Zawartość dodana przez HelixSv
-
EV na dłużej
Na zasięg mają wpływ dwa czynniki: Pojemność baterii i zużycie prądu. Obydwa są tak samo ważne. Same 100 kWh nic nie zrobi. 👨🏫
-
EV na dłużej
Oczywiście! Siedzę na moim wentylowanym fotelu, patrzę ma moją 800-voltową architekturę, zamykam moje oczy i ...uwzględniam! 🥰
-
EV na dłużej
Zależy, co rozumieć przez realny zasięg. Według mnie to: pojemność baterii / średnie zużycie prądu w każdych warunkach i prędkościach, w których auto jest użytkowane W mojej Y jest tak: Średnie zużycie 15,5 kWh / 100 km (liczone z ostatnich 68000 km) Bateria netto 57,5 kWh czyli zasięg 371 km Ale wegług https://ev-database.org/ wygląda to tak:
-
EV na dłużej
Ocho! To ja zmieniam swoją listę na taką: 1. Mercedes-Benz CLA 250+ (410 km na autostradzie w niskiej temp) 2. Tesla 3 LR RWD (395 km na autostradzie w niskiej temp) Inne raczej się nie łapią zasięgowo, chyba, że dużo droższe. W Tesli z nogami z tyłu kiepsko, w Mercu nie wiem, ale pewnie też, bo cudów nie ma.
-
EV na dłużej
-
EV na dłużej
1. Tesla Y RWD LR ...a jak poważnie za duża to: 2. Skoda Elroq 85 3. Kia EV3 LR A jesli te 400 km to tylko po mieście, to mozna zejść do mniejszych baterii.
-
O co maja pytać przyszli potencjalni użytkownicy EV
Oto moja lista. 1. Możliwość ładowania na wszystkich publicznych ładowarkach DC. 2. Realne zużycie prądu. 3. Zasięg (szczególnie jesli infra kuleje). 4. Bezproblemowe planowanie trasy przez system auta. 5. Szybkość ładowania. 6. Brak przymusowych serwisów. 7. Zadowolenie użytkowników danej marki / modelu. No i punkty jak w autach z mijającej epoki... Komfort, bezpieczenstwo, wygląg.
-
Ford Puma Gen-E
A przebieg? Bo to bardziej zależy od ilości przerobionych kilowatogodzin, niż od wieku.
-
Ford Puma Gen-E
Znalazłem w necie takie coś. Nie wiem, jak bardzo naukowe było to badanie. Wychodzi na to, ze najlepiej ładować od 65% do 75% Najgorzej 25% (albo mniej) do 100%. https://www.reddit.com/r/VWiD4Owners/comments/vuhvyg/because_people_are_always_asking_about_battery/
-
Ford Puma Gen-E
Także. Aczkolwiek ładowanie DC bardziej degraduje niż AC.
-
Ford Puma Gen-E
Szybciej sie bateria zużywa. Do 100% ładujesz, jak musisz (zaraz przed wiekszą trasą, bo ważne jest, aby nie trzymać dłuższy czas 100%). Normalnie ładuje sie do okolic 80%. Przy najmie trzyletnim, może mieć (dla Ciebie) marginalne znaczenie.
-
Badanie. Czy poleciłbyś swojego elektryka znajomemu?
Czy poleciłbyś swojego elektryka znajomemu? W badaniu wzięło udział ponad 5 000 właścicieli samochodów elektrycznych z Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Xpeng pierwszy. Tesla zleciała na piąte miejsce (niechybnie efekt politycznej działalności pana guru). Hyundai/Kia średnio (dosłownie). Dziwna różnica pomiędzy Polstarem i Volvo. Skoda niżej od Porsche ale wyżej od VW i dużo wyżej od Audi. Stelantis z MG dzielnie okupują tyły. https://elektromobilni.pl/nowy-lider-satysfakcji-czyli-xpeng/
-
Renault 5 REAL
Czarny błyszczący plastik służy tylko do palcowania, zarysowywania, kurzowania i oślepiania. Ale przynajmniej nie ma żadnych zalet. Auto ciekawe, może mi sie uda wziąć na weekend.
-
W zapowiedziach TM2, ID.2, a tu cichaczem cały na biało INSTER ;) IONIQ 1?
Tylko, że Hyundai jest doświadczonym producentem EV a Ford w tym temacie nadal raczkuje. No i ta Puma dzieli platformę z wersją spalinową, to nie jest dobry znak. Swoją drogą, 46 kWh (netto) w Insterze musi dawać niezły zasięg. W cięższym Fordze bateria ma 43,6. Kupić wolałbym Instera. Leasingować to nie wiem. Też zależy, czy tylko po mieście, czy tez troche poza, bo Puma pewnie bezpieczniejsza, a Inser łatwiejszy w parkowaniu.
-
Zasięg rezerwa
Możliwe, ze w różnych Teslach jest różnie. Zależnie od modelu i rodzaju baterii.
-
Omoda 9 super hybrid
Kurczę, o tym nie pomyślałem. Na swoją obronę napiszę, że cieżko się myśli chodząc dookoła jakiegoś auta szurając szczęką po asfalcie.
-
Omoda 9 super hybrid
W Polsce jeszcze niedostępne.
-
Omoda 9 super hybrid
Ale ale... Nie wrzucaj wszystkich chińskich aut do jednego worka. Chiny to nie tylko podstawowe MG, ale tez wypasione Xpengi, Nio i pewnie kilka marek, których nawet nie znamy. Trzy dni temu na ładowarce w Niemczech widziałem Nio EL8. Wielka, wypasiona i komfortowa bryka. Nie wiem, czy siedzący tam "target chińskich producentów" był w stanie znaleźć coś lepszego. Zapłacić więcej pewnie mógł, bo EL8 tanie nie jest.
-
Infra w trasie.
Wrzuce kilka fotek różnych ładowarek dla podniety. Uwaga, na końcu interesująca informacja, więc zostańcie ze mną. A teraz interesująca informacja. Te wszystkie ładowarki są w tym samym miejscu. Jak to nie pierdyknie? Kruca-faux! https://maps.app.goo.gl/p5q5EuVZbP94m7HJ9?g_st=ac Jest tam jeszcze McD - wiadomo nr 1, nr2 i obiad. I takie coś: Sprawdziłem w necie i jest to instalacja służąca do uzupełniania energii dla aut zabytkowych. Pobiera sie tam łatwopalną ciecz, którą auta raptownie spalają, jakoś jadą (głównie spalinami). Taka technika.
-
Dawno nie bylo zdjęć z ostrego ładowania......
Masz tację, ale jednak bluźnisz. To był Pierwszy Hub Polski. Ludzie z całego kraju specjalnie tam jeździli z Kisielinem w gaciach.
-
Dawno nie bylo zdjęć z ostrego ładowania......
Kultowa Ładowarka Ekoen Imienia Wojowników ze Spalenicowcami. Coś jak Chrystus Świebodziński tylko dla ekooszołomów. Zresztą Świebodzin nie tak daleko.
-
Mylilem sie ...BYD Seal Perfofmance 530KM i 3.8 sec
Jakość 360⁰ wymiata.
-
Taki zasięg to ja rozumiem.
Takie coś pokazała mi dziś Teslunia. 999+ km! Jeszcze 3 razy tyle i dizelki będą mogły sie czuć zagrożone. Jazda z Chamonix do Sallanches. Widać też, ile w półtora tygodnia przejechalem. Kiepskie ma Tesla fotele (siedziska na azjatę, dupa boli), no i cichsza deko mogłaby być. Poza tym bardzo świetnie. Planowanie trasy i ładowanie - poziom stresu 0%
-
Przejechałem się TM3PHL
Spora degradacja. Nie wiesz dlaczego? Ładowales często z dużą mocą? Trzymałeś na postoju dłuższy czas przy 100%? Coś innego?
-
Dawno nie bylo zdjęć z ostrego ładowania......
Fajne miejsce. Ze 3 razy tam ładowałem. Raz nawet czyściłem ekspres do kawy.