Jump to content

Moskitiery

Mr_Hyde
 Share

Recommended Posts

Muszę założyć siatkę na okno i szukam czegoś konkretnego. Na allegro widzę możliwość zamówienia już gotowej pod wymiar. Opcja fajna tylko boję się że przyjdzie jakiś nie pasujący bubel. Także pewnie ktoś zamawiał coś takiego  i może podzieli się swoją opinią;)

Tylko i wyłącznie w ramkach.
Swego czasu w Lidlu można było kupić takie do docięcia samemu - zaryzykowałem na jedno okno i jakość Lidlowa super tyle, że max rozmiary ograniczone.

tapatalked

• Like 2

3 minuty temu, luccass napisał:

Tylko i wyłącznie w ramkach.
Swego czasu w Lidlu można było kupić takie do docięcia samemu - zaryzykowałem na jedno okno i jakość Lidlowa super tyle, że max rozmiary ograniczone.

takie wklejane starczają na rok-dwa

27 minut temu, Mr_Hyde napisał:

i może podzieli się swoją opinią;)

Kupiłem kilka lat temu na kilka okien, brązowa ramka. Służą dzielnie, żałuję że tak późno się zdecydowałem. Te wklejane nie sprawdzały się przy naszym profilu okna, bo skrzydło wystaje poza płaszczyznę ramy i ciągle walczyłem z przyklejaniem. Jakieś z allegro, przyszły zmontowane, wymiary takie jak podałem. Niby rekomendują ściągać na zimę, żeby wydłużyć czas życia, ale od 5- 6 lat nic się nie dzieje.

• Like 2

13 godzin temu, rwIcIk napisał:

Dawno temu zamawiałem w ramkach - służą do dziś

Też mam ramki już kilkanaście lat. Te nowsze pozwalają na bezproblemową wymianę siatki i gumy, trzymającej siatkę. Gumę można kupić na metry i siatkę również i dociąć na wymiar.

• Like 1

11 minut temu, tomkowski napisał:

Kojarzycie jakieś, gdzie max. szerokość zwijanej moskitiery osiąga około 160cm?

Powyższy producent ma max. 140:/

Nie kojarzę,  bo pewnie kaseta była by zbyt duza? Ja mam dzieloną,  zwijana z dwóch stron na drzwiach balkonowych

mam z allegro pod wymiar, składasz ramki i wkładasz siatkę - owszem troszkę roboty jest, ale efekt bdb

• Like 1

Teraz, Pado napisał:

mam z allegro pod wymiar, składasz ramki i wkładasz siatkę - owszem troszkę roboty jest, ale efekt bdb

ja zamawiałem lokalnie z odbiorem osobistym - już gotowe ramki z siatką :ok:

Ja kiedyś zamówiłem moskitiery w ramkach. Są super, ale wredne ptaszory wydziobują siatkę i muszę ją wymienić bo mam dziury.

Punkt w którym zamawiałem już nie istnieje. 

Gdzie mi wymienią samą siatkę lub gdzie kupię siatkę na wymianę ? (nie wiem czy moje ramki są rozbieralne)

3 godziny temu, slawekw napisał:

gdzie kupię siatkę na wymianę ?

np. tu

• Like 1

14 godzin temu, slawekw napisał:

(nie wiem czy moje ramki są rozbieralne)

Na pewno są. Ale czy powtórnie składalne to już nie wiadomo.;]

W dniu 13.05.2022 o 17:04, slawekw napisał:

.... gdzie kupię siatkę na wymianę ? (nie wiem czy moje ramki są rozbieralne)

Jak będziesz kupował siatkę to nie zapomnij o przyrządzie bo się możesz lekko :ogien: przy zakładaniu 

2 godziny temu, Artur_W_wa napisał:

Jak będziesz kupował siatkę to nie zapomnij o przyrządzie bo się możesz lekko :ogien: przy zakładaniu 

Widziałem że jako "przyrząd" dokładają też plastikowe kliny - takie z ząbkami jak do układania paneli:-)

• Like 1

W dniu 13.05.2022 o 17:04, slawekw napisał:

Gdzie mi wymienią samą siatkę lub gdzie kupię siatkę na wymianę ? (nie wiem czy moje ramki są rozbieralne)

U mnie ramki były sklejone na klej. 
Siatkę sam wymienisz, jest zaciśnięta w ramce na gumowy klin. Przynajmniej u mnie tak jest. 

• Like 1

11 godzin temu, kenickie napisał:

https://allegro.pl/oferta/moskitiera-ramkowa-zlozona-na-okno-siatka-standard-10162233420 - szczerze polecam. Wprawdzie moje jeszcze nie przyszły, bo zamówiłem 10 dni temu, ale zamawiałem z polecenia - na podstawie doświadczeń z montażem ich produktów u kolegi.

Mam takie u siebie w domu. Polecam.

• Like 1