Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

HelixSv

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez HelixSv

  1. HelixSv odpowiedział Chalek na temat - Forum EV
    Dzięki! Cytowanie takich artykułów, które próbują analizować badanie to jak zabawa w głuchy telefon. Ty piszesz, że 1/3 właścicieli chce wrócić do spalinowych. Linkowany artykuł, że prawie 30% właścicieli prawdopodobnie wróci do spainowych. Natomiast samo badanie stwierdza, że 29% rozważa powrót do spalinowych. Więc na przykład ja jeżdżę czwartym elektrykiem i przy każdej zmianie rozważałem powrót do spalinowego. Bardzo krótko, pewnie kilka minut, ale rozważałem. Od rozważania do chęci droga daleka.
  2. HelixSv odpowiedział Chalek na temat - Forum EV
    Powaga? Przyznaje, że w to nie wierzę. Podasz źródło?
  3. HelixSv odpowiedział grogi na temat - Forum EV
    "Podoba się dla mnie". Jest porządek.
  4. Tak. Bardzo długo mówiono, że niedasię. A jednak się udało. Szkoda, że to bardzo drogie, ale ustrojstwo jest dość skomplikowane, więc swoje kosztuje.
  5. HelixSv odpowiedział Chalek na temat - Forum EV
    Bo ludzie przyzwyczaili się do spalin a sam świat EV jest w fazie rozwoju. Najlepszą zachętą byłaby rozbudowa infry. Ewentualnie redukcja vatu na EV w calej UE. Żadnych innych dopłat/wniosków czy kar.
  6. HelixSv odpowiedział grogi na temat - Forum EV
    Tylko co z Mach-e... Tak im "dobrze" idzie za o nich zapomniałem...
  7. HelixSv odpowiedział Chalek na temat - Forum EV
    Mi? Takie są realia. W Szwecji cofnięto dopłaty do EV. A podatek od np. nowych diesli dali taki, że ich sprzedaż szura po dnie. Marchewka albo kij.
  8. HelixSv odpowiedział Chalek na temat - Forum EV
    Alternatywą jest dowalenie nowosprzedawanym spalinowym takiego podatku, że ho-ho-ho merry xmas.
  9. HelixSv odpowiedział Florydzialski na temat - Tesla
    Ładowarki są znacznie bardziej inteligentne niz myśleliśmy. Nie lubią chajzerowania.
  10. Prawda. Ja szukałem informacji na temat Bravy. Nigdy by mi nie przyszło do głowy szukania forum użytkowników aut europejskich czy włoskich. Czyli jednak coś w ten deseń: - Forum PHEV - Forum EV - Infrastruktura - Tesla - Kia/Hyundai - Volvo/Polstar - BMW/Mini - VW/Audi/Skoda/Cupra - Renault/Dacia - Mercedes - Nissan - MG - BYD - Peugeot/Citroen/Fiat/Opel
  11. HelixSv odpowiedział Florydzialski na temat - Tesla
    Dobrze rozumiem, że cały sekret sukcesu Tesli to niskie opory powietrza?
  12. Przekonałeś mnie. Można też zrobić: - EV forum ogólne - infra - Tesla i doddawać subfora innych marek (nie państw), jak będzie przynajmniej pięciu użytkowników.
  13. Czyli w praktyce: - EV forum ogólne - infra - Tesla - Hyundai/Kia - chińskie Według mnie mało. Dobrze by było zatrudnić ai, aby zanalizowało całą treść ev forum i wypluło ranking omawianych marek. Może coś ważnego ucieka.
  14. Czyli wykluczyć Kije a Tesle dać dwa razy. Może być.
  15. HelixSv odpowiedział Florydzialski na temat - Tesla
    Pomalutku raczej nie, zużycie skoczyło z 160W do 260W na km.
  16. HelixSv odpowiedział Florydzialski na temat - Tesla
    Moja historia. Dość ciepły dzień 10C. Wyjeżdżam z ciepłego garażu (18C), bateria 100%, ustawiam nav na Hamburg, auto wyznacza pierwsze ładowanie za 2.5h i 250 km (pod Kopenhagą) i ...zaczyna podgrzewać baterię.
  17. HelixSv odpowiedział Florydzialski na temat - Tesla
    Ktoś tak kiedyś napisał?
  18. HelixSv odpowiedział Florydzialski na temat - Tesla
    Dla mnie chyba tylko do sterowania podgrzewaniem baterii przed ładowaniem. Bo to , co czasem wyprawia moja Y jest niezrozumiałe. Komandera nie mam i chyba obejdę się bez.
  19. Tak samo u mnie po przesiadce z ID4. W VW często żelglowalem. W Tesli muszę na autopilocie. Nie ma dramatu.
  20. Aktualnie subforum Niassana (i to tylko Leafa) jest na piątym miejscu. Ale się nie upieram.
  21. "Europejskie EV" to za duży wór. Chociaż... Audi Panicza razem z Dacią Spring. Jakby co, to głosuję za swoim systemem, bo zaraz się okaże, że Chczycy kupią VW i się trzeba będzie zastanawiać w jakie subforum to wrzucić.
  22. Nissanow chyba kilka jest, choć może dałem bardziej za zasługi. Co do pozostalych, to patrzyłem na sprzedaż w Europie. Kwestia roku czy dwóch i pewnie kilka każdego będzie. Jak nie nowe, to używki.
  23. Ale ja radzę żonie Marka. W bogatych siedliskach Florydy liczą się zupełnie inne rzeczy niż w Europie. Auta muszą być drogie, za duże, mało popularne, raczej niepraktyczne a elektryki powinny mieć ograniczoną infrastrukturę ładowania. Pani Markowa i tak wybierze po swojemu. Więc wątek jest wybitnie rozrywkowy.
  24. Jak znam żony, to najlepszym następcą Volvo bedzie Volvo. Pewnie EX90.
  25. Toyota (nie phev czy ev) powinna mieć swoje forum tak jak inne marki. Zasługuje jak najbardziej.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.