Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

HelixSv

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez HelixSv

  1. HelixSv odpowiedział Olas1 na temat - Forum EV
    Na zasięg mają wpływ dwa czynniki: Pojemność baterii i zużycie prądu. Obydwa są tak samo ważne. Same 100 kWh nic nie zrobi. 👨‍🏫
  2. HelixSv odpowiedział Olas1 na temat - Forum EV
    Oczywiście! Siedzę na moim wentylowanym fotelu, patrzę ma moją 800-voltową architekturę, zamykam moje oczy i ...uwzględniam! 🥰
  3. HelixSv odpowiedział Olas1 na temat - Forum EV
    Zależy, co rozumieć przez realny zasięg. Według mnie to: pojemność baterii / średnie zużycie prądu w każdych warunkach i prędkościach, w których auto jest użytkowane W mojej Y jest tak: Średnie zużycie 15,5 kWh / 100 km (liczone z ostatnich 68000 km) Bateria netto 57,5 kWh czyli zasięg 371 km Ale wegług https://ev-database.org/ wygląda to tak:
  4. HelixSv odpowiedział Olas1 na temat - Forum EV
    Ocho! To ja zmieniam swoją listę na taką: 1. Mercedes-Benz CLA 250+ (410 km na autostradzie w niskiej temp) 2. Tesla 3 LR RWD (395 km na autostradzie w niskiej temp) Inne raczej się nie łapią zasięgowo, chyba, że dużo droższe. W Tesli z nogami z tyłu kiepsko, w Mercu nie wiem, ale pewnie też, bo cudów nie ma.
  5. HelixSv odpowiedział Olas1 na temat - Forum EV
    Ale to taka popierdułka a nie, w miarę rodzinny, samochód.
  6. HelixSv odpowiedział Olas1 na temat - Forum EV
    1. Tesla Y RWD LR ...a jak poważnie za duża to: 2. Skoda Elroq 85 3. Kia EV3 LR A jesli te 400 km to tylko po mieście, to mozna zejść do mniejszych baterii.
  7. Oto moja lista. 1. Możliwość ładowania na wszystkich publicznych ładowarkach DC. 2. Realne zużycie prądu. 3. Zasięg (szczególnie jesli infra kuleje). 4. Bezproblemowe planowanie trasy przez system auta. 5. Szybkość ładowania. 6. Brak przymusowych serwisów. 7. Zadowolenie użytkowników danej marki / modelu. No i punkty jak w autach z mijającej epoki... Komfort, bezpieczenstwo, wygląg.
  8. HelixSv odpowiedział komor na temat - Forum EV
    A przebieg? Bo to bardziej zależy od ilości przerobionych kilowatogodzin, niż od wieku.
  9. HelixSv odpowiedział komor na temat - Forum EV
    Znalazłem w necie takie coś. Nie wiem, jak bardzo naukowe było to badanie. Wychodzi na to, ze najlepiej ładować od 65% do 75% Najgorzej 25% (albo mniej) do 100%. https://www.reddit.com/r/VWiD4Owners/comments/vuhvyg/because_people_are_always_asking_about_battery/
  10. HelixSv odpowiedział komor na temat - Forum EV
    Także. Aczkolwiek ładowanie DC bardziej degraduje niż AC.
  11. HelixSv odpowiedział komor na temat - Forum EV
    Szybciej sie bateria zużywa. Do 100% ładujesz, jak musisz (zaraz przed wiekszą trasą, bo ważne jest, aby nie trzymać dłuższy czas 100%). Normalnie ładuje sie do okolic 80%. Przy najmie trzyletnim, może mieć (dla Ciebie) marginalne znaczenie.
  12. Czy poleciłbyś swojego elektryka znajomemu? W badaniu wzięło udział ponad 5 000 właścicieli samochodów elektrycznych z Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Xpeng pierwszy. Tesla zleciała na piąte miejsce (niechybnie efekt politycznej działalności pana guru). Hyundai/Kia średnio (dosłownie). Dziwna różnica pomiędzy Polstarem i Volvo. Skoda niżej od Porsche ale wyżej od VW i dużo wyżej od Audi. Stelantis z MG dzielnie okupują tyły. https://elektromobilni.pl/nowy-lider-satysfakcji-czyli-xpeng/
  13. HelixSv odpowiedział PawelWaw na temat - Forum EV
    Czarny błyszczący plastik służy tylko do palcowania, zarysowywania, kurzowania i oślepiania. Ale przynajmniej nie ma żadnych zalet. Auto ciekawe, może mi sie uda wziąć na weekend.
  14. Tylko, że Hyundai jest doświadczonym producentem EV a Ford w tym temacie nadal raczkuje. No i ta Puma dzieli platformę z wersją spalinową, to nie jest dobry znak. Swoją drogą, 46 kWh (netto) w Insterze musi dawać niezły zasięg. W cięższym Fordze bateria ma 43,6. Kupić wolałbym Instera. Leasingować to nie wiem. Też zależy, czy tylko po mieście, czy tez troche poza, bo Puma pewnie bezpieczniejsza, a Inser łatwiejszy w parkowaniu.
  15. HelixSv odpowiedział bielaPL na temat - Forum EV
    Możliwe, ze w różnych Teslach jest różnie. Zależnie od modelu i rodzaju baterii.
  16. HelixSv odpowiedział wujek na temat - Motokącik
    Kurczę, o tym nie pomyślałem. Na swoją obronę napiszę, że cieżko się myśli chodząc dookoła jakiegoś auta szurając szczęką po asfalcie.
  17. HelixSv odpowiedział wujek na temat - Motokącik
    W Polsce jeszcze niedostępne.
  18. HelixSv odpowiedział wujek na temat - Motokącik
    Ale ale... Nie wrzucaj wszystkich chińskich aut do jednego worka. Chiny to nie tylko podstawowe MG, ale tez wypasione Xpengi, Nio i pewnie kilka marek, których nawet nie znamy. Trzy dni temu na ładowarce w Niemczech widziałem Nio EL8. Wielka, wypasiona i komfortowa bryka. Nie wiem, czy siedzący tam "target chińskich producentów" był w stanie znaleźć coś lepszego. Zapłacić więcej pewnie mógł, bo EL8 tanie nie jest.
  19. Wrzuce kilka fotek różnych ładowarek dla podniety. Uwaga, na końcu interesująca informacja, więc zostańcie ze mną. A teraz interesująca informacja. Te wszystkie ładowarki są w tym samym miejscu. Jak to nie pierdyknie? Kruca-faux! https://maps.app.goo.gl/p5q5EuVZbP94m7HJ9?g_st=ac Jest tam jeszcze McD - wiadomo nr 1, nr2 i obiad. I takie coś: Sprawdziłem w necie i jest to instalacja służąca do uzupełniania energii dla aut zabytkowych. Pobiera sie tam łatwopalną ciecz, którą auta raptownie spalają, jakoś jadą (głównie spalinami). Taka technika.
  20. Masz tację, ale jednak bluźnisz. To był Pierwszy Hub Polski. Ludzie z całego kraju specjalnie tam jeździli z Kisielinem w gaciach.
  21. Kultowa Ładowarka Ekoen Imienia Wojowników ze Spalenicowcami. Coś jak Chrystus Świebodziński tylko dla ekooszołomów. Zresztą Świebodzin nie tak daleko.
  22. Takie coś pokazała mi dziś Teslunia. 999+ km! Jeszcze 3 razy tyle i dizelki będą mogły sie czuć zagrożone. Jazda z Chamonix do Sallanches. Widać też, ile w półtora tygodnia przejechalem. Kiepskie ma Tesla fotele (siedziska na azjatę, dupa boli), no i cichsza deko mogłaby być. Poza tym bardzo świetnie. Planowanie trasy i ładowanie - poziom stresu 0%
  23. HelixSv odpowiedział format na temat - Tesla
    Spora degradacja. Nie wiesz dlaczego? Ładowales często z dużą mocą? Trzymałeś na postoju dłuższy czas przy 100%? Coś innego?
  24. Fajne miejsce. Ze 3 razy tam ładowałem. Raz nawet czyściłem ekspres do kawy.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.