Zawartość dodana przez HelixSv
-
Przód, lewy przód, lewy tył, prawy tył
Najgorsze lokalizacje to właśnie takie na przednich błotnikach, bo często nie starcza kabla CCS. W eNiro jest nad przednim zderzakiem, niby dobrze, ale w zimę czasem pokrywa się śniegiem/lodem. W Tesli lewy tył, dopasowany do SCh i blisko kierowcy, ale problemowy w mieście ładując przy prawej krawędzi ulicy. W VW jest prawy tył, dobry w przy-ulicznym ładowaniu, ale nie dopasowany do SCh, no i kierowca musi zrobić te trzy kroki więcej.
-
Kiepskie prognozy dla polskiej elektromobilności
No nie zgodzę się. Izera nie miała sensu nawet przez ułamek sekundy. To klasyczny Miś. Dlaczego? Bo to nie komunizm. Normalne państwa nie produkują samochodów, ani autobusów, ani butów czy pampersów. Przedsiębiorstwa państwowe są wybitnie nieefektywne i niekonkurencyjne, często skorumpowane i zarządzane nie przez dobrych menadżerów a raczej znajomych królika, którzy nie nie mają kwalifikacji i nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za wynik przedsiębiorstwa. Projekt "Izera" dał zarobić komu powinien, teraz z czystym sumieniem można zrobić protokół zniszczenia. Koniaczku?
-
Jakie bajery kupic do tesli na Aliexpress ?
Prawdę pisząc, to nie wiem. Mam to założone cały czas. Montowanie jest dość upierdliwe i nie zawracałem sobie głowy testowaniem. Pewnie działa, bo w upał bez osłony szyba dachowa prawie parzy a przy założonej osłonie jest ona dość chłodna, ale to nie jest naukowy dowód. Przynajmniej nic nie stuka ani trzeszczy, a jest tam kilka plastikowych jakby mini-wsporników. Za dwa tygodnie to zdejmę i będzie czekać na następne lato.
-
Tyle wątków o trasach.
W normalnej jeździe jest ok. Tesla poprawia komfort akustyczny systematycznie i z roku na rok jest lepiej. Tylko po kilku godzinach jazdy 120-150 chciałoby się ze dwa decybele ciszej. Wiem, że nowa trójka jest bardzo cicha i nowa y też będzie.
-
Tyle wątków o trasach.
Coś w tym jest. Prom w obie strony był. Powrotny króciutki - Puttgarden-Rodby. Ale oszczędził mi jazdy naokoło Danii. Udało mi się go wyhaczyc za niższa cenę, tylko musiałem przeprawiać się o 9:15 dlatego spanie Lubece. 🕶️
-
Z serii co kupić - sedan, do 250kpln, do 3 lat
Jak tak bardzo nie lubi prądu, to z kupnem jekiegokolwiek współczesnego samochodu będzie wielki problem. Zawsze się może okazać, że w aucie jest jakaś elektronika, czy czujniki (na prąd) sterujące praca silnika a może nawet ograniczające zużycie paliwa czy emisję spalin. Zostaje chyba tylko wóz konny i to raczej za dnia.
-
W zapowiedziach TM2, ID.2, a tu cichaczem cały na biało INSTER ;) IONIQ 1?
To mi właśnie nie pasuje. VW jest zdecydowanie za wysoko. W spalinowe umieją, ale z ID4 zaliczyli spektakularną wtopę. Będą się długo odkopywać. Oby Buzz i ID7 byly lepsze. Ps. Elektryczne Fiaty też są bardziej polecane.
-
Było mi to chyba pisane
A autostradzie dość rzadko. Przy predkosciach 120+ w średnim bądź dużym ruchu przechodzę na manual. Głupie hamowania zdarzają się często w sytuacji opisanej powyżej, szczególnie przy ścinaniu zakrętów aut z naprzeciwka.
-
W zapowiedziach TM2, ID.2, a tu cichaczem cały na biało INSTER ;) IONIQ 1?
Wszystko jest lepsze od elektrycznego peżota. https://elektrowoz.pl/auta/jak-bardzo-polecilbys-swoj-samochod-elektryczny-znajomemu-tesla-porsche-bmw-na-szczycie-mg-motor-i-stellantis-na-dnie/ Jak bardzo poleciłbyś swój samochód elektryczny znajomemu?
-
Było mi to chyba pisane
Panikara z niej. Według Tesli hamowanie jest dobre na wszystko.
- Prąd dziś u mnie.
-
Prąd dziś u mnie.
Ale za to nagrody za branie.
-
Prąd dziś u mnie.
-
Dane techniczne EV
Też bym wziął 3 highlandera, ale jako drugie auto, bo to sedan. 🦥 🕶️
-
Było mi to chyba pisane
Jak dla mnie, to działają tak samo, jak w każdym innym aucie z poprzedniej epoki.
-
Było mi to chyba pisane
Instrukcji od kierunkowskazów?
-
Było mi to chyba pisane
Ale co z kierunkami?
- Już jutro
-
Już jutro
To na Ekoen na Służewicu. Mam nadzieję, że Tesla ma to w bazie danych i się odpowiednii zagrzewa. W Rzeszowie ładowałem dwa tygodnie temu. Tylko 150 kW. Moja nie przyjmuje wiele więcej, więc nie było dramatu. Najbardziej z ładowania w Rzeszowie podobały mi się wyrzutnie pocisków na tamtejszym lotnisku 👀. Człowiek sobie od razu sobie przypomina, ze wojna tuż obok.
-
Już jutro
Gdzies czytałem, że idealna temperatura do szybkiego ładowania to około 40C. Pewnie nie zdążyło się podgrzać, ewentualnie coś się jeszcze kalibrowało, bo to nowy samochód był, albo ładowarka jakimś cudem nie wyrabiała. Wyjeździj do 10% i udaj się na szybkie ładowanie do Ząbek nawigujac tam, to zobaczysz, czy śmiga.
- Już jutro
- Już jutro
- Już jutro
-
Tyle wątków o trasach.
Dobrze pamiętam. Kiedyś w Warszawie na Stryjeńskich poszedł mi rozrząd w Scenicu dizelku. 1750 km od domu. Nigdy nie byłem tak zrelaksowany.
-
Tyle wątków o trasach.
Taka traska Y o najmniejszym zasięgu. O ładowaniach nie ma za bardzo co pisać, bo to Tesla. Z jednym interesującym wyjątkiem, pod Suwałkami jest 50kW https://www.plugshare.com/location/291603 obok farmy fotowoltaicznej, dosłownie pośrodku niczego, ale cena to 1.49 zł za kWh, przy moim zużyciu wychodzi 22 zł za 100 km. Chyba zdążyłem przed podwyżką, bo teraz na elocity widzę 2.44 zł. Użyłem dwa razy, bo trochę pojeżdziłem po okolicach. Wpadłem nawet na Litwę, ale zawróciłem, bo mają drogi o żenującej jakości. Szkoda Tesluni. Poza sama trasą było dużo jazdy po Podlasiu, Warszawie i Podhalu. Z 20 nocowań, 7 było w Gibach na Podlasiu, 3 w Warszawie (na Mazowszu), 7 w Tatrach, 2 w Pradze i 1 dziś w Lubece. Liczba problemów z ładowaniem: 0 Całkowity czas oczekiwania na zwolnienie zajętych ładowarek: 10 min SCh Lublin. Ilość uciążliwych ładowań czaso-przestrzennych (kiblowanie pod ładowarką i czytanie AK): 2 ( ale 22 pln/100km CCC ) Liczba samozapłonów: 0 Zadowolenie z jakości dróg w PL: 8/10 (minus 2 za Olsztyn-Ełk) Zadowolenie z jakości dróg w LT: 1/10 Zadowolenie z jakości dróg w CZ: 6/10 Po 4000 km moge przyznać, że: - fotel kierowcy mógłby być wygodniejszy - izolacja akustyczna mogłaby być lepsza, szczególnie przy 150+ na betonowych autobahnach. Pewnie będę wzdychał do Jupitera. Ale nie wyobrażam sobie już takiej drogi nieTeslą, żadnego studiowania trasy, żadnych planów B, C, D w razie ewentualnej wtopy. Relaks.