Zawartość dodana przez HelixSv
-
Macan EV., rabaty.
Akurat Volvo to samo zostawia za sobą chiński ślad.
-
Macan EV., rabaty.
Aktualnie to VW ze Skodą próbują pokopać "chińczyków", a właściwie, to próbują nie być doszczętnie przez "chińczyków" zakopane. Co do Porsche, to topowe elektryczne auta z CN (jeszcze raczej nie dostępne w EU) pod względem technologii baterii, komfortu, wyposażenia i ceny auta Porsche przewyższają. W spalinowych CN nie mają startu, ale one w tam się nie ścigają. Oczywiscie znaczek Porsche swoje waży, ale, jak pokazuje sprzedaż, samym znaczkiem daleko się nie pojedzie. W każdym razie, Porsche, tak jak cała EU motoryzacja, jeszcze chwilę pociągnie.
-
Wisi coś w najbliższej przyszłości z małych EV?
gratki dobrego (chyba) zakupu ma ccs? czy tylko szybkie type2?
- Y po roku
-
Superchargery
No tak już jest z sc. Różnice pewnie zależą od tego, od kogo kupują prąd. I tak świetnie, że rozpiętość cen mają od "średnio" do "bardzo tanio", a nie, jak inni od "drogo" do "niedorzeczne drogo". Zawsze najtaniej bedzie "tankować" w domu.
-
Wisi coś w najbliższej przyszłości z małych EV?
Y polecam z mojego doswiadczenia i kolegi. Mam nadzieję, ze z nowej też będę zadowolony. Id4 nie polecam z doświadczenia mojego i 3 znajomych. Co do Trójki, to nie mam, nie zamierzam i nie przypominam sobie, żebym komuś polecał. Zawodowo zajmuję sie analizą danych, więc nie będę z faktami statystycznymi dyskutował. Najwidoczniej 3-4 letnie TM3 są kiepskie. Autentycznie chciałbym, żeby ktoś na AK zaczął używać id4 i dał swoja opinie po jakiś 30000 km.
-
Superchargery
1.7-1.9 drogo? Zawsze jest gw za 3.15 🦥
-
Wisi coś w najbliższej przyszłości z małych EV?
Te 52 kWh w takiej kobyle? ...ale może jest jakiś przypadek, kiedy to się sprawdza. Praca, przedzszkole. W każdym razie, oprocentowanie 3% vs 10% to też spora róznica. VW pewnie wyjdzie raptem z 500 zł miesiecznie taniej. Do tego obowiazkowy (płatny) serwis, newry na (oczywiście bardzo ewentualne ) usterki, 100 km mniejszy zasięg, mniej ładowarek, 4 klasy gorszy system/infotainment. https://ev-database.org/side-by-side?i=3362,2027&h=88e7dca9598dbec84a0aaf67d1b1ed8c6e254fd29d6a995bbc1646a6fca71066
-
Superchargery
#brejkingnjus 12 nowych wtyczek na Bielanach Wrocawskich (A4) 🔌🔌🔌🔌 🔌🔌🔌🔌 🔌🔌🔌🔌 🫠 https://supercharge.info/map?siteID=8428
-
Wisi coś w najbliższej przyszłości z małych EV?
VW nie pokaże dobrych statystyk, siedzą po uszy w kryzysie. Za 185 i rsso 3% można mieć bazowe Y.
- Y po roku
-
No i odebrałem swoje pierwsze EV
Zobaczysz, spodoba Ci się jeżdżenie w luksusie, to będziesz jeździł więcej niż kiedykolwiek wczesniej.
-
No i odebrałem swoje pierwsze EV
20 lat temu przejechalem Reno Clio z Milton Keynes (UK) do Warszawy, bo mi sie córka rodziła. Jazda w stylu betonowego-petrolheada, nonstop dzień-noc-dzień, sikanie po kropelce i wcieranie w nogawkę. Anglia - Warszawa zrobiłem wiele razy. Z 15 razy przynajmniej, ale raczej z noclegiem pod Słubicami.
-
No i odebrałem swoje pierwsze EV
Ja jestem wielo-pespektywiczny. Na przykład, przejechalem trasę Świnoujście-Zakopane-Świnoujscie w każdym z czterech ev: bmw i3, kia eniro, vw id4, tesla y sr. 🦥
-
No i odebrałem swoje pierwsze EV
Przejściowe trudności. 12 wtyczek w Legnicy raczej załatwi sprawę.
-
No i odebrałem swoje pierwsze EV
Moja żona narzeka na promień skrętu, bo Tesla jest zaprojektowana na drogi amerykańskie a id4 zawracał w miejscu. Ale nie ma siły, aby małe vw plusy przesłoniły wielkie vw minusy.
-
No i odebrałem swoje pierwsze EV
To zależy, jakie kto ma potrzeby odnośnie auta. A, w zasadzie, jak wygląda hierarchia tych potrzeb. Jeżeli najważniejsze dla kogoś jest, aby auto było ładne (subiektywne), bardzo komfortowe, najtańsze w zakupie, miało dużo przycisków i przełączników i ekran za kierownicą, to Teslę powinien omijać. Jeśli jednak wyżej stoi niezawodność i możliwość bezstresowego podróżowania, to Tesla nie ma żadnej konkurencji. Po moich doświadczeniach z czterema ev (bmw, kia, vw, tesla) tylko w Tesli czuję sie jak użytkownik normalnego auta. Mogę wsiadać teraz i jechać do Portugalii. - Auto zaplanuje trasę z ładowaniami, - Za wczasu poinformuje, ile ładowarek jest aktualnie dostepnych i które z 8 czy 40 stanowisk jest popsute. - Nie bedzie wymagało klikania w telefonie, aby uruchomić ładowanie, - Ładowanie zacznie sie po dwóch sekundach (a nie po 20 (jeśli w ogóle)), - Zużyje mało pradu, - Nie wyświetli choinki błędów, - Nie bedzie probowało naciągnąć mnie na okresowy przegląd. Dla mnie normalne podróżowanie jest potrzebą absolutnie podstawowa.
-
Renault 4
I jeszcze raz sprawdza się prawda, że Tesla robi elektryki, bo chce, a reszta, bo musi.
-
Renault 4
widocznie czarne dachy im nie schodzą. normalnie jak zestaw obowiązkowy - kawa i wuzetka
-
HUBy Orlen 8x 400 kW
Nie wiem, po ile średnio jest ładowarek na zelektryfikowanych stacjach Orlenu, ale jeśli w okolicach jednej, to pozytywne doświadczenia należy oceniać w kategorii "szczęśliwe zbiegi okoliczności" (niepopsuta, niezajęta, niezastawiona). W każdym razie, wygląda na to, że nowe szefostwo Orlenu ma lepiej poukładane pod sufitem.
-
No i odebrałem swoje pierwsze EV
Święta prawda. Człowiek po wjechaniu do Francji nagle przypomina sobie, że w ogóle francuskie samochody istnieją.
-
No i odebrałem swoje pierwsze EV
No właśnie, to jest różnica pomiędzy elektrycznymi i spalinowymi sekundami. Bez trudu znajdziesz znawców, którzy beda sie zaklinać, że 7.5 sek do setki w ich spalinowym jest lepsze od tych 8. Jak rozmowa ze ślepymi o kolorach. Gratuluję zakupu. Bardzo fajne auto.
- Rewolucja 800v by Tesla
-
Nowe "bida-wersje" Tesli Y i 3.
Dzis w USA pojawiły się w sprzedaży: Tesla 3 Standard rwd Tesla Y Standard rwd Inne warianty nazywają się od teraz: - Premium rwd - Premium awd - Performance awd "Standard" mają mniejszy zasięg i gorsze przyspieszenie, tkaninowe siedzenia, gorsze audio, brak ekranu z tyłu, sterowanie siedzeniami z ekranu (nie ma przycisków na boku siedzenia) , tandetny frunk (Y), inna konsolę (Y) , ... Cena "bidy" jest o 5000 USD niższa od następnego wariantu. W procentach to Y Standard jest 12% tańszy od Y Premium rwd, a 3 Standard jest 13% tańszy od 3 Premium rwd.
-
Superchargery
Tylko 8 czynne na razie.