Zawartość dodana przez HelixSv
- Zima….
-
Ułatwienia w UE dla EV z Polski
W Szwecji generalnie #nie_ma_niczego. Kiedyś były dopłaty i podobno mają znowu być. Z tego, co wiem, to żadnej jazdy po buspasach, czy bezpłatnych parkingów. Autostrady bezpłatne dla wszystkich (ale już most do Danii najdroższy na świecie, niezależnie od napędu). A! Jest tani podatek roczny na EV - około 140 złotych, bo od spalinowych to liczą sobie całe wiadra pieniędzy.
-
y lr awd
Nigdy! Wentylacja foteli działa świetnie. Użytkowałem dziś trochę. Czułem się jakby mi dupa wystawała za okno a ciepło na zewnątrz nie było. W zimę wolę ogrzewanie, ale jak już mam... A dIekuję. Ta stara jest chińska, nowa germańska. Plan jest żeby jeździć tym 5 lat, na tyle mam 0% kredyt.
-
y lr awd
Jako, że zostało już ustalone, że elektryk nadaje się ewentualnie na drugie auto w rodzinie, to właśnie takowe dziś odebrałem. Musiałem sie telepać pociągami po te cudo do Trelleborga, to jakies 180 km ode mnie. Na szczęście dziś w południowej Szwecji byla idealna pogoda, słońce i suche drogi, więc według szwedzkich przepisów, mogłem na legalu wracać na letnich do domu. Zimówki już założone. Wrażenia pozytywne, sporo ulepszeń wzgledem starszej wersji. Wkrotce pierwsze auto w rodzinie (stara Y) zostanie sprzedane i zostaniemy tylko z drugim autem na gospodarstwie, wystarczy.
-
Koniec ebajki, czyli drugie EV
No właśnie. Wedlug mnie elektryk jest świetny jako drugie auto. Ps. Jako pierwsze i trzecie też.
-
iX3 2026
Gdyby nie przymus serwisu i trochę ułomna nawigacja, to bym teraz xpengiem jezdził. Pojemność baterii nie ma dla mnie znaczenia. Jak zasięg, zużycie pradu i proces ładowania są spoko, to bateria może mieć nawet 0,9kWh.
-
Koniec ebajki, czyli drugie EV
Miałem na myśli usterki. Raczej nie do przetestowania podczas dnia czy nawet tygodnia jazdy. Ze wszystkim innym mozna żyć. Ale mieli sporo czasu, na pewno wszystko poprawili i już się tak nie psują.
- FSD
-
Koniec ebajki, czyli drugie EV
Nareszcie jakieś ID na kąciku. Jeśli mnie pamięć nie myli, to chyba dopiero drugie po moim dawnym ID4. Mam nadzieję, ze poprawili całe stado małych i wielkich baboli. Bardzo jestem ciekawy, jak się będzie sprawował. Promień skrętu wymiata.
- FSD
- FSD
-
iX3 2026
A Xpeng jeszcze lepszy. Czarno widzę europejskie marki.
- Dopłaty
-
Nowy id.polo
Miałem eNiro z fwd. Każde mocniejsze depniecie to zerwanie przyczepności.
- Nowe Małe
-
Czajniki atakuja - 6 miesiecy sprzedazy 2025 - 70,000 sztuk
W takim Xpengu system utrzymania na pasie działa płynniej i bardziej niezawodnie niż w Tesli, VW czy Kiji. Co do pozostałych punktów, to masz trochę racji.
-
Nowe Twingo
Podoba mi się. - Patent z przesuwaną kanapa. - Świetny wyglad. - Mało piano-black. Możliwe, że niedrogi (oby), bo bateria mała. https://youtu.be/JTnG6EYdNHg?si=szLaezQB8VeiOnXl
-
Radio Kierowcow - audycja o autobusach elektrycznych...
60km to raczej ze sporej górki i to w lato. w normalnej jeździe to w granicach 4km.
-
HUBy Greenway 400 kW
E tam, masz rzut beretem. Żołnierzy Wyklętych w Płońskim Aldi.
-
Renault 4
Jak ta kierownica musi się palcować... Pogięło ich z piano-black.
-
HUBy Greenway 400 kW
Normalnie Janushe Manketingu Przetestuj 100 stacji ZA DARMO! ...a w drugim paragrafie, że za darmo to se możesz przetestować jedną Akcja bardzo spoko, ale komunikacja...
-
Xpeng G9
Dziś się tym cudem przejechałem - my24 performance. Raptem ze 20 km po mieście. Wrażenia: - potężny (przy tym Y to mała popierdułka), - wygodny (super siedzenia, które mają wszystko, te kierowcy ma nawet elektryczna regulację długości siedziska - super sprawa), - dla mnie przerażająco szybki (poniżej 4 sekund do 100 km/h w aucie ponad 2,4 tony).
-
Zaślepka na kamerkę do Y
ja wciskam nad lusterkiem czapkę zimową - polecam
- S3XY dash
-
No i odebrałem swoje pierwsze EV
VW przestał produkować ID4 z tą małą baterią, widocznie szybko chcą się pozbyć.