Zawartość dodana przez HelixSv
-
20%-80% w 17 minut
Czytam te Wasze posty i cieszę się że mi się nigdzie tak nie spieszy. Postój 15 min? Ok. 25? Też dobrze!
-
Hyundai Ioniq 5
Pełna zgoda. HUD u mnie wygrywa w kategorii na najbardzie bezużyteczny gadżet w samochodzie. Jak tylko testuje jakieś auto z tym wynalazkiem, to jest to pierwsza rzecz do wyłączenia.
-
Hyundai Ioniq 5
Smołę gotować a nie elektrykiem jeździć.
-
Hyundai Ioniq 5
A fotka nieTesli. I to nie z internetu gdzieś zza wody a od mojego znajomego. Nawet nie mógł wyjechac z garażu.
-
Hyundai Ioniq 5
Jak ktoś ustawia temp na 66-70 stopni, to nawet Teseleczka 🥰 się gubi.
-
Hyundai Ioniq 5
Ty to chyba przez to przesiadywanie w tym elektrycznym wątku w hp takie farmazony wypisujesz. Dzbany kącikowe ściągneły Cię w okolice złóż ropy naftowej.
-
Hyundai Ioniq 5
Oczywiście. @mrBEAN
-
Hyundai Ioniq 5
Nie wszedzie... W Irlandii 4 z 8. Ta obok Galway jest dla wszystkich. https://supercharge.info/map Ale nigdy nie wiadomo, czy Muskowi nie przeskoczy znowu jakas klepka i nie zamknie wszystkich SC dla nieTesli. ...albo wręcz przeciwnie.
-
Bagaż na kanapie w Y , bim bam PASY PASY
Nie powinno dzwonić. Coś popsute. Bardzo wątpię żeby dało się to zdeaktywować, w końcu to "important safety feature"
-
Hyundai Ioniq 5
Szanuję opinię, jak nie pasuje, to lepiej się nie pchać, bo potem trzeba dokupowywać festyniarskie dodatki. Dla mnie wnętrze jest idealne. 🥰 Filtr kabinowy mógłby być lepiej dostępny. 40 minuty użerania się. A te plamy na schowku to wcale nie są od potu. Właśnie skończyłem...
-
Hyundai Ioniq 5
W środku jest lepiej od ev6, bo prawie nie ma piano-black. Ale w nowej ev6 tej dżumy juz nie będzie, duży plus.
-
Hyundai Ioniq 5
Kurczę, a mi się podoba bardziej ioniq 5. Przypomina klimaty gier komputerowych lat 80-tych.
-
S3XY Gadżety
To sie bardzo opłaca Tesli. Sprzedają więcej prądu, mają mniej tłoku na ładowarkach. Zysk czasu dla użytkownika może być czasem marginalny.
-
Hyundai Ioniq 5
tak, zobacz na pierwszy komentarz...
-
S3XY Gadżety
Mi w tej trasie w ogóle nie zależało na szybkim ładowaniu. Potrzebowaliśmy tam ze 25 min na toaletę i lunch. Więc ustawiłem nawigację na stację benzynowa obok i po przyjezdzie podłączyłem Teslę z zaskoczenia. W rezultacie miałem mniejsze zużycie prądu i nie musiałem w trakcie jedzenia lecieć i przestawiać auto (opłaty karne po osiągnięciu 100%). Po jedzeniu było 95%, w sam raz. Większość z 20 stanowisk było wolnych, więc nikogo nie blokowałem.
-
S3XY Gadżety
Z tym podgrzewaniem baterii przed ładowaniem to czasem są cyrki. Miesiąc temu jechałem z domu w Szwecji do Hamburga. Startuję ze 100% Ustawiłam nawigację na Hamburg. Wybrało mi SCh za Kopenhagą - jakieś 230 km jazdy. Wyjechałem z garażu (temp 18C) na zewnątrz 10C. A Tesla zaraz po ruszeniu podgrzewa baterię do ładowania. 230 km przed ładowaniem!
-
Hyundai Ioniq 5
Ten Hyundai nie jest zły. Ładowarek robi się w Europie zatrzęsienie, są sieci (jak FastNed), które poważnie traktują klientów. Hyundai/Kia robią wg mnie lepsze EV niż grupa VW, Merc, czy BMW. Chodzi mi tylko o to, że prowadząc elektryczne bmw, kia, vw czułem się jak hobbysta, a w Tesli bardziej jak pełnoprawny kierowca. Mam na myśli dłuższe trasy, dookoła komina nie ma różnicy.
-
Hyundai Ioniq 5
Nie brakuje mi tej niepewności. Nawet podjeżdżając do Ionity. Zawsze z duszą na ramieniu. Działa, nie działa, może spróbować tej z niedziałającym ekranem, a może raczej tej z niedziałającym światełkiem na górze, a czy jak się rozpędzi do max 40 kW, to tak zostawić, czy spróbować tej obok, bo powno być ponad 100 kW. Ciągłe przeparkowywanie i próbowanie. Na infolinie dzwoniłem ze 4 razy w trzech krajach (DK, PL, AT), ani razu nie mogli pomóc. Się normalnie czułem jak kierowca trzeciej kategorii. Oczywiście musiałem mieć wielkiego pecha. Y ma nastukane 33 kkm, jazda do Norwegii, Polski, Niemiec. Ilość nieudanych sesji ładowania na SCh = 0. Innych operatorów DC nie próbowałem. Jak ja bardzo nie tęsknię.
-
Hyundai Ioniq 5
Nie ma co patrzeć, ile takie kosztowały nowe, raczej trzeba porównywać z aktualymi cenami nowych. Jak pasuje, to brać. Obiektywnie, to jest to gorszy samochód od TMY, mniejszy w każdą stronę, mniejszy bagażnik, gorszy soft, większe zużycie prądu, dużo gorsza i bardziej zawodna infrastruktura ładowania w terenie. Ale to i tak jeden z lepszych elektryków i nawet podoba mi sie wizualnie, a jak ma sie szczęście i trafi się na szybką, działającą i niezajętą ładowarkę, to bestia ładuje się bardzo szybko (ważne, jak komuś bardzo się spieszy).
-
Dobry filmik z odbioru TMY w Katosach.
Wszystkie 4 EV a nawet PHEV, były dobite do 100%, ale to Szwecja była, tam był luks.
-
Dobry filmik z odbioru TMY w Katosach.
Na mój odbior pojechałem z żoną pociągiem do Malmö, potem autobusem miejskim, potem z kilometr z buta. W salonie byliśmy z 10 minut przed czasem. Po czym okazało się, że odbiór nie jest w salonie, tylko na parkingu w porcie niedaleko stacji kolejowej, gdzie byliśmy pół godziny wcześniej. Więc taxi i rura. Sam odbiór to 15 minut z czego większość to konsupcja poczęstunku (ciacho i woda gazowana).
-
Dobry filmik z odbioru TMY w Katosach.
To akurat nie jest dla Ciebie. Stary Turkuciu Podjadku (w znaczeniu - wyjadaczu). Pętają się ludzie na EV, co udając hejt i wychwalając paski na gnojówkę (bez urazy) mają potajemnie mokre sny od Muskowozach, to dla nich!
-
Dobry filmik z odbioru TMY w Katosach.
https://youtu.be/py0JPLvY9hE?si=Md8bv5uyxEemPdpk
- Oplacalnosc EV
-
Oplacalnosc EV
Się w lesie zostawia. Toż to odpad jest.