Zawartość dodana przez HelixSv
-
No i odebrałem swoje pierwsze EV
Klasyka
-
No i odebrałem swoje pierwsze EV
I jeszcze sie z tego cieszy. Ev piorą muski!
-
Leapmotor T03 - tak tani, że aż dobry ;)
Przekonałeś mnie. Tym meteorytem szczególnie.
-
Leapmotor T03 - tak tani, że aż dobry ;)
Dopóki ktoś na skrzyżowaniu nie wymusi pierwszeństwa i nie zaparkuje w drzwiach takiego citogo. Łatwo zapominać o takich rzeczach.
-
Xpeng G6 2025 (polift) - porownanie z TMY
Te klamki to przez fobię zasięgu. 90% ludzi za hasło samochód elektryczny reguje "a jaki to ma zasięg"? Więc producenci próbują go zmaksymalizować. Klamki, które nie wystają i nie mają żadnej dziury obok, czyli nie powodują żadnych zawirowań powietrza zwiększają zasięg wzgledem tradycyjnych klamek od 0,5% do 2%. Po przejechaniu 80000 km swierdzam, że klamki w Tesli są upierdliwe, ale 4 km zasięgu może czasem zrobić różnicę.
-
Xpeng G6 2025 (polift) - porownanie z TMY
Jeszcze ze 12 punkcików i bedzie można zacząć porównywać.
-
Xpeng G6 2025 (polift) - porownanie z TMY
Automatycznie przy podejściu? Nie. Takie rzeczy chyba tylko w S i X (nie jestem pewnien).
-
Macan EV., rabaty.
Myślałem, ze Porsche elektryczne wyprzedziło Teslę. To by byla jednak sensacja. A tak to mieszamy dwa systemy walutowe. Rownie dobrze można by porównać sprzedaż spalinowych do sprzedaży rowerów, motocykli, czy butów. W sumie, to buty sa najlepsze. Nie jest źle, jeszcze tego by brakowało, zeby wszyscy Teslami jeździli. U mnie tak sie Szwedzi na Muska obrazili (Tesla nie chce podpisać umowy związkowej i Musk był przydupasem Trumpa), że nowej Tesli ze świecą na drogach szukać.
-
Macan EV., rabaty.
Dobrze rozumiem, że uważasz, że inni producenci nie muszą się obawiać? No chyba, że masz na myśli obawy, że utracą Ciebie jako klienta a nie jakieś większej grupy. Tak, to tak.
-
Macan EV., rabaty.
O! Za jaki okres czasu? Tesla raportuje sprzedaż jakoś co kwartał, więc możliwe, że w takim październiku Tesla byla na równi z Fiatem 125p.
-
No i odebrałem swoje pierwsze EV
Spodoba Ci się i będziesz chciał jeździć dalej. Masz racje, aby nie zmniejszać samochodu i zasięgu.
-
No i odebrałem swoje pierwsze EV
Elektryki nie są jeszcze na takim etapie rozwoju, żeby wybierać sobie na podstawie wyglądu. Jeszcze przynajmniej 5 lat, pewnie 10. Elroq jest ok, są gorsze ev.
-
No i odebrałem swoje pierwsze EV
Elroq 85 to fajny samochód i zbiera dobre opinie, ale ai mówi, ze to w pl kosztuje prawie tyle samo, co tesla 3 sr (182 vs 185). Która bierze mniej prądu, nie wymaga serwisu, ma świetny system, nawigację i lepsza infrę w przypadku wypadu gdzieś dalej. Elroq nie ma startu wg mnie. No chyba, że do Skody na dzień dobry dają -20%. To wtedy tak.
-
Dongfeng BOX - jazda testowa
Ncap nie bierze podstawionych aut.
-
Xpeng G6 2025 (polift) - porownanie z TMY
Ale to aftermarketowe zimówki. Letnie pewnie sa 19" albo 20".
-
Xpeng G6 2025 (polift) - porownanie z TMY
I w telefonie i fizyczny (takie ładny pilot z przyciskami). Ja na test dostałem pilota. Generalnie nie trzeba nic nim robić tylko mieć przy sobie. Klamki sie wysuwają przy podejściu, co mi sie całkiem spodobało.
-
Xpeng G6 2025 (polift) - porownanie z TMY
Tak, 18 i są dość wąskie, chyba 225 (vs 255)
-
Xpeng G6 2025 (polift) - porownanie z TMY
Bardzo dobra podróbka. Wzięli z Tesli, co najlepsze i gdzieniegdzie poprawili (klamki, wyciszenie, masaż, kanapa z tylu, hak automatyczny, normalne kratki nawiewu, V2L), ale po 3 latach jeżdżenia Teslą ekran za kierownicą mnie autentycznie denerwuje. Na co to komu? Gdyby nie ten brak automatycznego kierowania do ładowarek w trasie, bezapkowego ładowania, to bym sie zdecydował. A jeszcze ten przymusowy serwis i trochę gorszy zasieg od junipera... 💫
-
Xpeng G6 2025 (polift) - porownanie z TMY
W piątek przejeżdżałem u siebie na wsi obok dawnego dilera Volvo (dawnego, bo się wyniosło), teraz sprzedają i serwisują Reno i Dacie. Patrzę, a tam "przyczepiajo" tabliczkę XPENG! Lecę do sprzedawcy, gratuluję im decyzji (bo mieli mieć Toyotę) i mówię, żę chcę G6 na weekend. Sprzedawca mówi, że nie ma problemu - mam od soboty do poniedziałku. Oferuje pomoc w objaśnieniu systemu, na co ja mówię, że ja w nie jednym elektryku się paliłem, więc thanks, but no thanks. Więc (nie zaczyna się zdania od "więc") przejechałem tym G6 LR RWD około 150 km. Porównanie z moją aktualną Teslą Y 2023 SR RWD: W przypadku danych - pierwsza liczba - Y SR RWD, druga - G6 LR RWD. (dane za ev-database). Wygląd zewnętrzny - nic interesuje mnie zupełnie - remis Wygląd wewnętrzny - w G6 jest jakby luksusowo, lekka przewaga G6 Przespieszenie - 6,9 - 6,7 podobne, przy RWD chyba nie może być szybciej, wystarczająco - remis Zasięg - 345 km vs 435 km - przewaga G6 Zużycie prądu - 16,5 kW/100km - 18,4 kW/100km - przewaga Y Szybkość ładowania (średnia z 10-80%) - 630 km/h (108kW) - 1520 km/h (290kW) - duża przewaga G6 Nawigacja / łatwość ładowania - G6 przy ustawieniu dalekiego celu mówi - "Niewystarczający zasięg", potem można szukać ładowarki po drodze. Tesla - wiadomo, świetna nawigacja, jeszcze lepsze SC, tani prąd - duża przewaga Y Widoczność zza kieronicy - G6 jest spoko, ale przewaga Y Obsługa systemu - G6 jest ok, widać, że kopia Tesli. Ale przewaga Y Komfort siedzeń - przód podobnie, ale w G6 jest masaż i wentyle (standard), z tyłu G6 jest lekko wygodniejsze, wysokość kanapy wydaje się większa - przewaga G6 Hak holowniczy - standard w Szwecji w obu modelach,ale w G6 jest elektrycznie wysuwany i chowany, w Y nie - przewaga G6 Frunk - w Y jest , w G6 nie, ale nie róbmy z tego zagadnienia - przewaga G6 Bagażnik - większy w Y - przewaga Y Klamki - wysuwają się utomatycznie w G5, w Y nie - przewaga G6 Komfort jazdy - G6 jest cichszy i ma bardziej komfortowe zawieszenie - przewaga G6 Autopilot / tempomat adaptacyjny - mam taką drogę, gdzie Y próbuje mnie zabić wjeżdzając na barierkę, bo pasy na jezdni są widocznie trochę mylące, G6 radzi sobie tam świetnie. W G6 na dystansie 120 km ani razu nie miałem interwencji. Jak w EU wejdzie selfdriving to Tesla rozwali konkurencje ale na razie... - duża przewaga G6 Cena - cięzko porównać, bo ta Tesla jest już niedostępna, ale można przyjąć, że G6 jest tańsze. Nie wiem, jak w PL - przewaga G6 Przymus serwisowania - w Tesli brak, w G6 chyba co 20kkm, a co 40kkm duży z wymianą płynu chłodzącego baterię - bezsens - duża przewaga Y Gwarancja - 4 lata/80kkm vs 7 lat/150kkm. Na baterię i motor podobnie - przewaga G6 Wartość po 5 latach - Tesla jest bardziej uznaną marką, więc pewnie przewaga Y Sumując, G6 jest świetny. Niszczy każde VW ID4/5, KiaEV6, BMW I4, Polstara, o Stelantisach nie wspominam. Z tyłu siedzi sie wygodniej niż w Kia EV9. Ma bardzo konkurencyjną cenę, przynajmniej w Szwecji. Ten G6 raczej wygrywa z moją aktualna Teslą SR RWD 2023, ale nieznacznie przegrywa z moją przyszłą Teslą - Y LR AWD Juniper (mam dostać w grudniu).
-
Xpeng G6
Ocho, widzę, że kiepski dzień. Wentyle się zatkały? Ale wiesz, że użytkowałem Volvo, BMW, Kije, VW, Mini i taki G6 bije wszystkie na głowę? Nie daje rady tylko z Teslą. G9 jest w salonie, ale stoi na letnich, więc jazda próbna na razie odpada.
-
Xpeng G6
Sporo poprawiony polift dopiero wchodzi a i sama marka jest nadal raczej egzotyczna. Jutro usiądę przed kompem, to opiszę moje przemyślenia.
-
Xpeng G6
Dostałem G6 LR RWD na weekend i powiem Wam, że to BARDZO dobry samochód. Do tego stopnia, że bardzo poważne rozważałem skasowanie zamówienia Y. Zostaje przy Y, ale było blisko!
- Zima a EV
- Zima a EV
-
HUBy Greenway 400 kW
Wydaje mi sie, że transport publiczny nie jest tu na lepszym poziomie. Pociągi sa notorycznie opóźnione lub kasowane (na szczęście do pracy mam 20 min spacerem), więc Szwedzi nie byliby bardzo zainteresowani problemami warszawskich autobusów 25 lat temu. Poza tym pracuję w bardzo międzynarodowym towarzystwie, poza Szwedami, ludzie z Bangladeszu, SriLanki, Rosji, UK, US, Portugalii, ... Tym z Bangladeszu napewno takie opowieści nie zaimponują.