Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

HelixSv

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez HelixSv

  1. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Forum EV
    Akurat Volvo to samo zostawia za sobą chiński ślad.
  2. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Forum EV
    Aktualnie to VW ze Skodą próbują pokopać "chińczyków", a właściwie, to próbują nie być doszczętnie przez "chińczyków" zakopane. Co do Porsche, to topowe elektryczne auta z CN (jeszcze raczej nie dostępne w EU) pod względem technologii baterii, komfortu, wyposażenia i ceny auta Porsche przewyższają. W spalinowych CN nie mają startu, ale one w tam się nie ścigają. Oczywiscie znaczek Porsche swoje waży, ale, jak pokazuje sprzedaż, samym znaczkiem daleko się nie pojedzie. W każdym razie, Porsche, tak jak cała EU motoryzacja, jeszcze chwilę pociągnie.
  3. gratki dobrego (chyba) zakupu ma ccs? czy tylko szybkie type2?
  4. HelixSv odpowiedział kravitz na temat - Tesla
    Może tylko jeden, do zdjęcia. I tak lewy kapeć w elektryku nie jest potrzebny.
  5. HelixSv odpowiedział HelixSv na temat - Infrastruktura
    No tak już jest z sc. Różnice pewnie zależą od tego, od kogo kupują prąd. I tak świetnie, że rozpiętość cen mają od "średnio" do "bardzo tanio", a nie, jak inni od "drogo" do "niedorzeczne drogo". Zawsze najtaniej bedzie "tankować" w domu.
  6. Y polecam z mojego doswiadczenia i kolegi. Mam nadzieję, ze z nowej też będę zadowolony. Id4 nie polecam z doświadczenia mojego i 3 znajomych. Co do Trójki, to nie mam, nie zamierzam i nie przypominam sobie, żebym komuś polecał. Zawodowo zajmuję sie analizą danych, więc nie będę z faktami statystycznymi dyskutował. Najwidoczniej 3-4 letnie TM3 są kiepskie. Autentycznie chciałbym, żeby ktoś na AK zaczął używać id4 i dał swoja opinie po jakiś 30000 km.
  7. HelixSv odpowiedział HelixSv na temat - Infrastruktura
    1.7-1.9 drogo? Zawsze jest gw za 3.15 🦥
  8. Te 52 kWh w takiej kobyle? ...ale może jest jakiś przypadek, kiedy to się sprawdza. Praca, przedzszkole. W każdym razie, oprocentowanie 3% vs 10% to też spora róznica. VW pewnie wyjdzie raptem z 500 zł miesiecznie taniej. Do tego obowiazkowy (płatny) serwis, newry na (oczywiście bardzo ewentualne ) usterki, 100 km mniejszy zasięg, mniej ładowarek, 4 klasy gorszy system/infotainment. https://ev-database.org/side-by-side?i=3362,2027&h=88e7dca9598dbec84a0aaf67d1b1ed8c6e254fd29d6a995bbc1646a6fca71066
  9. HelixSv odpowiedział HelixSv na temat - Infrastruktura
    #brejkingnjus 12 nowych wtyczek na Bielanach Wrocawskich (A4) 🔌🔌🔌🔌 🔌🔌🔌🔌 🔌🔌🔌🔌 🫠 https://supercharge.info/map?siteID=8428
  10. VW nie pokaże dobrych statystyk, siedzą po uszy w kryzysie. Za 185 i rsso 3% można mieć bazowe Y.
  11. HelixSv odpowiedział kravitz na temat - Tesla
    30000... Ehh! To były czasy. Człowiek młody był.
  12. Zobaczysz, spodoba Ci się jeżdżenie w luksusie, to będziesz jeździł więcej niż kiedykolwiek wczesniej.
  13. 20 lat temu przejechalem Reno Clio z Milton Keynes (UK) do Warszawy, bo mi sie córka rodziła. Jazda w stylu betonowego-petrolheada, nonstop dzień-noc-dzień, sikanie po kropelce i wcieranie w nogawkę. Anglia - Warszawa zrobiłem wiele razy. Z 15 razy przynajmniej, ale raczej z noclegiem pod Słubicami.
  14. Ja jestem wielo-pespektywiczny. Na przykład, przejechalem trasę Świnoujście-Zakopane-Świnoujscie w każdym z czterech ev: bmw i3, kia eniro, vw id4, tesla y sr. 🦥
  15. Przejściowe trudności. 12 wtyczek w Legnicy raczej załatwi sprawę.
  16. Moja żona narzeka na promień skrętu, bo Tesla jest zaprojektowana na drogi amerykańskie a id4 zawracał w miejscu. Ale nie ma siły, aby małe vw plusy przesłoniły wielkie vw minusy.
  17. To zależy, jakie kto ma potrzeby odnośnie auta. A, w zasadzie, jak wygląda hierarchia tych potrzeb. Jeżeli najważniejsze dla kogoś jest, aby auto było ładne (subiektywne), bardzo komfortowe, najtańsze w zakupie, miało dużo przycisków i przełączników i ekran za kierownicą, to Teslę powinien omijać. Jeśli jednak wyżej stoi niezawodność i możliwość bezstresowego podróżowania, to Tesla nie ma żadnej konkurencji. Po moich doświadczeniach z czterema ev (bmw, kia, vw, tesla) tylko w Tesli czuję sie jak użytkownik normalnego auta. Mogę wsiadać teraz i jechać do Portugalii. - Auto zaplanuje trasę z ładowaniami, - Za wczasu poinformuje, ile ładowarek jest aktualnie dostepnych i które z 8 czy 40 stanowisk jest popsute. - Nie bedzie wymagało klikania w telefonie, aby uruchomić ładowanie, - Ładowanie zacznie sie po dwóch sekundach (a nie po 20 (jeśli w ogóle)), - Zużyje mało pradu, - Nie wyświetli choinki błędów, - Nie bedzie probowało naciągnąć mnie na okresowy przegląd. Dla mnie normalne podróżowanie jest potrzebą absolutnie podstawowa.
  18. HelixSv odpowiedział Fili_P na temat - Renault i Dacia
    I jeszcze raz sprawdza się prawda, że Tesla robi elektryki, bo chce, a reszta, bo musi.
  19. HelixSv odpowiedział Fili_P na temat - Renault i Dacia
    widocznie czarne dachy im nie schodzą. normalnie jak zestaw obowiązkowy - kawa i wuzetka
  20. Nie wiem, po ile średnio jest ładowarek na zelektryfikowanych stacjach Orlenu, ale jeśli w okolicach jednej, to pozytywne doświadczenia należy oceniać w kategorii "szczęśliwe zbiegi okoliczności" (niepopsuta, niezajęta, niezastawiona). W każdym razie, wygląda na to, że nowe szefostwo Orlenu ma lepiej poukładane pod sufitem.
  21. Święta prawda. Człowiek po wjechaniu do Francji nagle przypomina sobie, że w ogóle francuskie samochody istnieją.
  22. No właśnie, to jest różnica pomiędzy elektrycznymi i spalinowymi sekundami. Bez trudu znajdziesz znawców, którzy beda sie zaklinać, że 7.5 sek do setki w ich spalinowym jest lepsze od tych 8. Jak rozmowa ze ślepymi o kolorach. Gratuluję zakupu. Bardzo fajne auto.
  23. HelixSv odpowiedział format na temat - Tesla
    Sajbertraka? 🤖
  24. Dzis w USA pojawiły się w sprzedaży: Tesla 3 Standard rwd Tesla Y Standard rwd Inne warianty nazywają się od teraz: - Premium rwd - Premium awd - Performance awd "Standard" mają mniejszy zasięg i gorsze przyspieszenie, tkaninowe siedzenia, gorsze audio, brak ekranu z tyłu, sterowanie siedzeniami z ekranu (nie ma przycisków na boku siedzenia) , tandetny frunk (Y), inna konsolę (Y) , ... Cena "bidy" jest o 5000 USD niższa od następnego wariantu. W procentach to Y Standard jest 12% tańszy od Y Premium rwd, a 3 Standard jest 13% tańszy od 3 Premium rwd.
  25. HelixSv odpowiedział HelixSv na temat - Infrastruktura
    Tylko 8 czynne na razie.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.