekrecic ale to juz po 100kkm.

2.0i

 

3 godziny temu, rwIcIk napisał:

Dziwne, że przestali chcieć zarabiać :hmm:

Oby to tylko o zarabianie chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.04.2020 o 21:16, sherif napisał:

KIA jest w ogóle zarąbista. Tata zadzwonił, podał nr i umówił się jak co rok na przegląd Sportage (tam gdzie go kupił) Pojechał (60km) tylko po to aby dowiedzieć się, ze wspaniałomyślna KIA zmieniła program przeglądów z corocznych na co 2-lata :facepalm:

Ciekawe co na to jej silnik i olej w nim :phi: 

 

 

16 godzin temu, sherif napisał:

2.0i

Nie ma czegoś takiego, jak zmiana harmonogramu serwisowego w trakcie eksploatacji modelu.  Sportage SLE 2.0 ma harmonogram przeglądów okresowych faktycznie co 2 lata. Ale raz w roku ma przewidzianą wymianę oleju silnikowego (bodajże co 15 kkm, już nie pamiętam dokładnie).

 

Po 10 latach lub 150 kkm jest przewidziana wymiana oleju w skrzyni automatycznej.

 

Te informacje są podane zarówno w instrukcji obsługi, jak i na kartach przeglądowych, które powinno się dostawać po wizycie w serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, szandrzej napisał:

 

 

Nie ma czegoś takiego, jak zmiana harmonogramu serwisowego w trakcie eksploatacji modelu.  Sportage SLE 2.0 ma harmonogram przeglądów okresowych faktycznie co 2 lata. Ale raz w roku ma przewidzianą wymianę oleju silnikowego (bodajże co 15 kkm, już nie pamiętam dokładnie).

 

Po 10 latach lub 150 kkm jest przewidziana wymiana oleju w skrzyni automatycznej.

 

Te informacje są podane zarówno w instrukcji obsługi, jak i na kartach przeglądowych, które powinno się dostawać po wizycie w serwisie.

Sprawdziłem w ks. serwisowej i rzeczywiście jest to co 24m 8]. Szkoda tylko, że serwis mówił co innego, robił przeglądy co rok od 2012r, po czym rok temu stwierdził, ze zmienił się harmonogram serwisowy.

Olej w skrzynie automatycznej co 90kkm (bez podanego wieku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sherif napisał:

Sprawdziłem w ks. serwisowej i rzeczywiście jest to co 24m 8]. Szkoda tylko, że serwis mówił co innego, robił przeglądy co rok od 2012r, po czym rok temu stwierdził, ze zmienił się harmonogram serwisowy.

Olej w skrzynie automatycznej co 90kkm (bez podanego wieku).

 

image.png.f02808c4780981783a59c89f36fa3235.pngimage.png.cf3d5ac8bc5ca461b4982fc8aaa543d7.png

image.png.a25f194a9a9da279bb6d35aa351ee897.png

 

Bądź co bądź dobrze, że był co roku na przeglądzie, przynajmniej wg. producenta miał wymieniany olej silnikowy ;)

 

90 kkm oleju dla skrzyni jest przy ciężkich warunkach eksploatacji. 

 

Ogólnie w Sportage poliftowych, czyli od 2014 roku olej w skrzyni automatycznej wg. producenta jest na całe życie skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, wujek napisał:

To pokazuje jak EU nie jest w stanie zapewnic ochrony konsumentow. Moze sie boja, ze francuzy nie dadza rady.

 

Z drugiej strony, to mi akurat jest właściwie wszystko jedno. Kontrakt mam na tyle ile serwis i gwarancja. W ten sposób za 3 lata nowe auto, a tak miałbym dopiero za 5.

:ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szandrzej napisał:

 

Bądź co bądź dobrze, że był co roku na przeglądzie, przynajmniej wg. producenta miał wymieniany olej silnikowy ;)

 

90 kkm oleju dla skrzyni jest przy ciężkich warunkach eksploatacji. 

 

Ogólnie w Sportage poliftowych, czyli od 2014 roku olej w skrzyni automatycznej wg. producenta jest na całe życie skrzyni.

 

No ale producent wg tabeli zaleca wymianę co 2 lata, co rok jest jedynie wpisane jakieś dodatki do paliwa. W automacie racja, nie spojrzałem na nagłówek - warunki ciężkiej eksploatacji, natomiast nie doszukałem się takie pozycji w normalnej eksploatacji :bzik:. Przy 150kkm brak takiej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Ryb napisał:

 

Z drugiej strony, to mi akurat jest właściwie wszystko jedno. Kontrakt mam na tyle ile serwis i gwarancja. W ten sposób za 3 lata nowe auto, a tak miałbym dopiero za 5.

:ok:

 

Niby tak a niby nie. Zalezy jaka to ma wartosc po 3 latach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, sherif napisał:

Zobaczymy co powie serwis :hehe:

Ja miałem tak w instrukcji do mojej Kii. Jazda głównie po mieście w korkach to ciężka eksploatacja i należy wymienić olej w skrzyni manualnej i mostach co 90 kkm a w automacie co 60. Sprzedałem bo bym Ci wkleił ten kawałek. Zresztą w Subaru wymienia się co 60 kkm niezależnie od warunków. Nie sądzę żeby w nowej Kii były jakieś lepsze skrzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, marcindzieg napisał:

Ja miałem tak w instrukcji do mojej Kii. Jazda głównie po mieście w korkach to ciężka eksploatacja i należy wymienić olej w skrzyni manualnej i mostach co 90 kkm a w automacie co 60. Sprzedałem bo bym Ci wkleił ten kawałek. Zresztą w Subaru wymienia się co 60 kkm niezależnie od warunków. Nie sądzę żeby w nowej Kii były jakieś lepsze skrzynie.

Auto rodziców praktycznie nie widziało korków :). Zapytamy w serwisie co oni na wymianę oleju w skrzyni.

W Subaru też wymieniałem co 60kkm i pamiętam, że Subaru było bardzo czułe na olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.04.2020 o 12:13, marcindzieg napisał:

Tak ale lekka eksploatacja to jest jazda głównie po trasach. Reszta to jest ciężka.

 

Przy czym po "zwykłych" trasach. Jazda autostradowa z prędkościa zbliżoną do maksymalnej to też ciężka eksploatacja. 

Edytowane przez wladmar
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wladmar napisał:

 

Przy czym po "zwykłych" trasach. Jazda autostradowa z prędkościa zbliżoną do maksymalnej to też ciężka eksploatacja. 

No i oczywiście nie na takich jedno jezdniowych gdzie trzeba wyprzedzać :), czyli każde auto w tym kraju ma ciężko.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.