Zawartość dodana przez HelixSv
-
Mamy kolejnego psychofana na forum!
Mi się już kumpel zapowiedział, że skorzysta z mojego polecenia. To ten co, kilka dni temu został zastraszony przez ID4, że będzie odpalona funkcja kominek finalny. W serwisie jeszcze nie wiedzą, co się stało. Więc na wakacje do Norwegii będzie musiał jechać wynajetym A6 tdi #storoswiecki_style. Zawiozłem go wczoraj Tesluniom po te Audi do wypożyczalni. Wystarczyło 30 min jazdy w Y i się narodził fanboj.
-
Brak dachu
Jak pisałem na HP, w EU FastNed i przerobione stacje benzynowe/elektryczne oferują dach. Pojawiają się też stacje benzynowo-elektryczne zbudowane od podstaw. Ale dalej ponad 99% ładowarek nie ma dachu.
-
Ionity - gasimy światło
Olsztyn to stare wiadomość. Koszalin wskoczył! ...i komu to poczebne???
-
Superchargery
Ja jestem aktualnie w Helsingborgu (południe Szwecji). Niecały tydzień temu otwarto tu SCh ze 24 stanowiskami. Tyle jest aktualnie niezajętych:
-
Tesla Y jako kamper
Prawda. Tyle sie teraz słyszy o płonących autach elektrycznych...
-
Tesla Y jako kamper
Dobry pomysł! Na początek: 1. Kup dizla. A poważnie, to jest trochę akcesoriów do tego. Najważniejszy to oczywiście materac. Można zaszaleć i kupić jakiś specjalny do Y, ale on kosztuje prawie pół dniówki Panicza w Raiu. Bjørn z powodzeniem śpi na macie na materac z Ikea. Podejrzewam że 90x200 albo 120x200 (ten wymiar jest niedostępny w Polsce). Ale Bjørn to azjata więc pewnie lubi na twardym. W każdym razie, wymiary legowiska Y to 95x200. (niestety nadkola ograniczają szerokość). Druga sprawa to okiennice (windows sunshades). Tu trzeba raczej kupić odpowiedni komplet.
-
Ładowarka w bloku
Dobrze widzę, że dla 3 faz różnica między 6A i 15A to tylko 6 pp?
-
Bjørn właśnie wyruszł starym Leafem w trasę ;-)
To bylo pierwsze 9 godzin. Teraz kończy następne.... 🦥 https://www.youtube.com/live/YkJSuHlqEz8?feature=share Ten lif ma 24 kWh. Znaczy miał, jak był nowy, bo teraz chyba ze 14....
-
Bjørn właśnie wyruszł starym Leafem w trasę ;-)
Mam przeczucie, że się wycofa. To będzie z pół godziny jazdy i godzina (albo więcej) ładowania i tak z 15 razy.
-
Bjørn właśnie wyruszł starym Leafem w trasę ;-)
https://www.youtube.com/live/Ppxc_bPqCBM?feature=share Taki czelendż to ja szanuję.... 🦥
-
EV w trasie
To akurat pozytyw. Większość populacji lubi, jak się elektryk pali. 👨🌾
-
EV w trasie
Tak, ale trzeba by było podróżować w nocy. W sezonie w ciągu dnia ze 4 wolne kable obok siebie to biały kruk.
-
EV w trasie
Zdarza się. Dość karkołomne. Ja bym się nie wybrał a na punkcie EV mam świra. Problemem jest mały procent ładowarek przelotowych, więc w niektórych miejscach w celu naładowania trzeba przyczepę odpinać. 🙆♂️
-
Audi E-tron GT
Być może chodziło o częstsze wizyty w serwisie... Bo na przykład ten samochód radzi sobie nieźle bez dodatkowego biegu. https://youtu.be/ot8zw9UKdgY
-
Rewolucja za rogiem?
20 kWh/100 km przy 130 km/h to chyba nikt nie robi. Najbliżej jest pewnie stary Ioniq albo 3 rwd.
-
Rewolucja za rogiem?
Bo Orlenowi nie chodzi o ładowanie samochodów. Wiesz co robi taka ładowarka? Ona odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest ładowarka na skalę naszych możliwości. Ona otwiera oczy niedowiarkom. To jest nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo i nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest ładowarka państwowa, w oparciu o sześć instytucji! O Tesli z prądem za 1.60 zł trzeba było wspomnieć...
-
Rewolucja za rogiem?
Ty sie nie śmiej, tylko czytaj i się ucz! Się może czegoś w końcu nauczysz, bo jak dotąd to opierasz swoja wiedze tylko na teorii niestety... 🦥
-
Ionity - gasimy światło
Tak, tak... Coś przebąkują o wentylowanych fotelach. 🦥
-
Ionity - gasimy światło
Dobra lokalizacja. Ciekawe, czy 2 ładowarki czy może 4. Ja przygodę z Ionity zakończyłem wczoraj. Skończył się abo.
-
Jak kupować nowego elektryka?
Bardzo dobrze. Tesla przyjęła obcy standard w EU. Inni przyjmują standard Tesli w NA. Bedzie jedno gniazdko na kontynent.
-
Jak kupować nowego elektryka?
Co do normalnego serwisu, to pojechałem z problemem w ID4 do serwisu VW w Szczecinie, to mechanicy nie wiedzieli, która ręką się mają przeżegnać. Największą przewagą Tesli jest fakt, że Teslą dojedziesz bez żadnego stresu do Lisbony, Narviku, czy do innego Palermo a Volvo będziesz jeździł od Ionity do Ionity mając nadzieję, że ta ladowarka działa. A to i tak jest najlepsza nieteslowa sieć. Wystarczy pojeździć trochę po Europie i podzwonić trochę po help-lajnach, bo na lokalizacji 2 z 4 ładowarek nie działają, a kolejka jest na 3 samochody. A wtedy wjeżdża Tesla na białym koniu...
-
Rewolucja za rogiem?
Z mojego doświadczenia (4 EV, ponad 130 000 km)... Elektryki w korkach zużywają mniej prądu niż bez nich, no chyba że ktoś przy pustych ulicach jeździ 30 km/h. Przy dodatniej temperaturze w miescie do 20 kWh/100 km nigdy nie mogłem się zbliżyć. A w Tesli Y (około 1800 kg) nie mogę przekroczyć 15 kWh/100km. Klima ma dość maly wpływ na zużycie prądu w przeciwieństwie do ogrzewania.
-
Superchargery
Poranek w Jönköping (Malmö - Sztokholm) 40 stanowisk dostepnych dla wszystkich EV z CCS - 23 zajęte - 1 uszkodzone (widoczne na wystającym ekranie) - 16 dostepnych Ruch duży, liczby zmieniają się na bieżąco. Cena dla Tesli 3.40 kr (1.30 zł) za kWh Niedaleko na Ionity 6 stanowisk, wszystkie zajęte i 4 auta w kolejce. Inny świat.
-
Aplikacja kominek
À propos na haku. Takie coś dziś zobaczyłem. Wydaje mi się, że rodzinka zabrała dziadka, który zawsze chciał się przejechać elektrykiem.
-
Źle się dzieje, ceny w trasie...
To dobrze. Trudno, żeby miała duży prześwit, 12 cm baterii, kanapę na normalnej wysokości (żeby nie siedzieć w kucki) i miejsce nad głową. Wtedy byłba za wysoka i mniej efektywna. Y to taka wygodniejsza wersja 3.