Zawartość dodana przez HelixSv
-
Moj elektryk 2025
Dzięki! Cytowanie takich artykułów, które próbują analizować badanie to jak zabawa w głuchy telefon. Ty piszesz, że 1/3 właścicieli chce wrócić do spalinowych. Linkowany artykuł, że prawie 30% właścicieli prawdopodobnie wróci do spainowych. Natomiast samo badanie stwierdza, że 29% rozważa powrót do spalinowych. Więc na przykład ja jeżdżę czwartym elektrykiem i przy każdej zmianie rozważałem powrót do spalinowego. Bardzo krótko, pewnie kilka minut, ale rozważałem. Od rozważania do chęci droga daleka.
-
Moj elektryk 2025
Powaga? Przyznaje, że w to nie wierzę. Podasz źródło?
- Kąciki...
-
Leaf - Zakopane test
Tak. Bardzo długo mówiono, że niedasię. A jednak się udało. Szkoda, że to bardzo drogie, ale ustrojstwo jest dość skomplikowane, więc swoje kosztuje.
-
Moj elektryk 2025
Bo ludzie przyzwyczaili się do spalin a sam świat EV jest w fazie rozwoju. Najlepszą zachętą byłaby rozbudowa infry. Ewentualnie redukcja vatu na EV w calej UE. Żadnych innych dopłat/wniosków czy kar.
- Kąciki...
-
Moj elektryk 2025
Mi? Takie są realia. W Szwecji cofnięto dopłaty do EV. A podatek od np. nowych diesli dali taki, że ich sprzedaż szura po dnie. Marchewka albo kij.
-
Moj elektryk 2025
Alternatywą jest dowalenie nowosprzedawanym spalinowym takiego podatku, że ho-ho-ho merry xmas.
-
Nowy Y
Ładowarki są znacznie bardziej inteligentne niz myśleliśmy. Nie lubią chajzerowania.
-
Build Your Dreams
Prawda. Ja szukałem informacji na temat Bravy. Nigdy by mi nie przyszło do głowy szukania forum użytkowników aut europejskich czy włoskich. Czyli jednak coś w ten deseń: - Forum PHEV - Forum EV - Infrastruktura - Tesla - Kia/Hyundai - Volvo/Polstar - BMW/Mini - VW/Audi/Skoda/Cupra - Renault/Dacia - Mercedes - Nissan - MG - BYD - Peugeot/Citroen/Fiat/Opel
-
Nowy Y
Dobrze rozumiem, że cały sekret sukcesu Tesli to niskie opory powietrza?
-
Build Your Dreams
Przekonałeś mnie. Można też zrobić: - EV forum ogólne - infra - Tesla i doddawać subfora innych marek (nie państw), jak będzie przynajmniej pięciu użytkowników.
-
Build Your Dreams
Czyli w praktyce: - EV forum ogólne - infra - Tesla - Hyundai/Kia - chińskie Według mnie mało. Dobrze by było zatrudnić ai, aby zanalizowało całą treść ev forum i wypluło ranking omawianych marek. Może coś ważnego ucieka.
-
Build Your Dreams
Czyli wykluczyć Kije a Tesle dać dwa razy. Może być.
-
Nowy Y
Pomalutku raczej nie, zużycie skoczyło z 160W do 260W na km.
-
Nowy Y
Moja historia. Dość ciepły dzień 10C. Wyjeżdżam z ciepłego garażu (18C), bateria 100%, ustawiam nav na Hamburg, auto wyznacza pierwsze ładowanie za 2.5h i 250 km (pod Kopenhagą) i ...zaczyna podgrzewać baterię.
-
Nowy Y
Ktoś tak kiedyś napisał?
-
Nowy Y
Dla mnie chyba tylko do sterowania podgrzewaniem baterii przed ładowaniem. Bo to , co czasem wyprawia moja Y jest niezrozumiałe. Komandera nie mam i chyba obejdę się bez.
-
Rivan R1S - wielkie rozczarowanie
Tak samo u mnie po przesiadce z ID4. W VW często żelglowalem. W Tesli muszę na autopilocie. Nie ma dramatu.
-
Build Your Dreams
Aktualnie subforum Niassana (i to tylko Leafa) jest na piątym miejscu. Ale się nie upieram.
-
Build Your Dreams
"Europejskie EV" to za duży wór. Chociaż... Audi Panicza razem z Dacią Spring. Jakby co, to głosuję za swoim systemem, bo zaraz się okaże, że Chczycy kupią VW i się trzeba będzie zastanawiać w jakie subforum to wrzucić.
-
Build Your Dreams
Nissanow chyba kilka jest, choć może dałem bardziej za zasługi. Co do pozostalych, to patrzyłem na sprzedaż w Europie. Kwestia roku czy dwóch i pewnie kilka każdego będzie. Jak nie nowe, to używki.
-
Rivan R1S - wielkie rozczarowanie
Ale ja radzę żonie Marka. W bogatych siedliskach Florydy liczą się zupełnie inne rzeczy niż w Europie. Auta muszą być drogie, za duże, mało popularne, raczej niepraktyczne a elektryki powinny mieć ograniczoną infrastrukturę ładowania. Pani Markowa i tak wybierze po swojemu. Więc wątek jest wybitnie rozrywkowy.
-
Rivan R1S - wielkie rozczarowanie
Jak znam żony, to najlepszym następcą Volvo bedzie Volvo. Pewnie EX90.
-
Build Your Dreams
Toyota (nie phev czy ev) powinna mieć swoje forum tak jak inne marki. Zasługuje jak najbardziej.