Zawartość dodana przez HelixSv
-
EV w zimie
Za dwa tygodnie robię takie coś. 🤗 Ma byc zimno 🐻❄️❄️ a ja mam Tesle o malutkim zasiegu. Muszę założyć podwójne EV_skarpety do jazdy bez ogrzewania i wziać sprzęt do rozpalania ogniska. No i pomnożyć te 15h 6m x 10.
-
EV w zimie
Coś sie ta historia grubymi nićmi szyta jest... W Zieleńcu w zimę z Warszawy ELEKTRKIEM? Człowieku, elektryk to dookoła (ciepłego) komina zaprojektowany do jazdy jest.
-
Chińskie elektryki rozjadą resztę swiata.
Otóż życie właśnie pokazuje, że tylko. Jeszcze 2-4 lata temu, chińskie EV miały średnie paramerty, idiotyczne interfejsy i żenujące designy. Teraz zaczyna sie zalew chińczyków, którym nie brakuje niczego. Tylko cła chronią zachodnich producentów, inaczej orka szłaby pełną parą. Nie jestem fanem chińskiej motoryzacji, ani jej przeciwnikiem, bo to nie ma żadnego znaczenia. To tylko kwesta czasu.
-
Chińskie elektryki rozjadą resztę swiata.
Zachód się rozwija, Daleki Wschód rozwija się szybciej. Zobacz gdzie były słuchawki Xiaomi czy Huawei 20 lat temu. Z drugiej strony, gdzie teraz są wyroby Grundiga czy Blaupunkta, gdzie w ogóle jest europejskie audio dla mas. Sam VW jest na równi pochyłej. Trzeba zakazać sprzedaży EV w EU, aby eurpejski przemysl motoryzacyjny miał jakieś szanse. Motoryzacja to jeden z ostatnich bastionów produkcji czegokolwiek w Europie. Swoją drogą, i tak długo się trzymał. Jak to mówią Indianie: "We will see".
-
Chińskie elektryki rozjadą resztę swiata.
Jesteś tym razem "w mylnym błedzie". Znaczy Chińczycy oczywiście kopiowali i jeszcze kopiują (czasem nawet legalnie), ale teraz często ulepszają. Byd zaczyna robić bardziej europejskie (normalne) auta. A Zeekr szarpie prędkością ładowania w okolicach 460 kWh. To nie jest kopiowanie. No i te vany z pierwszego filmu... Jak to porównam do Stelantisa, Forda czy VW to witki opadają. Zachodnie fabryki samochodów skończą tak samo, jak zachodnie fabryki komputerów, telewizorów, t-shirtów, żelazek czy prodiży. Ewentualnie zostaną przez chnoli kupione i mocno zautomatyzowane, coby nie płacić drogim pracownikom. Jakieś niszowe jeździdła będą nadal produkowane na zachodzie przez zachodnie firmy, ale auta dla mas będą mandaryńskie.
-
Chińskie elektryki rozjadą resztę swiata.
Europejskie, amerykanskie i pewnie koreańskie auta wypadną na daleki margines. Chyba, że Unia i USA dadzą 1000% cła. No, ale zawsze Chiny mogą produkować swoje auta za granicą. Przewiduję spektakularny koniec nie_chińskich marek. https://youtu.be/7wxAbbyHgno?si=mhfMEMmjn9Ar-WdV
-
Ionity - gasimy światło
Można na miesiąc.
-
Sprzedaż Tesli w Europie styczeń 2025
Jak będzie tak samo w lutym i marcu, to coś będzie na rzeczy. Pewnie skutek aktywności politycznej Muska i luzowania wymagań proekologicznych.
-
Nowy Y
Bo tej półki w pierwszych Y nie było i jest ona w zasadzie niepotrzebna. Tył jest bardzo dobrze zaciemniony i jedyne, wg mnie, zastosowanie półki w Y to lekkie wyciszenie.
-
Nowy Y
Ale ja mam Teslę starszą niż kravitza. W każdym razie, ta w Juniperze jest chyba jeszcze lepsza.
-
Nowy Y
-
Grande Panda
Kupuje się, tylko możliwe, że się żałuje. 😀
-
Grande Panda
Też mi się podoba. Patent z kablem świetny.
-
Moj elektryk 2025
- Grzanie baterii
Koledzy szukają się siusiakami. A tymczasem moja teselka szaleje. Zimna bateria, otoczenie 0C. Jest moc.- Grzanie baterii
Pewnie mniej, jak będzie mi się chciało, to przetestuję. Możliwe, że w trasce w poniedziałek. 🇪🇸 ✈️ 🇸🇪 🚘 🏠- Grzanie baterii
Raczej nie grzeję baterii. Nie spieszy mi się i wolę zużycie 180 Wh/km od 300 Wh/km.- EV9
W Szwecji 690ksek czyli 253 kpln I to z 3 letnim ubezpieczeniem AC (które sprzedawca musi dawać do każdej nówki). Słaba korona mocna złotówka.- FSD
- Greenway "spółdzielnia"
Jakbym mieszkał w kraju, to bym się nie zastanawiał.- Greenway "spółdzielnia"
- Nazwa kącika
No, ale w 2026 BMW ma przenieść produkcję do Oxfordu, gdzie, jak znam życie, Mini będą klepać nie Chińczycy a Polacy z Rumunami. Kolejny przykład globalizacji.- Promocje 2025
To już takich młodych w Toyocie zatrudniają? To się nie może dobrze skończyć. Najważniejsze jest doświadczenie!- Dylemat z wyborem
- Dylemat z wyborem
Jak będziesz miał elektryka i do tego z tanim prądem, to będziesz jeździł sporo więcej. Tak to już jest. Nikt nie wie, dlaczego. Moja Y się nie psuje (puk-puk). Klamki padały w Tesli S i X bo tam same się wysuwają i chowają. Rwd działa dobrze. Elektronika szybko naprawia błędy użytkownika. Ale nigdy nie miałem AWD (poza pseudo-AWD w Mini Countryman Phev), więc nie mam porównania. - Grzanie baterii
Back to top
Powiadomienie o plikach cookie
Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.