Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

HelixSv

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez HelixSv

  1. Najgorsze lokalizacje to właśnie takie na przednich błotnikach, bo często nie starcza kabla CCS. W eNiro jest nad przednim zderzakiem, niby dobrze, ale w zimę czasem pokrywa się śniegiem/lodem. W Tesli lewy tył, dopasowany do SCh i blisko kierowcy, ale problemowy w mieście ładując przy prawej krawędzi ulicy. W VW jest prawy tył, dobry w przy-ulicznym ładowaniu, ale nie dopasowany do SCh, no i kierowca musi zrobić te trzy kroki więcej.
  2. No nie zgodzę się. Izera nie miała sensu nawet przez ułamek sekundy. To klasyczny Miś. Dlaczego? Bo to nie komunizm. Normalne państwa nie produkują samochodów, ani autobusów, ani butów czy pampersów. Przedsiębiorstwa państwowe są wybitnie nieefektywne i niekonkurencyjne, często skorumpowane i zarządzane nie przez dobrych menadżerów a raczej znajomych królika, którzy nie nie mają kwalifikacji i nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za wynik przedsiębiorstwa. Projekt "Izera" dał zarobić komu powinien, teraz z czystym sumieniem można zrobić protokół zniszczenia. Koniaczku?
  3. Prawdę pisząc, to nie wiem. Mam to założone cały czas. Montowanie jest dość upierdliwe i nie zawracałem sobie głowy testowaniem. Pewnie działa, bo w upał bez osłony szyba dachowa prawie parzy a przy założonej osłonie jest ona dość chłodna, ale to nie jest naukowy dowód. Przynajmniej nic nie stuka ani trzeszczy, a jest tam kilka plastikowych jakby mini-wsporników. Za dwa tygodnie to zdejmę i będzie czekać na następne lato.
  4. W normalnej jeździe jest ok. Tesla poprawia komfort akustyczny systematycznie i z roku na rok jest lepiej. Tylko po kilku godzinach jazdy 120-150 chciałoby się ze dwa decybele ciszej. Wiem, że nowa trójka jest bardzo cicha i nowa y też będzie.
  5. Coś w tym jest. Prom w obie strony był. Powrotny króciutki - Puttgarden-Rodby. Ale oszczędził mi jazdy naokoło Danii. Udało mi się go wyhaczyc za niższa cenę, tylko musiałem przeprawiać się o 9:15 dlatego spanie Lubece. 🕶️
  6. Jak tak bardzo nie lubi prądu, to z kupnem jekiegokolwiek współczesnego samochodu będzie wielki problem. Zawsze się może okazać, że w aucie jest jakaś elektronika, czy czujniki (na prąd) sterujące praca silnika a może nawet ograniczające zużycie paliwa czy emisję spalin. Zostaje chyba tylko wóz konny i to raczej za dnia.
  7. To mi właśnie nie pasuje. VW jest zdecydowanie za wysoko. W spalinowe umieją, ale z ID4 zaliczyli spektakularną wtopę. Będą się długo odkopywać. Oby Buzz i ID7 byly lepsze. Ps. Elektryczne Fiaty też są bardziej polecane.
  8. A autostradzie dość rzadko. Przy predkosciach 120+ w średnim bądź dużym ruchu przechodzę na manual. Głupie hamowania zdarzają się często w sytuacji opisanej powyżej, szczególnie przy ścinaniu zakrętów aut z naprzeciwka.
  9. Wszystko jest lepsze od elektrycznego peżota. https://elektrowoz.pl/auta/jak-bardzo-polecilbys-swoj-samochod-elektryczny-znajomemu-tesla-porsche-bmw-na-szczycie-mg-motor-i-stellantis-na-dnie/ Jak bardzo poleciłbyś swój samochód elektryczny znajomemu?
  10. Panikara z niej. Według Tesli hamowanie jest dobre na wszystko.
  11. HelixSv odpowiedział HelixSv na temat - Forum EV
    Do wanny!
  12. HelixSv odpowiedział HelixSv na temat - Forum EV
    Ale za to nagrody za branie.
  13. Dobrze, że mam elektryka z niepełną baterią, bo przez panele byłbym dziś do tyłu.
  14. HelixSv odpowiedział ppmarian na temat - Forum EV
    Też bym wziął 3 highlandera, ale jako drugie auto, bo to sedan. 🦥 🕶️
  15. Jak dla mnie, to działają tak samo, jak w każdym innym aucie z poprzedniej epoki.
  16. Instrukcji od kierunkowskazów?
  17. Ale co z kierunkami?
  18. HelixSv odpowiedział Ralph78 na temat - Forum EV
    Jedzić elektrykiem i się nie stresować? To nie pasek w dizlu.
  19. HelixSv odpowiedział Ralph78 na temat - Forum EV
    To na Ekoen na Służewicu. Mam nadzieję, że Tesla ma to w bazie danych i się odpowiednii zagrzewa. W Rzeszowie ładowałem dwa tygodnie temu. Tylko 150 kW. Moja nie przyjmuje wiele więcej, więc nie było dramatu. Najbardziej z ładowania w Rzeszowie podobały mi się wyrzutnie pocisków na tamtejszym lotnisku 👀. Człowiek sobie od razu sobie przypomina, ze wojna tuż obok.
  20. HelixSv odpowiedział Ralph78 na temat - Forum EV
    Gdzies czytałem, że idealna temperatura do szybkiego ładowania to około 40C. Pewnie nie zdążyło się podgrzać, ewentualnie coś się jeszcze kalibrowało, bo to nowy samochód był, albo ładowarka jakimś cudem nie wyrabiała. Wyjeździj do 10% i udaj się na szybkie ładowanie do Ząbek nawigujac tam, to zobaczysz, czy śmiga.
  21. HelixSv odpowiedział Ralph78 na temat - Forum EV
    Pewnie zimna bateria, bo ciężko, żeby SC był (tak bardzo) walnięty.
  22. HelixSv odpowiedział Ralph78 na temat - Forum EV
    Ja to miałem świetną krzywą w i3 42kWh. Ale moc ładowania...
  23. HelixSv odpowiedział Ralph78 na temat - Forum EV
    6 minut! Dwójkę trzeba robić jedząc.
  24. Dobrze pamiętam. Kiedyś w Warszawie na Stryjeńskich poszedł mi rozrząd w Scenicu dizelku. 1750 km od domu. Nigdy nie byłem tak zrelaksowany.
  25. Taka traska Y o najmniejszym zasięgu. O ładowaniach nie ma za bardzo co pisać, bo to Tesla. Z jednym interesującym wyjątkiem, pod Suwałkami jest 50kW https://www.plugshare.com/location/291603 obok farmy fotowoltaicznej, dosłownie pośrodku niczego, ale cena to 1.49 zł za kWh, przy moim zużyciu wychodzi 22 zł za 100 km. Chyba zdążyłem przed podwyżką, bo teraz na elocity widzę 2.44 zł. Użyłem dwa razy, bo trochę pojeżdziłem po okolicach. Wpadłem nawet na Litwę, ale zawróciłem, bo mają drogi o żenującej jakości. Szkoda Tesluni. Poza sama trasą było dużo jazdy po Podlasiu, Warszawie i Podhalu. Z 20 nocowań, 7 było w Gibach na Podlasiu, 3 w Warszawie (na Mazowszu), 7 w Tatrach, 2 w Pradze i 1 dziś w Lubece. Liczba problemów z ładowaniem: 0 Całkowity czas oczekiwania na zwolnienie zajętych ładowarek: 10 min SCh Lublin. Ilość uciążliwych ładowań czaso-przestrzennych (kiblowanie pod ładowarką i czytanie AK): 2 ( ale 22 pln/100km CCC ) Liczba samozapłonów: 0 Zadowolenie z jakości dróg w PL: 8/10 (minus 2 za Olsztyn-Ełk) Zadowolenie z jakości dróg w LT: 1/10 Zadowolenie z jakości dróg w CZ: 6/10 Po 4000 km moge przyznać, że: - fotel kierowcy mógłby być wygodniejszy - izolacja akustyczna mogłaby być lepsza, szczególnie przy 150+ na betonowych autobahnach. Pewnie będę wzdychał do Jupitera. Ale nie wyobrażam sobie już takiej drogi nieTeslą, żadnego studiowania trasy, żadnych planów B, C, D w razie ewentualnej wtopy. Relaks.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.